דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 92 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אם אני לא מאמין בדת שלך זה לא אומר שאני מאמין שבאנו מקוף

העולם לא מחולק לשתי קבוצות

זה מזכיר לי אני אומר לאיזה דתי שאני מאמין בבורא אבל לא מאמין בדת.

אז הוא מתפלא ואומר לי "איך זה יכול להיות?"

בכל מקרה רוני גם אתה מזכיר לי את איציק קרונפיין שאומר אחרי משחק שאוהדי ביתר מתפרעים ושורקים בוז לדקת דומיה לזכר רבין שזה רק ה"קומץ".

ודרך אגב הייתי בישיבה חודשיים שבאתי לניו יורק ורב אחד הציע לי שאם אני יחהיה שם יותר מחודש הוא מבטיח לי שאני יריגש את אלוהים.(ורק אל תגיד לי עכשיו שהרב הזה הוא לא אמיתי והייתי צריך לדבר עם רב מקצועי ) הוא היה הרב הראשי והחזק שם שהחזיק את כל הישיבות בברוקלין.

בכל מקרה הייתי שם חודשיים וזה היה הסיוט של החיים שלי.

אנשים שיודעים רק לאכול ואין להם מושג מה זה נקיון,אני חושב שבשרותים היה איידס.

היו שם גם זוג הומואים.כמובן שלא הצהירו על זה.

היו שם כל מיני חוזרים בתשובה פאנטים חמומי מוח נצלנים שיודעים להגיד רק ברוך השם ובהזדמנות הכי קטנה תוקעים לך סכין בגב.

בקיצור עברתי שם טראומה אחת גדולה.

ועכשיו רוני יגיד לי שזאת לא ישיבה רצינית ואני צריך להיות באחת רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תותי העולם ממש לא מחולק לשני קבוצות, יש את "המחזיקים בהיפותזה השלישית" שהם התנועה הראלית, או בשמם השני "אנשי מרכבות האלים". שמחזיקים בתאוריה דמיונית אך די משכנעת שאנחנו פרי של חוצנים.

ויש את הלמארקיזם, ומספר מיתוסי בריאה שונים שעובדי עבודה זרה החזיקו בהם, וכיום, כתות שונות שממשיכות מסורות בדויות אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא מאמין בדת שלך זה לא אומר שאני מאמין שבאנו מקוף

העולם לא מחולק לשתי קבוצות

זה מזכיר לי אני אומר לאיזה דתי שאני מאמין בבורא אבל לא מאמין בדת.

אז הוא מתפלא ואומר לי "איך זה יכול להיות?"

בכל מקרה רוני גם אתה מזכיר לי את איציק קרונפיין שאומר אחרי משחק שאוהדי ביתר מתפרעים ושורקים בוז לדקת דומיה לזכר רבין שזה רק ה"קומץ".

ודרך אגב הייתי בישיבה חודשיים שבאתי לניו יורק ורב אחד הציע לי שאם אני יחהיה שם יותר מחודש הוא מבטיח לי שאני יריגש את אלוהים.(ורק אל תגיד לי עכשיו שהרב הזה הוא לא אמיתי והייתי צריך לדבר עם רב מקצועי ) הוא היה הרב הראשי והחזק שם שהחזיק את כל הישיבות בברוקלין.

בכל מקרה הייתי שם חודשיים וזה היה הסיוט של החיים שלי.

אנשים שיודעים רק לאכול ואין להם מושג מה זה נקיון,אני חושב שבשרותים היה איידס.

היו שם גם זוג הומואים.כמובן שלא הצהירו על זה.

היו שם כל מיני חוזרים בתשובה פאנטים חמומי מוח נצלנים שיודעים להגיד רק ברוך השם ובהזדמנות הכי קטנה תוקעים לך סכין בגב.

בקיצור עברתי שם טראומה אחת גדולה.

ועכשיו רוני יגיד לי שזאת לא ישיבה רצינית ואני צריך להיות באחת רצינית.

מעניין מה היה אומר שמאלני אם הייתי אומר לו שיצא לי להפג עם המון ערבים

וכולם חרא, מסריחים , זבל, חסרי חינוך, כל הזבל

מה היה אומר

אתה לא מודע בכלל לדברים שאתה פולט, בנאדם לא צריך לסחוב את הצרות שהיו לו בחיים על כלל הציבור

הוי אומר - בנאדם שעבר את השואה, יאשים את הגרמנים העכשוויים ויגיד שהם כולם נאצים , האם ברור לך שזה לא נכון, כאחד שלמזלו לא היה צריך לעבור את השואה?

אז כן זה ברור

אבל אתה סוחב מטען רגשי על ה "טראומה" שעברת, שאגב כולה באשמתך, מה שהחזיק אותך שם זה הבטחות, ואכלת את זה, אני לא אתפלא אם אתה אוכל עוד דברים אחרים בו בזמן

וזה לא מעניין כמה מסריחים הם היו, או כמה חסרי תרבות, קשה מאוד להתייחס לתגובות שלך כאובייקטיביות, כי הם פשוט לא

וברגע שאתה מדובר מנקודת מבט סובייקטיבית, אתה בעצם מטיף בדיוק כמו אותם חרדים שמטיפים, וכל אלו שמטיפים לא משנה למה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה היה אומר שמאלני אם הייתי אומר לו שיצא לי להפג עם המון ערבים

וכולם חרא, מסריחים , זבל, חסרי חינוך, כל הזבל

מה היה אומר

אתה לא מודע בכלל לדברים שאתה פולט, בנאדם לא צריך לסחוב את הצרות שהיו לו בחיים על כלל הציבור

הוי אומר - בנאדם שעבר את השואה, יאשים את הגרמנים העכשוויים ויגיד שהם כולם נאצים , האם ברור לך שזה לא נכון, כאחד שלמזלו לא היה צריך לעבור את השואה?

אז כן זה ברור

אבל אתה סוחב מטען רגשי על ה "טראומה" שעברת, שאגב כולה באשמתך, מה שהחזיק אותך שם זה הבטחות, ואכלת את זה, אני לא אתפלא אם אתה אוכל עוד דברים אחרים בו בזמן

וזה לא מעניין כמה מסריחים הם היו, או כמה חסרי תרבות, קשה מאוד להתייחס לתגובות שלך כאובייקטיביות, כי הם פשוט לא

וברגע שאתה מדובר מנקודת מבט סובייקטיבית, אתה בעצם מטיף בדיוק כמו אותם חרדים שמטיפים, וכל אלו שמטיפים לא משנה למה

א.השואה הייתה בעבר אין להאשים את הגרמנים היום.

אני שונא את החרדים של היום בגלל התנהגותם היום.

ב.אני מדבר מנקודה הכי אובייקטיבית שיש.אם הייתה לי קצה של אמונה שהם צודקים או שהם אנשים תרבותיים לא הייתי אומר את מה שאני חושב.

עצם העובדה שאני אומר את הדברים האלה כנראה זה בגלל שזה הדברים שבשטח.

ג.תפסיק לעשן סמים ולנסות להגיד לאחרים שהם אוכלים דברים אחרים והם מטראומות הרי לעשן סמים זה מותר בתורה אין איסור על זה.

ואם אתה חושב שאני מדבר מנקודה סוביקטיבית אל תענה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי -

רוב החוזרים בשאלה [גם שמכיר] עדיין מאמינים באלוקים פשוט העולם החילוני קרץ להם ,נובע גם מאנשים שעזבו את הדת מתוך קשיים, שנאת המסגרת.... וכדומה

ישיבות שאני מכיר אין את הדברים שאתה כתבת, אז מה זה אומר? הרבה אברכים אני מכיר וההתנהגות שלהם ראויה לשבח.

אז נפלת במקום כזה -וזה קשה.

בן כמה אתה כרגע?

לגבי הקוף אני שאלתי אם אתה הולך בדרכה של האבולוציה ...

הרי לעשן סמים זה מותר בתורה אין איסור על זה.

ושמרתם על נפשותיכם....

המצב שלך קשה ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים:

אין איסור מסיונריות במדינת - ישנו איסור לשידול להמרת דת עקב פיתוי חומרי. חרדים שמפתים ילדים להחזרה בתשובה, אינם עוברים על החוק למרות שמציעים פיתויים חומריים, היות והילדים יהודים מלכתחילה. פעילי חופש אינם מציעים פיתוי חומרי ואינם קוראים כלל להמרת דת. כמו כן, הם אינם משקרים לאנשים בניגוד למחזירים בתשובה למינהם.

האבולוציה בכלל, וקיום אב קדמון משותף לאדם ולקוף בפרט, הינן תיאוריות מקובלות בקהילה המדעית באותה מידה שכדור הארץ סובב סביב השמש. לא ברור לי למה ישנו ויכוח על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.השואה הייתה בעבר אין להאשים את הגרמנים היום.

אני שונא את החרדים של היום בגלל התנהגותם היום.

ב.אני מדבר מנקודה הכי אובייקטיבית שיש.אם הייתה לי קצה של אמונה שהם צודקים או שהם אנשים תרבותיים לא הייתי אומר את מה שאני חושב.

עצם העובדה שאני אומר את הדברים האלה כנראה זה בגלל שזה הדברים שבשטח.

ג.תפסיק לעשן סמים ולנסות להגיד לאחרים שהם אוכלים דברים אחרים והם מטראומות הרי לעשן סמים זה מותר בתורה אין איסור על זה.

א. זה בדיוק מה שאמרתי.

ב. ושוב אתה רק מחזק את מה שאני חושב לגביך, אבל חסרה בך היכולת להבחין בבעיה שלך, בעיה אופיינית כלל אנושית.

ג. אני לא יודע אם יש טעם להתייחס לזה בכלל, לא אתפלא אם לא עברת את גיל העשרה, בטח שלא מבחינה נפשית.

מכאן ואילך אתה יכול להמשיך לדבר אל עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאבק הוא על מהותה של היהודות ואנשים כמו המיסיונר טוענים שמהותה של היהדות היא הרבנות !!!

שאם אתה מצמצם את דבריה ( של הכת הרבנית ) אתה מגיע לדבר הזה : כל העולם שייך לאלוהים ואלוהים שייך לרבנים !

זה בצימצום כל מהות הכת הרבנית ( שהיא איננה יהודית בלבד כמו שכבר כתבתי יש לה תורה משלה - שניקראת ההלכה - הם נהנים לטעון שזה על פי תורת משה - מה שלטענתי איננו נכון ולו רק מהסיבה שהם מכופפים את הכתוב כדי שישרת את צורכיהם לשליטה על הפלג היהודי של עם )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שלקיים דיון בנושא אתר "חופש" איתך זה עניין עקר לחלוטין, בדיוק כמו לנסות להסביר לאדם דתי שזה לא פשע נורא לאכול פירות ים. ברשותך נפנה לנושא אחר טיפה. כתבת לא מזמן:

מדינת היא המדינה היהודית היחידה בעולם, היא קמה ככזו, ועד היום יש בה רוב מכריע שרוצה לשמור עליה ככזו, כמדינה יהודית לעם היהודי, ואם בוחנים את ההסטוריה, יהדות וחילוניות אינם חברים כלכך טובים, הם לא יכולים להיות. אבל אני אקצר לך; אם חוקי המדינה היהודית הזו לא מתאימים לך אתה מוזמן לעזוב לאמריקה ברגע זה (אם כי גם שם יש יום זהה לשבת שנקרא "יום האדון", שבת-ראשון). אם הייתי חבר כנסת, הייתי מנסה לקדם חוק שיתרום כספים לחילונים יורדים שרוצים לעזוב בגלל העדר בשבת, אם כמה שזה נשמע מקומם.

מדינה יהודית אתה אומר, וצודק. אבל מה זה יהודית? מדינת הלאום היהודי, או מדינה דתית יהודית? אתה אומר שיש בה רוב מכריע שרוצה לשמור עליה "ככזו". כאיזו מבין השתים? מדינה שבה כל בן הלאום היהודי יכול להרגיש בה בבית (אולי חוץ מנטורי קרתא למיניהם), ללא רדיפה עקב יהדותו, מדינה שבה כל יהודי הרוצה לקיים את מנהגי היהדות יהנה מהחופש לעשות כן אך גם מי שאינו רוצה לקיים ולו חוק דתי אחד יהנה גם הוא מהחופש לעשות כן - או מדינת הלכה שבה כל התושבים מחוייבים לנהוג לפי חוקי הדת היהודית?

אם היתה לך האפשרות לקיים משאל עם מלא (בקרב המשתייכים ללאום היהודי), האם היית מסכים לערוך אחד הכולל את השאלה הזו, ולהתחייב לנהוג לפי תוצאותיו?

לדתיים אולי יש מונופול על הדת היהודית, אך על הלאום היהודי אין להם בעלות כלל וכלל. להיפך - למיטב ידיעתי מקימי המדינה, העליות הראשונות היו חילוניות למהדרין - אולי שומרי מסורת לכל היותר. אתה מציע לי, בן למשפחה חילונית לחלוטין שבכל זאת מצאה לנכון לעלות למדינת היהודים, משפחה שחלק מבניה נרצחו עקב היותם בני הלאום היהודי, כאדם שמוכן להגן על המדינה הזו בכל רגע שצריך (וכן, אני עושה מילואים), שמקווה בעתיד לקדם אותה בתחום עבודתי ולגדל בה את ילדי - פשוט לקום וללכת כי איני דתי ולא רוצה שיחייבו אותי לנהוג לפי חוקי דת מסויימים (אותי, ואת רוב האוכלוסיה)? מה אני אגיד, תודה רבה לך. ואתה חושב באמת שרוב האוכלוסיה תתמוך (לפי משאל העם המוזכר לעיל) בדעה שעלי לעזוב, כי זה אופי "המדינה היהודית" שהם רוצים לשמר?

ונסיים במשל קטן: נניח ואתה גר בעיר, שרוב אוכלוסיתה חילונית, אך יש בה קהילה דתית לא קטנה. אתה חי בעיר הזו מאז שנולדת, מכיר אותה, אוהב אותה, ואין בכוונתך לעבור לשום מקום. פתאום, נבחר ראש עיר חדש. אותו ראש עיר גורס שאין בעירו החילונית מקום לסממנים דתיים, ומוציא צו הריסה לבית הכנסת של הקהילה שלכם. על כל פניותיכם בנושא, הוא עונה בקצרה: רבותי, זו עיר חילונית. לא מתאים לכם? תעברו לבני ברק. היית מסכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כל כך מפקשש

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%93%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D

צדוקים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D#.D7.AA.D7.A4.D7.99.D7.A1.D7.AA.D7.9D_.D7.A9.D7.9C_.D7.94.D7.A4.D7.A8.D7.95.D7.A9.D7.99.D7.9D

פרושים

הריב תמיד היה על כסף ושליטה

אתה יכול גם לעיין בערך כהן גדול

הרבנות איננה היהדות הבילעדית - היא כת שרוצה להשתלט על עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vic07

אם זו תגובתך למענה שנתתי על כל שאלותיך (שאני מזמין את כל חברי הפורום לראותו) אז אנחנו בבעיה.

לגבי "מה אני מתכוון כשאני אומר מדינה יהודית", התשובה כבר נמצאת בקטסט שאתה מגיב עליו. הסברתי את עמדתי שם בפירוט רב.

לדתיים אולי יש מונופול על הדת היהודית, אך על הלאום היהודי אין להם בעלות כלל וכלל. להיפך - למיטב ידיעתי מקימי המדינה, העליות הראשונות היו חילוניות למהדרין - אולי שומרי מסורת לכל היותר. אתה מציע לי, בן למשפחה חילונית לחלוטין שבכל זאת מצאה לנכון לעלות למדינת היהודים, משפחה שחלק מבניה נרצחו עקב היותם בני הלאום היהודי, כאדם שמוכן להגן על המדינה הזו בכל רגע שצריך (וכן, אני עושה מילואים), שמקווה בעתיד לקדם אותה בתחום עבודתי ולגדל בה את ילדי - פשוט לקום וללכת כי איני דתי ולא רוצה שיחייבו אותי לנהוג לפי חוקי דת מסויימים (אותי, ואת רוב האוכלוסיה)? מה אני אגיד, תודה רבה לך. ואתה חושב באמת שרוב האוכלוסיה תתמוך (לפי משאל העם המוזכר לעיל) בדעה שעלי לעזוב, כי זה אופי "המדינה היהודית" שהם רוצים לשמר?

אבל זהו, שהדת היהודית (לא משנה כרגע לאיזה זרם אתה משתייך, אם הוא קראי או רבני), טוענת שבשביל להיות יהודי, "חלק מן העדר - עדר האלוהים", עליך לשמור עשרת הדברות ומצוות התורה שבכתב בטרם תעשה כל מעשה. יש אפילו 36 חטאים שיש עליהם כרת, "נכרתה הנפש מעמה". שחטאים אלו נעשים על ידי חילונים (לרוב בשוגג) מדי יום ביומו.

אבל זה סיפור שלם, ודיון בפני עצמו, יש כאן נושאים רבים שלוקחים חלק בתחומים מקיפי-תורה כמו; הברית החדשה שניבא ירמיהו, בחירה חופשית, סליחת חטאים וכדומה.

אז על מה בעצם אתה מאשים את שומרי המצוות?, על זה שהם דבקים בתורתם., כי תורתם אכן אומרת שאין כזה דבר לאום יהודי חילוני, וכי מי שאומר שיש פשוט משקר לעצמו באופן אירוני למדי.

---------

בנושא תגובתך להצעת החוק שהייתי מעביר אם הייתי חבר כנסת - לא מעניין אותי מי יתמוך ומי לא, כרגע. זו עמדתי ונכון לעכשיו לא ראיתי עמדה נכונה יותר ממנה.

---------

ונסיים במשל קטן: נניח ואתה גר בעיר, שרוב אוכלוסיתה חילונית, אך יש בה קהילה דתית לא קטנה. אתה חי בעיר הזו מאז שנולדת, מכיר אותה, אוהב אותה, ואין בכוונתך לעבור לשום מקום. פתאום, נבחר ראש עיר חדש. אותו ראש עיר גורס שאין בעירו החילונית מקום לסממנים דתיים, ומוציא צו הריסה לבית הכנסת של הקהילה שלכם. על כל פניותיכם בנושא, הוא עונה בקצרה: רבותי, זו עיר חילונית. לא מתאים לכם? תעברו לבני ברק. היית מסכים?

לא הייתי מסכים ואף אם מדובר בבית תפילה (אני מעדיף את השם בית תפילה כי הוא נכון יותר מבחינה לשונית) הייתי מגן על המקום אפילו בחיי.

אבל זהו, שהמשל שנתת - הוא שונו שוני רב מהדיון שאנחנו מנהלים, מבחינת תוכן, אפילו לתשובה שנתתי אין כלכך רלוונטיות בשבילנו.[br]פורסם בתאריך: 14.04.2009 בשעה 21:11:12

עכביש.

א.לאן נעלמת?.

ב.ראיתי שהזכרת זרמים מימי בית שני, בכל מקרה, היו עוד זרמים שלא הזכרת וחבל שכך, כי דווקא תקופה זו היא אחת מהיסודות החשובים שעליו מתנהל הויכוח הנוכחי כאן, "למי שייכת היהדות של ימנו ומהיכן היא באה".

שכחת את הזרמים הבאים:

קנאים - תנועה קטנה בפנים הזרם הפרושי, "ניתן לכנותם, החרדים של תקופת בית שני".

סיקריים (או סיקיים) - גם זו תנועה פרושית קטנה "חרדים בסגנון שלהם", היו מסתובבים כשעל גופם פגיונות, מהמילה היוונית "סיקה".

איסיים - חרדים אולטרה אורתודוקסים של אז, חיו בקהילות סגורות במדבר יהודה (ידועים בשמם השני "כת מדבר יהודה" שהוא פחות נפוץ).

משיחיים ישועים - ניתן לכנותם "סוג של חב"ד של אז", תומכי הרבי מנצרת, ישוע בן יוסף, ראו בו המשיח, זרם גדול שהיה פרושי (רבני) בדרך סגידתו והתנגד נחרצות לצדוקים (ישוע בעצמו היה מנהל איתם ויכוחים סוערים), אם כי בני זרם זה הסתייגו מן הכח הרב שהיה לכהונה של אז (סנהדרין).

משיחיים בר כוכבאיים - חסידי רבי עקיבא בעיקר, החלו להתגבש כמה עשרות שנים לאחר עליית כוחו של הזרם הישועי, ראו בשמעון בר כוכבא משיח הדור, היו ביחיסים טובים עם הישועים עד שביקשו מהם עזרה בפעולה כלשהיא ונענו בשלילה, מזרם זה יצא רבי שמעון בר יוחאי, לעיני רבים, המייסד של תורת הקבלה.

יש להבהיר לגבי הצדוקים שהם למעשה הקראים של אז, בניגוד לפרושים, אין הם הכירו בתורה שבעל-פה, למעשה הם היו המיינסטרים עד לעליית הפרושים, בעלך בתקופת הביניים של ימי בית שני.

-----------

אף אחד מזרמים אלו אינו הבעלים של התורה, האלוהים הוא הבעלים של התורה, כל אחד מזרמים אלו מפרש את התורה כפי שנוח לו (ברוב המקרים) האמת היא אמת פרסונלית, והיא אמת אמיתית רק אצל אלו שקוראים את התורה ובאמת מבינים אותה (2-5 אחוז מכלל (כפי שזה נראה), ועצוב מאד שכך).

המיינסטרים של היהדות של ימנו הוא אבולוציוני של הזרם הפרושי מימי בית שני.

הנצרות, שהיא אבולציוני של הישועים שכינו עצמם "אביוניים", היא למעשה (אם נבחן את הנוצרים כאילו היינו נוצרים בעצמנו) הזרם הגדול ביותר ביהדות של ימנו 2.5 מליארד בני אדם. (היות והנוצרים מכנים את עצמם יהודים, או "ישראל החדשה").

כולם מחזיקים בתנ"ך כבסיס קנאנוני, כמעט כולם פיתחו לעצמם "תורה שבעל-פה" משלהם, לעתים, תושב"ע זו פותחה רק בשביל להישאר בחיים מבחינה כלכלית, לא הייתי מאשים אותם בחמדנות (ח"ו), לפעמים ניתן להאשים את המשטרים החילוניים שמיררו את חייהם של ההנהגות הדתיות בגלל שיטת הכלכלה העולמית מלאת החורים ולווא דווקא בגלל שמנהיגים דתיים כאלה או אחרים היו חמדניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן

מעט יודעים שהויכוח על צורת העבודה קרי הפולחן ובעקבות זאת השליטה על מנגנון השליטה וגביית הכספים מעם הוא ויכוח וריב מימיי בית שני עוד כלומר מעל אלפיים שנה הריב הזה על מי יהיה שולט על צורת הפולחן ותוך כדי זה יזכה לגבות מהעם את הכסף של התרומות והמעשרות או בקיצור זה ויכוח וריב בין אחים על כוח , שליטה וכסף .

תורת משה איננה טריואלית בכלל בריב הזה היא רק הקרדום שהם מנגחים בו אחד את השני והקרדום שהם חופרים בו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדם מצוי בשלב של פריצת דרך תודעתית שתגיע לידי פריצה לאחר המילחמה עם האיסלם ( נכון לעכשיו ) ואחת המסקנות של השלום של האבלים תהיה שבני אדם אינם יודעים בין טוב ורע ואינם יודעים על קיום האלוהים בצורה שמרשה להם להרוג אחד את השני , כלומר יהיה כל כך רע שלאר מכן יהיה טוב והטוב יהיה הבנת הכוונה האמיתית של האלוהים והיא שיהיה לנו טוב מאוד והכוונה בטוב מאוד הוא טוב כללי וכולל , למצער , דיבריי האלוהים החיים הללו יכולים להיות מפורשים גם כחידלון של גזע האדם - אבל טוטא היקר , זה לא לעיניין , אנחנו צריכים לקיים את הטוב ביום יום - אתה יודע לקדם את רוח האדם את הערכים שאנחנו מאמינים בהם ולתת לאלוהים לעשות את עבודתו שלו ולא להיות כמו "הצדיקים" מהחברה של המיסיונר שתופסים בעלות על בעל הבית .

מבחינת לוח זמנים , אני די חושב שאנחנו מדברים על טווח של חמישים שנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתיהו ורוני אתם 2 עכברים מסכנים עובדי אלילים אין לכם הכנה למוח ותמצאו חיים.

ורוני אתה ספציפי אני מאחל לך ולמשפחתך להגיע לגהנום ולהשרף שם כמה שיותר לאט כל זה בגלל שאתה עובד אלילים וזה אסור.

אתה כופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...