מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 94 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

קניתי אותו בסיגנל מחשבים בנתניה, עלה לי יקר יחסית למחיר שהוא נמכר היום

עלה לי 3450.

שים לב שאני קניתי את הדגם עם הרזולוצה הגבוהה יותר (1280 על 768) M912X

קיים גם דגם עם רזולוציה נמוכה יותר (1024 על 600) שעולה כמה מאות שקלים פחות. M912M

כדאי לעשות סקר שוק לפני הקניה, לדוגמא שלשום גילתי במקרה שKSP מחזיקים את הM912M במחיר של 2890 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Star_dust,

ביקשתי ממך באופן ברור שלא להמשיך להתנצח על עניינים שאינם קשורים לנושא על גבי הת'ראד הזה. כמו כן, נראה לי שהייתי ברורה כשאמרתי שאם יש למישהו טענות נוספות הוא מוזמן לפנות אלי בהודעה פרטית. לא מובן לי למה אתה מתעקש שלא להפנים אבל יש לך אזהרה ראשונה על ספאם, בשלישית תושתק/ תורחק על פי החלטת אחראי הפורום הכללי. הודעתך נמחקה.

Dan79,

אני מבקשת ממך למתן את התבטאויותיך ולחשוב טוב על מה שאתה אומר. גם אם אתה לא מתקיף משתמש ישירות , צורת התבטאות וולגרית כזו אינה מנומסת, מכובדת או תורמת לדיון רגוע ורבים עשויים להפגע ממנה. אתה משחק על שולי חוקי הפורום, ראה זאת כהתראה.

הנושא בכללותו הועבר להמשך טיפול.

כולם להרגע. מספיק עם הויכוח העקר הזה על כלום, מי שלא מסוגל להתדיין בצורה מתורבתת שישמור את דבריו לעצמו. להמשיך הלאה. הנקודה של שני הצדדים כאן הועברה. הודעות ספאם/ תקיפה אישית/ משלהבות ימחקו ויזכו את בעליהן באזהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון ש-i-pink רשמה פה חוות דעת על הטבלט שלה, אתן אחת מפורטת משלי על הנייד שרכשתי: WIND U100

התגובה מיועדת למי שרוצה לבצע השוואה, אין טעם לקרוא את כל המפלצת הזו אם אתם מתחילת הטרד הזה...

המפרט:

Intel N270

1024MB Ram

Intel Chipset 945 GMS onboard graphics

160GB HDD

Camera and mic for video chat

Wi fi B/G & 2

3 Cell bat & 6 Cell bat

מעבד וביצועים: :xyxthumbs:

די מרוצה ממנו, בעל טכנולוגיית Hyper threading, מצליח לסחוב גם תוכנות דורשניות כמו .

מנגן סרטי 720p (פורמט MKV) וסרטי Youtube

(כדי לסבר את האוזן, אני משתמש בפיירפוקס ומנגן סרטון אחד וב-2 טאבים אחרים מטעין 2 אחרים בינתיים והכל עובד חלק).

באופן עקרוני כאשר מדובר בתוכנה בודדת, המחשב מסוגל להתמודד בלי בעיה.

הכרטיס מסך חלש ולא מיועד לזה, אבל הצלחתי להפעיל בו מספר משחקים ישנים, Unreal tournament עובד פשוט נהדר ומהיר,

משחק ב-Sniper arena למי שמכיר (כמובן עם עכבר ולא המשטח עבודה).

מסך: :xyxthumbs:

מסך מט, פורמט רחב 1024x600 פיקסלים שמתאים לראות , אבל קצת חוסר נוחות בתוכנות כמו בפוטושופ כי זו תוכנה שדורשת

הרבה שטח מסך ואין פה לאן לברוח... (מי שרוצה לבדוק, שישים את המסך שלו על 800x640 וינסה לעבוד). בגלישה המסך נהדר בגלל הרוחב שלו, ב-90% מהמקרים אין צורך לגלול לצדדים.

מקלדת: :yelclap:

אחד היתרונות החזקים לטובת ה-WIND, המקלדת רחבה ומנצלת את כל הרוחב של הנייד, מקשים נוחים רק שמקשי הניקוד טיפה קטנים, וכפתור ה-FN נמצא בפינה השמאלית ורק אחריו ה-Control, לי אישית זה מפריע אבל מדובר בעניין של טעם.

אני מצליח להקליד מהר ובהקלדה עיוורת שזה אומר שהכפתורים ממוקמים הייטב ולא קטנים מדי (מקשי האותיות בגודל רגיל), טוב מאוד לוורד.

ב-EEE 901 התנסיתי ולא הצלחתי, המקלדת שלו פשוט קטנה מדי.

סוללה: :xyxthumbs:

עם סוללת ה-3 תאים ניתן להוציא עד 2:30 שעות כאשר מכבים את כל מה שזולל ומפעילים מצב חסכוני של המעבד ומורידים בהירות מסך למינימום.

במצב עבודה נורמלי הסוללה תספיק לכשעתיים.

עם סוללת ה-6 תאים ניתן להוציא כ-5 שעות כאשר מכבים את כל האפשרויות אלחוט ומורידים בהירות מסך למינימום. במצב רגיל מדובר בכ-4 שעות וקצת, מניסיון שלי זה הרבה ומספיק.

אפשרויות ייחודיות: :xyxthumbs:

בגרסת ה- החדשה ניתן לבצע של המעבד לשיפור הביצועים (עובד רק כאשר הנייד מחובר לחשמל) - 8% עד 24% תוספת למהירות שעון. 8% מספיק כדי לנגן סרטי 1080p (צריך בדיקה נוספת כי ביקשו ממני לבדוק MKV ולא WMV כמו שבדקתי, אבל לא מצאתי עדיין עם רזולוציה אנכית 1080p).

בניגוד לניידים אחרים, הוא עובד יותר טוב עם . היה חשוב לציין את זה כאפשרות ייחודית...

שימושיות: :jump:

למי שרוצה לקנות ואין לו שימוש מסיבי אמיתי לנייד, מתאים מאוד לנסיעות אם רוצים שתמיד איתכם לצרכי גלישה ויודע גם לעשות עבודה קלה באופיס.

ניתן להשתמש בו כדי לנגן ב-Streaming מקשיח של נייח (עובד טוב כאשר הקליטה של Wi fi מאפשרת העברת נתונים של 36Mbps לפחות, אם זה יורד ל-18 אז הסרט "ישהק"). וכמובן להפעלת המשחק האהוב עליי Unreal tournament!

הנייד קל, מאוד נוח לאחיזה (פינות מעוגלות), המסך נשען לאחור ל-270 מעלות (אפשר לעבוד עליו בשכיבה על המיטה או כאשר הוא נמצא על הברכיים).

המחשב לא מתחמם ב-90% מהמקרים כלל. סוללת 6 התאים בולטת ממש קצת, ובקלות המחשב נכנס לתיק שאיתו הגיע.

חסרונות: :s07:

כרטיס רשת קצת חלש (לא בטוח, כי כל הקירות בבית מבטון), הרבה פעמים נופל ל-18Mbps שזה לא מאפשר נגינת מהקשיח של הנייח.

רמקולים - זוועתיים כמו בכל הניידים. (עם דווקא סבבה).

משטח מגע - זוועתי כמו בכל הניידים, תצטיידו בעכבר קטן.

קיימת יציאת VGA אבל אין יציאת DVI (לי אישית זה חיסכון).

אין חריץ express, אין מסך מגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורא אירוני, כי השפה שלך בוטה בהרבה משלי.

לא מת על הדוגמה שלך, אבל אם אני זורם איתה - אתה קראת לשרית הטיפה אבל ממש טיפה יותר מלאה - דבע שמנה וזקנה.

אני בכלל לא נכנסתי איתך לויכוחי דגמים והצהרתי שווינד הכי טוב בעולם, הנקודה כללית יותר, והיא שבשלל התגובות שלך גם אם אתה נשען על טענות שבבסיסן הן נכונות (ובחצי מהזמן גם זה לא קורה) - אתה מפליג בתיאורים ומתבטא בקיצוניות שתוצאתה עיוות וסילוף, וזה לא מוצא חן לא בעיניי ולא בעיניי אחרים. בגלל התכיפות בה זה קורה אני לא מוצא טעם לצטט אותך כל הזמן ולתקן. בגדול, ניתן להקצין בכדי להמחיש - אני בעצמי עושה את זה הרבה פעמים, אבל זה פשוט לא מה שאתה עושה, אתה סתם מקצין עד כדי סילוף או פשוט אומר דברים שגויים. ואלה הן העובדות האמיתיות, אז תתמודד איתן כמו גבר ולהבא תשפר את מה שדרוש בתגובות שלך.

גם אני חושב שהגיגבייט מגניב ביותר, והאסוס מהווה אלטרנטיבה, שכל אחד ייבחר לו. זה לא אומר שצריך להמעיט מהווינד ברמה כזאת לא פרופורציונלית עד כדי שקרית.

לא מנסה לצלוב אותך אבל אצל אייבורי ה- 6 תאים הם 1.3 קילו, מה שתואם מקורות אחרים שמצאתי בגוגל, וזו מבחינתי עוד הטעייה.

שוב האירוניה מכה, זה בדיוק מה שאנשים פה מרגישים שאתה עושה. למשל - לא את כולם מעניין מסך מגע.

יש פתגם ( שלקוח כנראה מהתקופה שבה היו ממלאים את התותחים מקדימה באבק שריפה ואחר כך דוחפים את הפגז פנימה ) שהולך בערך ככה:

"כאשר בזמן קרב נגמרת כל התחמושת ואין יותר פגזים שאפשר לירות, אז בלית ברירה ממלאים את קני התותחים בבוץ"

(כלומר יורים את הבוץ לעבר האוייב)

כך בדיוק אתה נוהג למעשה..

אין לך שום טיעון הגיוני שסותר את דבריי ולכן אתה משתמש בנשק השפל והבזוי מכל של השמצות,הכפשות,עיוות וסילוף דברים.

אולם אין לי שום כוונה לרדת לרמה האישית,ולנהל איתך ויכוח לשם הויכוח בלבד מפני שזה לא הסיגנון שלי ואין לי שום כוונה לעבור על חוקי הפורום.

יש לך גם טעות בהבנת ההמחשה שהבאתי ולא תיארתי לעצמי שאני אאלץ להסביר את הדוגמא הפשוטה המשעשעת והלא מזיקה

שאתה משום מה קורא לה "בוטה" למרות שאני לא משתמש בשום מילה גסה(אם המילים שהשתמשתי נחשבות גסות אז יש להפסיק מיידית את

כל שידורי הטלוויזיה והרדיו בארץ):

מיכל =WIND

שרית=1000H

עינבל=1000HE.

שים לב באילו מלים אתה משתמש:

"אתה סתם מקצין עד כדי סילוף או פשוט אומר דברים שגויים לא פרופורציונלית עד כדי שקרית."

תראה איך קראת לטעות התמימה שלי באשר למשקל המופיע בפרסום של אייבורי :

"הטעייה"

טוב שלא המשכת וקראת לי גם שקרן רמאי ונוכל.,אבל זה שקוף שזאת הייתה כוונתך.

מצורת ההתנסחות הקלוקלת שבחרת לעצמך אפשר בכלל לחשוב שיש לי אינטרסים זרים ונסתרים מן העין.

למה לא להגיד פשוט שמדובר בעובדה לא נכונה ולהימנע מלהשתמש בביטויים מיותרים שנועדו להשחיר את פניי?

למה ,למה ריבונו של עולם ,ללכלך בלי סיבה?

אם כבר לדייק ,אז דע לך שאני שקלתי את ה-

WIND (לטובת המתקשים בהבנת הנקרא אני אחזור ואומר ששקלתי פיזית עם מאזניים) והמשקל הוא 1380 גרם לדגם עם סוללת 6 תאים .

אז אם לדייק אז עד הסוף....

ואם מעגלים אז נא לעגל לפי הספר ,ובמקרה זה כלפי מעלה ,כלומר 1.4 קילו ולא 1.3 כפי שאכן מופיע בפרסום של אייבורי.

אני יכול להבין אנשים שמפתחים קשר רגשי עם כלב או אפילו מכונית אבל לפתח קשר אמוציונאלי כלפי זה פשוט חולני לחלוטין.

אנשים כאן מגיבים לביקורת כאילו שאמרתי שהכלב שלהם מכוער או שהמכונית שלהם גרוטאה.

תתאפסו על עצמכם אנשים ,בסך הכול מדובר במחשב ותו לא, ומי שבוחר להעלב זאת זכותו אבל זה רק בראש שלו ועל כך אין לי שום שליטה.

אם תבדקו היטב את דברי אתם תגלו שאני לא העלבתי אף אחד כאן באופן אישי וככול הידוע לי אין דבר כזה להעליב חפץ דומם.

מה לעשות שיש מוצרים עדיפים על שלכם וקרוב לוודאי שגם אני אוכל את הלב אחרי שיצא בעתיד דגם עדיף על הנטבוק שאני אקנה

(ככול הנראה m912m ),אבל זאת לא סיבה לרגשנות מיותרת .

אני מבטיח לכם שכאשר בעוד חצי שנה יצאו דגמים חדשים ומישהו כאן יגיד שה-m912m כבר לא רלבנטי אז אני אשלים עם המציאות

גם אם היא לא נעימה ולא אנסה להטיח בו בוץ.

ובאשר לטיעון שלך שלא כולם רוצים Touch screen netbook

אני אענה לך בפתגם הבא :

"אפשר להביא את החמור לשוקת ,אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות."

(ולא אני לא רומז שאתה חמור ,ככה הולך הפתגם-NOT MY FAULT אז אל תעז גם מזה לעשות מטעמים. ).

או כמו ש-i-pink ביטאה פעם הכי טוב בהומור ,בביטוי :

ONCE YOU GO BLACK ,YOU CAN NEVER GO BACK

פירוש רש"י :

כל מי שהתנסה אפילו פעם אחת עם שעונה לתיאור של - Touch screen netbook,אפילו לא יעלה בדעתו לרכוש שלא

עונה לדרישות הללו, גם אם משמעות הדבר היא התפשרות על מקלדת קצת יותר צפופה\משקל טיפה יותר גבוהה\זמן עבודה לא הכי ארוך.

לא מאמינים לי תשאלו את החברה כאן שקנו דגמים שונים בסדרה 912 של גיגהבייט כמו:

Ancient1

I-PINK

yossi_s1

(Arik)

נכון ,אפשר להסתדר גם בלי מסך מגע וטאבלט ,אולם החיסכון של כ-600 שקל לא מצדיק זאת.

באותה מידה אפשר לשאול גם:

למה לכם לרכוש פרטי שהרי אפשר להסתדר עם תחבורה ציבורית\אופניים\עגלה וסוס :smile1:

(אגב ב-T101 כל החסרונות שמאפיינים את ה-M912M לא קיימים,אז למי שהחסרונות הללו מאוד מציקים יכול לחכות ל- T101

אבל צריך לקחת בחשבון שבתור נטבוק עם מסך 10 אינץ ,הוא יהיה יותר גדול ובעל מסך מאוד מבריק):

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=388130.msg3344215#msg3344215

I REST MY CASE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט והגיוני מה שקורה כאן.

הרי זה ברור שלאנשים שונים עם דעות שונות יהיו צרכים שנים וכתוצאה מכך דעות שונות על מחשבים שונים.

אני חושבת שמצב כמו היום הוא נהדר,

השוק מוצף בהמון סוגים של נטבוקים וזה דבר שמאפשר לכל אחד לבחור את הנטבוק שהוא הכי מתחבר אליו והכי מרגיש בנוח איתו.

אני לא רואה סיבה לפסול נטבוק כזה או אחר, בהרבה מקרים אנשים רואים דברים כחסרונות ואחרים יראו באותם דברים יתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי הנראה הסיבה למעבר למסכים גלוסיים בנטבוקים- למיניהם נעוצה בפאנל המגע עצמו. אני מאמין שגם בנטבוקים הללו פאנל המגע מתלבש על מסך ה-LCD ולא במקומו, ופאנלים אלו(בדומה למה שהרכבתי אצלי) הם מבריקים.

זה אומנם חסרון, אך לדעתי הוא קלוש בהשוואה לנוחיות שבעבודה עם מסך מגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי tgolin והשאר שאני מתדרדר לרמה שלך, אבל עכשיו לא רק שאתה מדבר שטויות על מחשבים, אתה מדבר שטויות על מה שאני כותב.

יש פתגם ( שלקוח כנראה מהתקופה שבה היו ממלאים את התותחים מקדימה באבק שריפה ואחר כך דוחפים את הפגז פנימה ) שהולך בערך ככה:

"כאשר בזמן קרב נגמרת כל התחמושת ואין יותר פגזים שאפשר לירות, אז בלית ברירה ממלאים את קני התותחים בבוץ"

(כלומר יורים את הבוץ לעבר האוייב)

כך בדיוק אתה נוהג למעשה..

אין לך שום טיעון הגיוני שסותר את דבריי ולכן אתה משתמש בנשק השפל והבזוי מכל של השמצות,הכפשות,עיוות וסילוף דברים.

אולם אין לי שום כוונה לרדת לרמה האישית,ולנהל איתך ויכוח לשם הויכוח בלבד מפני שזה לא הסיגנון שלי ואין לי שום כוונה לעבור על חוקי הפורום.

אתה לוקה בהבנת הנקרא, היו לי מספיק טיעונים הגיוניים שסותרים את דברייך. ביניהם: טיעון שסתר את "זבל ישן וחסר ערך ולא רלבנטי בכלל", טיעון שסתר את "כבד, מסורבל ולא נייד", טיעון שאמר שלא כולם רוצים מסך מגע (גם אם אתה חושב שכולנו לא מבינים שאנחנו פשוט חייבים אותו תמורת מחיר זעום כ- 600 ש"ח), טיעון שאומר שהשירות של אייבורי הוא לאו דווקא גרוע (בעוד שאתה טענת שהוא חד וחלק נוראי ואסור להתקרב - שטות מוחלטת ואף מסוכנת), והערות יותר כלליות בנוגע לחוסר היכולת שלך להבין סובייקטיביות ויחסיות ולכפות עלינו את האובייקטיביות-עאלק שלך. מה עוד אתה רוצה ממני? האם אני צריך לצטט כל טעות ושטות שאתה פולט בפוסטים הארוכים שלך בכדי שתבין? האם לא אמרתי לך שיש יותר מדי מהן מכדי שאוכל להתייחס לכולן באופן ספציפי? האם אני צריך לצטט את מה שכתבו Dima, Z-Mint, ו- GGuyZ? מה שכתבתי בנוסף לעבודה שאני מסכים איתם לא מספיק לך? אז לא מספיק, אתה כבר הוכחת יותר מפעם אחת שהגיון אתה לא מוכן לקבל, רק את ההגיון שאימצת לעצמך.

יש לך גם טעות בהבנת ההמחשה שהבאתי ולא תיארתי לעצמי שאני אאלץ להסביר את הדוגמא הפשוטה המשעשעת והלא מזיקה

שאתה משום מה קורא לה "בוטה" למרות שאני לא משתמש בשום מילה גסה(אם המילים שהשתמשתי נחשבות גסות אז יש להפסיק מיידית את

כל שידורי הטלוויזיה והרדיו בארץ):

מיכל =WIND

שרית=1000H

עינבל=1000HE.

איך לא השכלתי להבין שמיכל היא הווינד?? :lol: אז בסדר - קראת למיכל שמנה, זקנה ומכוערת. הלאה - לא קראתי לדוגמה בוטה. כתבתי שהשפה שלך בוטה משלי בהרבה. בכלל. אתה לא שם לב איך אתה מתנפל על אנשים לפעמים, ואתה לא שם לב באילו ביטויים אתה משתמש - קראתי את כל הת'רד למקרה שאתה תוהה. לי אישית אין בעיה עם שפה בוטה, כפי ששמת לב, הדבר האחרון שאני זה פוליטיקלי קורקט. נקסט.

שים לב באילו מלים אתה משתמש:

"אתה סתם מקצין עד כדי סילוף או פשוט אומר דברים שגויים לא פרופורציונלית עד כדי שקרית."

זה בדיוק מה שאתה עושה, ואני עומד מאחורי זה. שוב, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. ואגב, זה כלל לא סותר את העובדה שלעיתים אתה מחדש / כותב דברים מעניינים / צודק. אבל לטעמי (ושוב, אני לא לבד) - אתה יותר מדי נופל לתחום הראשון.

תראה איך קראת לטעות התמימה שלי באשר למשקל המופיע בפרסום של אייבורי :

"הטעייה"

טוב שלא המשכת וקראת לי גם שקרן רמאי ונוכל.,אבל זה שקוף שזאת הייתה כוונתך.

מצורת ההתנסחות הקלוקלת שבחרת לעצמך אפשר בכלל לחשוב שיש לי אינטרסים זרים ונסתרים מן העין.

למה לא להגיד פשוט שמדובר בעובדה לא נכונה ולהימנע מלהשתמש בביטויים מיותרים שנועדו להשחיר את פניי?

למה ,למה ריבונו של עולם ,ללכלך בלי סיבה?

שקוף לך. כפי ששמת לב אין לי בעיה להיות "בוטה" וישיר, ומה שאני אומר - לזה אני מתכוון, אין דברים נוספים שלא ביטאתי במפורש. זו הטעייה מכיוון שיש לך קו חד וחלק כנגד אייבורי. אתה בכלל מודע לעצמך? לטעות כולם טועים, גם אני, וזה בסדר גמור, אבל ברגע שאתה טועה ומטעה יותר מפעם אחת לאותו כיוון - זה לא נראה טוב. בכל אופן, לא הייתה שום כוונה להשחיר את פנייך ובטח שלא ללכלך בלי סיבה, וגם לא זיהיתי כוונה כזו אצל האחרים כאן.

אם כבר לדייק ,אז דע לך שאני שקלתי את ה-

WIND (לטובת המתקשים בהבנת הנקרא אני אחזור ואומר ששקלתי פיזית עם מאזניים) והמשקל הוא 1380 גרם לדגם עם סוללת 6 תאים .

אז אם לדייק אז עד הסוף....

ואם מעגלים אז נא לעגל לפי הספר ,ובמקרה זה כלפי מעלה ,כלומר 1.4 קילו ולא 1.3 כפי שאכן מופיע בפרסום של אייבורי.

בסדר גמור, זה טוב מאוד שאתה יודע את המשקל האמיתי, האמת משחררת. ובכל זאת, כשבכל אתר (שאני נתקלתי בו) כתוב 1.3 קילו, גם אם זו לא האמת, קשה לי להאשים את אייבורי.

אני יכול להבין אנשים שמפתחים קשר רגשי עם כלב או אפילו מכונית אבל לפתח קשר אמוציונאלי כלפי זה פשוט חולני לחלוטין.

אנשים כאן מגיבים לביקורת כאילו שאמרתי שהכלב שלהם מכוער או שהמכונית שלהם גרוטאה.

תתאפסו על עצמכם אנשים ,בסך הכול מדובר במחשב ותו לא, ומי שבוחר להעלב זאת זכותו אבל זה רק בראש שלו ועל כך אין לי שום שליטה.

אם תבדקו היטב את דברי אתם תגלו שאני לא העלבתי אף אחד כאן באופן אישי וככול הידוע לי אין דבר כזה להעליב חפץ דומם.

מה לעשות שיש מוצרים עדיפים על שלכם וקרוב לוודאי שגם אני אוכל את הלב אחרי שיצא בעתיד דגם עדיף על הנטבוק שאני אקנה

(ככול הנראה m912m ),אבל זאת לא סיבה לרגשנות מיותרת .

אני מבטיח לכם שכאשר בעוד חצי שנה יצאו דגמים חדשים ומישהו כאן יגיד שה-m912m כבר לא רלבנטי אז אני אשלים עם המציאות

גם אם היא לא נעימה ולא אנסה להטיח בו בוץ.

אין לך מה להגיד אז אתה חוזר על אותו טיעון חלול. אולי אתה מדבר על כל האחרים מלבדי, אבל פנית אליי בתגובה הזה ולכן אתייחס בהתאם. לא הבעתי שום רגשנות ואף הבהרתי חד וחלק שאין לי קשר או סנטימנט לאייבורי או הווינד. לא פיתחתי קשר אמוציונאלי כלפי שום (אפילו לא שלי), ולכן אני לא צריך להתאפס על עצמי. כמו כן, לא נעלבתי. ככה שבסיכומו של הדבר הפיסקה שכתבת מלאה בגיבובי שטויות ולא קשורה במהותה ל"ויכוח" שנוצר פה. לגבי זה שתשלים עם המציאות בעתיד בנוגע למוצר האהוב שלך בהווה - לא חלקתי עלייך - אני משתדל שלא להתווכח על מה שאני לא יודע.

ובאשר לטיעון שלך שלא כולם רוצים Touch screen netbook

אני אענה לך בפתגם הבא :

"אפשר להביא את החמור לשוקת ,אבל אי אפשר להכריח אותו לשתות."

(ולא אני לא רומז שאתה חמור ,ככה הולך הפתגם-NOT MY FAULT אז אל תעז גם מזה לעשות מטעמים. ).

או כמו ש-i-pink ביטאה פעם הכי טוב בהומור ,בביטוי :

ONCE YOU GO BLACK ,YOU CAN NEVER GO BACK

פירוש רש"י :

כל מי שהתנסה אפילו פעם אחת עם שעונה לתיאור של - Touch screen netbook,אפילו לא יעלה בדעתו לרכוש שלא

עונה לדרישות הללו, גם אם משמעות הדבר היא התפשרות על מקלדת קצת יותר צפופה\משקל טיפה יותר גבוהה\זמן עבודה לא הכי ארוך.

לא מאמינים לי תשאלו את החברה כאן שקנו דגמים שונים בסדרה 912 של גיגהבייט כמו:

Ancient1

I-PINK

yossi_s1

(Arik)

זו דעתך. אני לא חושב שאקנה מחשב יקר משמעותית (תחשב באחוזים כמה זה 600 ש"ח) עם" מקלדת צפופה יותר, משקל טיפה יותר גבוה, וזמן עבודה לא הכי ארוך" בשביל מסך מגע. לא מבין כמה פעמים אפשר לחזור על אותו דבר. וגם אם כן אשקול קנייה כזאת - אז מישהו אחר לא, וזה לא בגלל שהוא חמור כמאמר הפתגם. לגבי המטעמים - אתה לא צריך להמציא את הפתגם בכדי להשתמש בכוונה שמאחוריו, וזה בדיוק מה שעשית.

נכון ,אפשר להסתדר גם בלי מסך מגע וטאבלט ,אולם החיסכון של כ-600 שקל לא מצדיק זאת.

לדעתך (בפעם ה- 2938289382).

באותה מידה אפשר לשאול גם:

למה לכם לרכוש פרטי שהרי אפשר להסתדר עם תחבורה ציבורית\אופניים\עגלה וסוס :smile1:

לא, לא באותה מידה. זו אחת הבעיות שלך - מידתיות.

I REST MY CASE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט והגיוני מה שקורה כאן.

הרי זה ברור שלאנשים שונים עם דעות שונות יהיו צרכים שנים וכתוצאה מכך דעות שונות על מחשבים שונים.

אני חושבת שמצב כמו היום הוא נהדר,

השוק מוצף בהמון סוגים של נטבוקים וזה דבר שמאפשר לכל אחד לבחור את הנטבוק שהוא הכי מתחבר אליו והכי מרגיש בנוח איתו.

אני לא רואה סיבה לפסול נטבוק כזה או אחר, בהרבה מקרים אנשים רואים דברים כחסרונות ואחרים יראו באותם דברים יתרונות.

את צודקת חלקית.

לדוגמא חבר ששאל לדעתי לגבי הנטבוק הזול ביותר עם expresscard עבור מודם סלולרי ואני דווקא הצעתי לו ללכת על פוג'יטסו סימנס

שהוא לכאורה "הנחות ביותר",אבל עבורו הוא הטוב ביותר מפני שהוא ההולם ביותר את צרכיו ותקציבו המצומק ואתורצונו בנטבוק קטן וקל ככול האפשר.

לבן דוד שלי שחיפש נטבוק זול וקל שהוא יכול לקחת מדי פעם למשחקי lan קלים עם החברה ,המלצתי לו על ה-n10j .

לכל אחד יש צרכים שונים ונייד שהוא אופטימלי עבור מישהו מסוייםיכול להיות גרוע עבור מישהו אחר.

אני רק יוצא נגד תופעת העדר כאן ,שאנשים קונים בהמוניהם נייד רק משום שהוא הנימכר ביותר וחושבים שהוא הכי טוב ,

בשעה שיש נטבוקים עדיפים וראויים שנותנים תמורה הולמת יותר לכסף.

במקרה של ה-wind למשל ה-1000H עדיף אוביקטיבית ונימצא באותה קבוצת מחיר(כ-2300 שקל בזאפ וברשת KSP ).

הדגם העדיף משמעותית משניהם ,ה--1000HE עולה 375 דולר וגם אם צריכים לשלם עוד 50 דולר משלוח ועוד כמה שקלים עבוראותיות

דביקות בעיברית זה יוצא -1900 שקל,כלומר 400שקל פחות מה-WIND.

כפי הנראה הסיבה למעבר למסכים גלוסיים בנטבוקים-טאבלטים למיניהם נעוצה בפאנל המגע עצמו. אני מאמין שגם בנטבוקים הללו פאנל המגע

מתלבש על מסך ה-LCD ולא במקומו, ופאנלים אלו(בדומה למה שהרכבתי אצלי) הם מבריקים.

זה אומנם חסרון, אך לדעתי הוא קלוש בהשוואה לנוחיות שבעבודה עם מסך מגע.

אני ,דווקא רואה במסך מבריק חיסרון גדול.

לא ברור לי מדוע אתה סבור שפאנל מגע במחשב נייד הוא בהכרח מבריק,.

יש לי מזה שנתיים Archos 604 Wi-Fi עם מסך מגע והמסך שם אינו מבריק.

http://en.wikipedia.org/wiki/Archos_Generation_4

The 604 WiFi has been criticized for its somewhat slow web-browser and lower screen quality in comparison to the 604.

The latter is the effect of adding the touchscreen which required the screen to be matte rather than glossy

האם אין פאנלים כאלו למחשבים ניידים שאינם מבריקים?

אם יש דבר אחד שמפריע לי באמת ב-m912m אז זה המסך שלו שגם הוא בעל נטייה להשתקפויות,אומנם פחות מ-t91 ,t101

ובהרבה פחות מ- one אבל עדיין זה משהו שאין לי מושג אם אני אוכל להתרגל אליו.

מבחינת המסך אני דווקא מעדיף מסך מט סטנדרטי כמו שיש בנטבוקים פשוטים כמו ה-wind ,פוגיטסו וכיוצא באלה.

אגב,על סמך הניסיון שצברת עם המודינג של ה-wind האם לדעתך הסיבה למשקל הגדול יותר של הגיגהבייט נובעת בעיקר מהמסך המגע

(שמולבש לדברייך על המסך מתחתיו) או מהציר המתכתי שמחבר את המסך לגוף?

ככול הנראה ה-t101 הולך לשבור את שיאי הקומפקטיות והמשקל ויהיה הדגם הקל והקטן ביותר מבין כל הנטבוקים עם מסך 10 .

אין לי מושג עד כמה זה נכון,אבל מכל מיני סקירות חלקיות שרצות בחו"ל ניתן להבין שהוא יהיה קרוב במשקלול- one

וגם לא רחוק ממנו במימדיו ( ה-one ניחשב גדול יחסית בהשוואה לנטבוקים אחריםעם מסכי 9 אינץ).

בשלב זה,מדובר בספקולציות טהורות,אבל בהתעלם מהמסך האם אתה סבור שהוא עדיף במידה כזאת ,שכדאי להמתין ליציאתו לשוק?

האם יש בכלל הערכה מתי יהיה אפשר להזמינו? (אני מתכוון להזמנה מחו"ל מפני שהניסיון עם "רונלייט" מראה שלוקח להם המון זמן עד

שהם טורחים להביאם דגמים חדשים לארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני רואה שהM912 עולה 550$ + וזה יקר לי... איזה עוד המלצות יש עד 350 מארה"ב? קראתי הרגע על המחשב הזה:

acer-aspire-one-d150.jpg

אייסר אספייר עם מעבד חדש של . מה אתם אומרים עליו?

ובקשר לT91, ידוע כבר מה המחיר שלו או מתי הוא אמור לצאת?

תודה :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

בדקתי סרטון MKV עם 1080P על ה- WIND, גם במצב שבו היה OC (8%) לא הצליח לנגן כראוי את הסרט.

צריך עוד לבדוק כי לנגן סרט כזה זה מעמסה על המעבד, וסרט AVI שאינו דחוס יעבוד יותר טוב... (ה-CPU היה על 90-95% בזמן נגינת הסרט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שאין פאנלי מסך מגע מאט. אמרתי שלדעתי מסכי המגע בנטבוקים הם פאנלים שמתלבשים על מסך ה-LCD ולא במקום, וממה שראיתי פאנלים אלו(או לפחות אלו בגדלים המתאימים ובאיכות בינונית. הרי לא יתקעו לך מסך מגע יקר ערך בנטבוק) הינם מבריקים. מדובר בסה"כ בחומר דמוי פרספקס שקוף שבהגדרתו מחזיר חלק קטן מהאור.

ולמי שבדק 1080P H.264 - כדאי לבדוק ב24% ולנסות עם CoreAVC שאולי תקל קצת את העומס על המעבד. אני אבדוק זאת כשיהיה לי זמן אך כרגע אני עסוק בשפצורים חומרתיים ולא בהתאמות תוכנתיות. ממילא אני מתכוון לצפות לכל היותר ב-720P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון ש-i-pink רשמה פה חוות דעת על הטבלט שלה, אתן אחת מפורטת משלי על הנייד שרכשתי: WIND U100

התגובה מיועדת למי שרוצה לבצע השוואה, אין טעם לקרוא את כל המפלצת הזו אם אתם מתחילת הטרד הזה...

המפרט:

Intel N270

1024MB Ram

Intel Chipset 945 GMS onboard graphics

160GB HDD

Camera and mic for video chat

Wi fi B/G & 2

3 Cell bat & 6 Cell bat

מעבד וביצועים: :xyxthumbs:

די מרוצה ממנו, בעל טכנולוגיית Hyper threading, מצליח לסחוב גם תוכנות דורשניות כמו .

מנגן סרטי 720p (פורמט MKV) וסרטי Youtube

(כדי לסבר את האוזן, אני משתמש בפיירפוקס ומנגן סרטון אחד וב-2 טאבים אחרים מטעין 2 אחרים בינתיים והכל עובד חלק).

באופן עקרוני כאשר מדובר בתוכנה בודדת, המחשב מסוגל להתמודד בלי בעיה.

הכרטיס מסך חלש ולא מיועד לזה, אבל הצלחתי להפעיל בו מספר משחקים ישנים, Unreal tournament עובד פשוט נהדר ומהיר,

משחק ב-Sniper arena למי שמכיר (כמובן עם עכבר ולא המשטח עבודה).

מסך: :xyxthumbs:

מסך מט, פורמט רחב 1024x600 פיקסלים שמתאים לראות , אבל קצת חוסר נוחות בתוכנות כמו בפוטושופ כי זו תוכנה שדורשת

הרבה שטח מסך ואין פה לאן לברוח... (מי שרוצה לבדוק, שישים את המסך שלו על 800x640 וינסה לעבוד). בגלישה המסך נהדר בגלל הרוחב שלו, ב-90% מהמקרים אין צורך לגלול לצדדים.

מקלדת: :yelclap:

אחד היתרונות החזקים לטובת ה-WIND, המקלדת רחבה ומנצלת את כל הרוחב של הנייד, מקשים נוחים רק שמקשי הניקוד טיפה קטנים, וכפתור ה-FN נמצא בפינה השמאלית ורק אחריו ה-Control, לי אישית זה מפריע אבל מדובר בעניין של טעם.

אני מצליח להקליד מהר ובהקלדה עיוורת שזה אומר שהכפתורים ממוקמים הייטב ולא קטנים מדי (מקשי האותיות בגודל רגיל), טוב מאוד לוורד.

ב-EEE 901 התנסיתי ולא הצלחתי, המקלדת שלו פשוט קטנה מדי.

סוללה: :xyxthumbs:

עם סוללת ה-3 תאים ניתן להוציא עד 2:30 שעות כאשר מכבים את כל מה שזולל ומפעילים מצב חסכוני של המעבד ומורידים בהירות מסך למינימום.

במצב עבודה נורמלי הסוללה תספיק לכשעתיים.

עם סוללת ה-6 תאים ניתן להוציא כ-5 שעות כאשר מכבים את כל האפשרויות אלחוט ומורידים בהירות מסך למינימום. במצב רגיל מדובר בכ-4 שעות וקצת, מניסיון שלי זה הרבה ומספיק.

אפשרויות ייחודיות: :xyxthumbs:

בגרסת ה- החדשה ניתן לבצע של המעבד לשיפור הביצועים (עובד רק כאשר הנייד מחובר לחשמל) - 8% עד 24% תוספת למהירות שעון. 8% מספיק כדי לנגן סרטי 1080p (צריך בדיקה נוספת כי ביקשו ממני לבדוק MKV ולא WMV כמו שבדקתי, אבל לא מצאתי עדיין עם רזולוציה אנכית 1080p).

בניגוד לניידים אחרים, הוא עובד יותר טוב עם . היה חשוב לציין את זה כאפשרות ייחודית...

שימושיות: :jump:

למי שרוצה לקנות ואין לו שימוש מסיבי אמיתי לנייד, מתאים מאוד לנסיעות אם רוצים שתמיד איתכם לצרכי גלישה ויודע גם לעשות עבודה קלה באופיס.

ניתן להשתמש בו כדי לנגן ב-Streaming מקשיח של נייח (עובד טוב כאשר הקליטה של Wi fi מאפשרת העברת נתונים של 36Mbps לפחות, אם זה יורד ל-18 אז הסרט "ישהק"). וכמובן להפעלת המשחק האהוב עליי Unreal tournament!

הנייד קל, מאוד נוח לאחיזה (פינות מעוגלות), המסך נשען לאחור ל-270 מעלות (אפשר לעבוד עליו בשכיבה על המיטה או כאשר הוא נמצא על הברכיים).

המחשב לא מתחמם ב-90% מהמקרים כלל. סוללת 6 התאים בולטת ממש קצת, ובקלות המחשב נכנס לתיק שאיתו הגיע.

חסרונות: :s07:

כרטיס רשת קצת חלש (לא בטוח, כי כל הקירות בבית מבטון), הרבה פעמים נופל ל-18Mbps שזה לא מאפשר נגינת מהקשיח של הנייח.

רמקולים - זוועתיים כמו בכל הניידים. (עם דווקא סבבה).

משטח מגע - זוועתי כמו בכל הניידים, תצטיידו בעכבר קטן.

קיימת יציאת VGA אבל אין יציאת DVI (לי אישית זה חיסכון).

אין חריץ express, אין מסך מגע.

סקירה טובה ומפורטת אבל מעלה כמה תהיות:

1. בהתחלה אתה משבח את המעבד ומציין שהוא יודע "לסחוב תוכנות דורשניות".

בהמשך אתה כותב שהוא "יודע לעשות עבודה קלה באופיס".

אז אחד מהשנים: או שהוא מוגבל לעבודה קלה באופיס או שהוא מסוגל גם להריץ תוכנות דורשניות...

מנסיוני אני די מופתע לטובה כל פעם מחדש מהיכולות של המעבד (אני מריץ עליו Visual Studio 2005 ולא שמעתי ממנו עד עכשיו שום תלונה...)

2. אתה כותב שזה נייד שנועד לצרכי גלישה. מנייד כזה הייתי מצפה שיהייה מצויד בכניסת Express. ל- Wind אין חריץ כזה וחבל, כי האפשרות לחבר אותו למודם סלולרי שהוא חלק אינטגרלי מהמחשב היתה הופכת אותו לכלי בעל ניידות בלתי מוגבלת.

3. איך אתה קובע שהוא עובד טוב יותר עם VISTA? ניסית בעצמך?

4. אני לא רואה איך העובדה שאין לו מסך מגע מהווה חסרון. זה בערך כמו שתגיד שלמכונית אין גג נפתח ולכן זה חסרון.

5. הסוללה המעט בולטת גורמת לפעמים למחשב ליפול לאחור כאשר פותחים את המסך בזווית רחבה מדי. יכול לעצבן לפעמים.

אגב, ה -Wind עם סוללת 6 תאים שוקל 1269.35 גרם (אלף מאתים שישים ותשעה גרם ושלושים וחמישה מאיות הגרם). שקלתי היום במאזנים אנליטיות.

(צריך לציין שבמחשב שששקלתי מותקן דיסק קשיח של 80 GB. ה- 160 GB היה מוסיף מן הסתם עוד אי אלו גרמים בודדים).[br]פורסם בתאריך: 9.02.2009 בשעה 17:56:13

ודבר נוסף - הייתי שמח אם מישהו ימדוד כמה זמן לוקח למחשב לאתחל את עצמו (Wind, אבל גם אולטרה- אחרים לצורך השוואה) מרגע ההדלקה עד שהמנורה של ה- HD מפסיקה להבהב.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-star_dust היקר:

1. המעבד כן יודע לעבוד עם תוכנות דורשניות, אבל הוא לא עושה קסמים, יש לו מגבלות מן הסתם... עובדה ש-1080p לא רץ כראוי, אולי עם קצת יותר כוח זה היה מספיק. הטענה שהוא לא מושלם אם זה עוזר לך.

2. אני לא מבין מה הקשר בין PCI-Express לגלישה. יש לו wi fi, יש לו LAN, יש לו ומספיק יציאות , יש לו כל מה שצריך כדי לגלוש... היציאה הזו זה עוד אפיק תקשורת סך הכל - ואתה שוכח לרשום שאתה מדבר על משהו אחר, אתה מתכוון לגלישה סלולרית בלבד, אם תבדוק בגוגל אז רוב המודמים לגלישה סלולרית מתחברים בכלל ל-.

3. תבדוק בגוגל, כבר בדקו והוכיחו בכמה אתרים שזה עובד יותר טוב בויסטה - תחזור אחורה בשרשור כי דיברו על זה, לא התקנתי כי אני מחכה לחלונות 7... העדפה אישית פשוט.

4. מסך מגע זה עוד Accessory שנועד לעזור בשימוש בו, מן הסתם שיש מצבים שבהם עדיף להשתמש במסך מגע כי זה נוח יותר, ואז המחסור בו מהווה חיסרון, תשאל את i-pink היא כבר תמצא לך איזה 100 אלף שימושים אליו...

5. הסוללה הבולטת לא גרמה למחשב שלי ליפול עדיין.

ל-Igrosh

הוא מנגן 720p בלי בעיה ובלי OC. אני חושב שהם דווקא צריכים ללכת בכיוון של כרטיס מסך עם האצת חומרה שמיועדת לנגן אז הוא ינגן הכל בצורה סבירה, אבל זה שטויות, 720P זה ממש מעל ומעבר בשבילו וזו אחלה איכות בשביל LCD ה-32" אינץ שלי.

ל-GGuyZ

אני לא Fan של OC, עשיתי רק 8% והדרגה השניה שזה 12 או 15% כבר לא זוכר... 24% לא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...