Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - עמוד 7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

חברים יש לי עד מחר להחליט אם אני קונה את ה640 ג'יגה ולא הבנתי אם כדאי לקנות או לא,

אני רק רוצה לשמור סרטים שאני אוהב,ולדעת אם המוצרים של אמינים,

בבקשה צריך עזרה דחופה,

יוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יש תגובה מסמסונג ?

יוסף, אני חושב שאפילו אם תקנה כונן ותקבל אחד שהוא יהיה יחסית איטי, זה לא יפריע לך. אבל זו רק דעתי :)

אני רוצה להחליף בגלל שמחשבים זה סוג של תחביב בשבילי, אז שאני קונה משהו אני מצפה לקבל אותו :P, כמה שזה ישמע מוזר לחלק מהאנשים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, נפל לי האסימון. אני חושב שגיליתי למה יש כוננים שעושים 90MB/s ויש כאלו שעושים 65MB/s.

בסדרת ה- F1 יש כוננים שמשתמשים בפלאטרים של 250GB, למשל דגם ה- 500GB, ויש כוננים שמשתמשים בפלאטרים של 334GB כמו ה- 640GB שלנו. אבל מה יקרה אם יבנו כונן 640GB עם פלאטרים של 250GB במקום?

מהירות הקריאה יחסית לצפיפות המידע על הפלאטר, כלומר יש יחס ישר בין הנפח שכל פלאטר מחזיק לקצב הקריאה. אם כונן עם פלטאר של 334GB קורא בממוצע ב- 90MB/s, כונן עם פלאטר של 250GB יקרא ב- 250/334*90 = 67MB/s. המספר הזה נראה מוכר?

במקרה הזה, סביר להניח שאין קשר ישיר בין ה- firmware להיצועים.

ראיה תומכת: כונני ה- 320GB וה- 640GB שוחררו הרבה אחרי ההכרזה, כשהצידוק (הלא רשמי כנראה) היה שיש לסמסונג בעיה ביצור פלאטרים של 334GB. יתכן שחלק (או כל) הדיסקים המוקדמים השתמשו בפלארטים של 250GB במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום? יש להם אותם מימדים בדיוק. ל- 320GB, 640GB ו- 1TB יש אותם מימדים למרות שיש להם 1, 2 ו- 3 פלאטרים בהתאמה.

על איזה 320 הסתכלת? 321 או 322?

ה 322 הוא פלאטר בודד- ורואים את זה טוב מאוד. למרות ש HDD תמיד יהיה באותו גודל כי זה תקן בניה, באלו עם פחות פלאטרים רואים שקע בצד האחורי

ה 322 מתהדר בשקע עמוק עד מאוד, אם הטענה שלך נכונה- השקע הקטן שב 642 לא צריך להתקיים בדגמים שהם (כביכול, אם בכלל) 3 פלאטרים

צריך לבדוק את הנושא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ממה שאני מבין ממכם כנראה שהכונן באמת תקין ופשוט מדובר בגיסרה החדשה :-\

אז מה כדאי לעשות ? עדיין לא עברו 14 יום מיום הרכישה כך שעדיין אפשר לבטל ולקנות את ה6400AAKS כאשר יגיע.

מלבד לכל הקטע שאני קצת מרגיש ש"רימו" אותי ונתנו לי כונן איטי משמעותית,

מהירות היא מאוד חשובה כי זה הרכיב האיטי ביותר במחשב (תקנו אותי אם אני טועה), אז תוספת של 50%~ תהיה מורגשת.

אשמח לשמוע מה הייתם עושים במקומי :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להחזיר אותו, 14 ימי עסקים זה במידה ולא נעשה במוצר שימוש.

איך אתה רוצה שהחנות תמכור את המוצר אם השתמשת בו? :\

בתכל'ס, החלק היותר קריטי בפעולה של מחשב הוא random access והכתיבה, קריאה רציפה משפיעה רק בטעינה של משחקים ו/או צפיה בתכנים מסוימים. בכל מקרה 60 מגה לשניה זה הרבה מעל רוחב הפס שדרוש לרוב הדברים, אז אני בספק שבאמת תרגיש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה עוד אנשים עם 640GB ?

אם כן, זה חשוב שהם יבדקו את גיסרת הFIRMWARE שלהם, יבדקו את ביצועי הכונן, ויפרסמו את התוצאות פה.

מעניין לדעת אם הבעיה היא בכוננים האלה (שאולי הם גם עם 3 פלטות).

SCORN מתי קנית את הכונן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו היו לנו ארבעה אנשים עם חמישה כוננים איטיים, כולם 08, ואחד עם כונן מהיר מגרסה 12.

מצאתי באינטרנט בדיקה אחת של 08 שגם היתה איטית. כל שאר הבדיקות שמצאתי באינטרנט היו של 09 ומעלה וכולן היו מהירות, פרק לאחת עם 12 שגם היתה איטית, אבל נראה שבעליו של הדיסק הזה ביצע את הבדיקה בזמן פעילות אינטנסיבית של הדיסק, מה שעלול להשפיע על התוצאות (אבל נראה לי שגם הוא סובל מאותה בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...