דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 88 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

ומה אתה מבין מזה ?

שקירבתך לאלוהים אינה רק בדיבורים אלא גם במעשים (במידה ונתבקשתה לעשות משהו).[br]פורסם בתאריך: 8.04.2009 בשעה 13:01:06

מעבר לכך ששטות כזו לא שמעתי כבר הרבה זמן, כל העסק נשמע כמו סגידה לשמש.

לגבי בחירה חופשית ואלוהים - במידה ואלוהים הוא כל יודע, אזי הוא יודע מה נעשה בעוד כל זמן נתון מעכשיו. אם הבחירה שלנו כבר ידועה, אז לא באמת יש לנו בחירה.

אלוהים לא מתערב בבחירה לעולם, למעשה הוא יכול להתערב בה בלי שנדע.

אלוהים הוא לא נביא שרואה את העתיד, הוא לא חי בזמן בכלל, אלוהים ממלא את כל העולם, את העבר, ההוה, והעתיד, הוא נמצא בכל התקופות, זמין בכל עת, בכל מקום. הוא הביא את הזמן לידי קיום - לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הייתי עושה מה שהאלוהים אומר, כמו שעשה אברהם אבינו כשאמר לו מלאך האלוהים לך ותקריב את בנך. וכאשר בא אברהם לנעוץ בו את הסכין אמר המלאך: אברהם!, אברהם!, אל תשלח ידך אל הנער, כי בחן אותך האלוהים.

:xyxthumbs:

ומה אתה מבין מזה ?

שקירבתך לאלוהים אינה רק בדיבורים אלא גם במעשים (במידה ונתבקשתה לעשות משהו).[br]פורסם בתאריך: 8.04.2009 בשעה 13:01:06

מה שאני מבין מזה, זה שכשמדובר בדברי אלוהים (הווה אומר התורה ופרשנים גם יוסיפו את פירוש והרחבת התורה), אדם צריך להיות מוכן לוותר על כל מה שיקר לו אפילו במחיר חייו שלו ושל הקרובים לו, וכל שכן אילו שאינם קרובים, והרחוקים יותר.

איפה הבחירה ? איפה החופש לבחור בין טוב ורע אם אין לך זכות לקבוע מה זה טוב ומה זה רע.

ואפילו כשכל ישותך שקיים בה חלקיק אלוהי (על פי היהדות) זועקת "לא זה לא נכון" אתה צריך להמשיך להיות מובל כמו צאן לטבח בעיוורון.

ולזה קוראים אמונה... לי זה נראה כמו טירוף.

הגבול בין אמונה לטירוף הוא דק מאוד, ולפעמים אינו קיים.

ולמה שאחדים קוראים מבחן, אני קורא איבוד הדעת ונזק נפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני אגיב אני חייב לומר, התשובות שלך מנופחות מאד וחוזרת על עצמן, תגיד מה שאתה רוצה אבל בנחת.

איפה הבחירה ? איפה החופש לבחור בין טוב ורע אם אין לך זכות לקבוע מה זה טוב ומה זה רע.

יש בחירה אתה פשוט פיספסת אותה הפעם, אברהם יכל להגיד לא, אך הוא היסס ובסוף החליט שכן יעשה זאת. ונוגע לטוב ורע, לא רק שאתה כן יכול לבחור אלא מלך המשפט, אלוהים, כבר יודע מה נכון ומה לא.

ולזה קוראים אמונה... לי זה נראה כמו טירוף.

מה טירוף פה?, מבחן?, אם אתה יודע שאלוהים בכלל לא התכוון שאברהם יהרוג את בנו, וידע בדיוק מתי לשלוח מלאך שיאמר לו; אברהם!, אברהם!, אל תשלח ידך אל הנער!. זה טירוף?, למה?, כי אלוהים בחן אותו?.

כן, לפי התורה אלוהים הוא המלך והוא מעל לכל, לפי מה שהתורה רומזת, כל אדם צריך לזכור את אלוהים בראש ובראשונה, לפני ההורים, לפני ילדיו, לפני החומריות שלו, שבלב. ולכן, אם למישהו יהיה הכבוד שאלוהים באמת התגלה אליו (והתנ"ך מביא סימנים לזיהוי שליח\נביא שקר או שליח\נביא אמת) הוא יצטרך לעשות את המטלה שאלוהים יתן לו, אם יתן לו. מטלה שאינה סותרת תורה, ושמן הסתם אינה תהיה משהו לא הגיוני בעליל, כי גם אם תהיה, אם יבין האדם שיתכן כי הוא נבחן, שיבושם לו. בכל מקרה הוא יצטרך לעשות מה שאלוהים אומר לו, האלוהים הוא מלך הצדק והמשפט, לא בני אדם שיכולים לתת דין טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שמסקרן אותי, זה קשור לבחירה חופשית של האדם וגורלות.

על פי הדת היהודית ליקוי חמה הוא סימן רע, זה לפחות מה שקראתי בויקי.

ציטוט:

ציטוט

עבור הנביא עמוס, ליקוי חמה הוא אות לזעם האל ומבשר חורבן:

ו?ה?י?ה ב??י?ו?ם ה?הו?א, נ?א?ם א?ד?נ?י י?הו?ה, ו?ה?ב?את?י ה?ש???מ?ש?, ב??צ??ה?ר?י?ם; ו?ה?ח?ש??כ?ת??י ל?א?ר?ץ, ב??יו?ם או?ר. ו?ה?פ?כ?ת??י ח?ג??יכ?ם ל?א?ב?ל, ו?כ?ל-ש??יר?יכ?ם ל?ק?ינ?ה

עמוס פרק ח'

"היום ההוא" הוא קרוב לוודאי ה-15 ביוני שנת 763 לפנה"ס (ראש חודש סיון בתתקצ"ז) שליקוי החמה בו תועד על ידי הבבלים.

גם הגמרא מפרשת את ליקוי המאורות כסימן לכעסו של האל:

בזמן שהחמה לוקה סימן רע לכל העולם כולו. משל למה הדבר דומה, למלך בשר ודם שעשה סעודה לעבדיו והניח פנס לפניהם. כעס עליהם ואמר לעבדו טול פנס מפניהם והושיבם בחושך...לוקה במזרח סימן רע ליושבי מזרח, במערב סימן רע ליושבי מערב, באמצע הרקיע סימן רע לכל העולם כולו

מסכת סוכה

ובהמשך אותה מסכת נמנים ארבעה חטאים שגורמים לליקוי חמה:

בשביל ארבעה דברים חמה לוקה:

על אב בית דין שמת ואינו נספד כהלכה

ועל נערה המאורסה שצעקה בעיר ואין מושיע לה

ועל משכב זכור

ועל שני אחין שנשפך דמן כאחד

שם

אם זה נכון, ובהתחשב בכך שאנחנו יודעים מראש את זמני הליקויים בשנים הבאות, אנחנו בעצם יודעים מראש שאנחנו הולכים לחטוא? שנענש?

איפה הבחירה החופשית שלנו? ייתכן שאלוהים נותן לנו הצצה לעתיד?

אנחנו לא יודעים מתי יהיה ליקוי חמה - בעוד עשר שנים נניח,

אנחנו רק יודעים מתי יהיה ליקוי חמה בתקופה הקרובה.

כך שהקב"ה מתכנן את הליקויי חמה - בהתאם לכל דור ודור. אם הדור חייב - יהיה ליקוי חמה.

אגב, השמש גדולה פי 400 מהירח, אבל היא גם פי 400 רחוקה מהירח. וזה מה שיוצר את ליקוי החמה, שהירח בגודלו הנוכחי, והשמש במרחקה הנוכחי, נפגשים בקו ישר - ומכדור הארץ הירח "מכסה" את גלגל השמש... הגודל והמרחק המדוייקים מאפשרים כיסוי מושלם של הירח את השמש בליקוי החמה.

זה מוכיח שכל העסק הזה של ליקויי חמה הוא מתוכנן.

תחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני אגיב אני חייב לומר, התשובות שלך מנופחות מאד וחוזרת על עצמן, תגיד מה שאתה רוצה אבל בנחת.

אני אמרתי את זה מאוד בנחת.

יש בחירה אתה פשוט פיספסת אותה הפעם, אברהם יכל להגיד לא, אך הוא היסס ובסוף החליט שכן יעשה זאת. ונוגע לטוב ורע, לא רק שאתה כן יכול לבחור אלא מלך המשפט, אלוהים, כבר יודע מה נכון ומה לא.

איפה הבחירה בין טוב לרע אם אין לך זכות להתנגד למה שאתה יודע שהוא רע.

מה טירוף פה?, מבחן?, אם אתה יודע שאלוהים בכלל לא התכוון שאברהם יהרוג את בנו, וידע בדיוק מתי לשלוח מלאך שיאמר לו; אברהם!, אברהם!, אל תשלח ידך אל הנער!. זה טירוף?, למה?, כי אלוהים בחן אותו?.

מה אלוהים רצה להוכיח, שבשביל לקיים את רצונו אדם צריך לשחוט את בנו ?

האם זה לא טירוף להחליט לעשות מעשה רע רק בגלל שאלוהים משחק איתך משחקי כוח פסיכולוגים ?

אתה קורא לדוגמא הזאת של התעללות ואונס, מבחן אמונה ?

הרי אם הוא היה מאמין שאלוהים לא יתן לו להרוג אין בזה שום טעם.

והוא כן האמין שזה הולך לקרות והסכים לעשות את זה, והעובדה שאלוהים שינה את דעתו לא הופכת את כוונת המעשה של השחיטה לנכונה.

הטירוף עדיין קיים בכוונה וגם במעשה של אברהם (שנעצר ברגע האחרון) וזה מוכיח שהטירוף והאמונה העיוורת הולכים ביחד.

כן, לפי התורה אלוהים הוא המלך והוא מעל לכל, לפי מה שהתורה רומזת, כל אדם צריך לזכור את אלוהים בראש ובראשונה, לפני ההורים, לפני ילדיו, לפני החומריות שלו, שבלב. ולכן, אם למישהו יהיה הכבוד שאלוהים באמת התגלה אליו (והתנ"ך מביא סימנים לזיהוי שליח\נביא שקר או שליח\נביא אמת) הוא יצטרך לעשות את המטלה שאלוהים יתן לו, אם יתן לו. מטלה שאינה סותרת תורה, ושמן הסתם אינה תהיה משהו לא הגיוני בעליל, כי גם אם תהיה, אם יבין האדם שיתכן כי הוא נבחן, שיבושם לו. בכל מקרה הוא יצטרך לעשות מה שאלוהים אומר לו, האלוהים הוא מלך הצדק והמשפט, לא בני אדם שיכולים לתת דין טועה.

אם יש משהו שאפשר ללמוד מהסיפור ומהדרך שאתה מתבטא זה שכל חולה נפש שעושה את דבר אלוהים (התורה היא דברי אלוהים חיים) יכול להצדיק את מעשיו ולאמר שזה טוב גם אם זה נוגד את הלב השכל שלו ושל אחרים.

וההגיון מכתיב שאם זה טוב אז כל מי שבוחר לעשות אחרת הוא באופן טיבעי רע.

זוהי המהות הדתית בבסיסה ומכאן נובע היחס הדורסני והמשפיל ששולל את זכות קיומה של דרך אחרת, אפילו זאת שאינה דורסנית ומטורפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שיש לי תסביך אלוהים אבל,

כשרואים כלכך הרבה אנשים עם כלכך הרבה מנהגים מוזרים, אתה מתחיל לחשוב על המקור של הכל...

איך יכול להיות שכלכך הרבה אנשים מאמינים שאלוהים אוהב אותם ואלוהים יציל אותם מ"גהנום" ולכל עם יש את ה"עקרונות" שלו, שכשמסתכלים עליהם, לא שווים שקל.

בדר"כ כשאני הולך ברחוב ואני רואה ערבייה עם 5 שכבות בגדים שחורים או חרדי עם לבוש כמו פינגווין, אני ישר משווה אותה לנמלים שעובדות ועובדות ומתות חסרי מושג

סליחה אם העלבתי מישהו, וחג שמח P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא יודעים מתי יהיה ליקוי חמה - בעוד עשר שנים נניח,

אנחנו רק יודעים מתי יהיה ליקוי חמה בתקופה הקרובה.

כך שהקב"ה מתכנן את הליקויי חמה - בהתאם לכל דור ודור. אם הדור חייב - יהיה ליקוי חמה.

אני רואה שאתה מאוד מזלזל ביכולות של אסטרונומים.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_solar_eclipses

רשימה של ליקויי חמה צפויים במאה הנוכחית, כולל סוג הליקוי, זמנים מדוייקים והמיקום בו יתרחש הליקוי.

הרשימה, אגב, לקוחה מתוך האתר של נאס"א (אפשר לראות את זה ברשימת המקורות בסוף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הבחירה בין טוב לרע אם אין לך זכות להתנגד למה שאתה יודע שהוא רע.

מי אמר שאין?.

יש!.

מה אלוהים רצה להוכיח, שבשביל לקיים את רצונו אדם צריך לשחוט את בנו ?

אבל אלוהים מלכתחילה לא רצה שהוא ישחט את בנו, אלוהים לא היה מצוה עליו מאום בלי סיבה, הסיבה היתה בסה"כ לראות אם אברהם נאמן לו בכל מחיר.

האם זה לא טירוף להחליט לעשות מעשה רע רק בגלל שאלוהים משחק איתך משחקי כוח פסיכולוגים ?

אין פה משחקי כח ולא שום דבר בסגנון, האלוהים בחן את אברהם אשר כמו כל בנאדם, חונן בבחירה חופשית, בכדי לראות אם הוא נאמן לו בכל מחיר, זה הכל.

אתה קורא לדוגמא הזאת של התעללות ואונס, מבחן אמונה ?

עוד פעם, ה"אנוס וההתעללות" מעולם לא היו אמורים להתקיים.

הרי אם הוא היה מאמין שאלוהים לא יתן לו להרוג אין בזה שום טעם.

הוא לא ידע לא מימינו ולא משמאלו, הוא פשוט עשה מה שהמלך בעל כל הקיים אמר לו.

והוא כן האמין שזה הולך לקרות והסכים לעשות את זה, והעובדה שאלוהים שינה את דעתו לא הופכת את כוונת המעשה של השחיטה לנכונה.

שישמעו אוזניך מה שפיך מדבר. אלוהים ל-א ש-י-נ-ה א-ת ד-ע-ת-ו, לא היתה לו בכלל דעה לשנות, מלכתחילה אינו התכוון שאברהם ימית את בנו, הוא בסה"כ רצה לבדוק אם אברהם נאמן לו בכל מכיר ובכל צורה, והסתבר שכן. ולכן נשלח מלאך שיאמר לו: אל תשלח ידך אל הנער.

הסיפור הזה כלכך פשוט, אני לא מבין למה אתה מתקשה להבין אותו.

וחלאס, נמאס לי לחזור על עצמי 5 פעמים. זה לא דיון בריא.

חג שמח.[br]פורסם בתאריך: 8.04.2009 בשעה 15:58:41

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lazyburger

כשרואים כלכך הרבה אנשים עם כלכך הרבה מנהגים מוזרים, אתה מתחיל לחשוב על המקור של הכל...

המנהגים שאתה רואה כמעט כולם הם מנהגים שנוספו אם הזמן ואין להם שום קשר ממשי לתורה עצמה. כמו:

*כשאין כיפה שמים מפיות על הראש (מנהג חסר שחר שאין לו שום קשר לתורה, אם יהודי שחי עד מרד בר כוכבא (היציאה לגלות רומי 135-1948) היה רואה אנשים עם מפית על הראש הוא היה שואל את עצמו מי החלמאים האלו כי:

א.אין שום מצוה מהתורה ללכת עם כיפה או בכלל כיסוי ראש, כל הכובעים שאתה רואה זו המצאה של הרבנים.

ב.רוב האנשים שעושים את זה הם חילונים מסורתיים-לייט שפשוט אין להם כיפה אז הם חושבים שבשביל להיות בסדר עם האלוהים הם יכולים לשים מפית למשך 80 שניות על הראש וזהו. אנלא יודע אם לבכות או לצחוק.

איך יכול להיות שכלכך הרבה אנשים מאמינים שאלוהים אוהב אותם ואלוהים יציל אותם מ"גהנום" ולכל עם יש את ה"עקרונות" שלו, שכשמסתכלים עליהם, לא שווים שקל.

לפי התורה אין בכלל מקום בשם גהנום ואין דבר כזה שטן, כל אלו הם המצאות חסרות שחר של גויים שהיהודים חיו בינהם ואימצו את ההבלים שלהם. יש רק את אלוהים, אמירה שישנה ישות מגבילה לו היא בגדר כפירה בוודאי.

בדר"כ כשאני הולך ברחוב ואני רואה ערבייה עם 5 שכבות בגדים שחורים או חרדי עם לבוש כמו פינגווין, אני ישר משווה אותה לנמלים שעובדות ועובדות ומתות חסרי מושג

מתשובתי הראשונה תבין מה בעצם קורה פה, בקשר לאסלאם, חבל לך על הזמן, אל תנסה לשנות אותם אפילו, יותר חרדים מחרדים הם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיא בכל התורה כדי לומר שאין שטן?[=יצר הרע =מי פיתה את אדם וחווה =הוא] אין גהנום? [למרות שכבר דנו על כך]

אם אתה מתכוון לישות רק שאינה מקבילה לאלוקים -אז אתה צודק.

חג שמח

מדובר בהשערות הרבה יותר מדוייקות ממזג אוויר. זה יותר דומה לצפיית זמני זריחת ושקיעת החמה.

וזה מדוייק רק בזמן הקרוב - לא יותר מדור אחד - כ-40 שנה לכל הפחות.

ואכן, אלוקים שופט כל דור ודור [דור פירושו 40 שנה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TOTAH מה אתה מיתמם כאילו לא קרה כלום עם אברהם שהיה מוכן לשחוט את בנו רק בגלל שאלוהים ציווה.

בדיוק על זה אני מדבר כשאני אומר שזה טירוף.

על אותו משקל בדיוק אומרים אלוהים אמר לסקול את מי שאוסף ענפים בשבת או אוכל חמץ בפסח או כל שטות אחרת שדתיים החליטו, וכל כך מחלקים עונשים על ימין ושמאל בעולם הזה ובעולם הבא, כמו גם תארי כבוד של פושעים נלאחים לכל מי שלא הולך בשבילם הצר.

ההיתממות הזאת וההצדקה של מעשים שמבחינה ישירה הם רשעות לשמה.

דבר עם דתי אדוק מספיק זמן (ומהר מאוד, האמת) ואם אתה לא עושה כרצונו (ולא משנה איך היא נוצרה) אתה תגלה שנשמתו הלכה לאיבוד ובמקומה תמצא שלל סטיות התנהגות שגובלות בטירוף אמיתי

אין פה משחקי כח ולא שום דבר בסגנון, האלוהים בחן את אברהם אשר כמו כל בנאדם, חונן בבחירה חופשית, בכדי לראות אם הוא נאמן לו בכל מחיר, זה הכל.

המחיר הוא יקר לכל הסובבים אדם שהולך בדרך הזאת בעיוורון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו סוג של מחלת נפש , למה לך להשתומם על כי הם פסיכופטים שמוכנים לרצוח את הילדים שלהם ?

ופאטמה שצוהלת למשמע האימם או הטרוריסט התורן שמשכנע אותה לשלוח את הבן שלה להיות שהיד ? היא לא עושה את מה שהפסיכופט הזה "אברהם אבינו " רצה לעשות ?

תמיד מוזר - גם טוטא וגם רוני , שאינם מבינים באמת את מה שכתוב בתורה , אינם מבינים שהמפתח הוא "דיברי אלוהים חיים " הם מתיחסים אל מה שכתוב כאל משהו סטאטי והם מנסים להחיות אותם על ידיי הכנסת חיים לתוכם , כאשר הנכון הוא לראות כיצד האמת התורנית עובדת בחיים עצמם . לא חושב שממש הם מבינים את מה שאני אומר , כי הם רואים את עצמם בלבד ולמעשה אינם מתבוננים החוצה אלא דרך הפריזמה של המחשבה ( המרובבת ) שלהם .

על כל מקרה צדיקיי תרד ( פח האשפה ) תת האמונה פילוסופים בגרוש משועממים שלי ( כולל אני ) שיהיה לכם חג שמח וכל מה שתבקשו ( רק לא לדרוך על עכבישים - הם כאן לעזור - הם אוכלים לכם את הזבובים היתושים )

אכול מצה - בשרותים זה פצצה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...