דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 75 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

מחילה מכבודך רוני

תנסה לקרוא את ההודעה של עצמך ותגיד לי מה אתה חושב על נימת דיבורך

קצת לא מכובד איך שאתה עונה

לא התכוונתי.

אתה שם לב על מה אתה עונה רוני, האם שמת לב שלא ציינתי את אחד מהם

מלבד זה שלא ציינתי, אפילו הספקת לומר שאני לא יודע ללמוד גמרא - לא שזה מפריע לי, שכר מקבלים על עמל ולא על הספק\טיב הלימוד.

היית מצטט רק את הדבר הנאמר -חשבתי אתה מתכוון למה שהסברתי ששם מצויין שאין לנו על מי לסמוך רק על אבינו שבשמים.

נכון שכר מקבלים ע להעמל- לא אמרתי ההפך.[כוונתי יותר נכון]

בקשר למה שאמרת, עניתי בתשובה שלי, סביר להניח שלא טרחת אפילו לקרוא אותה, או שמא לא הצלחת למצוא את התשובה בתוך ההודעה

אני אנסה להדגיש

מט,א, ר' אליעזר הגדול אומר: מיום שחרב בית המקדש, שרו חכימיא למהוי כספריא וספריא כחזניא וחזניא כעמא דארעא ועמא דארעא אזלא ודלדלה [התחילו החכמים להיות כסופרים, וסופרים כחזנים, וחזנים כעם הארץ, ועם הארץ הולך ומידלדל]... (בבלי סוטה מט, ע"א-ע"ב)

עתה פתח מסכת סוטה(אם יש ברשותך כמובן), וקרא רש"י ותעזר גם במהרש"א

כמו כאן חשבתי שהתכוונת להתחלה - אם היה כתוב את מה שאתה אומר בגמרא - זו היתה כפירה, כי הרי כתוב בתורה במפורש: "ועשית ככל אשר יורוך... והשופט אשר יהיה בימים ההם" - האלוקים קורא את כל הדורות מראש והוא אשר ציווה אותנו לשמוע לחכמים שבכל דור.

המאמר בגמרא מדבר על ירידת הדורות, וזה כולל את רמת חוכמתם של הצדיקים [היכולת השכלית והתורנית שבכל דור]. אבל אסור לשכוח: הצדיקים והחכמים שבכל דור הם תמיד הרבה יותר צדיקים וחכמים מעמי-הארץ ולכן על העם להישמע להם.

מבחינת הלכות והבנת התורה חייבים תמיד לסמוך על רבותינו, כי כך ציוותה אותנו התורה בעצמה.

חוץ מזה - בכל דור ובכל רגע חובה עלינו תמיד לסמוך רק על אבינו שבשמים. זה אף פעם לא השתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא זכור לי מאיזה פרשן הביא זאת, אבל הכוונה היא גם לזה שבדור המשיח אפילו הרבנים הגדולים יתגלו בסוף כהרבה פחות

לאו דוקא מדבר על גדולי הדור, על ראשי ישיבות - השם ירחם(מיותר לציין שחלק ולא כולם בכלל - אני בעצמי מכיר צדיקים ) , על רבנים ברבנות

תאמין לי רוני, אם הייתי מספר לך מה הולך במפלגת ש"ס , ואני מקורב, היית נחלש באמונה

יש רב ידוע פה בפתח תקווה, רב צדיק אמת, הרב יונתן קוראים לו, הוא אחד מאלו שיכלו ויכולים ליהיות הכי מסודרים , יכול עד היום ליהיות רב העיר פתח תקווה

מקורב בש"ס , והוא פשוט נמנע מזה, זה מגעיל אותו מה שקורה שם(מיותר לציין שקורה בכל המפלגות ולא רק שם)

הוא לא אומר את זה בדרשות שלו כמובן, אפילו לא מצייץ, אבל כשאתה מכיר אותו הוא מספר לך קצת מה עובר שם ואתה מבין שבאמת אין על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

הרבנות אינה יכולה להסמיך רבנים.

רבנים הם גדולי הדור: הרב שטיינמן, הרב קנייבסקי, הרב אלישיב, הרב עובדיה יוסף, הרב מאזוז וכו'.

רב פירושו רב הוראה, היכול להורות הלכה.

יש לדון כל אדם לכף זכות. מפלגת ש"ס ידועה בקירוב רחוקים ועזרה לנזקקים. כמובן שיש הרבה עסקנים המוציאים שם רע לש"ס, אבל הם לא רבנים ואינם רשאים לפסוק הלכה.

הפוליטיקה מורידה את כולם, אבל אני בטוח שמפלגות חרדיות ניזוקות מהפוליטיקה הרבה פחות מהמפלגות החילוניות.

תמיד יש לסמוך רק על אבינו שבשמים. אבל בכל עניין של הדרכה, חובה ללכת על פי גדולי הדור כפי שאלוקים בעצמו ציווה בתורה: "ועשית ככל אשר יורוך... והשופט אשר יהיה בימים ההם!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

לא יודע מה איתכם הקוראים , אבל לי זה נשמע הגיוני , ש"ס יושבים עם עמלק והשטן מסביב לאותו שולחן .

יושב ראש מפלגת ש"ס, אלי ישי, ומי שרוצה להרכיב את הממשלה הבאה - יו"ר הליכוד בנימין נתניהו - נפגשו בצהריים (יום ד') למשך כשעה וחצי במשרדי הליכוד בכנסת. לאחר הפגישה, עלתה האפשרות שש"ס תשב בקואליציה יחד עם ביתנו, מפלגתו של אביגדור ליברמן - וישי אמר בנושא: "היו בעבר חיבורים קיצוניים יותר מזה".

מעניין איזה חיבורים יותר קיצוניים מאלו היו :nixweiss:

:biggrinangelA: :biggrinangelA: :biggrinangelA: :biggrinangelA: :biggrinangelA: :biggrinangelA:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3670274,00.html

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3668104,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

הרבנות אינה יכולה להסמיך רבנים.

רבנים הם גדולי הדור: הרב שטיינמן, הרב קנייבסקי, הרב אלישיב, הרב עובדיה יוסף, הרב מאזוז וכו'.

רב פירושו רב הוראה, היכול להורות הלכה.

יש לדון כל אדם לכף זכות. מפלגת ש"ס ידועה בקירוב רחוקים ועזרה לנזקקים. כמובן שיש הרבה עסקנים המוציאים שם רע לש"ס, אבל הם לא רבנים ואינם רשאים לפסוק הלכה.

הפוליטיקה מורידה את כולם, אבל אני בטוח שמפלגות חרדיות ניזוקות מהפוליטיקה הרבה פחות מהמפלגות החילוניות.

תמיד יש לסמוך רק על אבינו שבשמים. אבל בכל עניין של הדרכה, חובה ללכת על פי גדולי הדור כפי שאלוקים בעצמו ציווה בתורה: "ועשית ככל אשר יורוך... והשופט אשר יהיה בימים ההם!"

אתה מפספס את הדברים שלי או לפחות את הנושא וחבל

מה שניסיתי להגיד זה שגיליתי על הרבה רבנים, או יותר נכון ידועים בציבור כרבנים, שהם לא כאלה צדיקים

ושלא תבין לא נכון

מה שאני מנסה להגיד שצריך למצוא תרב שלך, לא סתם נאמר עשה לך רב, תחפש אחד טוב, אחד אמיתי

אני בעצמי יש לי רב, בנאדם ענו, ישר, אני ערב לעניינים שלו, רואה איך הוא עם הילדים שלו, עם אשתו, רואה איזה צדיק

לא מחפש כסף, אפילו מתרחק

מדובר כמובן בחרדי , מבוגר - 50, תלמיד חכם

בקיצור צריך לחפש רב טוב טוב

ולא לזרוק על כל אחד ששמעת עליו מאנשים ולהכתירו כצדיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מעיז לדבר על גדוליי הדור

אפילו הם כתובים בגדול - חחח

בשביל המיסיונר גדול זה אחד שעושה אותו גמד - הוא מבין גדולה רק ביחס אליו , הוא לא מבין גדולה כתכונות של בן אדם שיש אליהם לשאוף , המיסיונר איננו רואה באמת את העולם כגשר צר מאוד שבו האדם עובד על המידות שלו , הוא רואה את העולם בתור שדה צייד פתוח שבו אדם עובד על המידות של האדם השני :lol: ולכן הגדולים בשבילו הם אלו שהצליחו לעבוד על הכי הרבה אנשים - חחח

"עמאלק - סאטרה אחרה " אהה לא חשוב נישב איתו בשולחן ( מעניין אם לאלי ישיי יש כפרה כי הוא יצביע עבור ליברמן כאשר הוא ישאל עם מי הוא ישב ) :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס את הדברים שלי או לפחות את הנושא וחבל

מה שניסיתי להגיד זה שגיליתי על הרבה רבנים, או יותר נכון ידועים בציבור כרבנים, שהם לא כאלה צדיקים

ושלא תבין לא נכון

מה שאני מנסה להגיד שצריך למצוא תרב שלך, לא סתם נאמר עשה לך רב, תחפש אחד טוב, אחד אמיתי

אני בעצמי יש לי רב, בנאדם ענו, ישר, אני ערב לעניינים שלו, רואה איך הוא עם הילדים שלו, עם אשתו, רואה איזה צדיק

לא מחפש כסף, אפילו מתרחק

מדובר כמובן בחרדי , מבוגר - 50, תלמיד חכם

בקיצור צריך לחפש רב טוב טוב

ולא לזרוק על כל אחד ששמעת עליו מאנשים ולהכתירו כצדיק

אוקיי , אבל זה לא סותר שיש את גדולי הדור שחייבים להישמע להם, והם הידועים בכל הארץ כצדיקים וחכמים וישרים, הם הדיינים והשופטים שבכל דור עליהם ציותה אותנו התורה להישמע להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אבל זה לא סותר שיש את גדולי הדור שחייבים להישמע להם, והם הידועים בכל הארץ כצדיקים וחכמים וישרים, הם הדיינים והשופטים שבכל דור עליהם ציותה אותנו התורה להישמע להם

זה עדיין לא נוגד את מה שאמרתי

אם גדול הדור בא ופוסק הלכה

לדוגמא:

לפי השולחן ערוך, כלי בישור שבישלו בו בשבת, אסור לבשל בו לעולם!

בא הרב עובדיה יוסף שיזכה לאורך ימים טובים ולהגדיל תורה ולהאדירה, ופסק שבדור שלנו, עקב מצב חמור של חילול שבת וחוזרים בתשובה, פסק שהכלי מותר לבשל בו בימות החול

מיותר לציין שיש הרבה פוסקים לפניו שתמכו בזאת, כלומר לא סתם

במקרה כזה מיותר לציין שאני אקשיב, מי אני ביחס לתורה של הרב עובדיה

מה שכן, שבאים ואומרים לי למי להצביע ולמי זה יתן ברכה? נשמה, אני לא מצביע לאף אחד, לא לש"ס לא לליכוד, לא לאף אחד

מהסיבה הפשוטה, אם לומדי תורה יושבים בכנסת, המצב עגום, איפה הביטחון בקב"ה, איפה ה"אין לנו על מי להישען...", למה אני צריך לדעת שאסור לראות בכלל , ואף על פי חן אני שומע לא פעם "רבנים" נואמים בטלויזיה, אנשים שמייצגים את הדת בטלויזיה, השם ירחם ויציל

אני בקיצור סומך על הקב"ה בלבד!!! אני לומד תורה, ומשתדל לקיים, אני לא לומד תורה של אנשים אחרים אלא תורתו של הקב"ה, משמע שאני לומד הלכות, גמרא, מוסר

מרבנים שלא הושפעו מהדור המשוקץ שלנו, שכולו תאוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כי ביום אוכלך מימנו , מות תומת " (שם)

לא יודע , אבל לי זה נראה לא משהו ;)

אפשר להתווכח על זה, אבל אם זאת נקודת מבטך , שיבושם ;)

בקשר ל notter

מה בדיוק אתה מצפה שנגיד, שנבכה לך, אתה מחפש תצומי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא נוגד את מה שאמרתי

אם גדול הדור בא ופוסק הלכה

לדוגמא:

לפי השולחן ערוך, כלי בישור שבישלו בו בשבת, אסור לבשל בו לעולם!

בא הרב עובדיה יוסף שיזכה לאורך ימים טובים ולהגדיל תורה ולהאדירה, ופסק שבדור שלנו, עקב מצב חמור של חילול שבת וחוזרים בתשובה, פסק שהכלי מותר לבשל בו בימות החול

מיותר לציין שיש הרבה פוסקים לפניו שתמכו בזאת, כלומר לא סתם

במקרה כזה מיותר לציין שאני אקשיב, מי אני ביחס לתורה של הרב עובדיה

מה שכן, שבאים ואומרים לי למי להצביע ולמי זה יתן ברכה? נשמה, אני לא מצביע לאף אחד, לא לש"ס לא לליכוד, לא לאף אחד

מהסיבה הפשוטה, אם לומדי תורה יושבים בכנסת, המצב עגום, איפה הביטחון בקב"ה, איפה ה"אין לנו על מי להישען...", למה אני צריך לדעת שאסור לראות בכלל , ואף על פי חן אני שומע לא פעם "רבנים" נואמים בטלויזיה, אנשים שמייצגים את הדת בטלויזיה, השם ירחם ויציל

אני בקיצור סומך על הקב"ה בלבד!!! אני לומד תורה, ומשתדל לקיים, אני לא לומד תורה של אנשים אחרים אלא תורתו של הקב"ה, משמע שאני לומד הלכות, גמרא, מוסר

מרבנים שלא הושפעו מהדור המשוקץ שלנו, שכולו תאוות

הרב עובדיה יוסף לא ממציא הלכות מדעתו אלא סומך על חכמים קדמונים,[את זה ציינת] חלקם היו גם לפני השולחן ערוך. כדי שלא יהיו לך שאלות מן הסוג הזה, כבר נאמר בתורה "ועשית ככל אשר יורוך". כל דור וההלכה שהוא צריך.

מובן שדין הכלי ואיסור הבישול בו אינו דין מן התורה אלא חומרה, ולכן ניתן להקל בו במצבים המתוארים. אם היה דין דאורייתא [כלומר מן התורה] שאסור לבשל שוב בכלי שחיללו בו את השבת - לא היה שום רב מחמיר או מיקל בזה. זה מובן מאליו. "והשופט אשר יהיה בימים ההם" - נכתב על ידי קורא הדורות מראש, בורא עולם, היודע גם את העתיד.

צריך להצביע למפלגות חרדיות כדי לתת כח ללומדי התורה. אילולא הכח החרדי בכנסת, עולם הישיבות עשוי להתדרדר וכך גם מצבה הפיזי של מדינת ישראל [כי לפי התורה, מצבו החומרי של עם ישראל תלוי ברמת שמירת המצוות שלו ולימוד התורה בלבד!].

ודאי שכולנו בוטחים בקב"ה, אך גם צריך לעשות השתדלות. גם יעקב התכונן לפגישה שלו עם עשו, אף על פי שסמך על ה' בכל נפשו ובכל מאודו.

ודאי שאסור לראות , היא מטיפה לחילוניות וחולין ומראה זימה ותועבה כל הזמן [בתורה נאסר ראיית פריצות אפילו הרהור הלב לפריצות: "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם"]. רבנים מופיעים בטלויזיה רק כדי לעזור לחילונים להתקרב - הם דורשים ומציעים תורה למי שאינו יודע, ולא למי שיודע .

רבי דוד נטו בספרו "כוזרי שני":

"אמר החבר: דע אדוני המלך שמעולם לא נפל מחלוקת בחז"ל על העיקרים המקובלים אלא על פירוש קצתם. כגון: תקיעת שופר בראש-השנה נכתבה ברמז שנאמר [במדבר כט]: "יוֹם תּ?רוּע?ה יִה?י?ה ל?כ?ם" ונזכרה במשנה כידוע לכל , כמו שלמדנו [ראש-השנה פ"ג, מ"ב]: "כל השופרות כשרים חוץ משל פרה". ואף-על-גב שנאמרה תקיעה ותרועה בחצוצרות מעולם לא עלה על לב איש לומר שתרועה של ראש-השנה תעשה בחצוצרות או בכלי אחר שלא יהיה שופר.

וכן במסכת דסוכה [פרק ג משנה ג] מזכיר האתרוג כדבר הידוע אף-על-פי שלא מצינו בתורה, אלא: "פּ?ר?י ע?ץ ה?ד?ר", דתנן: "רבי ישמעאל אומר ג' הדסים ושתי ערבות לולב אחד ואתרוג אחד". ואין חולק על זה מפני שהוא עיקר מקובל [בתורה שבעל-פה] בכל ש"פּ?ר?י ע?ץ ה?ד?ר" האמור בתורה הוא אתרוג, המכחיש זה כאילו מכחיש בתורת משה וכן בשופר. אמנם המחלוקת היא על פירוש קצת העיקר. כגון רבי יוסי שמכשיר בשל פרה שסובר שגם הוא בכלל שופר והמחלוקת הזאת אינה נוגעת בעיקר בשום פנים.

וכן ב'ענף עץ עבות' כולם לא חולקים שהוא הדס מפני שזה עיקר מקובל, אבל יחלקו אם צריך שיהיה אחד שלם לפחות או לא איכפת לנו אם אפילו שלושתן קטומים, וזו אינה מחלוקת בעיקר המקובל כלל. וכן במלאכות של שבת כולם לא חולקים שהן שלושים ותשע מפני שזה קבלה...".

נמצאנו למדים מדבריהם: שלעולם לא היתה מחלוקת בעם- על העיקרים המקובלים אלא על פירוש קצתם ובתולדותיהן שאינו נוגע כלל בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...