שירות בצבא וקבא - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

סוביס' date='מי שבתיכון לא למד יאכל *** כל החיים שלו.בלי תעודת בגרות טובה אין דבר כזה עבודה נורמאלית,לא יסתכלו עליך בשום מקום בלי בגרות

[/quote']

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

סיימתי תיכון בגיל 17, לא קיבלתי בגרות בגלל שחסרה לי נקודה בציון הסופי במת' לציון עובר (קולטים? על נקודה בציון חוסם לא קיבלתי בגרות.), ובערך חודש אחרי שסיימתי בי"ס כבר התקבלתי לעבודה נורמלית.

שלא יאכילו אותך שטויות, בגרות במדינה הזו זה יופי של נייר לנגב איתו אתה יודע את מה....

אין שום מניעה לדוגמה שאדם בלי בגרות יעשה פסיכומטרי חבל"ז, ילמד בפתוחה, ויעשה תואר שני במנהל עסקים. כל זה בלי בגרות.

מצטער לנפץ את הפנטזיה, אבל אתה חי בסרט בדיוני אם אתה חושב שכל כך קל למצוא עבודה קלילה ומדהימה. ראשית, לא כל אחד גר בת"א. בעצם רוב האזרחים במדינה לא גרים בגוש דן. במקומות אחרים בארץ עבודה לא נפוצה כמו חרא של כלבים בפארק ורוב הצעירים (לעזאזל צעירים, אנשים מבוגרים חלקם עם תואר) הולכים לעבוד איפה שמקבלים אותם גם אם מדובר בעבודה שחורה בשכר מינימום. שנית, בצבא אתה מקבל חדר, מים, חשמל, בגדים, אוכל, תרופות, טיולים, מועדון, ימי כיף, ימי גיבוש והרשימה ממשיכה. נראה אותך מממן את זה משכר מינימום ועדיין סוגר בחיסכון 400 שקלים בחודש.

תתעורר ותריח את הזיעה בתור בביטוח לאומי.

תחזיר את המלודרמה שאתה חי בה לוידאומט, המציאות שונה מאוד.

דבר ראשון, אין שום קשר לת"א, שכן אני גר רחוק משם (ולא סובל את איזור המרכז. גועל נפש)

שנית, לא טענתי שתוכל למצוא עבודה בשכר גבוה שתהנה ממנה ובקלות, טענתי שאנשים מוכנים לסבול בשביל שכר גבוהה יותר- וזו עובדה.

שלישית, אם אתה גיבור גדול שיוצא מהבית ישר אחרי שסיימת , מה אני אגיד לך.... אתה אידיוט (לא אתה ספציפית, זה מופנה למי שעושה את זה ישר.)

למה לצאת מהבית כ"כ מהר ואז להילחם לממן שכ"ד/מים/חשמל/מה שלא יהיה, גיל 21 זה עדיין גיל להישאר בבית, מה המניעה לעבוד שנתיים-שלוש במקביל להתחלת לימודים, ואולי אפילו לסיים תואר ראשון בזמן שאתה בבית? טיפה היגיון והכל מסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

עכשיו אתה צוחק, אבל סטטיסטית בלי בגרות הסיכוי שלך לקידום אפסי. עם בגרות יש הבדל של עשרות אחוזים, ואני לא מדבר על הנדסאי (או כל הכשרה מקצועית אחרת), או אפילו אולי בטעות תואר אקדמאי.

לא טוב למות בעד ארצנו.

אלא לגרום לזה שממולך למות בעד שלו ;)

מה זה הטענות האלה על להתקבל למקומות מובחרים?

למה שצה"ל ירד בסטנדרטים שלו כדי לקבל חיילים לא מתאימים?

יחידות מובחרותנועדו למובחרים: לתותחים בספורט ולמי שיש קצת מוח.

וויטמין P כמובן שעוזר פה לא מעט. אה, והם לא מחפשים את התותחים בספורט. אתה יכול להיות עגלה שלא רץ חצי ק"מ ולהתקבל לשייטת. הם מחפשים את לה שמסוגליםלעבור מסלול של שנה וחצי ואח"כ להתמודד עם כל הבעיות המנטליות. זהלא סתם שאומרים הכל בראש. את אלה שפיזית לא מסוגלים לא מזמנים למיונים או שמנפים בשלב די מוקדם.

מודיען מיועד למי שיש לו שכל בראש. ולא רק חכמים עם 5 יח"ל בכל מקצוע מתקבלים למודיעין. יש לי הרבה מכרים שהתעודה שלהם היא 4 יח"ל למקצועות הרחבה והם במודיעין,שכל בראש לאו דווקא בא לידי ביטוי בציוני בגרות לשם כך עושים מיונים.

בתפקידים רבי השפעה במודיעין דורשים אנשים חכמים מעל הממוצע על מנת להתמודד עם קושי התפקיד.

מי שלא מספיק מוכשר למודיעין צר לי, באמת. אבל אתה לא תבכה בפורום שלא קיבלו אותך לעבוד בגוגל כי אתה לא עברת את המבחנים או שאין לך תנאי קבלה?

ומה אם יש מצב שבו יש שני מועמדים עם נתונים דומים, אבל אחד עם פרופיל קרבי ואחד עם פרופיל עורפי? כמובן שיעדיפ את העורפי, למרות שזו לא בהכרח הבחירה הנכונה. וזאת אחת הבעיות הכי גדולות. ואל תשכח את עניין הפרוטקציות והמיונים שאם אין לך פרופיל עורפי אתה לא יכול לגשת אליהם בכלל.

ואני לא מדבר על מיונים רבים שנחסמים לבעלי פרופיל קרבי, ובעלי פרופיל עורפי שמתאימים להיות קרביים ואו שרוצים ולא נותנים להם (לפעמים מוצדק ולפעמים לא), או שצריכים להיות קרבי אבל התחמקו ומקבלים תפקידים איכותיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

עכשיו אתה צוחק, אבל סטטיסטית בלי בגרות הסיכוי שלך לקידום אפסי. עם בגרות יש הבדל של עשרות אחוזים, ואני לא מדבר על הנדסאי (או כל הכשרה מקצועית אחרת), או אפילו אולי בטעות תואר אקדמאי.

שלא תבין לא נכון, אני לא מטיף פה לאנשים לא לעשות בגרות חס וחלילה, אבל החשיבות של התעודה הזו נמוכה בהרבה ממה שמייחסים לה (בתיכון גורמים לך להרגיש כאילו אם אין לך בגרות החיים שלך יגמרו).

שים לב להודעה הקודמת שלי, אתה יכול להוציא תואר אקדמאי בלי בגרות אפילו, ובמקרה כזה לאף אחד לא איכפת מהבגרות.

מצד שני, אם אותו אדם לא הוציא תואר ולא הוציא איזה פסיכומטרי יפה מעל 700.... כדאי לו מהר לשבת על התחת ולהשלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי בגרות גם פסיכומטרי 900 לא יעזור לך. לתואר אקדמאי אתה לא תתקבל.

מה שכן, בשביל האוניברסיטה הפתוחה אתה לא צריך בגרות או פסיכומטרי, אבל התואר שם מאוד קשה (משמעת עצמית מטורפת) ולא נחשב בהרבה מקומות. אולי אולי אולי למכללה בלי שכר לימוד אקדמאי שהדרישות שלה הן בגרות ואז מספיק להשלים 3/4 יח"ל מתמטיקה ו450 פסיכו', אבל ככה זה גם נראה. מצד שני, 35000 שקל בשנה שכר לימוד זה לא כזה תענוג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שזה לא תענוג, אבל אתה מפספס את הנקודה-

אני רק מציב קאונטר לטענה ש "בלי בגרות אי אפשר להגיע לכלום".

רק אמרתי שיש עוד דרכים, אבל לרגע לא טענתי שהן קלות ו/או כדאיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי בגרות גם פסיכומטרי 900 לא יעזור לך. לתואר אקדמאי אתה לא תתקבל.

מה שכן, בשביל האוניברסיטה הפתוחה אתה לא צריך בגרות או פסיכומטרי, אבל התואר שם מאוד קשה (משמעת עצמית מטורפת) ולא נחשב בהרבה מקומות. אולי אולי אולי למכללה בלי שכר לימוד אקדמאי שהדרישות שלה הן בגרות ואז מספיק להשלים 3/4 יח"ל מתמטיקה ו450 פסיכו', אבל ככה זה גם נראה. מצד שני, 35000 שקל בשנה שכר לימוד זה לא כזה תענוג..

אפשר ללמוד בטכניון עם ציוני מכינה + פסיכומטרי בלבד.

לא צריך בגרות כלל :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תלמד שנה במכינה :P

שמע, אם כל הסיפור זה מתמטיקה לך אפילו לאיזה קורס ותשלים את העניין, כולה מתמטיקה. מכינה נועדה לאלה שבאמת הבגרות שלהם לא משו במקרה הטוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא המתמטיקה, לפחות במקרה שלי, אלא כל הספרות, תנך, היסטוריה והחרטא :-\

אז מכינה של מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית וכתיבה מדעית זו מכינה נוחה בשבילי, וגם הגיונית שכן אלו מקצועות יסוד להנדסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, יש יותר מדרך אחת לתרום למדינה

תן לי להבין אתה לא היית בצבא ואתה מטיף על תרומה למדינה. איך אתה תרמת למדינה? המדינה השקיע בך מאות טלפי שקלים ואתה מחזיר כלום.

אתה מסוג האנשים שמגעיל לדבר איתם. נכון למה לך להתגייס תשב בבית , הרי אני הפראייר שלך, אני ירוץ בחברון ויעצור את המחבל שהיה אמור להתפוצץ לך בבית הקפה.

תשב תרגע, תגמור את השוקו שלך בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מיעוט מיליטנטי פנאטי באמת שם על הצבא, ע"פ חוק אסור לאף אחד לקחת את זה בכלל כשיקול לקבלה לעבודה.

זה לא עניין של מיעוט מיליטנטי פנאטי - פשוט יש אנשים שמאמינים שמי שחי במדינת ונהנה מהזכויות שהיא מקנה לו, מן הראוי שהוא לפחות יעשה את המינימום בתמורה לכך - וישרת בצבא, על פי חוק שירות בטחון. אף אחד לא ביקש שתתנדב (זו בטח מילה גסה בשבילך), כולה תשמור על החוק. האמת היחס האמביוולנטי שלך כלפי החוק די משעשע - מצד אחד, חוק שירות בטחון לא מוצא חן בעיניך אז אתה לא רואה סיבה לקיים אותו. מצד שני, החוק שאוסר על מעסיק להתחשב בשירות הצבאי של המועמד כתנאי לקבלה לעבודה כן מוצא חן בעיניך, ואתה מתכוון לנצל אותו עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של מיעוט מיליטנטי פנאטי - פשוט יש אנשים שמאמינים שמי שחי במדינת ונהנה מהזכויות שהיא מקנה לו, מן הראוי שהוא לפחות יעשה את המינימום בתמורה לכך - וישרת בצבא, על פי חוק שירות בטחון. אף אחד לא ביקש שתתנדב (זו בטח מילה גסה בשבילך), כולה תשמור על החוק. האמת היחס האמביוולנטי שלך כלפי החוק די משעשע - מצד אחד, חוק שירות בטחון לא מוצא חן בעיניך אז אתה לא רואה סיבה לקיים אותו. מצד שני, החוק שאוסר על מעסיק להתחשב בשירות הצבאי של המועמד כתנאי לקבלה לעבודה כן מוצא חן בעיניך, ואתה מתכוון לנצל אותו עד הסוף.

אני יצאתי מהצבא בדרך חוקית לחלוטין, ובדרך חוקית אני מדבר על סיבה אמיתית שבגללה קיבלתי 21.

אני לא תומך בהשתמטות, אבל אני מבין את הצורך של אנשים מסויימים לא להתגייס או לצאת מהצבא בכל דרך ומתנגד לגיוס חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NuNaTaK

אנשים כמוך מגעילים אותי

כנראה ששכחת איפה אתה חי , אני מקווה שתסבול עד שתבין כמה אתה טועה (או מנסה לטעות) ועד כמה אתה אנוכי (אני אחיה וזהו ! )

דרך אגב אפשר להתקבל לאוניברסיטה בלי בגרות עם פסיכומטרי ממש גבוה , אני מכיר אחד שהוציא 786 והתקבל לרפואה בעברית בלי בגרות

הדבר שיסכם פה את הת'רד הוא המשפט הנפוץ שתמיד תשמע מאנשים שהיו בצבא - "אל תחפש היגיון בצבא כי לא תמצא אותו"

וכל מי שבצו ראשון חיפף , בעיה שלו ! . הצבא חושב שהוא מטומטם ומבחינת הצבא הוא מתאים לתפקידים של מטומטמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה רוצה ממנו - לפי דבריו הצבא שיחרר אותו, אתה רוצה שהוא יתחנן לצבא שיחזירו אותו כדי שאתה או אחרים תחשבו שהוא אדם טוב יותר? אותי יותר מגעילים אנשים שמאחלים סבל לאנשים אחרים רק בגלל שהם חושבים בצורה אחרת מהם ואתה עושה זאת מבלי לדעת מה הסיבות האמיתיות לשחרור שלו (אולי הוא שוחרר בגלל פציעה שעבר בצבא או מחלה שהתפתחה בגלל הזנחה פושעת של רופא צבאי?).

רק לידיעתך, רוב מוחלט של האנשים שמוגדרים על ידי החברה כמשתמטים שוחררו על ידי הצבא בצורה חוקית לחלוטין, אם יש לך טענות לגבי זה אתה מוזמן לפנות אל משרד הביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא אבל בערך 3/4 מהאנשים שמקבלים 21 מוצדק עדיין יכולים להתנדב.

וידידה טובה שלי עושה שמיניות באוויר כדי להתנדב, למרות שהקטע הזה באמת דפוק...הצבא פשוט מזלזל במתנדבים ובמקום ללכת לקראתם ולזרז את העניינים הוא פשוט שם את הבן אדם על HOLD במשך כמה חודשים טובים, ותאמינו לי אפשר היה לסיים את זה הרבה יותר מהר.

בכל מקרה אני לא אומר שהוא חייב לעשות את זה, ולא אני לא אומר שלאחל לו דברים זה ממש בוגר.

אבל זה באמת מעצבן שאני קורע את התחת בצבא והוא אומר שטויות כאלה, כי עם כל הכבוד אנחנו לא כמו שאר המדינות בעולם, לא מתאים לו...חבל, יש לו הרבה דברים אחרים שהוא יכול לעשות במקום להתלונן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאדם אומר שהצבא עשה לו ככה וככה ושהוא לא סובל את הצבא בגלל ככה וככה - אין לי בעיה איתו

כשאדם כותב - "לא טוב למות בעד ארצנו"

זה מרתיח אותי ואני אגיב בהתאם

הצבא מנוהל בצורה רחוקה מאוד מאופטימלית אבל אין מה לעשות, זה הצבא היחיד שלנו.

ושלא תחשבו שלא נתקלתי בטמטום צבאי : היה צריך להיות לי יום סיירות ביולי 08 ומסיבות ששמורות לדואר לא קיבלתי שום זימון .

מספטמבר ועד עכשיו אני רודף אחרי מדור סיירות במטרה לקבל יום סיירות חוזר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...