Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי - עמוד 20 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי

ChronoDog

Recommended Posts

אני יודע שאני קצת לא קשור.

אבל יש לי ST31000333AS שכמובן נמצא ברשימה השחורה.

בנתיים לא נתקלתי איתו בשום בעיה.

אני מעוניין לרכוש עוד אחד כזה. האם זה סיכון ממשי?

אם יש סיכון גדול, אני מוכן לקנות גם WD 640AAKS במקום הסייגט.

האם זה צעד חכם? משמע, מבחינת חום במארז? צריכת חשמל? בכל זאת, 5 הארד דיסקים?

(80GB,250GB,1000GB,640GB,640GB)

כן זה סיכון ממשי, וזה שהוא עובד כרגיל עד עכשיו לא אומר דבר, הדיסק יתפקד כאילו הוא 100% תקין עד היום שבו הוא פשוט יפסיק להזדהות בביוס.

בכל מקרה, כמה שפחות דיסקים קשיחים במארז - כך יותר טוב. כל דיסק קשיח צורך בממוצע כ-10 וואט ועושה יחסית הרבה רעש וויברציה בתוך המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 546
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל הטענות שלך תקפות גם לעדכון קושחה של כונני וצורבים שלהם דווקא כן מוציאים קושחות לצרכן. מה שכן, עדכון קושחה להרדיסק זהו

דבר חריג מאוד (אולי נתחיל לראות תעשייה של קושחות צד שלישי לעשות להרדיסק?)

צודק חלקית,למיטב ידיעתי עידכון fw על פי המידיניות הרשמית בכל החברות צריך להיות מבוצע במקום שממנו הוא נירכש ולא באמצעות המשתמש הסופי.

במקרה שהלקוח הסופי ניכשל בביצוע העידכון והכונן האופטי הושבת זאת נטו בעייה שלו מפני שהאחריות לא מכסה מקרה כזה, גם אם ניסיון העידכון

בוצע באמצעות FW רישמי של החברה.

בלי שום קשר מה מעדכנים (ביוס לוח אם\קושחה-FW של דיסק קשיח או של כונן אופטי),ביצוע פעולה שכזו בלי UPS -אל-פסק זה מעשה מטופש מאוד

מפני שאם תהיה הפסקת חשמל\יקפוץ פקק או מפסק חצי אוטומטי בלוח החשמל בזמן ביצוע התהליך אז כל מה שנישאר לך לעשות זה לזרוק לפח את החומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאין ברירה אז עושים

(וכמעט) אף אחד לא יוציא על דיסק קשיח מחיר של ups שעולה כפול ויותר

וברוב המקרים, גם כשעושים פלש לביוס של לוח אם (שזה הנפוץ ביותר) אז זה לא מעדכן את הבוט בלוק ואפשר לעשות עוד פלש גם אם הוא מפסיק באמצע

ובמקרה הכי גרוע עושים פלש או מזמינים צ'יפ חדש של ביוס בכמה דולרים בודדים.

בדיסק קשיח זה כמובן לא אפשרי, אבל שהברירה שלך היא או "לחכות למוות" או לבצע "ניתוח" רוב האנשים יעשו את מה שנותן להם יותר סיכוי

והסיכוי שתהיה הפסקת חשמל ב12 שניות שזה לוקח כנראה בטח שווה לרובנו מחיר של ups.

וכמו שאומרים, ברק לא מכה באותו מקום פעמיים,

סיגייט נפלה כבר פעם אחת בגירסת הקושחה הראשונה ששיחררה לציבור להורדה, הסיכוי שהיא תחזור על הטעות קרובה לאפס.

אז אתה יכול להמשיך לחכות, אבל למה לתת עצות אחיתופל לשאר המשתמשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאין ברירה אז עושים

(וכמעט) אף אחד לא יוציא על דיסק קשיח מחיר של ups שעולה כפול ויותר

וברוב המקרים, גם כשעושים פלש לביוס של לוח אם (שזה הנפוץ ביותר) אז זה לא מעדכן את הבוט בלוק ואפשר לעשות עוד פלש גם אם הוא מפסיק באמצע

ובמקרה הכי גרוע עושים פלש או מזמינים צ'יפ חדש של ביוס בכמה דולרים בודדים.

בדיסק קשיח זה כמובן לא אפשרי, אבל שהברירה שלך היא או "לחכות למוות" או לבצע "ניתוח" רוב האנשים יעשו את מה שנותן להם יותר סיכוי

והסיכוי שתהיה הפסקת חשמל ב12 שניות שזה לוקח כנראה בטח שווה לרובנו מחיר של ups.

סיגייט נפלה כבר פעם אחת בגירסת הקושחה הראשונה ששיחררה לציבור להורדה, הסיכוי שהיא תחזור על הטעות קרובה לאפס.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, מה גם שלמי שעדכן קושחה (הראשונה) ונתקל בבעיות.. הקושחה החדשה פותרת את זה. אז שישמח שהכונן שלו לא מת לגמריי ושלפחות את זה הוא עשה.

Henz16- אני במקומך הייתי קונה. מקסימום תעיף כונן או שניים (הקטנים יותר) אם מפריע לך רעש/צריכת חשמל. מה גם שה333AS הוא בעל 3 פלטות והוא נחשב לכונן דיי שקט (לי יש את ה340AS ואפילו הוא אינו רועש, אז אין סיבה שה-333AS יוסיף לרעש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי שום קשר מה מעדכנים (ביוס לוח אם\קושחה-FW של דיסק קשיח או של כונן אופטי),ביצוע פעולה שכזו בלי UPS -אל-פסק זה מעשה מטופש מאוד

מפני שאם תהיה הפסקת חשמל\יקפוץ פקק או מפסק חצי אוטומטי בלוח החשמל בזמן ביצוע התהליך אז כל מה שנישאר לך לעשות זה לזרוק לפח את החומרה.

יש אפשרות לגשת ישירות לכונן ולצרוב את החומרה (ע"י כבל SERIAL לדוגמה), מישהו בת'רד הזה אפילו עשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכנתי היום כונן ST31500341AS SD1A (במקור SD17) ל SD1B.

So far so Good.

גם SD1A היה בסדר אבל אם הם הוציאו עדכון נוסף כנראה שיש סיבה.

לא אתפלא אם בימים\שעות הקרובים הליצנים האלו יוציאו עידכון נוסף.

כל מי שקצת מבין בנושא יודע עד כמה זה לא מקצועי.

ה-FW של דיסקים קשיחים בכלל לא נועד לעידכון על ידי המשתמש הסופי אלא במקרים חריגים ביותר.

זה לא ביוס של לוח אם שיש מנגנונים שונים(DUAL CHIPS ) שנועדו למנוע השבתה של לוח האם כתוצאה מ-fleshing שגוי או כזה שניתקע

באמצע מסיבות שונות כמו הפסקת חשמל ועוד.

FW של דיסק קשיח אמור להיות זהה מאותו רגע שהוא יצא משערי המיפעל ועד שהוא סיים את חייו ולכן אין כל מנגנוני הגנה.

המשמעות של זה היא שכל עידכון FW שניכשל מסיבה כזאת או אחרת מוביל בדרך כלל להשבתה של הדיסק הקשיח.

לכן ממומלץ לכולם ,עד כמה שאפשר להימנע מעידכון מיותר אם המצב מאפשר זאת,ועדיף לחכות עוד שבוע שבועיים עד שהמוקיונים הללו

יוציאו סוף סוף FW סופי בהחלט.

עד אז כדאי פשוט לנתק את הדיסקים הבעייתים ולא לעשות בהם שימוש או לחילופין להימנע מלכבות את המחשב במידה ואין דיסק חלופי

שניתן להשתמש בו במקום הדיסקים מתוצרת SAGATE.

לא יודע אם במקרה הזה מה שאתה אומר נכון.

הSD1A יצא אחרי איזה חודש חודשיים מאז שאנשים התחילו להתלונן.

מאז עברו עוד איזה חודשיים או יותר עד שיצא הSD1B.

זה די הרבה זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושש מעניין עדכון הקויישחה

ברור לי שאם זה לא יילך לא אקבל פיצוי

נראה לכם שבקרוב יגיעו דגמים עם קויישחה מעודכנת לחנויות ואז אוכל פשוט להחליף את הדפקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אין לי זמן לעבור על כל העמודים, רק עכשיו גילתי על הבעיה, יש לי 2 כוננים של טרה ועוד 2 כוננים של 500.

1. איך אני יודע אם הדגם שלי תקול?

2. מה עליי לעשות?

3. האם יש כבר עדכון מומלץ?

4. האם יש דיווחים על כך שלאחר העדכון קושחה החומר בכונן נמחק? בגלל שאין לי אפשרות לגבות 3 טרה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב שלי יש 2 כוננים של WD ברייד 0 וגם 2 כוננים של 500 של שצריכים עדכון.

בהוראות של רשום שצריך לנתק את כל הכוננים למעט הכונן שרוצים לעדכן.

אני יכל להשאיר אותם בחוברים ולעדכן ? איך זה הולך ? יש אפשרות לבחור את הכונן שרוצים לעדכן מרשימה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אין לי זמן לעבור על כל העמודים, רק עכשיו גילתי על הבעיה, יש לי 2 כוננים של טרה ועוד 2 כוננים של 500.

1. איך אני יודע אם הדגם שלי תקול?

2. מה עליי לעשות?

3. האם יש כבר עדכון מומלץ?

4. האם יש דיווחים על כך שלאחר העדכון קושחה החומר בכונן נמחק? בגלל שאין לי אפשרות לגבות 3 טרה!!

תקרא את הפוסט הראשון, הכל שם :)

ונראה לי בזאת אפסיק להגיב לתרד זה, יש פה יותר מדי "מעשנים כבדים" :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב שלי יש 2 כוננים של WD ברייד 0 וגם 2 כוננים של 500 של שצריכים עדכון.

בהוראות של רשום שצריך לנתק את כל הכוננים למעט הכונן שרוצים לעדכן.

אני יכל להשאיר אותם בחוברים ולעדכן ? איך זה הולך ? יש אפשרות לבחור את הכונן שרוצים לעדכן מרשימה ?

לא צריך לנתק את הכוננים, אתה יכול להשאיר אותם מחוברים ולבחור איזה כונן אתה רוצה לעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצעתי עדכון קושחה שעבר חלק.. אבל משומה המחשב מסרב לעשות עכשיו boot מההארדדיסק עלי ונמצאת מערכת ההפעלה. (לא אותו ההארד דיסק) יש המלצות מה לעשות?

ההארדדיסק עליו נמצאת מערכת ההפעלה מחובר ב IDE בכלל אגב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעתיק את ההודעה שלי מהפורום השכן, כתבתי לפני שראיתי ת'תרד, סורי!

--------------------------------------------------------------------------------

אהלן חברה,

בטח שמעתם על הבעיה שיש לכל הדיסקים של סיגייט מהסדרה החדשה. (7200.11)

אז גם לי, אבל המצב יותר גרוע ממה שהיה נדמה או שקרה לרוב שאר האנשים. הבעיה אצלי, שבניגוד לרוב שהצליחו לתקן את הבעיה עם העדכון, אצלי ההארד לא מזוהה בביוס, ולכן אי אפשר להריץ את עדכון הקושחה שאמור לתקן את הדיסק. לא משנה באיזה קונפיגורציה של חיבורים וכו'.הדגם הוא ST3500320AS, נקנה לא מזמן. הבנתי מרפרוף קצר ברשת שזה משהו בסגנון הזה :" BSY error: it happens when your HDD enter on a halt state, or BuSY state. In this condition, your HDD will not be recognized by at POST moment."

נראה לכם שיש איזה דרך להחזיר את הדיסק לחיים? לבד, או אצל חנות, כל דרך שתהיה. מסיגייט כבר התייאשתי, הם לא שמים על כל מה שאתה שולח להם וגם מיליון הודעות בפורום שלהם מראים שהבעיה די נפוצה והם לא מתכוונים לעשות כלום בנידון.

תודה לכל המגיבים, כל עזרה תתקבל בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...