חייל שוקל לקנות מחשב נייד לנסיעות כדי להפסיק לבזבז את הזמן בנסיעות ובפקקים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל שוקל לקנות מחשב נייד לנסיעות כדי להפסיק לבזבז את הזמן בנסיעות ובפקקים

X_Dror

Recommended Posts

בזמן האחרון קצת מתחילה להמאס עלי העובדה שאני חוזר מאוחר מדי הביתה, ועצבני כי נגמר לי היום כי אין לי יותר מדי זמן חוץ מלהתקלח, לאכול, ללכת לישון ולקום למחרת ב-5:30 בבוקר. הקיצר אני מבזבז בערך 3 שעות+ ביום על נסיעות שבד"כ מתבצעות באוטובוסים.

עכשיו חשבתי על כמה אפשרויות לניצול טוב יותר של הזמן מלבד להרדם לצלילי מוסיקה מה- Mp3 בנסיעות. זה כבר מתחיל להמאס.

אז חשבתי על מחשב נייד קטן(מבחינת מימדים), שעליו אני אוכל להפעיל מגוון של תוכנות, כמו - שפות תכנות למינהן (Python,C,C#(Visual Studio), אינטרנט אלחוטי שאולי יהיו אפילו של חברה סלולרית כדי שהוא יהיה פעיל כל הזמן, וגם שיהיה מספיק טוב לסרטים מדי פעם.

חשבתי גם על משהו בסגנון עם קבוע, אבל גם מסובך להשיג אחד ולפרוץ אותו, וגם הוא די מוגבל (מהבחינה שאי אפשר לתכנת עליו).

התקציב נע בין 3000-5000 ש"ח ואולי אפילו אפשר לחרוג קצת (למרות שעדיף שלא אבל אני פתוח להצעות).

סליחה על ההרצאה ותודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום שאתה נוסע באוטובוס בעיקר, באמת הדבר שיתאים לך הוא Ultra-Mobile שנידונים בהרחבה באשכול הארוך שיש כאן בפורום.

אין טעם לקנות אמיתי, כי אין מקום לעבוד עם כזה באוטובוס. ברכבת יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות! בהחלט הצליחו לתת לי פרספקטיבה ברורה יותר על המצב.

1. יש לי נסיון קצת לא טוב אם מחשבים ניידים של - מתחממים יותר מדי, נתקעים, ובלאגנים עם האחריות... מי נותן אחריות ל- MSI? החנות שמוכרת אותה?

2. מהי עוצמת העיבוד של המחשבים האלה? שמתי לב שלרובם יש מעבד - איך הוא בהשוואה לכל ה- Intel Duo למיניהם? הוא יכול להריץ סרטי HD? יריץ Visual Studio בלי בעיות?

3. הרזולוציה לא קצת דפוקה במסכים האלה? איך זה לעבוד עם 1024X600? או אפילו נמוך מזה? אין מסכים כאלה עם רזולוציות קצת יותר סטנדרטיות? או שזה לא באמת משנה?

4. אם כבר אני קונה כזה אז אני צריך שיהיה לי עליו כל הזמן. אז האפשרות היחידה שתתן לי דבר כזה זה סלולרי. בדקתי את התנאים אצל Cellcom ו- פלאפון, ונראה שב- Cellcom זה הכי משתלם ~2.5 mbit down על ~1.5mbit up בלי הגבלה על Capacity בסביבות 130 ש"ח בחודש שזה די יקר בהתחשב שזה הולך לשרת אותי רק בנסיעות. או בפלאפון 120 ש"ח בחודש 2.4mbps (לא ברור כמה העלאה) עם הגבלה של 10gB בחודש.

בקיצור זה קצת יקר ולא משתלם כל כך לשימוש שלי, יש תנאים טובים יותר? לא איכפת לי שתהיה לי קצת הגבלה על ה- Capacity סה"כ אני לא הולך להוריד איתו, רק רוצה לגלוש.

סליחה על כל השאולות, ותודה רבה על העזרה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התקנתי Visual Studio 2005 Pro ב-Wind שלי ועד לרגע זה לא נתקלתי בבעיות מיוחדות בהפעלת התוכנה (יש לי 2GB RAM).

גם אני נוסע הרבה (ברכבת) וחוץ מזה שלפעמים קשה למקד את העכבר על נקודה מסויימת ולהקליק (בגלל התנודות של הרכבת והמסך הקטן יחסית) אני וה- Wind מסתדרים מצוין בנסיעות האלה. אני בטוח שגם אתה תהנה ממנו, בתנאי שתמנע מלהשוות אותו כל הזמן עם מחשבים בעלי מרובי ליבות ומסכים עתירי רזולוציה. אם תתפשר קצת תקבל בתמורה הרבה מאוד ניידות וזמינות של המחשב.

לגבי ההתחממות, אני לא נתקלתי בבעיה כזאת למעט התחממות קלה באזור משטח המגע לאחר שימוש ארוך.

ונקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון: הסוללה מספיקה לעד כשעתיים וחצי של עבודה. לי קרה רק פעם אחת שהסוללה נגמרה לי באמצע עבודה, וגם זה בגלל ששכחתי לקחת איתי את כבל ההטענה.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות.

עריכה: אהה... כן. ההודעה הזאת נשלחה מה-Wind בחיבור :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...