ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ליברמן הדוב הרוסי - מה הפחד וההערצה אליו בתיקשורת

Radeon38

Recommended Posts

עובדה שאחוז האנשים שיכולים להגיד "רצחתי" וגם לצאת בכך שהם לא עוברים על החוק הוא מינורי אם קיים

אחוז האנשים שיכולים להגיד "רצחתי" ולצאת בכך שהם לא עוברים על החוק הוא לא מינורי, הוא בדיוק אפס. מה ניסית להראות עם הדוגמה הזאת בדיוק? מי שמודה בבית המשפט שהוא עבר על החוק, כל חוק, ולא משנה מה הניסוח שלו, מורשע אוטומטית. לא הוכחת פה כלום.

מצד שני, אחוז האנשים שרוצחים ויכולים להגיד לא רצחתי הוא גבוה. מאוד. מאוד מאוד. למעשה, הוא כל כך גבוה שגם אם תלך ותרצח עכשיו מישהו באמצע הרחוב - יהיה מאוד קשה להרשיע אותך ברצח. וזה קורה בדיוק בגלל שבכל חוק, גם בחוק העונשין, יש מרחב תמרון שאפשר לנצל בקלות רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון שעובדות היסטוריות מצביעות על כך שכאשר מנהיג מעט קיצוני עולה זה יכול להיתפתח לכיוונים רעים ,זה לא אומר שליברמן קיצוני כי הוא לא .

הוא פשוט היחידי שלא חיי בהופוריה שבה חיים ח"כים שלנו שלא מבינים את המסרים הברורים שהערבים מעברים (לדוגמה : "אנחנו אוהבים מוות כמו שאתם אוהבים חיים " וכו )ושהם ממש אבל ממש לא בקטע של שניי מדינות פה אלה הם בקטע של מדינה ערבית שלמה ורק שלהם .

חברה אתם חייבים להבין שלא משנה במי תבחרו המדינה תתנהל בצורה דומה משום שכבר מזמן עברנו את השלב שכל דבר נקבע על ידיי ראש הממשלה ,לכן אין לכם מה לדאוג שליברמן יהפוך את המדינה הזות לדיקטטורה כי הוא פשוט לא יוכל .

ואגב זה שאני יבחר ליברמן זה לא אומר שאני שונא ערבים להפך אני האמת היא דיי סבבה איתם (וגם אתם צריכים אותם כי תיראו שרוב הבתים שאתם יושבים בהם נבנו על ידי ערבים ושהם הכוח העובד של המדינה הזות )אבל יש בעייה לא אם הערבי (הספציפי והבן אדם)אלה אם הקבוצה ואם הבחירה של הקבוצה הזו (תמיכה בטרור וכו..)

לכן אחריי שאני בוחן את כל האופצייות האלו גם אני אומר "דה ליברמן ".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ההגדרה של ליברמן בכלל לא קשורה לבגידה, אלא לנאמנות. נשמע דומה, אבל ממש לא אותו דבר. אם אתה הולך ברחוב ואומר שאולמרט גרוע וצריך להחליף אותו, בסופו של דבר גם לא הבעת נאמנות למדינה, שכן אולמרט נבחר ע"י האזרחים, והוא ראש המדינה. אבל זה לא ממש בגידה.

ומי אמר שלדעתי לא צריכה להיות מדינת כלל אזרחיה?

אני יודע שכרגע היא לא אבל זה לא אומר שהיא לא צריכה להיות(אם כבר נכנסים לדעות לדעתי כל מדינה צריכה לשחרר את עצמה מהגבלה של גזע/דת ולהיות כלל אזרחיה)

אם אי אפשר לשנות את הארץ לפחות אפשר להגביל את האנשים שנגדה

אם אנחנו באמת מדינת לאום יהודית מדוע יש פה מספר ערבים של יותר מ5 ספרות?(כן אני יודע שאנחנו צריכים להיות נחמדים לערבים לפי ההכרזה אבל אני מקווה שאנחנו כבר מזמן לא אותה "כלבה" של בריטניה)

לדעתי בכלל המדינה קמה לא נכון מההתחלה... אנחנו מדינת לאום יחיד בעלת יותר מלאום אחד, משמע אנחנו "מקולקלים" from day one

אם אתה אומר שישראל צריכה להיות מדינת כלל אזרחיה אז אין שום משמעות לנושא של ערבים/לא ערבים. אם אתה אומר שאם אי אפשר לעשות את זה, אז אתה גם לא יכול להתנות את האזרחות בנאמנות.

ישראל מדינת לאום יהודית. ההגדרות מאוד נתונות לפרשנות, אבל בסופו של דבר מדינת לאום בודד ויהודי. בלגיה למשל היא מדינה דו לאומית. בישראל חיים מיום הקמתה המוני ערבים, שגרו בארץ הזאת יחד עם החלוצים היהודים. במלחמת העצמאות בסופו של דבר הכפלת, אם לא יותר, את שטח המדינה. בשטח שהוספת חיו ערבים רבים, ואין מה לעשות. אתה הרי לא תגרש אותם רק כי הם ערבים, נכון?

אני לא יודע אם למדת כבר אזרחות בבית הספר או לא, אבל אז אתה תלמד את כל ההגדרות ובעיקר את כל הבעיות עם ההגדרות השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי היא לא הייתה עוברת ואז לא היה לו מה להבטיח בבחירות.

הבעיה היא לא עם האנשים ששונאים את המדינה ומפגינים נגדה. גם אני חושב שזה לא ראוי שבכנסת יושבים אנשים שמסיתים נגד המדינה ותומכים באויביה (ומרגלים, ע"ע עזמי בשארה - עצם העובדה שהוא עוד מקבל פנסיה מהמדינה זה בזיון, מה שמגיע לו זה כדור בראש) ובאמת שאין לי בעיה לשלול מהם את האזרחות. באמת שלא.

הבעיה תתחיל אחרי שנעיף את חברי הכנסת הערבים שמסיתים נגד המדינה. את מי נעיף אחרי זה?

אם תהיה מלחמה וקבוצה של שמאלנים יפגינו נגדה בתל אביב - נגרש גם אותם?

ומה עם אנשים שמנהלים עסקים עם פלשתינים?

ואנשים כמו יוסי ביילין ש"עוקפים את המדינה" וחותמים על הסכמים-כביכול עם הפלשתינים (יוזמת ג'נבה)?

ומה עם מי שמשתמט מהצבא?

ומה עם מי שלא משלם מסים?

זה מדרון כל כך חלקלק שאסור בשום פנים ואופן אפילו להתקרב אליו. עדיף שיהיו בכנסת ח"כים שמסיתים נגד המדינה, מאשר שלא תהיה כנסת - וההיסטוריה (שאותה עוד לא למדת כנראה) מוכיחה שבדיוק לשם חוקים כאלו מובילים.

אני מסכים עם זה לגמרי, אבל אתה טועה ב"עונש" על חוסר הנאמנות... זה לא שמגרשים מישהו- פשוט הופכים את המעמד שלו מאזרח לתושב קבע. כל ההבדל זה זכויות סוציאליות מורחבות (טיפול רפואי בסיסי כל אחד זכאי לקבל) וזכות ההצבעה.

זה דבר בסיסי ביותר לפי דעתי. מי שלא טוב לו שישראל זו מדינת הלאום היהודי, לא צריך לבחור ולהבחר לפרלמנט כדי לנסות ולהפיל אותו.

כמו שיהודים בכל העולם נאמנים למדינות שבהם הם חיים, וכמו שרוב המהגרים בארה"ב נאמנים לארה"ב ולא למדינה שממנה הם הגיעו (או לפחות באותה מידה), ככה גם כל האזרחים בישראל צריכים להיות נאמנים לישראל ולא לאירגוני טרור שהמטרה שלהם זה לזרוק את לים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ההגדרה של ליברמן בכלל לא קשורה לבגידה, אלא לנאמנות. נשמע דומה, אבל ממש לא אותו דבר. אם אתה הולך ברחוב ואומר שאולמרט גרוע וצריך להחליף אותו, בסופו של דבר גם לא הבעת נאמנות למדינה, שכן אולמרט נבחר ע"י האזרחים, והוא ראש המדינה. אבל זה לא ממש בגידה.אם אתה אומר שישראל צריכה להיות מדינת כלל אזרחיה אז אין שום משמעות לנושא של ערבים/לא ערבים. אם אתה אומר שאם אי אפשר לעשות את זה, אז אתה גם לא יכול להתנות את האזרחות בנאמנות.

ישראל מדינת לאום יהודית. ההגדרות מאוד נתונות לפרשנות, אבל בסופו של דבר מדינת לאום בודד ויהודי. בלגיה למשל היא מדינה דו לאומית. בישראל חיים מיום הקמתה המוני ערבים, שגרו בארץ הזאת יחד עם החלוצים היהודים. במלחמת העצמאות בסופו של דבר הכפלת, אם לא יותר, את שטח המדינה. בשטח שהוספת חיו ערבים רבים, ואין מה לעשות. אתה הרי לא תגרש אותם רק כי הם ערבים, נכון?

אני לא יודע אם למדת כבר אזרחות בבית הספר או לא, אבל אז אתה תלמד את כל ההגדרות ובעיקר את כל הבעיות עם ההגדרות השונות.

אני לומד כרגע אזרחות וזה מספיק בשבילי כדי לדעת שלגרש זה דבר אפשרי בהחלט... הדבר היחיד שמגביל אותך זה דעת העולם ודעת הבוחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט הופכים את המעמד שלו מאזרח לתושב קבע

הראשונים שיתמכו בחוק הזה יהיו פקידי משרד האוצר

כמו שיהודים בכל העולם נאמנים למדינות שבהם הם חיים, וכמו שרוב המהגרים בארה"ב נאמנים לארה"ב ולא למדינה שממנה הם הגיעו (או לפחות באותה מידה), ככה גם כל האזרחים בישראל צריכים להיות נאמנים לישראל ולא לאירגוני טרור שהמטרה שלהם זה לזרוק את לים.

איך אתה יודע?

אני לומד כרגע אזרחות וזה מספיק בשבילי כדי לדעת שלגרש זה דבר אפשרי בהחלט... הדבר היחיד שמגביל אותך זה דעת העולם ודעת הבוחרים

אתה לא מבין. הבעיה היא השימושים והדברים שחוק כזה יכול להוביל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, אני מצטט מויקיפדיה:

תושב קבע הוא אדם שכתובתו הקבועה בישראל, והוא רשום במרשם האוכלוסין של משרד הפנים. תושב קבע חייב בכל החובות שהמדינה מטילה, כולל גיוס לצה"ל, והוא זכאי לכל הזכויות שהמדינה מעניקה (כולל ביטוח , חופש עיסוק והצבעה בבחירות לרשות המקומית), למעט שתי זכויות: זכות הצבעה לכנסת וקבלת דרכון ישראלי. תושב קבע נושא תעודת זהות ישראלית, כלומר תנועתו ברחבי המדינה אינה מוגבלת, והוא יכול לקבל כל שירות מרשויות המדינה. חובת תשלום מסים, והזכויות המוקנות בחוק הביטוח הלאומי ובחוק ביטוח ממלכתי ניתנות גם למי שהוא בגדר תושב, גם אם אינו תושב קבע.

חוץ מזה, למעשה כל עוד אתה לא מגרש אותם, כל זה לא שווה כלום, כיוון שמה זה משנה אם הם אזרחים או לא, כל עוד הם בתוך הארץ ויכולים להפגין וכו', לא עשית כלום..

אז אתה אמור לדעת שחוק שקורא לגירוש הוא חוק לא דמוקרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מודה שיש קונפליקט בין זכות טבעית אישית בחוק... אבל זהו מצב נורמלי, טקלים שכאלה בין זכויות יש בכל חוק

גם אם לא תגרש אותם אלה תקבע שבגלל שאינם ממלאים את חובתם הם לא רשאים לזכויותיהם כבר זרקת אותו מהמדינה רק לא רחוק מספיק

או שהאזרח ימלא את חובותיו ויקבל את זכויותיו

או שלא ימלא את חובותיו או יסכן את ביטחון המדינה או האינטרסים שלה (כי בסופו של דבר אתה חי על המדינה והיא לא חיה עלייך) אז אין לך זכויות ואם אין לך זכויות אז אולי עדיף שתיקח מקום ואוויר בארץ אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, אני מצטט מויקיפדיה:

חוץ מזה, למעשה כל עוד אתה לא מגרש אותם, כל זה לא שווה כלום, כיוון שמה זה משנה אם הם אזרחים או לא, כל עוד הם בתוך הארץ ויכולים להפגין וכו', לא עשית כלום..

אז אתה אמור לדעת שחוק שקורא לגירוש הוא חוק לא דמוקרטי.

לא עשית כלום?!

אתה רציני?

כל העניין הוא למנוע מהם להצביע ולהבחר לכנסת, כדי למנוע מהם להעביר חוקים אנטי- ישראליים ו\או למנוע פעולות הגנתיות של (לדוג' כמו עופרת יצוקה). כי עכשו הם איזה 10 מנדטים, ובעוד 10 שנים הם יהיו 15- ואז הדרישות שלהם לזכות השיבה ושאר הדברים שבפועל יביאו את קץ הציונות יהיו הרבה יותר מוחשיות...

חוץמזה, אם אתה חושב שההבדל לא גדול וזה שהם לא יהיו אזרחים אלא תושבי קבע זה לא סיפור, למה אתה מתנגד לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שלוללים אזרחות ומשאירים את משוללי האזרחות כתושבים המשטר בישראל יהפוך פחות יציב.

במוקדם או במאוחר יש חשש שתתרחש מהפכה.

במקרה היותר קיצוני של גירוש, רבותי את ההיסטוריה של ברה"מ והרייך השלישי אני לא רוצה לשחזר כאן.

בוא נומר את האמת לא נעים לאוזן לשמוע קריאות בעד מדינה פלסטינית אבל משטר טוטאליטרי הרבה יותר גרוע.

הרי זה היסחפות לחשוב שאנחנו ננהל למישהו אחר את החיים, גם תומכי ליברמן לא רוצים שינהלו להם את החיים בכפייה.

בסופו של יום אנחנו שכנים ונישאר שכנים, אנחנו יכולים להילחם ויכולים לדבר.

אנחנו יכולים לנצח את חמאס וחיזבאלה בעזרת צה"ל אבל מקור הרשע הוא אירן.

ומבצע עופרת יצוקה תרם רבות לאירן בתחום המדיני.

מקרה פרדוקסלי שהיה: ביבי וליברמן (ליכוד וישראל ביתנו) היו בין אלו שתמכו בהתנתקות. תופתעו לשמוע שדווקא חד"ש הזהירה ממהלך זה.

השניים הראשונים זיגזגו לקראת הסוף, רק אז הם העלו את תרחיש האימים לפני זה הצביעו בעד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני חושב שזה חוק גזעני, וכמו ליברמן, מייצג את כל מה שישראל לא צריכה להיות, וכל מה שהוא לא דמוקרטיה.

אמרתי לך אתה חושב את המציאות ולא רואה אותה , הם קוראים לעצמם פלסטינים הם טוענים שהם כבושים ( כן , גם כאן בארץ ) וכאשר אתה לא מגרש אותם , אתה אומר להם שהם צודקים במה שהם טוענים כי עובדה - אתה לא מגרש אותם על זה .

וחוק גיזעני ? אז זה גם חוק גיזעני לשרת בצבא - הוא מבוסס לאום ודת - למה אתה לא מבטל אותו או מחיל אותו על כולם ?אם מגזר שלם איננו עומד בחובות שלו כאשר יש להם מכנה משותף לאומי , האם זו איננה גיזענות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...