Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

אז למה אתה לא עובר למצב הזה?

תהיו על מצב SATA, תוודאו שכלל הדרייברים מותקנים (של הבקר?).

תבדקו סטטוס של AAM..

שאני מנסה לעבור לזה אני מקבל בבוט BSOD ואין לי פלופי כדי להתקין דריוורים , יש דרך נוספת להתקין את הדרייורים?

ומה זה סטטוטס AAM ?

ואיך אני יכול לדעת שהויסטה מזהה את הכונן כ SATA ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תראו את ההודעה הזו:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=3208238&postcount=16

נכון, נראה שהוא בדק את הדיסק במקביל עם כמה גישות אחרות לדיסק (ומכאן שלל החורים בגרף), אבל עדיין נראה שהוא סובל מהבעיה: הדיסקים המהירים מתחילים ב- 110-120MB/s והוא התחיל בסביבות ה- 95MB/s בלבד, רק קצת יותר גבוה ממה שאנחנו מקבלים. וה- firmware שלו הוא 12.

תגידו, יש דרך לבדוק מה ה- RPM בפועל של הדיסק? כי היחס שהזכרתי קודם מתאים כל כך טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני ההרדיסקים של WD מאותו הדגם AAKS 500GB.

הרדיסק במצב תאימות ל IDE בביוס. (ללא NCQ)

disk1ys6.th.jpg

הרדיסק עם AHCI בביוס (עם NCQ)

disk1ahcibz8.th.jpg

הרדיסק שני במצב תאימות ל IDE (ללא NCQ)

disk2zb3.th.jpg

הרדיסק שני על AHCI (עם NCQ)

disk2ahcift8.th.jpg

אין ספק שיש הבדל בביצועים בין הרדיסק שיש בו הרבה קבצים (ואולי לא יזיק גם DEFRAG קטן),

לבין הרדיסק נפרד שבו יש בעיקר קבצים גדולים.

הNCQ נותן פחות BURST אבל מעלה את ה AVERAGE קצת.

שניהם מראים DMA 5 ACTIVE, חיפוש בגוגל העלה את הציטוט הזה:

"Note that because SATA is designed to be backward-compatible with parallel ATA, some confusion can result because SATA drives can report speeds and modes that emulate parallel ATA settings for backwards compatibility. This means the drive is merely lying for backwards compatibility with existing software."

"UDMA 5 is is ATA 100 [parallel ATA mode at 100 MBps] while the slowest Serial mode [1.5 GBps] is 150 MBps and Ultra DMA modes simply do not apply to Serial ATA drives."

"The Serial ATA spec actually requires that the reply to the IDENTIFY DEVICE command are to be set as indicated in ATA/ATAPI 5."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה- FAQ של SAMSUNG:

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=117&orderNum=11

Q 11.My drive is recognized as UDMA 100 while it is UDMA 133.

A 11.

* Syptom

The drive is recognized as UDMA 100 while it is UDMA 133.

* Cause

Because some motherboards have a problem for supporting UDMA-6(133), we set UDMA mode as

UDMA-5(100) during the production.

* Solution

Please use the HUTIL for confirming or switching the UDMA mode on the drive if your motherboard supports UDMA-6.

Because some motherboards have a problem for supporting UDMA-6(133), we set UDMA mode as UDMA-5(100) during the production.

You can switch the drive's UDMA modes with the udma6.exe or HUTIL. (HUTIL has been uploaded on Utilities page) Switching UDMA modes with the HUTIL does not effect the data on the drive.

However we strongly recommend that you back your data up prior to executing these tools.

After switching the drive's UDMA modes, you should also confirm whether your systems's chipset driver is the latest version or not.

And Win- is the only OS that you can see the UMDA mode as 'UDMA mode-6', other OSs just display something like that 'DMA mode enabled'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה- FAQ של SAMSUNG:

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=117&orderNum=11

Q 11.My drive is recognized as UDMA 100 while it is UDMA 133.

A 11.

* Syptom

The drive is recognized as UDMA 100 while it is UDMA 133.

* Cause

Because some motherboards have a problem for supporting UDMA-6(133), we set UDMA mode as

UDMA-5(100) during the production.

מהציטוט שהבאתי קודם אפשר להבין שבקר והרדיסק SATA עובדים במהירות או של SATA1 או של SATA2 (ששניהם לא קרובים להיות מנוצלים) וכל קשר לDMA הוא ויזואלי בלבד, לצורך תאימות.

שינוי הDMA על ההרדיסק או בדריוור רלוונטי רק לגבי הרדיסקים IDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום שוחחתי עם זיגזג, בדקו על ה-HD פיסית, ובשום מקום לא מצויין ה-FIRMWARE כך שמדובר בהימור.

בשלב הזה החלטתי להשתמש ב-WD 250GB שנמצא אצל אח שלי לא בשימוש, עד להגעה של ה-WD 6400AAKS לארץ.

מחירו אטרקטיבי מאוד, והוא מהיר בכ-10 עד 5 מגה לשניה, מציג תזמונים וביצועים אקוסטיים טובים משל הסמסונג לפי הביקורות שאני ראיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שהכונן איטי מאחרים, פירמטתי, שיניתי הגדרות(AHCI), החלפתי כבלים ואת מקום החיבור על הלוח אם - שום דבר לא עזר.

המוכר בחנות שממנה קניתי לא מסכים איתי שהכונן פגום אז אני הולך לבקש ביטול עסקה.

אני מבין שהדרך היחידה כמעט להבחין בהבדל היא שימוש בתוכנות סינתטיות, אבל כשאני קונה משהו אני רוצה לקבל אותו, ולא משהו כמעט באותה איכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים אני עשיתי הזמנה ואני עדיין יכול לבטל אותה,

עשיתי הזמנה של הדיסק הקשיח החיצוני של 640 ג'יגה,

למען האמת לא הבנתי כמעט כלום ממה שרשמתם,בכל אופן המחיר מצוין,כדאי לקנות?

הצורך שלי בו הוא להעברת ושירים,ואח"כ לקפל לארון...

תודה לעוזרים...

יוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום קראתי חלק מהתגובות.

מניסיון אישי כוננים אופטיים או קשיחים של סמסונג הם חרא נתחיל מזה שצורב הראשון שלי היה של ואחרי חודשיים הוא היה נפתח רק באמצאות סיכה ושתי דיסקים קשיחי שהיה לי עשו בעיות עם קקצים של IMAGE היה בילתי אפשרי ליצרוב היום הם מציים יותר נפח באותו כסף למשל שכולם מציים 160GB הם 200GB ו320 הם 360 מקסטון גם אני ממליץ דיסקים קשיחים זה WESTER HITACHI או SEAGATE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...