דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 171 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

נתחיל מהסוף דווקא: אתה מכיר הרבה חרדים שטורחים לעבור בדיקות גנטיות?

ולעניין הנישואים בתוך המשפחה בחברות חילוניות - נכון, היו וישנם. ההבדל היחיד הוא ששם מתייחסים לזה בתור תופעה שלילית (ולרוב בזוייה) שרצוי להמנע ממנה, וכאן זה פתאום "מצווה".

ברור זה קורה אצל אשכנזים -ורובם עושים בדיקה.

בכל אופן אני לא ידעתי שאפשרי עם דוד [תמיד ידעתי בני דודים זה אפשרי] אני כבר אבדוק זאת.

אתה יכול לכתוב את דעתך, אך אם לדעת התורה זה מותר -אז מותר.

כמו כן כדאי שתדייק כי לפי הכתבה אם יש בעיה גנטית אז לא מתחתנים,אדם שלא בודק את עצמו -בעיה שלו.

לגבי Rafi921:

מה שייך הפסקת הריון לבדיקה גנטית?

הפסקת הריון יש בזה עניין של רצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

התחלתי לקרוא את הספר שיחות עם אלוהים

והגעתי למסקנה שאין טעם להוכיח שיש אלוהים מכוון שמי שלא מאמין בו

ומאמין בעצמו בעצם מאמין בו כי אלוהים ואנו זה כמעט אותו דבר

ואף אחד לא יבוא וינסה להוכיח שאנו לא קיימים

ואת הישות של אלוהים אי אפשר להוכיח בשום דרך כל שהיא

כל פעם שתביא הוכחה אפשר לתרצ אותה בצורה אחרת שזה סתם צללית או שטן וכו...

האמת האמתית להוכחה של אלוהים היא בתוך הנשמה של האדם

רק משמה אפשר להבין ולדעת שאלוהים אכן קיים

כל דרך אחרת חיצונית לא תצליח להגיע לאותו אפקטביות כמו לאמין דרך הנשמה ותמיד תביא ספקות כאלו ואחרות

ואפשר לראות את זה בדרך של השלילה

אם נניח ניקח חרדי וננסה להחזיר אותו בשאלה עם כל מני דרכים של והתקדמות טכנולוגיות על קונספרציות

כל הניסיונות האלו יעלו בתהו

וגם הפוך חילוני כופר ינסו להחזיר בתשובה בכל דרך אפשרית אפילו באמצעות דתות אחרות כמו בודהה וכו...

לא יצליחו לתת לנשמה את "הרגשה הנכונה" "ההבנה הנכונה"... להבין ולהאמין שיש אלוהים

האפשרות היחידה של האדם היא בתוך עצמנו לבדנו

האמת נמצאת בתוכנו ולא בחוץ

כל אמונה או דת שהמציאו עד ידי מישהו מתאימה רק לאותו אדם שהמציא אותה

שאר האנשים שמאמינים בה נמצאים בתוך אמונה לא שלמה כי היא אמונה שלא שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאא!!

התורה אומרת בפירוש שאסור; ויקרא פרק יט', פסוק כ':

ואיש אשר ישכב את דודתו ערוות דודו גילה חטאם ישאו ערירים ימותו.

אסור לגבר להתחתן עם דודה שלו.

אבל מותר לאשה להתחתן עם דוד שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה

זה התחיל כמו בולשיט שמישהוא המציא ואחרי זה זה התפתח לדת ,

( אתה יודע , כל הדתות למעשה התחילו ככה , כולן , בולשיט שמישהו המציא ואחריו בא הממציא היותר גדול שאמר יאללה בוא נעשה מזה כסף , למעשה אפילו לא רק הדתות התחילו ככה , פאק , הכל התחיל ככה , בול שיט ואז מישהו אמר בוא נעשה עם זה משהו , אפילו האדם התחיל ככה , אתה יודע מעפר ( שיט ) שאלוהים אמר בוא נעשה עם זה משהו )

טוב לא חשוב הבנת , חרא שעושים מימנו כסף , ראה לדוגמה כל מוצרי הצריכה שיש היום שהם חרא בדרגות שונות אפילו תוכניות בטלויזיה ועוד ועוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפייה מהנה- :funn: O0 :funn:

המסקנה עכביש בכביש -הוא חסיד שרק בא לנסות מאמינים -אשרייך עכביש :hi: [רצוי לראות בתמונה 3 -כיתוב אחרון של החסיד הגאון מר עכביש.]

המתכונת שמעבירה ( יחד עם הכספים כמובן ) את הסמכות מהכוהנים ( המיועדים על פי התורה המקורית להנהיג ולגבות שכר / כסף מהעם ) אל ה"רבנים" שהמציאו תורה חדשה משלהם שניקראה בהתחלה משנה ולאחר מכן ניקראה גמרא ( מחולקת לשני זרמים בבלי וירושלמי - שהיו למעשה שני מרכזים ) ועד היום הם עוסקים בתורה שלהם שנקראת הלכה , כאשר יהודי רבני מדבר על התורה הוא מתכוון לגמרא וכאשר הוא מדבר על הקדוש ברוך הוא הוא מתכוון לרב שלו .

המניע הוא תאוות ממון וכח של קבוצה בארץ אשר התקוממה נגד הכוהנים ואשר בסופו של דבר הביאה לחורבן הבית ולגלות עד עצם היום הזה ורק לידיעה שהיהדות הרבנית מקומה ויעודה הוא להשאיר את העם בגלות ( כי שם כוחה גדול יותר ) - היהודים הלא ציוניים ממאה שערים סאטמר למיניהם מיצגים אספקט מסויים שקיים ביהדות הרבנית למעט היהדות הציונית שבאה לידיי ביטוי במתישבים למיניהם שמיוצגים בזרם הרבנות כחובשי כיפות סרוגות .

עריכה :

יש הרבה זרמים ביהדות בכלל וברבנות הרבנית בפרט

לאומנים

רפורמים

משיחיים לסוגייהם חלקם נוצרים וחלקם הוזים

חסידים - מתחלקים לכתות רבות

אורטודוקסים למיניהם - ליטאים ברובם ( שניקראו מ"תנגדים ")

חוזרים בתשובה ( מקביל לנולדים מחדש בנצרות - שטופי מוח בעיקר )

מסורתיים

חילונים

שכחתי מישהו ?

רגע אני לא מבין משהו.

אם היהדות היא כזו מסואבת כמו שאתה מציג אותה, והיא בעצם דת חדשה שנוצרה ע"י הרבנים לדורותיהם,

הרי שהם היו צריכים להטיף לחומרנות, כדי שיהיה ממי לגנוב לא?

והרי רוב היהודים כיום הם דיי עניים ו/או ממוצעים בהכנסתם.

מה גם שהיהדות מטיפה להיסתפקות במועט לא?

איזהו העשיר, השמח בחלקו

לא תגנוב

לא תחמוד

איסור עבודה בשביעית

איסור עבודה בשבת

איסור כזה ואיסור אחר...

אז איך המאמינים אמורים לעשות כסף כדי שהרבנים יוכלו לגנוב אותו?

ומה עם מתנות לעניים?

פאה, לקט, שכחה, הרי כל אלו פוגמים בשכרם של הרבנים הגנבים לא?

ומה עם לא תחסום שור בדישו?

הרי עצם זה שהשור אוכל מן התבואה בזמן הדישה הרי הוא פוגם ביכולתו הכלכלית של המאמין, וכך הרבנים הגנבים מקבלים פחות?

אז אני לא מבין איך בדיוק הרבנים המושחתים האלו יכולים לגנוב מהעם אם הם מטיפים לחיסכון והסתפקות במועט.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה תודה טרולרוני

אכן נכון אני חסיד ואכן נכון שאני "מנסה" מאמינים , אבל אין שום הבדל ביני לבין כל אחד אחר בעולם כי כולם חסידים של משהו כזה או אחר וכולם "מנסים" את כול שאר הבני אדם שבאים איתם במגע אז אין צורך להזכיר את זה .

אני לא בעד הרבנות שלך מפני שהיא מגבילה ומעודדת טימטום והיבדלות כמו כן איננה "ישרה" יותר מאף אחד אחר למרות שהיא מתימרת להציג את עצמה בתור אחת כזו , בקיצור אין לכם בכלל על מה להתגאות ,

תורה שמבוססת על כספי אנשים אחרים , אין לה כבוד והשיטה שאתם מישמים היא שיטה מבזה ובזויה - זה בכללי דעתי לגבי "התורה" שלך , יותר טוב במקום להלחם בי תלחם בעצמך ובאנשים כמוך שיקומו וילכו לעבוד ויקמו את התורה שלהם הלכה למעשה ולא יבואו אלי ולכיסי וברוב חוצפתם ידרשו מימני כבוד , קבצנים , שנוררים ולוקחי בסתר חוצפנים , ככה אתם מצטיירים , אני חושב שאני בעד התורה שלך יותר מאשר אתה כי אני רוצה שיהיה לכם כבוד עצמי ולא יוהרה , אבל לא חשוב , אני מתקשה להאמין שאתה בכלל יכול להבין דבר כזה .

תורת משה היא תורה שנועדה להוציא את הבני אדם לחופשי , אין לי דבר נגד בן אדם שרוצה להיות "רבני" ולעבוד אלילים , באמת שלא , אני אפילו אתמוך בו אם זו הבחירה שלו ואחזק אותו , הרי זו מהות החופש , תעשה מה שאתה רוצה ותאמין מה שאתה רוצה , אבל אתה לא מבין דבר בחופש , אתה מבין בחופש כמו שכלב קשור מבין בחופש קרי הדאגות של המזון של הכלב הם על אדונו אבל גופו ונשמתו קשורים בחבל .

אני תומך בדעה שנובעת מחופש מחשבה ואתם נגד חופש המחשבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכתוב עלי בלשון רבים, אל תעשה אותי מה שאני לא.

אתה מקשקש בקומקום דברים שלא רק שאין להם שום ביסוס, אלא שהם פשוט שגויים מעיקרם -[ראה דף קודם].

איאפשר לכתוב דברים בלי לבסס אותם -ומעולם לא ביסס אפילו דבר אחד, אחד.

רק אתייחס לגבי עבודה ,מדוע לציין את כולם ככה? אני עובד? כן, אני אישית לא אוהב כאלה שרק יושבים ואוכלים רוגלך שוקולד , כן. אז אין לי מה להתווכח איתך אני יודע שהבעיה אצלך נובעת מילדות -רק טיפול יעזור פה.

פעם אחת בדרכי פנה אלי [ברסלב כזה צעיר -גיל 29 ] כנראה חוזר בתשובה וביקש עזרה לחתונה שלו, מה אמרתי לו? אתה צעיר לך לעבוד.

זה פשוט סוג של בני-אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכ ביש מזל.

אתה כזה בולשיטר.

קצת סובל משגעון גדלות, ואני ממש לא מבין מאיפה זה בא לך.

הוא אומר שאתה חסיד שמנסה מאמינים, ואתה רושם שכולם הם בעצם "חסידים" של משהו, וכולם "מנסים" את כולם.

אז אם אני אומר שאתה דביל שאוהב חתולים? תגיד שכולם קצת דבילים במקום כלשהו, ושכולם אוהבים משהו בחיים?

מאיפה הבאת את המשפט הטפשי הזה?

Could you be more vague?

כן, הרבנות מגבילה ומעודדת טמטום, אבל לגבי היושר שלה אני דווקא חולק. זה כמו להאשים מפגר שהוא שקרן רק כי הוא אומר שהעולם שטוח.

תגיד, מה בתורה מבוסס על כספי המאמינים?

התורה כשלעצמה, והאמונה, לא מצריכה מהמאמין כלום, חוץ מאמונה.

אבל כיוון שיש צורך במיסוד, ובתחזוקה של מערכת - אם תרצה להיות חלק ממנה - כנראה תצטרך לתרום. אין מקום לפראזיטים.

תפילה לא תבנה לך בית כנסת, תרומות כן.

אני מכיר הרבה אנשים דתיים "מאמינים". ואף אחד מהם לא פשט רגל,

פה ושם הם תרמו ח"י שקלים, בדיוק כמו שפה ושם אני אוכל לי מנת שווארמה. מי שם לב בכלל.

מיסים? זה מה שמפריע לך? תתלונן כלפי השלטון שלך ולא כלפי אלה שמרוויחים מזה. מי שמלכתחילה נתן להם הם ההורים שלך. מי שלא נלחם כבר אז בחרדים שלא עושים , מי שלא הגביל ילודה במאה שערים.

ואתה כרגע לא נבדל מהדורות הקודמים, מה אתה עושה כדי לשנות את זה? מתלונן ומשמיץ דוסים.. איך אתה נוהג לכתוב: "פחחחחחח"

כבוד עצמי? אתה חושב שהם צריכים כבוד מבן אדם כמוך? מבחינתם הכל טוב, העולם יפה.

הם יושבים ומתפללים, לומדים תורה, מקיימים את אמונתם, ומקבלים כסף מהמדינה - ממך.

כנראה הערך של כבוד עצמי מתפרש בצורה שונה.

תורת משה היא תורה שנועדה להוציא את הבני אדם לחופשי , אין לי דבר נגד בן אדם שרוצה להיות "רבני" ולעבוד אלילים , באמת שלא , אני אפילו אתמוך בו אם זו הבחירה שלו ואחזק אותו , הרי זו מהות החופש , תעשה מה שאתה רוצה ותאמין מה שאתה רוצה , אבל אתה לא מבין דבר בחופש , אתה מבין בחופש כמו שכלב קשור מבין בחופש קרי הדאגות של המזון של הכלב הם על אדונו אבל גופו ונשמתו קשורים בחבל .

אני תומך בדעה שנובעת מחופש מחשבה ואתם נגד חופש המחשבה .

עם זה אני לא יכול להתווכח.

יאללה עכשיו שוט יא ספיידרפיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמיים אני מסביר אכלוסיה מסויימת אבל אני לא משתייך אליה. [לדוגמא עדה החרדית ]

עוד דבר אחד, אנשים באים לבית -כנסת מתפללים ,יש מזגן "שמרביץ",יש תאורה וכו'.. [כיבוד] וכו'...

ויש כאלה שבכל זאת לא תורמים שקל [אף אחד גם לא מחייב עם אקדח לרקה] אבל אני חושב שכל מי שנורמלי יגיד שזה די חוצפה, הרי הבית- הכנסת מתבסס על תרומות אנשים באים ונהנים ממזגן, תאורה ,כיבוד, אבל יש הרבה באים והולכים.

ועוד הגבאים שעובדים שם מזמנם היקר עושים זאת כתרומה -ולא מקבלים שקל.

כמו שאתה חי על המיסים שלהם הם חיים על המיסים שלך [למרות שאתה עדיין לא משלם-ואם בכלל]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...