דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 91 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה האומץ של החרדים להשמיץ ככה את אנשי המדע מאיפה?!?

ראיתי קלטת של אמנון יצחק איך הוא מראה לקט של מדענים אומרים בטלויזיה על כל מיני נושאים :

"אנחנו לא בטוחים" "אנחנו סבורים" "אנחנו עדין מחפשים". הקוף לקח לקט של דברים שכמה מדענים אמרו על נושאים שהמדע עדין לא מכיר

וככה מנסה להוכיח לאחיו הפינוגוונים המסוממים כיצד המדענים הם בולשיט והדת היא נכונה.

אני דווקא מעריך את המדענים שלמקרה ספציפי אמרו שהם עדין לא בטוחים' date='כי הם באמת עדין לא בטוחים ב100 אחוז במקרה בו דיברו,לעומת הפינגווינים שבראש זקוף ושחצנות יתר אומרים כל מה שנוח להם ואין להם הוכחה אחת והם עדין בטוחים שהם צודקים על סמך כלום ושום דבר.שלא נדבר על זה כמה פעמיים הם טעו בנבואות שלהם(לדוגמא שיקרה משהו גדול בעולם בכניסת פסח הזה וכו')

ועוד אלפי שטויות שמוכיחים להם שזה טעות והם פתאום מפליצים לכם תירוץ.

כמו למשל מצאו שלד של אדם או חיה ובדקו שהיא לפני 8000 שנה ויותר,אז אתה שואל חרדי איך לפני 8000 שנה .או שהוא עונה לך המדענים לא יודעים לספור הכל בולשיט או שהוא אומר לך שהספירה בשנים בתחילת בריאת העולם הייתה שונה ,כל שנה אז הייתה יותר ככה זה מגיע לסכום.

רק חבל שלפני שהם מחזירים מישהו בתשובה המישהו הזה לא הולך ומחפש תשובות גם מבחוץ,הפינגווין מסמם אותו,אומר לו שכולם טועים חוץ מהדת והקורבן בסופו של דבר משתכנע ומפה והלאה אין דרך להחזיר אותו חזרה.

[/quote']

לא מעניין אותי באמת כבר הדיון הזה, בטח שלא התוכן

במקרה נכנסתי לאשכול

עצוב דבר אחד מכל התוכן שכתבת, אתה מושפע ברמות גבוהות מאוד מהרגשות שלך, מי יודע איך הוטבעו בך

איינשטיין אמר שזה החינוך, ובצדק

נראה כאילו חינכו אותך דוקא נגד הדת

מעבר לכך, כל עניין ה "פנגווינים" , "הקופים","מסוממים"(וואט דה פאק? ציבור מסוממים קיים בכל אוכלוסיה שהיא)

לצערך, אחרי תגובה כזאת, אתה ממש לא שונה מהם, כי מלבד חוסר התרבות בתגובה שלך, היא גם לא חכמה במיוחד - ריקה מתוכן

איי כמה אפשר ללמוד ממשפט אחד חכם של איינשטיין

"לדעתי הרעיון של אלוהים אישי הוא ילדותי. יכולים לקרוא לי אגנוסטיקן, אך אני לא שותף לרוח הלוחמת של האתאיסטים, שהתלהבותם נובעת בעיקר מהפעולה הכואבת של שחרור כבלי ההטפה הדתית שקיבלו בנעוריהם."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

חבל שאתה מתייחס אליהם -זה נותן להם רק עוד צומי.

יש כמה סוגי אתאיסטים -הגורע מכל אתאיסטים שהם אנטי-דתיים מתוך בחירה [נולדו למשפחות דתיות].

natim9 :

אתה רוצה הסבר לדבר הזה?

כי אדם שמחפש ב"חופש" לא שונה מהליצנים פה.

מה גם שאתר שחובב שנאה למגזר החרדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה סוגי אתאיסטים -הגורע מכל אתאיסטים שהם אנטי-דתיים מתוך בחירה [נולדו למשפחות דתיות].

אני בטוח שמבחינתך זה אכן הסוג הכי גרוע. בכלל בחירה זה דבר גרוע. הכל צריך להיות ציווי, לא? "הדמוקרטיה היא סרטן" וכאלה.

וטיפה ברצינות - חשבת פעם למה אנשים שבאו ממשפחות דתיות לפעמים יותר אנטי-דתיים מכלל הציבור? אולי מתוך ידע פנימי על עולם המושגים של הדת שיצר אצלם מידות של תעוב הזרות לחלוטין למי שאינו מכיר עולם זה מקרוב?

אני לא שונא דתיים. אין לי שום סיבה לשנוא אותם. אני חושב שהם טועים בגישת החיים שלהם, אבל גם אם כן - זו זכותם המלאה (כל עוד הגישה הזו לא על חשבוני!). הבעיה היחידה שיש לי היא עם אנשים שבטוחים שאני טועה בגישת החיים שלי (שזה לגיטימי), אך מצידם חושבים שאין לי הזכות לטעות. שאני חייב לעשות הכל "בדרך הנכונה", קרי הדרך שלהם.

תפקיד "המוכיחים" היה שמור עד לאחרונה לחרדים בלבד, אך לאחרונה אנו עדים למגמה של הקצנה גם בציבור הדתי הכללי. ציבור שעד לא מזמן דגל ב"חיה ותן לחיות", עתה מפגין נגד אורח חיי שאינו מתאים להם - וזה כבר משהו שאני לא אסכים לו בשתיקה. אנו חיים במדינת הלאום היהודי, לא מדינת הדת היהודית. אולי כדאי שאנשים יתחילו להפנים זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב החוזרים בשאלה [גם שמכיר] עדיין מאמינים באלוקים פשוט העולם החילוני קרץ להם ,נובע גם מאנשים שעזבו את הדת מתוך קשיים, שנאת המסגרת.... וכדומה.

וכוונתי היית שהם הכי גרועים מהסיבה שיש להם הכי חוצפה וזלזול חסר גבולות כלפי הזולת וכלפי הדת.

בכל אופן אישית עלי אתה יכול לבחור כל דרך שליבך חפץ בו....

זאת ההחלטה האישית של האדם עצמו.

הקטע של הציבור החרדי או הדתי -פשוט כל ערב זה לזה ברגע שאחד עושה חור בסירה כולם טובעים לכן הם מנסים לשמור על זהות יהודית [בארץ ישראל]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו נכנס לך לבית וחייב אותך לשים ציצית ולגדל פיאות?

אל תשחק אותה כל אחד עושה מה שבא לו...

ובבקשה לא להכליל יש גם "חרדים" שעושים דברים כנגד דרכה של תורה[בכל מקום יש שירותים] -אבל תמיד קל להאשים את כל הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, ארגון חופש הוא לא ארגון חילוני החובב שנאה לחרדים.

הוא ארגון מסיונרי מסוכן, שכבר במשך מספר שנים עובר על החוק בכך שאינו מצהיר באלונים שלו (וגם באתר האינטרנט שלו) שהחומר לו הוא מטיף פונה לבני 18 ומעלה בלבד, (ניתן להאשימם בשידול קטינים להמרת דת ואף בשידול קטינים לעסוק במסיון). בנוגע לשנאתם לחרדים, הם לא חובבים שנאה לחרדים, הם מתים עליה.

אבל כולנו יודעים מאיזה מקום זה בא, גם החילונים יודעים.

לא לכולם מתאימה דרכם של היהודים הרבניים, רוב האתאיסטים שאני מכיר הם חרדים (או דתלשים רבניים מזרם רבני אחר) לשעבר.

אם החבר'ה האלה היו נולדים לבתים קראיים סביר להניח שארגון חופש מעולם לא היה קם.

נ.ב

אני לא מבין למה יד לאחים לא מגישה תלונה לבמה"ש העליון על אופן פעילותם המסיונרי, מספיק הם שטפו לילדה אחת שאני מכיר את המוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו נכנס לך לבית וחייב אותך לשים ציצית ולגדל פיאות?

אל תשחק אותה כל אחד עושה מה שבא לו...

ובבקשה לא להכליל יש גם "חרדים" שעושים דברים כנגד דרכה של תורה[בכל מקום יש שירותים] -אבל תמיד קל להאשים את כל הציבור.

כן מישהו נכנס לי לחיים ואין לי בשבת !

ען מישהו נכנס לי לחיים ומחייב אותי להתחתן/להקבר ברבנות !

כן מישהו הכריח חנויות לא למכור לחם בפסח (ואם הוא ימכור יסקלו אותו באבנים) !

אף אחד לא מאשים את כל הציבור ב100 אחוז אבל באופן כללי רוב החרדים עושים דברים על סמך פרשנות שלעצמם לתורה ומתנהגים כמו בהמות מסריחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מישהו נכנס לי לחיים ואין לי תחבורה ציבורית בשבת !

מדינת היא המדינה היהודית היחידה בעולם, היא קמה ככזו, ועד היום יש בה רוב מכריע שרוצה לשמור עליה ככזו, כמדינה יהודית לעם היהודי, ואם בוחנים את ההסטוריה, יהדות וחילוניות אינם חברים כלכך טובים, הם לא יכולים להיות. אבל אני אקצר לך; אם חוקי המדינה היהודית הזו לא מתאימים לך אתה מוזמן לעזוב לאמריקה ברגע זה (אם כי גם שם יש יום זהה לשבת שנקרא "יום האדון", שבת-ראשון). אם הייתי חבר כנסת, הייתי מנסה לקדם חוק שיתרום כספים לחילונים יורדים שרוצים לעזוב בגלל העדר בשבת, אם כמה שזה נשמע מקומם.

ען מישהו נכנס לי לחיים ומחייב אותי להתחתן/להקבר ברבנות !

אף אחד לא מחייב אותך, אתה יכול להתחתן במוסד קראי, בנישואין אזרחיים, בכנסייה, במסגד, אצל הבאיים, איפה שאתה רוצה. אם אתה לא מאמין בכלום אז גם להתאסלם ולהתחתן במסגד לא אמור להפריע לך. ולהיקבר, אתה יכול להיקבר איפה שאתה רוצה ואפילו לבקש שישרפו את הגופה שלך.

כן מישהו הכריח חנויות לא למכור לחם בפסח (ואם הוא ימכור יסקלו אותו באבנים) !

חזרנו לעניין של מדינה יהודית.

אף אחד לא מאשים את כל הציבור ב100 אחוז אבל באופן כללי רוב החרדים עושים דברים על סמך פרשנות שלעצמם לתורה ומתנהגים כמו בהמות מסריחות.

מסכים איתך בנושא הפרשנות אך השפה הזולה שלך רק מדרדרת את הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים פחות או יותר עם תותח.

אין לי מה להשיב לו לאדם שרק זילזול ובכי יוצא ממנו.

לזרוק אבנים זאת לא דרכה של תורה וזה רק קומץ קטן של מפגרים. אין מה לעשות בכל חברה יש כאלה.

כנראה לא יצא לך לראות מה זה חרדי באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, ארגון חופש הוא לא ארגון חילוני החובב שנאה לחרדים.

הוא ארגון מסיונרי מסוכן, שכבר במשך מספר שנים עובר על החוק בכך שאינו מצהיר באלונים שלו (וגם באתר האינטרנט שלו) שהחומר לו הוא מטיף פונה לבני 18 ומעלה בלבד, (ניתן להאשימם בשידול קטינים להמרת דת ואף בשידול קטינים לעסוק במסיון). בנוגע לשנאתם לחרדים, הם לא חובבים שנאה לחרדים, הם מתים עליה.

אבל כולנו יודעים מאיזה מקום זה בא, גם החילונים יודעים.

לא לכולם מתאימה דרכם של היהודים הרבניים, רוב האתאיסטים שאני מכיר הם חרדים (או דתלשים רבניים מזרם רבני אחר) לשעבר.

אם החבר'ה האלה היו נולדים לבתים קראיים סביר להניח שארגון חופש מעולם לא היה קם.

נ.ב

אני לא מבין למה יד לאחים לא מגישה תלונה לבמה"ש העליון על אופן פעילותם המסיונרי, מספיק הם שטפו לילדה אחת שאני מכיר את המוח.

אני קורא את דבריך ומתקשה להאמין. "ארגון מסיונרי", אתה אומר. אנא, הסבר במה מתבטאת המסיונריות שלהם? האם באיזשהו מקום הם מטיפים לנצרות או לכל דת אחרת? האם אתה מכיר את ההגדרה של המילה "מסיונריות" בכלל?

בוא אני אגלה לך סוד קטן: החוק אוסר פעילות להמרת דת, נכון. אלא ש"המרת דת" היא הפיכת אדם מיהודי לנוצרי (או כל שינוי שכזה). לא מדובר על הפיכת אדם מדתי לחילוני, בדיוק כשם שלא מדובר (לצערי) על הפיכת חילוני לדתי! האם לפי הבנתך את החוק כל פעילות החותרת לשינוי "מידת דתיותו" של פלוני היא עברה על החוק?

בדבריך כאן אתה מייצג את מיטב הצביעות: אתה זועק חמס כנגד העלונים של "חופש", כי הם מטיפים "להמרת דת" (?!) ולא מציינים בגלוי שאינם פונים לקטינים. בפועל, הם מטיפים לחילוניות ולחופש מחוקי הדת למי שלא מעוניין בהם. למעשה, הם עושים בדיוק מה שעושים המחזירים בתשובה, רק לכיוון ההפוך, עם פחות שקרים והפחדות בדרך ובהיקף קטן מאות מונים מפיעילות ההחזרה בתשובה.

מיותר לציין, שמחזירים בתשובה אינם בוחלים בקהל מטרותיהם, לרבות ילדים, ויעילים בהרבה בתחום שטיפת המוח מאשר כל ארגון חילוני באשר הוא. כל מי שהקשיב אי פעם לקלטת של אמנון יצחק יודע זאת (הקלטות האלה שמחולקות בדואר, בעשרות אלפי עותקים, ללא שום הגבלה מעל גיל 18...).

אין תכונה נלוזה יותר מאשר צביעות, מר טוטא. נראה לי שכרגע שברת שיאים חדשים. זה היה קשה, נכון, היו לך מתחרים קשים ביותר - הפוסטים הקודמים של עצמך! כן, אלה שזעקת בהם נגד ההתבטאויות של תותי אחרי שדיברת בעצמך באותם המילים כמעט, או כאשר התלוננת על ניצול הבמה הזו להשתלחות בנושאים שאינם קשורים בדיוק עמוד אחד אחרי פוסט מסויים שלך שאינו קשוא לנושא אלא פוליטי לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני תעשה לי טובה.

אני משתמש במילים בוטות רק כאשר אני מחזיר למישהו.

החרדים עושים את זה כי מישהו לא מתנהג כמוהם.

אז תפסיק לייפות את מציאות חרדי אמיתי הוא קוף משתולל.

רואים את זה בנתיבות כאשר הם עשו הפגנה נגד המועדונים שם.

ורואים את זה בבני ברק שהם לא שמים על החוקים בכביש ועושים שם מה שבא להם.

ורואים את זה במאה שערים שאם בטעות אני יכנס לשם בשבת אני חוזר כגופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל זאת אותה קבוצה אם יש הפגנה בצפון הם הולכים לשם אם יש בירושלים לשם וכדו'...

תראה איזה חילול ה' הם עושים, אפשר למחות אבל בלי אלימות וכדו'...

כל הקטע שאתה מכליל- אם אני אקח אותך לישיבה מסויימת תוכל לראות מה זה חרדי באמת.

לגבי הקוף אתה מאלה שהולכים בדרכה של האבולוציה לא? אז הקוף קרוב משפחה שלך-תבקר אותו קצת בגן חיות הוא מסכן.

אתה מחזיר בזילזול וכעס -כי אין לך חינוך.

תרגע קצת ותכתוב בנחת ובשלווה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא את דבריך ומתקשה להאמין. "ארגון מסיונרי", אתה אומר. אנא, הסבר במה מתבטאת המסיונריות שלהם? האם באיזשהו מקום הם מטיפים לנצרות או לכל דת אחרת? האם אתה מכיר את ההגדרה של המילה "מסיונריות" בכלל?

כולנו יודעים טוב מאד שכיום ההגדרה מדברת על פעילות מסיונרית כלשהיא (מבחינת קידום אג'נדה), ארגון חופש הוא ארגון מסיונרי למהדרין שפועל בדרכים תמימות לכאורה של הפצת סטיקרים ואלונים, הוא מקדם את האג'נדה שלו שלא ממש שונה מאג'נדות אחרות, היא אמונה במשהו בדיוק כמוהן.

בוא אני אגלה לך סוד קטן: החוק אוסר פעילות להמרת דת, נכון. אלא ש"המרת דת" היא הפיכת אדם מיהודי לנוצרי (או כל שינוי שכזה). לא מדובר על הפיכת אדם מדתי לחילוני, בדיוק כשם שלא מדובר (לצערי) על הפיכת חילוני לדתי! האם לפי הבנתך את החוק כל פעילות החותרת לשינוי "מידת דתיותו" של פלוני היא עברה על החוק?

ברור שזה מה שתגיד כי נוח לך להגיד את זה, אבל אפילו לפרט שולי אחר לא התייחסת, חופש לא מחלן אותך, הוא מאתאסט אותך, במסווה של "מדע", זה כלכך אווילי שאנשים נופלים לציפורני המסיונרים האלו עד כדי שזה מעציב, אני קראתי את האלונים החריפים שלהם, כל פעיל שלהם זהה בתת-המודע שלו לפעיל בארגון מסיונרי אחר, הם פנאטים ולא סקפטים בדיוק כמו מסיונרים משיחיים אוונגליסטים, או כמו מוסלמי קיצוני.

בדבריך כאן אתה מייצג את מיטב הצביעות: אתה זועק חמס כנגד העלונים של "חופש", כי הם מטיפים "להמרת דת" (?!) ולא מציינים בגלוי שאינם פונים לקטינים. בפועל, הם מטיפים לחילוניות ולחופש מחוקי הדת למי שלא מעוניין בהם. למעשה, הם עושים בדיוק מה שעושים המחזירים בתשובה, רק לכיוון ההפוך, עם פחות שקרים והפחדות בדרך ובהיקף קטן מאות מונים מפיעילות ההחזרה בתשובה.

זה בדיוק מה שאני טוען, רק שלא ציינתי את זה, אני מאשים גם את אלו וגם את אלו ביתר פרובוקטיביות. זה אתה שכינה אותי צבוע בפזיזות מבלי לנסות להסיק שאולי אני חושב בדיוק כמוך.

מיותר לציין, שמחזירים בתשובה אינם בוחלים בקהל מטרותיהם, לרבות ילדים, ויעילים בהרבה בתחום שטיפת המוח מאשר כל ארגון חילוני באשר הוא. כל מי שהקשיב אי פעם לקלטת של אמנון יצחק יודע זאת (הקלטות האלה שמחולקות בדואר, בעשרות אלפי עותקים, ללא שום הגבלה מעל גיל 18...).

ייתכן מאד שגם אמנון יצחק, בדיוק כמו ארגון חופש, עבר על חוקי מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...