מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 98 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

i-pink dan79

אני הראיתי שניתן בקלות לעשות "מנעול קנסינגטון" . למה יש רצועה למצלמות ? בטח שניתן לאחוז מצלמות יותר בקלות מאשר נייד פתוח עם יד אחת .

dan79

בגדול אתה צודק . שמתי את התמונה כדי להזכיר לאנשים להזהר. היה לי שואב אבק ששאב ממש מהחיתוך ...

לגבי הסוללה. לא הייתי מודע לנושא וטוב שעלה כי אני מוצא את עצמי משתמש בנייד יותר ויותר במקום הנייח הרעב לחשמל . כן , זה לא הכי נוח להכניס ולהוציא את הסוללה אבל לא לעשות את זה נראה לי חסר אחריות יחסית. יחד עם זאת על איזה חום אתה מדבר ? אני בספק אם הסוללה מתחממת כתוצאה מפעילות המחשב ! ולמעשה היא פועלת כמו תאורת חירום או אל-פסק , כך שאני אבדוק את הנושא יותר לעומק.

UPS לא מספק הגנה מפני קפיצות מתח ככזה . אלא אם כן מותקן בו מגן . לי אין UPS אבל יש מגן מקפיצות מתח - סיפור של איזה 140שקל .

אגב http://www.xpalpower.com/us/index.php?module=products&action=show&xpid=2 לא בטוח שניתן להשתמש ל M912M .

בנוסף , יש כנראה בעיה שהסוללה מתרוקנת כשהיא מחוברת בקצב של 15% ליום (או רק ביום הראשון , וגיגבייט טוענים שזה נורמלי) לעומת 1% כשהיא בחוץ .

לא הבנתי מה העמדה שלך.

מצד אחד אתה אומר שזה חוסר אחריות להאשיר אותה מחוברת כשיש חשמל אך מצד שני אתה טוען שהיא לא מתחממת (למרות שהדעה הרווחת היא שכן).

יש UPS שמספקים הגנה נגד קפיצות מתח, לא יודע אם לרוב יש או אין (אין לי UPS בבית ואף פעם לא התעניינתי לקנות אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי מה העמדה שלך.

מצד אחד אתה אומר שזה חוסר אחריות להאשיר אותה מחוברת כשיש חשמל אך מצד שני אתה טוען שהיא לא מתחממת (למרות שהדעה הרווחת היא שכן).

יש UPS שמספקים הגנה נגד קפיצות מתח, לא יודע אם לרוב יש או אין (אין לי UPS בבית ואף פעם לא התעניינתי לקנות אחד).

ANCIENT צודק,לא בכל UPS זול יש מגן יעודי נגד קפיצות מתח משמעותיות.

אולם בכל ה-UPS האיכותיים שמחירם נע סביב ה-400 שקל יש.

אגב,המהדרין שמנסים לשמור על הסוללה,מכניסים אותה למקפיא בקופסא אטומה לחלוטין.

בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות נעצרת כמעט לחלוטין ההתפרקות הטיבעית של ליתיום.

במילים אחרות,הצעד המינימלי כדי לשמור על הסוללה יהיה לנתק אותה מהנייד כאשר אין בכך צורך היות וממילא הוא מחובר לחשמל.

המטרה היא בעיקר להגן מטעינת יתר,אבל גם כדי להרחיק אותה ממקור חום.(הנטבוק הוא בהחלט מקור חום,גם אם הוא לא נראה כמשמעותי

בעינינו וזאת משום שטמפרטורת הגוף שלנו גבוהה למדי,כך שכאשר אנו נוגעים בנייד והוא רק פושר,המשמעות האמיתית היא שהטמפרטורה

של הנטבוק נעה סביב ה-36 מעלות ועבור ליתיום זה ממש לא בריא וסתם מקצר את החיים).

בינינו ,כדי לנתק את הסוללה מהנייד ,צריך בערך שנייה אז אני ממש לא מבין על איזו טירחה מדובר כבר..... :s05:

ברגע שניתקנו את הסוללה הטמפרטורה שלה יורדת לטמפרטורה ששוררת בחדר\בחוץ ,כלומר כ-20 מעלות----כמעט חצי מהטמפרטורה

שלה אם היא הייתה נישארת מחוברת לנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ANCIENT צודק,לא בכל UPS זול יש מגן יעודי נגד קפיצות מתח משמעותיות.

אולם בכל ה-UPS האיכותיים שמחירם נע סביב ה-400 שקל יש.

אגב,המהדרין שמנסים לשמור על הסוללה,מכניסים אותה למקפיא בקופסא אטומה לחלוטין.

בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות נעצרת כמעט לחלוטין ההתפרקות הטיבעית של סוללות ליתיום.

במילים אחרות,הצעד המינימלי כדי לשמור על הסוללה יהיה לנתק אותה מהנייד כאשר אין בכך צורך היות וממילא הוא מחובר לחשמל.

המטרה היא בעיקר להגן מטעינת יתר,אבל גם כדי להרחיק אותה ממקור חום.(הנטבוק הוא בהחלט מקור חום,גם אם הוא לא נראה כמשמעותי

בעינינו וזאת משום שטמפרטורת הגוף שלנו גבוהה למדי,כך שכאשר אנו נוגעים בנייד והוא רק פושר,המשמעות האמיתית היא שהטמפרטורה

של הנטבוק נעה סביב ה-36 מעלות ועבור סוללות ליתיום זה ממש לא בריא וסתם מקצר את החיים).

בינינו ,כדי לנתק את הסוללה מהנייד ,צריך בערך שנייה אז אני ממש לא מבין על איזו טירחה מדובר כבר..... :s05:

ברגע שניתקנו את הסוללה הטמפרטורה שלה יורדת לטמפרטורה ששוררת בחדר\בחוץ ,כלומר כ-20 מעלות----כמעט חצי מהטמפרטורה

שלה אם היא הייתה נישארת מחוברת לנייד.

לא התייחסת לטענה שככה מאבדים מקור מתח חלופי דבר שעלול לעלות ביוקר במקרה של הפסקת חשמל.

שמעתי גם טענה נוספת שלא מומלץ להוציא ולהכניס את הסוללה הרבה בגלל שזה עלול לפגוע במסילות של הסוללה והמגעים שלה, טענה שנראת לי אישית פחות חשובה אבל אפשר לקחת בחשבון.

כמו שאמרתי, לדעתי עדיף לשלם על נוספת כאשר הקודמת מתפחלצת מאשר לסכן את המחשב עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התייחסת לטענה שככה מאבדים מקור מתח חלופי דבר שעלול לעלות ביוקר במקרה של הפסקת חשמל.

כבר התיחסתי לכך קודם ואמרתי שגם נייד צריך לחבר לחשמל כשאפשר דרך UPS נורמאלי ,בצורה כזאת הפסקות חשמל מפסיקות להיות פקטור.

אם אתה מתקמצן על 400 שקל ומוכן לסכן בכך חומרה של אלפי שקלים זאת זכותך המלאה ,רק אל תבכה שהחומרה שלך תלך קיבנימט כמו שקרה לי

(הלך לי מסך ובפעם אחרת נידפק לי לוח אם).

שמעתי גם טענה נוספת שלא מומלץ להוציא ולהכניס את הסוללה הרבה בגלל שזה עלול לפגוע במסילות של הסוללה והמגעים שלה, טענה שנראת לי אישית פחות חשובה אבל אפשר לקחת בחשבון.

לא נכון,,אם אתה קונה נייד מתוצרת נורמאלית ומקפיד לעשות זאת בצורה נכונה,אז אין שום מצב שיגרם נזק.

אם אתה לא זהיר אז באמת אתה צריך להימנע מזה ואולי בכלל להימנע מקניית שהוא רגיש יותר ממחשב שולחני....

כמו שאמרתי, לדעתי עדיף לשלם על נוספת כאשר הקודמת מתפחלצת מאשר לסכן את המחשב עצמו.-

לא נכון ,דווקא המקצוענים ממליצים על רכישת נוספת ופעם בחודש להביא לפריקה מלאה וטעינה מלאה אחרייה.

אבל עזוב,נראה לי שאתה מקובע על תפיסה מוטעית ושום נימוק לא ישכנע אותך.

אז אחי תהיה לי בריא ותעשה מה בראש שלך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אם יש UPS אז באמת אין צורך בסוללה מחוברת.

מה שהגבתי לך בהתחלה זה שזה לא בסדר לאמר לאנשים לנתק את הסוללה בלי להסביר להם שזה מומלץ רק כאשר המכשיר מחובר דרך UPS (ולא, UPS זה ממש לא דבר מובן מאליו, רוב האנשים לא יודעים מזה).

ואתה יודע, אתה יכול להיות יותר רך עם התגובות שלך. לא אמרתי שאני הורס את המסילה (למעשה אף פעם לא הוצאתי את הסוללה ממקומה), שמעתי על הטענה הזו מאחרים (והיא מופיעה גם בסטיקי פה). כמו כן, אני אשמח אם תמנע משימוש במילים פוגעניות כגון ברברי במיוחד לאור העובדה שאני דואג לכתוב את התגובות שמוכוונות אליך בשיא הרכות והפירוט כי אני יודע שזה אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתם מנהלים את הדיון הזה בשרשור הזה. ניהלו אותו כבר בכמה שרשורים אחרים וזה נושא שנטחן ואין צורך לחזור עליו שוב והוא בטח לא קשור רק לנטבוקים אז סתם חבל לפוצץ את השרשור בדברים עקיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אם יש UPS אז באמת אין צורך בסוללה מחוברת.

מה שהגבתי לך בהתחלה זה שזה לא בסדר לאמר לאנשים לנתק את הסוללה בלי להסביר להם שזה מומלץ רק כאשר המכשיר מחובר דרך UPS (ולא, UPS זה ממש לא דבר מובן מאליו, רוב האנשים לא יודעים מזה).

ואתה יודע, אתה יכול להיות יותר רך עם התגובות שלך. לא אמרתי שאני הורס את המסילה (למעשה אף פעם לא הוצאתי את הסוללה ממקומה), שמעתי על הטענה הזו מאחרים (והיא מופיעה גם בסטיקי סוללות פה). כמו כן, אני אשמח אם תמנע משימוש במילים פוגעניות כגון ברברי במיוחד לאור העובדה שאני דואג לכתוב את התגובות שמוכוונות אליך בשיא הרכות והפירוט כי אני יודע שזה אתה.

תיקנתי את נוסח דבריי.לפעמים אני ניסחף כשאני רוצה להעביר מסר,אולם זה לא ממש לא נעשה בזדון כדי לפגוע במישהו.

ואם בכל זאת זה יקרה,אז אני מתנצל מראש.

נושא אחר:

אנשים רבים דיברו כאן על שימוש ב-NETBOOKS בתור נגני סרטים בפורמט HD .

אולם יש מספר בעיות שניתן להתגבר עליהם באופן חלקי בלבד:

1.אין יציאת קול דיגיטלית.אז חלק גדול מההנאה בצפייה בסרט HD הולכת לאיבוד היות ולא

נהנים מצליל היקפי ,אפילו בסיסי ביותר

2.אי אפשר לנגן חלק גדול מהסרטים בפורמט 1080P

על בעיה ראשונה אפשר להתגבר אם רוכשים מראש נטבוק עם יציאת קול דיגיטלית.

ככול הידוע לי יש רק נטבוק אחד שתומך בזה-N10J .

ה-CATCH שהמחיר היקר שלו ,הופך את כל העניין ללא כדאי.

אפשרות אחרת היא לחבר כרטיס קול חיצוני שעובד בממשק ושיש בו יציאות דיגיטליות

לחיבור מערכת קולנוע ביתית רגילה ונפוצה.

אולם מלבד תוספת המחיר המשמעותית,אין לי מושג אם מעבד חלש כמו אטום יכול גם להריץ

HD ובמקביל לפענח יחד עם הכרטיס החיצוני את ה-דולבי דיגיטל-AC3\DTS \קידוד אחר של פס קול

שתומך בריבוי ערוצים.

על הניגון המקרטע ניתן להתגבר בצורה מסוימת על ידי המהרה משמעותית של 24 אחוז.

עדיין,לא ברור שהמהרה שכזו, באמת תאפשר לנגן בצורה חלקה פחות או יותר את כל סירטי HD

ברזולוציה של 1080P לאור העובדה שחלק מהם בא בפורמט דחוס הרבה יותר מהרגיל.

ניתן להתגבר על כך אם קונים מראש את ה-N10J שיש לו מעבד גרפי יעודי 9300GS ,

שתומך(כנראה) חומרתית בניגון HD .

אולם אני לא מתלהב מתמיכה חומרתית של כרטיס מסך,מפני שמניסיון אישי ידוע לי

שהתמיכה הזאת מוגבלת ובעיתית מאוד ומחייבת שימוש בתוכנות ספציפיות מאוד וכיוון מאוד מדויק.

גם אז התוצאה הסופית מוטלת בספק לאור חולשתו של מעבד האטום שככול הנראה יהווה צוואר בקבוק

לכרטיס המסך ולא יאפשר את ניצול מלוא יכולותיו.

מלבד זאת ,מרחף סימן שאלה גדול מעל ה-N10J לאור מחירו (מעל 4000 שקל).

נראה לי אישית שהאופציה הכי טובה עבור מי שרוצה להשתמש בנטבוק לניגון HD

תהיה לרכוש ב-2000 שקל (בחו"ל)את דגם החדש של אסוס ה-

1000he

שמגיע מצויד במעבד חזק יותר ועם תמיכה ב-FSB מהיר יותר,ופשוט לעשות לו המהרה גדולה.

ובנוסף לרכוש כרטיס קול חיצוני עם יציאות דיגיטליות .

אולם חרף כל המאמצים שאפשר לנקוט ,עדיין אני לא בטוח שהתוצאה הסופית תהיה

משביעת רצון בניגון של חלק גדול מאותם סרטי 1080P דחוסים במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין למה כולם רוצים לנגן HD עם הנטבוק שלהם. זה לא הייעוד שלו, הוא לא ממש טוב בזה, ומי צריך את זה?

לא שמעתי על מישהו שקנה לאפטופ לפני 4 שנים בשביל לנגן סרטי .

יש מכשירים יעודיים שעושים עבודה מצוינת, זה לא קשור לשרשור ולכן אני לא ארחיב - למי שמחפש פתרון זול לניגון HD ולא רוצה להשקיע בעוד מחשב שגם יתאים לסלון, יהיה קטן ושקט, אני ממליץ על סטרימר. popcorn hour, HDX, iStar ועוד ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מבין את הצורך להריץ HD.הרי רזוליוצייה מלאה של הסרט יותר גבוהה מרזוליוצייה של המסך.אין גם יציאת TV לכן כל הסיפור של חיבור נטבוק למע' קולנוע ביתי נראה טיפשי.

אני רואה בנטבוק שלי DVDRIP בדרך לעבודה וזה מספיק לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבטריה ב M912M

ה MANUAL מאד מפורט בנושא ,בקצרה :

להשאיר מחוברת, לפרוק במלואה (פעם בחודש , ע"י כניסה ל כאשר המחשב נכבה) ולטעון שוב .

טעינה אידאלית בטמפ' 15-25C

יש במחשב מנגנון הגנה מפני התחממות של הבטריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין למה כולם רוצים לנגן HD עם הנטבוק שלהם. זה לא הייעוד שלו, הוא לא ממש טוב בזה, ומי צריך את זה?

לא שמעתי על מישהו שקנה לאפטופ לפני 4 שנים בשביל לנגן סרטי DVD.

יש מכשירים יעודיים שעושים עבודה מצוינת, זה לא קשור לשרשור ולכן אני לא ארחיב - למי שמחפש פתרון זול לניגון HD ולא רוצה להשקיע בעוד מחשב שגם יתאים לסלון, יהיה קטן ושקט, אני ממליץ על סטרימר. popcorn hour, HDX, iStar ועוד ועוד...

אכן נטבוקים הם לא האמצעי האידיאלי לניגון HD ,אולם גם הסטרימרים אינם הפיתרון האופטימלי ביותר וזאת עקב עלותם והשידרוג הבעיתי

שלהם לשם תמיכה בקודקים ופורמטים חדשים(לך תדע מה ימציאו בעוד שנה.....).

דווקא מחשב קטן מבוסס עם כרטיס מובנה יהיה הפיתרון הטוב ביותר ובמחיר זול למדי.

יחד עם זאת מי שמסתפק ב-720P יהיה מבסוט למדי.

גם האמיצים שיהיה מוכנים לעשות של 24% יוכלו להריץ בצורה טובה את מרבית הסרטים ב-1080P .

יחד עם כרטיס קול שמתחבר ב- ושמאפשר יציאה אופטית לחיבור מערכת קולנוע ביתית ניתן להנות בצורה טובה למדי מרוב התוכן ב-HD.

ממילא אני חושב שכל ההיפ מסביב לסרטים בלרזולוצייה גבוהה במיוחד כמו 1080P ,זאת סתם פלצנות לשמה.

סרטים ברזולוציות כאלו,עקב גודלם דורשים זמני הורדה בלתי ניסבלים ומרדף בלתי פוסק אחרי דיסקים קשיחים גדולים יותר ויותר.

גם אני לא מבין את הצורך להריץ סרטים HD.הרי רזוליוצייה מלאה של הסרט יותר גבוהה מרזוליוצייה של המסך.אין גם יציאת TV לכן כל הסיפור של חיבור נטבוק למע' קולנוע ביתי נראה טיפשי.

אני רואה בנטבוק שלי סרטים DVDRIP בדרך לעבודה וזה מספיק לי

ניתן לחבר נטבוק באמצעות יציאת ה-VGA לרוב הטלוויזיות שיצאו בשנים האחרונות.

מלבד זאת יש מתאמים וממירים בגרושים.

מישהו יודע מתי ה - 1000HE נוחת אצלנו בארץ? ומה יהיה תג המחיר המשוער?

מדוע אתה כל-כך בטוח שהוא בכלל יגיע לארץ?.

לפני זמן לא רב חיפשתי לקנות את ה-EEE 901 של בגירסא של ה-20GB ,אולם לא היבואן הרשמי-רונלייט ולא אף אחד

מהיבואנים המקבילים,בכלל טרחו לייבא אותו.

גם אם יביאו את ה-1000HE,אז זה יקרה עוד חודשים רבים ויעלה כ-3000 שקל.

עדיף להזמין עכשיו מחו"ל ב-2070 שקל כולל הכול ולוותר על הטובות של רונלייט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...