שירות בצבא וקבא - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

פאק אתה אחד האנשים החרשנים ברמות!

חוץ מיזה,נונטאנק,אין דבר כזה שלמישהו לא מתאימה מסגרת של בצפר...אחרת למה עשו את המסגרת הזו?ואחרת למה יש חוק חינוך חובה?!

מה זה נותן לך לעזוב את הבית ספר ולהסתובב ברחובות בלי שתיהיהי לך תעודת בגרות של בית ספר מוכר ממשרד החינוך ושיהיה גם בצפר נורמאלי?

עריכה:יואב אני בית ספר חוגים שיכבת יב

לגבי ריאלי זה אותו בצפר כמו חוגים וכמו בתי ספר אחרים הרמה היא אותה רמה,זה שהתפתחה איזה סטיגמה שריאלי אחלה בצפר זה אני לא מבין על מה ומדוע?

כאילו המורים בריאלי בדיוק כמו המורים בחוגים,חוץ מזה מתי סיימת ללמוד יואב?

כי יש לי חברים שאומרים כל הזמן שריאלי בצפר ממש גרוע

אם כבר בצפר טוב באמת זה ליאובק,אבל בכל הבתי ספר התעודת בגרות בסופו של דבר היא אותו דבר,מי שיש לו ראש ורצון ילמד טוב בכל בצפר בין אם בריאלי ובין אם בחוגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סיימתי השנה. המדד היבש הוא תוצאות בגרות ובזה ליאובק עוקפים את הריאלי (מצד שני, תבדוק את אחוזי ההנשרה בליאובק ותבין. עכשיו הם הפסיקו להנשיר, נראה מה יהיה עכשיו), אבל מצד שני, קיבלתי שם כמה דברים שלא קשורים בכלל לבגרות (פעילויות חינוכיות שלא עושים בשום מקום אחר בארץ). נשמע פלצני אבל נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהרבה מאוד כסף.

אגב, אחוזי הזכאות לבגרות בישראל מהגבוהים בעולם. כמה טוב שזה נשמע, זה רע, רע מאוד. הבעיה הכי גדולה של מערכת החינוך שלנו היא התפיסה היסודית שלה - הנחת היסוד שלה שכל אדם מתאים ללימודים אקדמאים (ו-30% בעלי תואר אקדמאי אחד לפחות זה אחוז מהגבוהים בעולם), וזוהי תפיסה שגויה. אם כל אחד ילמד לתואר, מי יהיה אינסלטור, הנדסאי, חשמלאי, מנקה, מאבטח וכו' וכו' וכו'? כמה שמזלזלים במקצועות האלה, הם אלה שמאפשרים לכלכלה לחיות, ואת זה לא מבינים. תסתכלו על מערכת החינוך באנגליה למשל. אני לא יודע מה האיכות שלה, אני רק יודע ששם לומדים 10 שנים ואז הולכים או לשנתיים ולבגרות לקראת לימודים אקדמאיים, או ללימודים מקצועיים כבר אחרי כיתה י'. אתם צריכים ללכת לגרמניה פעם ולראות מה זה פועל או אינסלטור, שם זה מקצוע מכובד שלא כמו בארץ.

אבל זה שווה את זה.

מעבר לזה אני מסכים איתך לגבי החלק השני של ההודעה.[br]פורסם בתאריך: 4.12.2008 בשעה 16:37:17

חח רמת חינוך נמוכה עלק

מי שפרש מהבית ספר לא יודע על מה הוא מדבר.אצלי בבצפר לפחות יש רמת חינוך טובה מאוד,גבוהה ורגילה כמו בכל בתי הספר בעיר חיפה

רמת חינוך נמוכה אם כבר מדברים על זה,יש בבתי ספר ערביים ובבתי ספר של מופרעים,ודרך אגב אקסטרניים זה בתי ספר שהעיפו אליהם תלמידים שלא היו טובים בבתי ספר רגילים(אינטרניים)

נגיד באקסטרני אין לך את התנאי בחינת בגרות שיש לך באינטרני למשל שקט בזמן מבחן וכו'

חוץ מזה יש אנשים שבכלל החליטו שהם לומדים בבית עצמאית וניגשים לבגרות

אם כבר לפרוש אז לעשות דבר כזה

לא כל תלמיד מתאים לבי"ס רגיל וזה לא אומר שהוא מופרע או אידיוט, חבל שאתה לא מבין את זה.[br]פורסם בתאריך: 4.12.2008 בשעה 16:39:10

רואים למה יש לך 21 נפשי

אתה באמת חולה נפש.

כשאדם מתבלבל בסדר האותיות זה אומר שהוא כתב מהר ולא שם לב.

ואם נעלבת לא נורא

לך לפסיכולוג , אולי הוא יעזור לך להתגבר

אהה, אז זה סה"כ בלבול? נאמר.

ותאמין לי שאני לא נעלב כ"כ בקלות, אולי לא הבנת את זה אבל אין לי במה להתבייש שאני אמור להיעלב בגללו. כן, הייתי בעבר באפיסודה דיכאונית והלכתי אל פסיכולוג, אין בושה בלהיות חולה ולקבל עזרה. הבושה נמצאת אצל אנשים כמוך שמעבירים ביקורת על אנשים אחרים שפונים לעזרה.[br]פורסם בתאריך: 4.12.2008 בשעה 16:39:35

אוקי, לכל בכייני הבצפר למניהם,

הבעיה היא אצלכם, אתם ילדים קצת מסכנים,

שמורה אומרת לך לא יצא ממך כלום בחיים, אתה אומר לה לכי להזדיין והולך ומתלונן למנהלת, ולא הולך הצידה ובוכה "אף אחד לא אוהב אותי, כלום שונאים אותי", כי כנראה שאין לה זכות להגיד דבר כזה.

אין לי כוח להגיב לכל תגובה שרשמתם, אבל הכל בעיות של ילדים קטנים,

אני חושב שהבעיה היא לא בחומר הלימוד ובמורים, היא בכם,

אין אף מקום שיהיו צחוקים כמו בבצפר, אין אף מקום שיהיה חופש כמו בבצפר.

איפה אתה יכול לראות את החברים שלך, ועוד מהאזור שלך, כל יום לכמה שעות? ועוד לעשות כמעט מה שבא לכם???

בצבא לא, באוניברסיטה לא, בעבודה לא,

אולי אם אתם חבורה של בני עשירים שלא צריכים ללמוד, ולא צריכים לעבוד, ויכולים כל יום לצאת להשתכר ולהתמסטל, אבל כנראה שזה לא המצב.

אני משער שכל מי שהתלונן שבצפר זה סיוט עוד לא היה בצבא,

ובמקרה של NUNATEK, כל החיים יהיו "סיוט" מהסיבה שאין לו בכלל קנה מידה הגיוני,

אם היית מתגייס, ובוכה בבקו"ם, ושומר בלילה ב0 מעלות באמצע פאקינג מדבר מסריח ואתה בוכה ומלמל אמא אמא,

אלה הדברים הקלים יחסית,

מה קורה שיורים עליך? שהטנק שלך עולה על מטענים? שאתה רואה את חברים שלך נשרפים?

צר לי לבשר לנונטק, שאתה תהיה אומלל כל החיים שלך, כי החיים רק הולכים ונהיים יותר קשים, אז אם בתיכון סבלת כ"כ

בהמשך אתה תסבול עוד ועוד, עד שלא תקבל קנה מידה נורמלי לחיים, ואני לא רואה איך זה קורה ממש בלי הצבא.

אני לא אומלל עכשיו ואני לא רואה סיבה כלשהי שבגללה אני אהיה אומלל בעתיד.

קודם כל אף פעם לא היו לי בבי"ס את הבעיות שנתת כדוגמה, אני פשוט לא התאמתי למסגרת. אני לא תלמיד רגיל בהרבה מובנים ומה לעשות מערכת החינוך הישראלית נמצאת במצב גרוע והיא לא ערוכה לטפל במי שסוטה בחצי אחוז מהנורמה המקובלת. אין שום בעיה בלהיות שונה, הבעיה היא אצל מי שהופך את זה לבעיה.

אני לא אדם חברותי במיוחד ותאמין לי שאני לא מחפש "לעשות צחוקים עם החברה". שנאתי את ביה"ס ממגוון סיבות, בין אם זה כי לא מעניין אותי הקטע החברתי, רוב המקצועות הם חסרי חשיבות בעיניי או אין ספור סיבות אחרות.

בי"ס טוב בשבילי יהיה כזה שאני בא מתי שאני רוצה וכל האחריות על הלימוד מוטלת עלי, מתקתק את כל מה שאני צריך ללמוד בלי יותר מדי הפסקות מיותרות, בלי שיעורים מפגרים כמו מוזיקה וספורט, עם מורים טובים בעלי מוטיבציה גבוהה, במקום שבו כל התלמידים רוצים ללמוד ולא כמו שאמרת "באים כדי לעשות צחוקים" וכאשר החומר הנלמד הוא באמת חשוב ולא נקבע ע"פ האג'נדה הפוליטית-חברתית של שר החינוך הנוכחי. וכן, אם מישהו שם לב שיש כאן לא מעט מאפיינים של בי"ס דמוקרטי אז זה לא סתם כי באמת שקלתי גם לעבור לדמוקרטי.[br]פורסם בתאריך: 4.12.2008 בשעה 16:50:32

מי שדיבר כאן על ספורט שזה מקצוע לא חשוב ממש צדק

מה יתן לי ללמוד ספורט בבצפר?!מה זה בשביל ההכנה לצבא?!אם כן אני יכול לעשות לבד בבית ספורט או להירשם למכון ולעשות לעצמי אחלה של ולא צריך את הבצפר שיקח אותי לאיצטדיון אתלטיקה קלה כדי שאני ארוץ ואקבל ציונים על זה גם,במקום זה עדיף להוסיף עוד שעתיים של מקצוע מסויים חשוב הרבה יותר

דבר שני:בצפר אקסטרני זה לא דבר כזה טוב,אולי הלימודים פחות אינטנסיביים ולומדים רק מספר פעמים בשבוע בשעות מסויימות,אבל זה עולה המון כסף,שם לומדים רק לבגרות ולא מעבר לבגרות,ואין שם מה שיש בבצפר רגיל

אין טעם לפרוש מבצפר וסתם ללכת לעבוד,בצפר נותן כלים לחיים,נותן לך בגרות שזה הדבר שכרגע הכי חשוב לפני הלימודים הגבוהים,חוץ מיזה בבצפר יש לך את ה"טאץ" הזה עם כל מיני תלמידים מכל מיני מקומות וזו גם מסגרת חברתית וכייפית

האמת גם אני אף פעם לא אהבתי בצפר.אבל משנה שעברה התחלתי באמת לאהוב את הבצפר,אני הולך לשם עם חשק ללמוד ועם כייף שבלפגוש את כל החברים,וזה עובד

הבנתי שאני ביב,שנה אחרונה ועוד מעט לא אראה יותר את החברים אז צריך כמה שיותר להתגבש

חוץ מזה מה אתה עושה נונטאק במשך כל היום?סתם עוד יום לקום בבוקר להיות על המחשב לא לעשות כלום ואז ללכת ללמוד כמה שעות ובזה נגמר היום?

ספורט זה מקצוע חשוב מאד, אבל הצורה שבה "מלמדים" אותו בתיכונים היא ביזיון. [br]פורסם בתאריך: 4.12.2008 בשעה 16:52:39

פאק אתה אחד האנשים החרשנים ברמות!

חוץ מיזה,נונטאנק,אין דבר כזה שלמישהו לא מתאימה מסגרת של בצפר...אחרת למה עשו את המסגרת הזו?ואחרת למה יש חוק חינוך חובה?!

מה זה נותן לך לעזוב את הבית ספר ולהסתובב ברחובות בלי שתיהיהי לך תעודת בגרות של בית ספר מוכר ממשרד החינוך ושיהיה גם בצפר נורמאלי?

עריכה:יואב אני בית ספר חוגים שיכבת יב

לגבי ריאלי זה אותו בצפר כמו חוגים וכמו בתי ספר אחרים הרמה היא אותה רמה,זה שהתפתחה איזה סטיגמה שריאלי אחלה בצפר זה אני לא מבין על מה ומדוע?

כאילו המורים בריאלי בדיוק כמו המורים בחוגים,חוץ מזה מתי סיימת ללמוד יואב?

כי יש לי חברים שאומרים כל הזמן שריאלי בצפר ממש גרוע

אם כבר בצפר טוב באמת זה ליאובק,אבל בכל הבתי ספר התעודת בגרות בסופו של דבר היא אותו דבר,מי שיש לו ראש ורצון ילמד טוב בכל בצפר בין אם בריאלי ובין אם בחוגים

יש חוק חינוך חובה כי כולם צריכים ללמוד ויש אנשים שבי"ס רגיל לא מתאים להם כי אלה החיים.

תאמין לי שאני לא מסתובב ברחובות ואני עושה בגרות ובאמת שבעבודה בעתיד אף אחד לא ישים קצוץ על איזה בי"ס תיכון למדתי בו אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, לכל בכייני הבצפר למניהם,

הבעיה היא אצלכם, אתם ילדים קצת מסכנים,

שמורה אומרת לך לא יצא ממך כלום בחיים, אתה אומר לה לכי להזדיין והולך ומתלונן למנהלת, ולא הולך הצידה ובוכה "אף אחד לא אוהב אותי, כלום שונאים אותי", כי כנראה שאין לה זכות להגיד דבר כזה.

וואלה, עשינו 3 שיחות אצל המנהלת בזמנו, חבל שלא יצא מזה כלום, אה? (אגב, שנה אחרי שיצאתי מהבי"ס, המנהלת פוטרה, חצי מהמורים הועפו, ואותו בי"ס מהולל כרגע בסכנת סגירה כי לא נרשמו מספיק תלמידים ואין מספיק מורים. כנראה שהבעיה לא הייתה אצל התלמידים במקרה הזה, אה?)

נ.ב-

לא יודע איך זה היה אצלך, אצלנו מי שאמורה למורה "לכי להזדיין" חטף השעיה ל 3 ימים+התנכלות מצד המורה, בין אם בציונים או סתם ביומיום. שמורה ממורמר מוציא את הכל על התלמידים, זה לא נגמר בטוב.

אל תשפוט מקרה שאתה לא מכיר, ואני מציע לך לא להטיח כינויים כמו "ילדים מסכנים". אתה רק מוכיח בזה שאתה טמבל בלי תשובה ממשית, לא משהו שיעזור למישהו, בטח שלא לך.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אתה עתודאי?

כן ראינו מה שווה ריאלי בזמן השביתה סהכ מה עשו לכם באתם לבצפר ועשו "פעילויות כייף" חחח

העיקר ההורים ביקשו את הכסף שלהם בחזרה בגלל השביתה,לפחות הייתם לומדים בשביתה זה היה משהו אחר

SCORN על איזה בצפר מדובר אם אפשר לשאול?

נונטאנק,מאיזו בחינה אתה חושב שאתה לא מתאים לבצפר?ומאיזו בחינה אתה חושב שאתה סוטה מהנורמה המקובלת?

חוץ מיזה,בצפר זה כן טוב כי יש שם עירבוב של המון המון דעות,ככה אתה "טועם" קצת מכל דבר,ולא מקובע עם הדעות שלך בלבד אתה נפתח לעוד דברים שלא ראית.

חוץ מיזה אתה עושה אותה בגרות כמו שכולם עושים אז מזה משנה אם היית עושה אותה במסגרת בצפר אינטרני או שאתה עושה במסגרת בצפר אקסטרני?

והדבר האחרון הוא שחבר שלי השנה עף מבצפר רגיל ולאן אתם חושבים שהעבירו אותו?כן ניחשתם נכון לבצפר אקסטרני

ככה שכנראה הרמה של בצפר אקסטרני היא נמוכה יותר כי באים לשם תלמידים שהונשרו

חוץ מזה לא לכל אחד מתאים לא ללמוד במסגרת קבועה,יש כאלה שהמשמעת ה עצמית שלה םלא מספיק טובה שהם יוכלו להגיד לעצמם בוא נשב עכשיו ונלמד לבגרות

חוץ מזה יש לך את המינימום הנדרש לקבל תעודת בגרות נונטאנק?

ובאיזה אקסטרני אתה לומד אם אפשר לשאול?ובאיזו עיר?

למה אתה אומר "בתיכונים" כאילו אתה כבר לא במערכת החינוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אתה עתודאי?

כן ראינו מה שווה ריאלי בזמן השביתה סהכ מה עשו לכם באתם לבצפר ועשו "פעילויות כייף" חחח

העיקר ההורים ביקשו את הכסף שלהם בחזרה בגלל השביתה,לפחות הייתם לומדים בשביתה זה היה משהו אחר

עתודאי עתודאי, אבל בוא לא נדבר על זה :smile1:

ורק שתדע לך שהשביתה הייתה אחלה. המיקודים פורסמו מוקדם, הטויל השנתי לא קטע את הרצף וגרם לעצבים אצל המורים, והיו קצת בלאגנים עם השכ"ל אבל הכל הסתדר בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לכם הסתדר, לנו דפק חצי מהבגרויות....

בי"ס שבמשך שנים היה ידוע בזכות ההישגים הגבוהים במיוחד בו-

אורט ע"ש גרינברג בקריית טבעון.

בהחלט היו שם הישגים יוצאי דופן, רק חבל שבבי"ס לא טורחים לציין שזה כי 80% מהתלמידים שם "מבוססים", ומאחורי כל תלמיד יש של מורים פרטיים.

אז זה המצב, רוב התלמידים עם מורים פרטיים (לפעמים 2 או 3 לאותו תלמיד, מקצועות שונים), וביה"ס זוקף לזכותו את ההישגים.

השנה אנשים שגרים בטבעון עשו צעדים דרסטיים בשביל לא לשלוח את הילדים שלהם לחרושת הזוועות הזו- יש אנשים שאפילו הסירו את הרישום שלהם בטאבו והעבירו אותו לשם אחר של קרובים בלי ילדים, בשביל שלא יהיו מחויבים לשלוח את הילדים לאותו בי"ס.

ולא, זה לא שמועה, טרחתי כבר לבדוק את העניין כי גם לי זה נשמע הזוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקצועות רבי מלל (תנך, אזרחות, היסטוריה): מורים לא באמת מלמדים את החומר ברוב השיעורים הללו, אלא פשוט יושבים וקוראים ("מכתיבים") מתוך חוברת מוכנה מראש. אפשר היה פשוט לשלם על החוברת הזאת מתחילת שנה ולתת למורה ללמד את החומר במקום, אבל כמובן שרוב המורים לא יודעים באמת לעשות הרבה יותר מלשבת ולקרוא בקול.

לא בבית ספר תיכון.

מקצועות ריאליים (מתמטיקה לדוג'): המורים נותנים את הכלים שדרושים (נוסחאות, משפטים) ואז פשוט פותרים תרגילים. את זה יכלת לקבל לבד מספר של בני גורן. (כאן אין ממש טענה אמיתית חוץ מהעובדה שהמורים ממש לא נחוצים, למרות שהמורה שלי במתמטיקה גם את זה לא יודעת לעשות והיא פשוט כאב ראש בלתי נסבל)

רק יוצאי דופן יכולים לגשת לבד לבגרות בפיזיקה או מתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל.

ספורט: המקצוע שהכי מבזה מערכת החינוך הזאת. מורי הספורט פשוט בורים בכל העניין של הכושר הגופני. מה לעזאזל הם חושבים שהם ישיגו מ-20 שכיבות שמיכה בשבוע וכמה כפיפות בטן עלובות?

אצלך זה ככה. אצלי המורה לספורט היה מאמן הכושר של מכבי ת"א כדורסל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח מה? קיבלתי 741 בפסיכומטרי, על מה יש לי להיות ממורמר?

סחטיין... באיזה שנה עשית?

רק רציתי להעיר משהו לגבי הששטויות שכתבו פה על ה"הפלייה" שיש ביחידות המיוחדות....

בטח שיש אפלייה! מה חשבתם, שהם אמורים לקבל כל דביל או שוקיסט מפגר (כמו חלק מהאנשים שהיו שותפים בוויכוח) שבא לו לקבל סיכה יפה (או מזה מכוערת בחלק מהמיקרים)?

אני מכיר כמה אנשים מכמה יחידות מיוחדות, ונתקל בחבר'ה מיחידות מיוחדות די הרבה, וכולם בערך עם אופי דומה (ממה שיצא לי להתרשם). והאופי שלהם הוא שונה לחלוטין מהחיילים האהבלים האחרים שאני נתקל בהם... ובהתחשב בהצלחה של האותן יחידות, אני חושב שזה האופי שנדרש שם, ואחרים פשוט לא מתאימים, אז צאו מהסרט שלכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אדם חברותי במיוחד ותאמין לי שאני לא מחפש "לעשות צחוקים עם החברה". שנאתי את ביה"ס ממגוון סיבות, בין אם זה כי לא מעניין אותי הקטע החברתי, רוב המקצועות הם חסרי חשיבות בעיניי או אין ספור סיבות אחרות.

בי"ס טוב בשבילי יהיה כזה שאני בא מתי שאני רוצה וכל האחריות על הלימוד מוטלת עלי, מתקתק את כל מה שאני צריך ללמוד בלי יותר מדי הפסקות מיותרות, בלי שיעורים מפגרים כמו וספורט, עם מורים טובים בעלי מוטיבציה גבוהה, במקום שבו כל התלמידים רוצים ללמוד ולא כמו שאמרת "באים כדי לעשות צחוקים" וכאשר החומר הנלמד הוא באמת חשוב ולא נקבע ע"פ האג'נדה הפוליטית-חברתית של שר החינוך הנוכחי.

אני פונה אלייך ברצינות ובלי שום ניסיון לפגוע או לעורר בך כעס, כי מהרושם המועט שהותרת בי אתה מזכיר לי כמה אנשים שאני מכיר.

אתה נשמע לי אדם די ממורמר, עם זאת לא טיפש. האם חשבת פעם שאולי העובדה שאתה לא חברותי (למה בעצם?) פוגעת בך? הרי רוב התלמידים בארץ בסופו של דבר שונים ממך. פריקים, ערסים וסתם חנונים - כולם בסופו של דבר "רוצים לעשות צחוקים עם החבר'ה". במה אתה שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אתה עתודאי?

נונטאנק,מאיזו בחינה אתה חושב שאתה לא מתאים לבצפר?ומאיזו בחינה אתה חושב שאתה סוטה מהנורמה המקובלת?

חוץ מיזה,בצפר זה כן טוב כי יש שם עירבוב של המון המון דעות,ככה אתה "טועם" קצת מכל דבר,ולא מקובע עם הדעות שלך בלבד אתה נפתח לעוד דברים שלא ראית.

חוץ מיזה אתה עושה אותה בגרות כמו שכולם עושים אז מזה משנה אם היית עושה אותה במסגרת בצפר אינטרני או שאתה עושה במסגרת בצפר אקסטרני?

והדבר האחרון הוא שחבר שלי השנה עף מבצפר רגיל ולאן אתם חושבים שהעבירו אותו?כן ניחשתם נכון לבצפר אקסטרני

ככה שכנראה הרמה של בצפר אקסטרני היא נמוכה יותר כי באים לשם תלמידים שהונשרו

חוץ מזה לא לכל אחד מתאים לא ללמוד במסגרת קבועה,יש כאלה שהמשמעת ה עצמית שלה םלא מספיק טובה שהם יוכלו להגיד לעצמם בוא נשב עכשיו ונלמד לבגרות

חוץ מזה יש לך את המינימום הנדרש לקבל תעודת בגרות נונטאנק?

ובאיזה אקסטרני אתה לומד אם אפשר לשאול?ובאיזו עיר?

למה אתה אומר "בתיכונים" כאילו אתה כבר לא במערכת החינוך?

אתה כנראה מבלבל כאן כמה מונחים: בגרות אקסטרנית היא בגרות שהתלמיד לומד לבד וניגש או לוקח קורס וניגש, "בי"ס אקסטרני" כמו שאתה אומר זה משהו אחר לחלוטין. אני לומד בקורסים בערב וניגש, אני לא לומד בשום בי"ס.

אני לא אומר שלבי"ס רגיל אין יתרונות, כמובן שיש לו - אבל זה עדיין לא אומר שהוא מתאים לכולם או שהיתרונות עולים על החסרונות.[br]פורסם בתאריך: 5.12.2008 בשעה 01:13:54

אני פונה אלייך ברצינות ובלי שום ניסיון לפגוע או לעורר בך כעס, כי מהרושם המועט שהותרת בי אתה מזכיר לי כמה אנשים שאני מכיר.

אתה נשמע לי אדם די ממורמר, עם זאת לא טיפש. האם חשבת פעם שאולי העובדה שאתה לא חברותי (למה בעצם?) פוגעת בך? הרי רוב התלמידים בארץ בסופו של דבר שונים ממך. פריקים, ערסים וסתם חנונים - כולם בסופו של דבר "רוצים לעשות צחוקים עם החבר'ה". במה אתה שונה?

אני אדם רציני יותר, אני לא לוקח דברים בקלות, הדברים שמעניינים אותי שונים מאד ממה שמעניין את רוב תלמידי התיכונים שאני מכיר, אני לא אוהב חוסר צדק ובבתי הספר בארץ יש המון חוסר צדק, אני לא מוכן ללמוד דברים שבעיניי הם מיותרים לחלוטין, אני לא חושב שיש משהו שלילי בלהיות שונה ולכן אין לי נטייה לזרום עם העדר... יש עוד, אבל זה פחות או יותר העיקר.

לדעתי, הסיבה היחידה שבגללה אני נמצא בצד של המיעוט שנושר מהתיכון(בתור תלמיד עם שכל, לא עבריין מתחיל שהעיפו אותו כי הוא קיבל מאסר על תנאי בגלל שוד) ומוכן ללכת לאלטרנטיבה של לעשות את הבגרויות בלבד היא שרוב האנשים מסתכלים על סטייה מהנורמה כאל משהו שלילי. ואתה יכול לראות דוגמאות לזה כמעט בכל תחום ובכל חברה, בין אם זה יחס להומואים בחברה שמרנית, ציפייה של הורים מהבן הקטן ללכת בדרכם של אחיו הגדולים וללמוד באוניברסיטה, סטיגמות על מיעוט עדתי בעיר מעורבת ועוד ועוד... בני אדם לרוב אינם אוהבים ולא מוכנים לקבל את השונה מהם, לכן אנשים פוחדים "להעז" ולסטות מהדרך המקובלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אדם רציני יותר, אני לא לוקח דברים בקלות, הדברים שמעניינים אותי שונים מאד ממה שמעניין את רוב תלמידי התיכונים שאני מכיר, אני לא אוהב חוסר צדק ובבתי הספר בארץ יש המון חוסר צדק, אני לא מוכן ללמוד דברים שבעיניי הם מיותרים לחלוטין, אני לא חושב שיש משהו שלילי בלהיות שונה ולכן אין לי נטייה לזרום עם העדר... יש עוד, אבל זה פחות או יותר העיקר.

לדעתי, הסיבה היחידה שבגללה אני נמצא בצד של המיעוט שנושר מהתיכון(בתור תלמיד עם שכל, לא עבריין מתחיל שהעיפו אותו כי הוא קיבל מאסר על תנאי בגלל שוד) ומוכן ללכת לאלטרנטיבה של לעשות את הבגרויות בלבד היא שרוב האנשים מסתכלים על סטייה מהנורמה כאל משהו שלילי. ואתה יכול לראות דוגמאות לזה כמעט בכל תחום ובכל חברה, בין אם זה יחס להומואים בחברה שמרנית, ציפייה של הורים מהבן הקטן ללכת בדרכם של אחיו הגדולים וללמוד באוניברסיטה, סטיגמות על מיעוט עדתי בעיר מעורבת ועוד ועוד... בני אדם לרוב אינם אוהבים ולא מוכנים לקבל את השונה מהם, לכן אנשים פוחדים "להעז" ולסטות מהדרך המקובלת.

לצורך הטענה שלך, מספיק לראות את הדיון הזה ולהבין :x

תשמע, רוב מה שמלמדים בבתי הספר מיותר. אבל - לי מקצוע X מיותר, לך מקצוע Y מיותר. ואיך תדע מה מיותר לך בלי ניסיון? כן, אני חושב שתנ"ך, סיפרות והיסטוריה מקצועות מיותרים (ובעיקר נלמדים בדרך לא נכונה אבל זה לדיון אחר), אבל יש כאלה שחושבים שסיפרות, היסטוריה ותנ"ך הם ה-מקצועות, ודווקא מתמטיקה ופיזיקה משעממים ומיותרים. יש מבין?

מה, אתה חושב שכל המקצועות באונ' יעניינו אותך? אתה חושב שפיזיקה 1 ופיזיקה 2 מעניין מישהו שהולך ללמוד הנדסת תעשייה וניהול? שום סיבה, בקו התחתון. אבל הם עדיין לומדים את זה.

למה אתה חושב שמבוא ל-C למהנדס אוירונאוטיקה זה נחוץ? זה לא נראה נחוץ, אבל שמבינים למה, פתאום אתה מגלה שלכל דבר יש סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...