Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - עמוד 6 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

אני בטוח שהכונן איטי מאחרים, פירמטתי, שיניתי הגדרות(AHCI), החלפתי כבלים ואת מקום החיבור על הלוח אם - שום דבר לא עזר.

המוכר בחנות שממנה קניתי לא מסכים איתי שהכונן פגום אז אני הולך לבקש ביטול עסקה.

אני מבין שהדרך היחידה כמעט להבחין בהבדל היא שימוש בתוכנות סינתטיות, אבל כשאני קונה משהו אני רוצה לקבל אותו, ולא משהו כמעט באותה איכות.

ומה תגיד לו? שבדקת בנצ'ים והכונן איטי?חחח יצחקו עליך.

יש מיליון גורמים שמשפיעים על מהירות של כונן ומה שהוא כן יכול לעשות זה לשלוח את זה ליבואן לבדיקה. מניסיון אני יכול לומר לך שאם הכונן עובד ויבצעו לו בדיקת סקטורים והוא ימצא תקין אז הוא תקין.

זה כמו שמחר תקנה כרטיס מסך, תבדוק אותו ב- ותגיד לחנות/למפעל שאתה מחזיר כי הוא במקום 10000 נקודות קיבל 8979..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ביטול עסקה על מה? מה תגיד למוכר? שבדקת בנ'צים..נו בחייך?

על איזה בדקת את הכונן? יש לך בסיס להשואה מול אותה מערכת אצל מישהו אחר? כאילו..רוצים לעזור לך אבל אתה חייב לנמק למה אתה מבטל?

אגב, אתה לא תוכל לבטל אם הכונן לא ישלח לבדיקה ותקבל תשובה, חוץ מזה הטענה כביכול היא לסמסונג ולא לחנות.

אבל בכל מקרה כדאי שתבדוק בנצ'ים של הכונן הזה ( יש בכלל ברשת? אני לא חושב שיש עדיין) ואם כן תראה עם איזה מערכת הם עשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, אבל זה לא נכון ולא מקובל. לו היו הרבה גורמים, היינו מקבלים הרבה מהירויות שונות. אבל אנחנו רואים רק שתיים: 90MB/s ו- 65MB/s. וזה עם לוחות אם שונים, צ'יפסטים שונים, דרייברים שונים - עד עכשיו המכנה המשותף היחיד הוא גרסת ה- Firmware של כל האיטיים, כלומר כנראה בעיה בתוכנה של הדיסק שגורמת לירידה של כ- 28% בביצועים!

זה דומה יותר לכרטיס מסך שנותן לך 7,200 ב- במקום 10,000, וזה כשהוא רץ על אותה מערכת בדיוק כמו זו בה הוא נתן 10,000. לא נשמע כמו בעיה בכרטיס עצמו?

תחשוב על זה בכיוון אחר: תאר לעצמך שכרטיס המסך יכול לתת לך 10,000 או 7,200 על אותה מערכת בדיוק ואין לך שום דרך לדעת מראש אם תקבל את הדגם המהיר או האיטי או להחליף אם תקבל את האיטי. היית קונה כרטיס שכזה, במיוחד א קיימים כרטיסים אחרים, במחירים דומים, שמבטיחים לך 10,000 נקודות?

סמסונג יהיו אידיוטים אם הם לא יציעו RMA או לפחות recall לצורך עדכון ה- firmware, אם זו באמת הבעיה. השאלה מה יבחר היבואן (יבואנים?) הישראליים לעשות, כיוון שאנחנו אל הולכים להתעסק ישירות מול - זה יקר לשלוח דיסק לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה גרסת FW יש לכוננים המדוברים?

יכול להיות שיש אכן גירסה של FW בכוננים מסוימים, אבל מכאן ועד ביטול עסקה המרחק גדול. אין אפשרות בעת רכישת כונן קשיח עד כמה שאני מבין אפשרות לדעת מה הגירסה. למעבד כן, אתה יכול לומר אני רוצה סטפינג X ואם לא קיבלת כאשר המעבד הגיע תחזיר.

אבל בוא ותסביר לי מה הטענה? כאילו אני מחפש "בעיות" ברשת לכונן הזה ואני לא מוצא. מה שמעניין שגם אין בנצ'ים מסודרים, אבל כן אנשים מדווחים שהם נהנים מהכונן.

לגבי הכרטיס מסך הדוגמה שלך ממש לא נכונה. ואתן לך דוגמה מעולם המעבדים:

בוא נניח שיש לך מעבד X שגם לאחרים יש, האם אתם תקבלו את אותה תוצאת ה-OC? ואם תקבל תוצאה נמוכה מה תגיד? שמכרו לך מוצר שלא ביקשת?

או דווקא מכרטיס המסך: פה לא מדובר על מישהו שרכש כונן שהגיע דפוק לכאורה, להיפך. כונן שהותקנה בו מערכת הפעלה והמחשב עובד. עוד לא שמענו ממנו מה שאר החומרה, איזו מערכת הפעלה ומשום מה יש התחמקות בנושא.

האם כונן שנבדק עם יהיה שווה בתוצאותיו למערכת שתבדוק עם ויסטה? והאם 32 ביט או 64 ביט כן משפיעים.

לא ראיתי למעט כמה אנשים (שניים או שלושה) כאן שטענו זה או אחר על הכוננים שלהם וזה ממש לא מדד לקבוע שהכונן של פותח הדיון לא תקין.

אין ספק שאם יש בעיה של הכונן והוא ישלח לבדיקה צריכים להיות כמו שאמרת מטומטמים (יבואני סמסונג) שלא להחליף אותו. אבל אין ספק שכונן שנבדק ע"י תוכנה מסוימת אינה עילה להחלפה, ומי אמר שדוקא התוכנה הספציפית הזאת היא היא התוכנה?.

לגבי 3D מוסכם כמעט על כולם שהיא תוכנה שנותנת מדד, אבל האם כרטיס שקיבל פחות ניקוד תוכל לטעון שהוא אינו תקין? ממש לא.

לפותח הדיון: פנה לחנות ממנה רכשת את הכונן, אם הוא במסגרת האחריות ישלחו לך את זה כי החנות אני מניח מביאה את זה מהיבואן, ורק אז תוכל לדעת מה עולה בגורלו של הכונן. אבל לבטל עיסקה אני מסופק אם יש לך עילה, ובטח לא אחרי שהתקנת עליו דברים והוא הורכב במחשב.

חשוב שתציין מה החומרה שלך, שאלו כמה פעמים ואתה לא מציין. איזה וכו', וכדאי אולי שתגיע עם הנתונים האלו לחנות כדי שידעו במה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, באמת שאין לי כוח לענות על כל ההודעה שלך אבל בקיצור כל מה שכתבת הוא פשוט לא נכון.

חוץ מזה שכתבתי איזה לוח יש לי, אתה רוצה את שאר המפרט ? בבקשה.

Q6600,4GB, P35C-DS3R,Windows 64Bit.

כמו שאתה רואה לאיסתרא בלגינא יש כך שזה לא משנה שיש לי (תקן אותי אם אני טועה איסתרא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום מכנה משותף בין המפרטים שלנו - Xp 32 bit, מעבד של ישן של , לוח אם מבוסס Nforce4, רק 2GB - ואותה תוצאה עבור קצב העברה ממוצע, גם עם הדרייברים של מיקרוסופט (אמולציית IDE) וגם עם אלו של .

נ.ב. וניסיתי שתי תוכנות שונות, שתיהן מקובלות למדי למדידת ביצועי הדיסק. שתיהן הראו אותן תוצאות בדיוק.

נ.ב.נ. ארבעה אנשים התלוננו כאן. לאחד מהם שני דיסקים, כך שזה כבר חמישה. מצא עוד אחד עם 08 שגם מקבל רק 65MB/s. קשה למצוא כיוון שהדיסק לא שווק בארה"ב עד לזמן האחרון, כך שהדיסקים שם בד"כ עם גרסאות חדשות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, בתחילת הדיון נדמה לי שעלינו על משהו בקשר ל-UDMA, מה המצב אצלך ומה המצב אצל MR NICE?

האם הצלחת לשנות את ה-UDMA?

אני עובד עם 64 Home Premium , איך אני מגיע לזה אני אנסה לשנות גם אצלי אם אפשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: אתה מאיפה באת?

תקרא את הדף הראשון, אמרתי משהו על ה-UDMA ואיסתרא שם פיתח את זה..נראה לי שהוא עלה גם על משהו שקשור למערכת ההפעלה.

איסתרא, תקן אותי אם טעיתי..

שהפעלתי את הAHCI זה שינה לUDMA 6, וזה לא שיפר את התוצאה בצורה ניכרת.

הצלחת לשנות? יש לך גם אפשרות ל-7? אולי עידכון יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, בתחילת הדיון נדמה לי שעלינו על משהו בקשר ל-UDMA, מה המצב אצלך ומה המצב אצל MR NICE?

האם הצלחת לשנות את ה-UDMA?

התקנה של הדרייברים של שינתה את המצב ל- SATA 2. עכשיו HD Tune מדווחת על mode 7. אין שום שינוי בביצועים.

driverll5.th.png

לא נראה שזה קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-NF4 גם אם תהיה ללא בקר SATA הכונן יעבוד ובביוס הוא מזוהה כ-IDE.ואגב הבקר הזה נחשב לאמין אבל היו לו כמה "יציאות"..

קליק ימני במנהל ההתקנים על הכונן מאפשר סימון כתיבה למטמון על הדיסק. מה מסומן אצלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...