סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים ) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר האם אתם בעד או נגד לשחרר מחבלים תמורת החייל החטוף גלעד שליט ( או אחרים )

עכביש בכביש

האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?  

1951 הצבעות

1. 1. האם אנחנו יכולים לשלם את מחיר שיחרור החייל החטוף גלעד שליט ?

• לשחרר מחבלים ולקבל את החייל
    • לא לשחרר מחבלים

Recommended Posts

צריך לשחרר גם מנהיגים ומחבלים שרצחו ישראלים, הוא נחטף כחייל בשליחות המדינה והמדינה צריכה גם לשחרר אותו.

מסכים איתך שהסיפור הזה דיי בעייתי, אבל אנחנו עושים זאת בלית ברירה.

תסכים איתי שאם היית נחטף ע"י חמאס היית רוצה לצאת משם ככל שיותר מוקדם. ::)

אני מציע לשחרר את גלעד שליט תמורת האסירים ומכאן והלאה רק הפצצות אוויריות (להשתדל לא לערב כוח קרקעי).

אני בעד לשחרר מחבלים תמורת גלעד שליט

מכמה סיבות:

1. להראות דוגמה לחיילים.

2. הוא היה שם בשליחות המדינה (בשליחות שלנו) לכן אנחנו צריכים לדאוג לשחרורו גם תמורת מחבלים

3. יש לנו עם ולא שכיר

הוכח כבר מספרית ש-80 אחוז מהמחבלים שנידונו למאסר על רצח ושמצליחים להשתחרר בכל מיני עסקאות שבויים

מפוקפקות ,חוזרים לרצוח בתוך זמן קצר.

את זה לא אני אמרתי אלא גופים ממלכתיים שקבעו את המסקנה הזה לאחר מחקרים יסודיים ותחקור מעמיק ושיטתי של

עסקאות רבות קודמות כמו עסקת אחמד ג'יבריל ועוד אין ספור מקרים דומים.

לצערי לאף אחד מהפוליטיקאים משיקולים אלקטוריילים אין את הביצים להישיר מבט בעיני בוחריהם הנוכחיים והפוטנציאליים

לעתיד ולומר את האמת הכואבת והמרה שהמשמעות האמיתית של שחרור גילעד שליט (בעסקת שבויים כמו שאולמרט מתכנן) היא רצח של עשרות ומאות

של ישראלים חפים מפשע ושמדינה חפצת חיים פשוט אינה יכולה לעשות זאת עם כל הצער שבדבר מפני שצעד זה חותר תחת אישיות קיומה.

אני גם בעד שחרור מחבלים "שאין להם דם על הידיים" אבל בשום פנים ואופן לא של רוצחים שחלק גדול מהם שפוטים למספר רב

של מאסרי עולם.

היעלה בכלל על הדעת לשחרר רוצח שפל שרצח במו ידיו משפחה שלמה של 5 נפשות ושפוט כדין ל-5 מאסרי עולם?

זה פשוט זילות הדם ויריקה בפרצוף של האלמנות,היתומים וההורים ששכלו את יקיריהם במוות מזוויע.

התפקיד של חיילים היא להגן על המדינה ואזרחיה ובמידת הצורך למסור את נפשם.

תפקיד המדינה לעשות הכול על מנת לשחרר את חייליה השבויים,אבל עד גבול מסוים,וכאן בדיוק עובר הגבול!!!.

איך אפשר בכלל לעשות צעד שבעצם מעודד חטיפות עתידיות,יביא לרצח של אזרחים רבים ויהרוס את מה שנותר מכוח ההרתעה שלנו?

אפשר להביא לשחרור גלעד שליט בדרכים אחרות,לא פחות אפקטיביות משחרור סיטונאי של רוצחים מדופלמים ,

רק מה,בשביל ליישם אותם בצורה אפקטיבית צריך נחישות ואומץ לב שאין, ולא יהיה לשמאלנים הארורים ,שהשתלטו על ההגה ב-8 השנים האחרונות

ומנווטים את המדינה ישר אל התהום(ראו את החתימה שלי למטה).

אבל על כך בתגובה הבא שלי מפני שכעת אין לי יותר מדי זמן....

ולכל השמאלנים,המתחסדים והצבועים ששורצים ,בין היתר גם כאן:

אל תעיזו להטיף לי מוסר וזאת מפני שאני נלחמתי בסדיר ובמילואים בשטחים,בעזה ובלבנון וגם נפצעתי מכדור ברגל,

לקח לי זמן רב להשתקם ולמרות שיכלתי בקלות להשתחרר , חזרתי לשירות קרבי במילואים ואני ממשיך לשרת בפלוגת סיור

שמבצעת בט"שים בשטחים,שבין היתר פורסת מחסומי פתע ומאבטחת את הכוחות שעושים את המעצרים שבזכותם אתם יכולים

לחיות את חיי היום יום הקטנים שלכם לחזור הביתה בשלום בחתיכה אחת.

ולא השקט היחסי של השנים האחרונות,איננו מובן מאליו .

והוא מושג באמצעות פעולות שמבוצעות יום יום וכמעט כל לילה בעבודה סיזיפית קשה ומסוכנת שרק לעיתים רחוקות זוכה לכותרות בעמוד האחרון בעיתון.

מלבד זאת,לצערי הרב אני גם מכיר את הצעד השני של המטבע ובשנת 1995 שכלתי את דודה שלי באחד מאותם פיגועים באוטובוסים.

זק"א נאלצו לגרד את השרידים שלה בשפכטל מרצפת וקירות האוטובוס (ליתר דיוק ,צלעות השלד של האוטובוס מפני שאפילו קירות כמעט לא

נשארו) ומיותר לציין שקברו את חלקי גופתה בארון סגור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 314
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יא ראבק! דבר ראשון מי שמתחת לגיל17 שלא ייכנס בכלל לדיון הזה!

נשבר לי לראות פספוסים בני 14 חושבים שהם מבינים משו מהחיים שלהם [אני לא מכיר פה אף אחד אבל לפי הסגנון של התגובות אני יכול לנחש מי פה עונה לתיאור הזה]

אתם בתור חיילים רוצים גב! אתם בתור חיילים רוצים לדעת שבמקרה הכי גרוע תיהיה תקווה ויבוא לשחרר אתכם

לא מפקירים אנשים בשטח! על בסיס המשפט הזה כל הצבא עובד

כל האחווה כל החברות כל האנשים ביחד,לא משאירים אדם מאחור נקודה סימן קריאה סוף פסוק!

כל חייל וחייל זו אחריות לאומית של המדינה,כמו שהוא מגיע לבסיס כך הוא צריך לחזור הבייתה. נכון שיש את הסיכון שחייל ייחטף ויש כאלו שמבינים את הסיכון ואפילו מוכנים למות מאשר ליפול בשבי אך יש את אלו שלא רוצים לסיים את חייהם כך,מי אנחנו שנאמר להם בצורה חד משמעית תמותו?!?

די כבר עם הבולשיט הזה של "חלשים מה לא חלשים" בולשיט.

אם מישהו מחליט להשתגע שם למעלה מורידים עוד מטר של טילי קרקע על עזה בשביל להראות פה מי בעל הבית.

אינספור משפחות שכולות נהרו לבית משפחת שליט לחזק את ידם ולהגיד שהן מוכנות שישוחררו מרצחים עבור גלעד.

מה גלעד שליט כל כך חשוב? האדם אולי לא אבל האייקון שניהיה ממנו זה החשוב.

מדובר על חייל ישראלי אזרח המדינה בשירות שנחטף וצריך להחזירו בכל מחיר,בידיוק כמו שאת רון ארד היו צריכים ועדיין צריכים להחזיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא כאן הוא נושא לאומי ולא נושא אישי . לכן ההסכמה ( הברורה ליכאורה ) שלי ו / או שלך ו / או של כל אדם חטוף ע"י החמאס איננה ממין העיניין .כלומר מקבלי ההחלטות צריכים לקחת החלטה אשר תשליך על כל העם ולא רק על משפחת שליט .

החטיפה כאן היא מהלך לאומי והשיחרור של המחבלים הוא מהלך לאומי , האם יש כאן מקום לשיקולים פרטיים של חייל אחד כזה או אחר ?

כיצד הופך חייל אחד למהלך לאומי בקנה מידה כזה ?

האם חייו ושיחררו של החייל יקרים יותר מהחיים שלכל הנירצחים העתידיים ?

האם אין כאן מחשבה שקולה והגיונית ?

האם רק הרגש מדבר ?

האם הרגש הזה מוליך אותנו לדבר טוב ?

כיצד הרגש יוליך אותנו למקום טוב יותר ?

מדוע אנחנו מזדהיים כל כך ?

מדוע אנחנו לא מעדיפים להפעיל לחץ על החמאס ( בצורה כזו או אחרת ) ומעדיפים להיכנע ?

אולי יש אפשרויות נוספות ?

מדוע צריכה להתיחס לאסירים פלסטינים חאמסים בצורה שונה ממה שהם מתיחסים אל החייל ( שהם טוענים שהוא שבוי ) החטוף ?

באיזה מיסגרת צריכה להתקבל ההחלטה על השיחרור של המרצחים ? כנסת / ממשלה / בית משפט / משאל עם / סקר / ברנז'ה ?

היתכן שאם החייל היה בדואי היינו בכלל דנים בנושא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ההיתי שמח אם היה לנו ממשלה עם ביצים שתיהיה מוכנה לנתק את עזה מכל מה שאנחנו מספקים לה (אוכל,חשמל,מים וכו')

ובמקביל לחזק את המצור - בתנאי שכל העסק יפסק ברגע שהוא יוחזר ללא פגע הביתה.

אבל מה לעשות שהציבור דפוק ומעדיף להצביע קדימה\מר"צ\עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא כאן הוא נושא לאומי ולא נושא אישי . לכן ההסכמה ( הברורה ליכאורה ) שלי ו / או שלך ו / או של כל אדם חטוף ע"י החמאס איננה ממין העיניין .כלומר מקבלי ההחלטות צריכים לקחת החלטה אשר תשליך על כל העם ולא רק על משפחת שליט .

החטיפה כאן היא מהלך לאומי והשיחרור של המחבלים הוא מהלך לאומי , האם יש כאן מקום לשיקולים פרטיים של חייל אחד כזה או אחר ?

האם אין כאן מחשבה שקולה והגיונית ?

האם רק הרגש מדבר ?

האם הרגש הזה מוליך אותנו לדבר טוב ?

כיצד הרגש יוליך אותנו למקום טוב יותר ?

מדוע אנחנו מזדהיים כל כך ?

מדוע אנחנו לא מעדיפים להפעיל לחץ על החמאס ( בצורה כזו או אחרת ) ומעדיפים להיכנע ?

אולי יש אפשרויות נוספות ?

מדוע צריכה להתיחס לאסירים פלסטינים חאמסים בצורה שונה ממה שהם מתיחסים אל החייל ( שהם טוענים שהוא שבוי ) החטוף ?

באיזה מיסגרת צריכה להתקבל ההחלטה על השיחרור של המרצחים ? כנסת / ממשלה / בית משפט / משאל עם / סקר / ברנז'ה ?

היתכן שאם החייל היה בדואי היינו בכלל דנים בנושא ?

אז מה אתה מציע?נחכה שיחטפו 10 ונעשה קנייה סיטונאית??

מדוע אנחנו מזדהים כל כך?הצבא שהפך לחלק בלתי נפרד מהמנטליות הישראלית לטוב או לרע משנה גם את צורת המחשבה

כשאתה הולך למילואים פוגש חברים ונמצא במסגרת הכל כך ייחודית הזו שאין בצורה כזו במקומות אחרים בעולם אתה מזדהה טוב טוב

כשאתה טירון ואתה אוכל חרא ואתה מת להיות בבית אז אתה מזדהה כי אתה חושב איך גלעד שליט עוד יותר סובל ממך ומתחנן לבית

היגיון ואנושיות לא חייבים להיות מנוגדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני בעד שחרור האסירים וסוף סוף לגמור את הסיפור הזה....

אבל תצא סופר-לוזרית אם את אותם 1000 אסירים שהיא יכלה לתת לפני 3 (!) שנים, היא תתן עכשיו.

בזמן הזה גלעד כבר לדעתי השתגע שם במובן הרציני, מה שיכל להימנע.

חוץ מזה, אני לא רוצה להיות קיצוני, אבל למה לא לתת למחבלים איזה משהו שיגרום להם למוות מסתורי בטווח הרחוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אני אישית שמח על הדיון מפני שאפשר להעלות רעיונות יצירתיים מלבד הדעה כן או לא

נכון יש היזדהות , אבל מה ? רק בגלל שיש טירונות שבא אוכלים חרא ?

מה ההבדל אם חייל נחטף לבין אם החייל נהרג ? הרי חיילים יודעים בצורה כזו או אחרת שכאן זה רציני - על החיים ועל המוות .

אז מה ?

לוחצים לנו על הרגש ואנחנו צועקים "דוד" "דוד" ???

האם זה סימן לחוזק ?

האם ניסתה את כל הדרכים היצירתיות לשחרר ו / או לגמור את הסיפור הזה ?

האם שיחרור של אותו חייל במחיר שיכולנו לשחרר אותו ליפני שלוש שנים לא אומר עלינו משהו ?

האם המשהו הזה לא מצדיק ומחזק את הגישה של החמאס כלפיי מדינת ?

האם לא כך היה עם הירי של הקסמים ? ויתרנו - קיבלנו יותר ?

האם מישהו בכלל שמע את נסראללה היום ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היעלה בכלל על הדעת לשחרר רוצח שפל שרצח במו ידיו משפחה שלמה של 5 נפשות ושפוט כדין ל-5 מאסרי עולם?

זה פשוט זילות הדם ויריקה בפרצוף של האלמנות,היתומים וההורים ששכלו את יקיריהם במוות מזוויע.

התפקיד של חיילים היא להגן על המדינה ואזרחיה ובמידת הצורך למסור את נפשם.

תפקיד המדינה לעשות הכול על מנת לשחרר את חייליה השבויים,אבל עד גבול מסוים,וכאן בדיוק עובר הגבול!!!.

איך אפשר בכלל לעשות צעד שבעצם מעודד חטיפות עתידיות,יביא לרצח של אזרחים רבים ויהרוס את מה שנותר מכוח ההרתעה שלנו?

אפשר להביא לשחרור גלעד שליט בדרכים אחרות,לא פחות אפקטיביות משחרור סיטונאי של רוצחים מדופלמים

איזה שיטות?

אם היו יודעים איפה הוא...מן הסתם כבר היו משחררים אותו במבצע צבאי.

ודיברת על זה שלשחרר את הרוצחים זה יריקה בפרצוף של המשפחות השכולות...

אז אין מה להגיד על זה, אתה באמת צודק פה, אבל זה הרבה יותר יריקה בפרצוף(או אפילו תקיעת סכין בגב) של משפחת שליט וגלעד שהוא נשלח לשם כדי להגן על המדינה וכשהוא נחטף פשוט מוותרים עליו.

צריך לשחרר אותו גם במחיר של שיחרור 1000 רוצחים...ואחרי זה מה שאפשר מהם לחסל/לעצור שוב.

בדבר כזה גם חמאס קובע "מחירון" - חמאס קובע שישראלי אחד שווה ל1000 חמאסניקים - עוד משהו שיוכל לשחק לטובתה של ההסברה הישראלית כשבעולם טוענים שישראל לא בסדר על זה שהיא הורגת כל כך הרבה חמאסניקים כשחמאס הרג הרבה פחות.

ולגבי זה שזה מעודד חטיפות...בשביל זה צריך מיד אחרי זה מבצע צבאי שבו יחסלו כמה שיותר מהחמאסניקים ששיחררנו ובכלל...וגם להציג "תג מחיר" על כל ניסיון לחטיפה/פיגוע או ניסיון לפיגוע/רקטה(לדוגמא על שיגור קסאם למחוק מהאויר את כל הרחוב שממנו נורתה הרקטה ולהתחיל מבצע צבאי שיגמר רק אחרי שעל פי הערכות צה"ל יהרגו X חמאסניקים).

זה יוכל להחזיר באמת את כח ההרתעה, הרבה יותר מהמבצע האחרון שרק החליש את כח ההרתעה - הקסאמים ממשיכים ואפילו במקומות שלא היו לפני המלחמה, וחמאס מבינים שהם יכולים לירות על בקלות ואחרי כמה שנים אולי יהיה מבצע שגם יספק להם חומר תעמולה מצויין. מפחיד כמה שהנאום של "ברק" בארץ נהדרת היה נכון...לאחר המבצע החזירו ושיפרו את כושר ההבלגה של צה"ל שנפגע מאוד במהלך המבצע.

אל תעיזו להטיף לי מוסר וזאת מפני שאני נלחמתי בסדיר ובמילואים בשטחים,בעזה ובלבנון וגם נפצעתי מכדור ברגל,

לקח לי זמן רב להשתקם ולמרות שיכלתי בקלות להשתחרר , חזרתי לשירות קרבי במילואים ואני ממשיך לשרת בפלוגת סיור

שמבצעת בט"שים בשטחים,שבין היתר פורסת מחסומי פתע ומאבטחת את הכוחות שעושים את המעצרים שבזכותם אתם יכולים

לחיות את חיי היום יום הקטנים שלכם לחזור הביתה בשלום בחתיכה אחת.

ולא השקט היחסי של השנים האחרונות,איננו מובן מאליו .

והוא מושג באמצעות פעולות שמבוצעות יום יום וכמעט כל לילה בעבודה סיזיפית קשה ומסוכנת שרק לעיתים רחוקות זוכה לכותרות בעמוד האחרון בעיתון.

לגבי זה, דבר ראשון אני רוצה להגיד לך כל הכבוד על השירות הקרבי שלך.

ודבר שני, אמרת שהיה בשנים האחרונות שקט...בזה אני לא ממש מבין על מה אתה מדבר.

כשכל יום יש קסאמים על אזרחים, זה ממש לא שקט.

שקט אמיתי יהיה רק אם חמאס לא יהיה קיים, ובשביל זה...צריך ממשלה רצינית שבאמת תנסה לטפל במצב, חיל אויר טוב(שזה למזלנו כבר יש) והסברה טובה שתסביר לעולם שזה שרוב עזה נמחקת זה בגלל החמאס.

אני לא ממש מסכים עם זה, חייל שנחטף במסגרת שירות צבאי למען המדינה המדינה צריכה לעשות הכל כדי לשחרר אותו.

אבל אני יענה לך גם לפי מה שאתה כתבת, של התייחסות רק לאינטרסים של המדינה: תנסה לחשוב מה יקרה במדינה אם גלעד שליט ישאר עכשיו אצל החמאס, ולא ישחררו אותו.

באמת נראה לך שלא תיהיה עלייה במספר המשתמטים?

וגם מי שעושה צבא...נראה לך שלא תיהיה ירידה במוטיבציה ללכת לקרבי?

אחרי מבצע כזה(עופרת יצוקה), והדיונים שיש עכשיו...אם הוא לא ישוחרר זה פשוט מסר ברור לכל מי שעומד להתגייס: אתה עומד לסבול הרבה, לעשות שירות קשה מאוד ולסכן את החיים שלך בשביל המדינה...אבל המדינה לא תעשה כלום בשבילך אם יחטפו אותך.

דבר כזה נראה לך לא יוביל לעלייה רצינית במספר המשתמטים??

אבל תצא סופר-לוזרית אם את אותם 1000 אסירים שהיא יכלה לתת לפני 3 (!) שנים, היא תתן עכשיו.

חוץ מזה, אני לא רוצה להיות קיצוני, אבל למה לא לתת למחבלים איזה משהו שיגרום להם למוות מסתורי בטווח הרחוק...

באמת משנה לך פה אם נצא "לוזרים"??

הדבר היחיד שמשנה זה שמי שסיכן את עצמו בשביל המדינה המדינה תחזיר אותו הביתה.

לגבי הרעיון השני שלך...אני מניח שאם זה היה אפשרי היו עושים את זה כבר בעסקאות קודמות(לדוגמא העסקה עם חיזבאללה על הגופות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת משנה לך פה אם נצא "לוזרים"??

לי זה לא משנה.

אבל זה מה שהניע את מלבצע את העסקה אחרי מלחמת לבנון השנייה.

חילופי שבויים מצטיירים בישראל כתבוסתנות, אז לא רק שהעסקה תתבצע, אלא המחיר גם לא ישתנה והזמן רק פועל לרעתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כן צריך לשנות - כי לוזרים מותקפים במזרח התיכון .

מה לנאורות ולשחרור החייל ?

ומי צריך להחליט על השיחרור ?

האם יש איזו מוסכמה על שיחרור של חטופים בכלל ולמה חיכינו כל כך הרבה זמן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעיה ולא כלום, הבעיה היא שלא עשו את זה כבר...

זה ילד של משהו קיבינימט, יום אחד אולי לי יהיו ילדים, ואם חלילה וחס זה יקרה להם, מה שאני והם צריכים להבין מזה זה שלא יעשו כלום

בנידון וזה יגרר בסחבת ציבורית ? כי זה מה אני מבין מזה...

אם זה היה הבן של אולמרט הוא כבר מזמן היה פה וזה עוד יותר מרגיז :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בעיה ולא כלום, הבעיה היא שלא עשו את זה כבר...

זה ילד של משהו קיבינימט, יום אחד אולי לי יהיו ילדים, ואם חלילה וחס זה יקרה להם, מה שאני והם צריכים להבין מזה זה שלא יעשו כלום

בנידון וזה יגרר בסחבת ציבורית ? כי זה מה אני מבין מזה...

אם זה היה הבן של אולמרט הוא כבר מזמן היה פה וזה עוד יותר מרגיז :pissed:

ואני מבין שכל מאות הנרצחים לא היו בנים או אחים או בעלים או אמהות או בנות או נשים או סבתות או ילדים.... של מישהו.

מדינה לא צריכה לאבד את הראש בגלל אדם אחד, מסכן ככל שיהיה. זו דמגוגיה זולה לחשוב שהבן של אולמרט היה משתחרר תוך יומיים עם שחרור 1200 אסירים. המחשבה שאין מחיר לשחרור גלעד שליט היא ילדותית ומעוותת. יש מחיר לכל. אם המחיר היה להרוג מישהו במשפחתך אני מניח שהיית אומר שלא בכל מחיר. אולי החמאס ידרוש 1000 בתולות ישראליות עסיסיות? רק יזיין אותן ויחזיר בלי נזק. אז בשביל כמה זיונים לא תשחרר את החייל המסכן הזה ?

תפסיקו להיות ילדים, יש מחיר לכל דבר ומי שרוצה לאבד את הראש בגלל חייל חטוף אחד, סופו שיאבד הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...