Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי - עמוד 19 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי

ChronoDog

Recommended Posts

לידיעתכם,

יש לי 3 כונני 1.5 שרק אחד מהם היה נגוע בקושחה הבעייתית.

לא הצלחתי לגרום לדיסק עדכון לבצע BOOT מכונן CD SATA ורק מIDE הוא הצליח.

העדכון בוצע בהצלחה.

ל2 האחרים הוא לא הצליח לעשות עדכון (לא צריך) וגרסת הקושחה שלהם מתקדמת יותר (מתחיל בC).

אני לא חושב שהדיסקים שנמכרים כיום בארץ באים עם הקושחה הבעייתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 546
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה יש את הגרסה החדשה ?

חיפשתי פה :

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207951

ושאני בא להוריד את הפירמוואר להארד דיסק שלי לST31000340AS אז תוכנת ההורדה אומרת לי

שכבר הורדתי את הקובץ ..

http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=20435&p=137851

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/news.jsp?DocId=207957

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לשתף בחוויה שעברתי עם העדכון, למרות שעל פניו זה עשוי להישמע הזוי.

ניתקתי את 2 הכוננים האחרים (פרט לזה ה"נגוע") מהמחשב, כפי שהוסבר כאן, על מנת שלא לגרום להם נזק כתוצאה מהעדכון.

בדקתי שהביוס אינו מזהה אותם וביצעתי את העדכון לפי ההוראות במדויק. המתנתי עד לסיום שבו המחשב כיבה לבסוף את עצמו.

חיברת את הכוננים האחרים בדיוק כפי שהיו מחוברים קודם, כדי לא לפגוע בסדר המקורי כשהדיסק המוביל עם הגדרות ה"בוט" הוא דיסק 0, דהיינו הראשון לזיהוי. הפעלתי את המחשב, בדקתי בביוס שוב לגלות שהוא מזהה את הדיסקים מחדש לפי אותו סדר והפעלתי את המחשב, אך הוא לא אצה להמשיך לפעול כשהגיע לנקודת ההתחלה. כאילו שעדכון הדיסק של "עשה" משהו להם, למרות שלא היו מחוברים ולא מזוהים על ידי הביוס.

חשבתי ש"הלך עלי". למזלי עשיתי קודם לכן גוסט לשתי מערכות ההפעלה שבכונן הראשון (ב-2 מחיצות נפרדות, כמובן). שחזרתי את מערכות ההפעלה והמחשב שוב לא עלה, נתקע לפני ההתחלה.

ניתקתי הפעם את הדיסק של סיגגיט, הדלקתי והצלחתי לעלות לשידור. כיביתי שוב, חיברתי את הדיסק של והדלקתי מחדש והפעם, אכן הכול זורם כמו שצריך.

אם זה לא הזוי, אני הולך להשתכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קרה גם אצלי.

מה שקרה בסה"כ הוא שסדר ה-BOOT השתנה אצלך.

בתחילה הסדר היה כזה:

1. HDD0
2. HDD1
3. HDD-SEGATE

מכיוון שניתקת את הדיסקים עם מערכת ההפעלה שקיבלו קדימות בביוס והשארת את הסיגייט מחובר, הוא קודם לתחילת הרשימה בביוס.

1. HDD-SEGATE

וכשחיברת אותם בחזרה, הסיגייט נשאר ראשון בסדר ה-BOOT ולאחריו השניים האחרים.

1. HDD-SEGATE
2. HDD0
3. HDD1

כמובן שהצורה שפתרת את הבעיה, היא בעצם אותו התהליך רק בסדר הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קובה,

תודה לך על ההסבר ההגיוני. חשבתי כך גם אני כשבאתי לפתור את "התקלה", שאכן גם נפתרה. אולם אודה, שלרגעים לא קטנים נתקפתי מעט חרדה.

אגב, עם ובלי קשר לעדכון זה אחר, ברצוני לציין שגיבוי נכון בכונן נפרד יכול להושיע כמעט תמיד. לי יש כונן של 160 ג' שמשמ אותי לגיבויים. אני יוצר דימוי של כל מחיצה בנפרד לפחות אחת לחודש. אני ממליץ לאחרים, למרות שלגבי רבים אני מתפרץ לדלת פתוחה.

תודה ולילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קרה גם אצלי.

מה שקרה בסה"כ הוא שסדר ה-BOOT השתנה אצלך.

בתחילה הסדר היה כזה:

1. HDD0
2. HDD1
3. HDD-SEGATE

מכיוון שניתקת את הדיסקים עם מערכת ההפעלה שקיבלו קדימות בביוס והשארת את הסיגייט מחובר, הוא קודם לתחילת הרשימה בביוס.

1. HDD-SEGATE

וכשחיברת אותם בחזרה, הסיגייט נשאר ראשון בסדר ה-BOOT ולאחריו השניים האחרים.

1. HDD-SEGATE
2. HDD0
3. HDD1

כמובן שהצורה שפתרת את הבעיה, היא בעצם אותו התהליך רק בסדר הפוך.

מחזק. כמעט כל שינוי שאני עושה גורם לשינוי סדר הבוט של הדיסקים. לפעמים אני בטוח שאני מכבה את המחשב, מנתק הכל ומחזיר בדיוק באותה צורה והמחשב עדיין מרגיש שעשיתי משהו ולכן דופק את סדר הבוט של הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארדיסק שלי לא מזוהה ע"פ הSN הוא סובל מהבעיה המפורסמת, כבר יש פרטים על כאלה שSEAGATE שחזרה להם בחינם, או שאאלץ לפעול לפי המדריך המפורסם (שסיגייט מצנזרת מהאתר שלה את כתובתו בטענה שזה עלול לפגוע באחריות) והאם מישהו ניסה את המדריך וזה עזר לו?

מדריך = http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=128807&st=100 ודומיו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכנתי היום כונן ST31500341AS SD1A (במקור SD17) ל SD1B.

So far so Good.

גם SD1A היה בסדר אבל אם הם הוציאו עדכון נוסף כנראה שיש סיבה.

לא אתפלא אם בימים\שעות הקרובים הליצנים האלו יוציאו עידכון נוסף.

כל מי שקצת מבין בנושא יודע עד כמה זה לא מקצועי.

ה-FW של דיסקים קשיחים בכלל לא נועד לעידכון על ידי המשתמש הסופי אלא במקרים חריגים ביותר.

זה לא ביוס של לוח אם שיש מנגנונים שונים(DUAL CHIPS ) שנועדו למנוע השבתה של לוח האם כתוצאה מ-fleshing שגוי או כזה שניתקע

באמצע מסיבות שונות כמו הפסקת חשמל ועוד.

FW של דיסק קשיח אמור להיות זהה מאותו רגע שהוא יצא משערי המיפעל ועד שהוא סיים את חייו ולכן אין כל מנגנוני הגנה.

המשמעות של זה היא שכל עידכון FW שניכשל מסיבה כזאת או אחרת מוביל בדרך כלל להשבתה של הדיסק הקשיח.

לכן ממומלץ לכולם ,עד כמה שאפשר להימנע מעידכון מיותר אם המצב מאפשר זאת,ועדיף לחכות עוד שבוע שבועיים עד שהמוקיונים הללו

יוציאו סוף סוף FW סופי בהחלט.

עד אז כדאי פשוט לנתק את הדיסקים הבעייתים ולא לעשות בהם שימוש או לחילופין להימנע מלכבות את המחשב במידה ואין דיסק חלופי

שניתן להשתמש בו במקום הדיסקים מתוצרת SAGATE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הטענות שלך תקפות גם לעדכון קושחה של כונני וצורבים שלהם דווקא כן מוציאים קושחות לצרכן. מה שכן, עדכון קושחה להרדיסק זהו

דבר חריג מאוד (אולי נתחיל לראות תעשייה של קושחות צד שלישי לעשות להרדיסק?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרתי את הבעיה, עם הרבה כאב ראש חח

אז ככה קניתי חלקים והרכבתי מעגל מסויים שיתחבר ל COM במחשב הנייד שלי

ביצעתי את העדכון FIRMWARE והכל עובד להפתעתי הרבה! עד השניה האחרונה לא הייתי בטוח

עשיתי את העדכון ל2 ההארדיסקים שלי + אחד של חבר שגם יש לו אותה בעיה (לשנינו יש 500GB - 3500320AS)

אם אתם מעוניינים בעדכון כזה בלי איבוד מידע ובלי לחכות שבועיים להארדיסק חדש מהחנות שקניתם בעלות סמלית של 150 ש"ח

צרו קשר במייל dani@c4u.co.il

מעבדות באיזור גוש דן וחיפה והקריות אם יש לכם איך להגיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם SD1A היה בסדר אבל אם הם הוציאו עדכון נוסף כנראה שיש סיבה.

לא אתפלא אם בימים\שעות הקרובים הליצנים האלו יוציאו עידכון נוסף.

כל מי שקצת מבין בנושא יודע עד כמה זה לא מקצועי.

תגידו לי, סליחה על הביטוי הלא מקצועי, אבל שניכם שרוטים..? :screwy:

איזה חלק של "שתי הגירסאות קושחה שיצאו מיועדות לדיסקים מסדרות שונות" קשה להבנה..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאני קצת לא קשור.

אבל יש לי ST31000333AS שכמובן נמצא ברשימה השחורה.

בנתיים לא נתקלתי איתו בשום בעיה.

אני מעוניין לרכוש עוד אחד כזה. האם זה סיכון ממשי?

אם יש סיכון גדול, אני מוכן לקנות גם WD 640AAKS במקום הסייגט.

האם זה צעד חכם? משמע, מבחינת חום במארז? צריכת חשמל? בכל זאת, 5 הארד דיסקים?

(80GB,250GB,1000GB,640GB,640GB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...