מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 97 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

שלום,

בסוף החודש הבא אני טס לארה"ב, ואני מעוניין לקנות שם נטבוק. אני בעיקר צריך להשתמש בו לאכסון תמונות מהמצלמה ולעריכה בפוטושופ. יש ברשותי 400$, וחשוב שתהיה לו טובה,120-160 ג'יגה מקום, וכמובן נוח.

יש מחשב טוב לפוטושופ ולאינטרנט במחיר הזה?

אשמח לשמוע מכם.

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום,

בסוף החודש הבא אני טס לארה"ב, ואני מעוניין לקנות שם נטבוק. אני בעיקר צריך להשתמש בו לאכסון תמונות מהמצלמה ולעריכה בפוטושופ. יש ברשותי 400$, וחשוב שתהיה לו סוללה טובה,120-160 ג'יגה מקום, וכמובן נוח.

יש מחשב טוב לפוטושופ ולאינטרנט במחיר הזה?

אשמח לשמוע מכם.

בתודה מראש

אם זמן סוללה חשוב לך אז לך על SAMSUNG NC10 או EEE 1000H עם 6 תאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה ההבדל בין ה-samsung לבין ה-MSI Wind הזה-

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152091

שהוא 100 דולר פחות ובעל סוללה 6 תאים?

אם אתה מוכן להוציא 400 דולר אז אין ספק שרק :

1000HE

למה?

הדגם החדש 1000HE במחיר של 375$בכלל לא משאיר לאחרים שום סיכוי .

-Asus 1000HE מגיע עם המעבד החדש ATOM N280 1.66.

ההבדל במהירות השעון זניח אבל היתרון הוא הבאס - 667 במקום 553 וצ'יפסט חדש שתומך בפענוח חומרה של וידאו. כמו כן - מדברים על 9.5 שעות עבודה עם אותה סוללה של 6 תאים. גם אם מורידים את ההגזמות הרגילות אפשר בטח להגיע ל-8. (הודעה על ידי דודיפלצת)

בדוק את הלינקים למטה ותבין לבד:

http://hwzone.co.il/community/index.php?action=search2

http://www.trustedreviews.com/notebooks/review/2009/02/12/Asus-Eee-PC-1000HE/p1

http://www.google.com/products?q=1000he

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLG_en___IL282&q=1000HE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

גם לאלו שלא נוסעים לארצות הברית זהו הנטבוק הכי משתלם בקטיגוריה של 10אינץ שהרי אין שום בעייה להזמין אותו מחו"ל

בעלות של 2075 שקל (כולל דמי משלוח לארץ ומע"מ על כל הסכום) ולהדביק מדבקות עיברית בעלות נוספת של 30 שקל

,או לחילופין לשלם עוד 100 שקל עבור חריטת עיברית:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/601832-REG/ASUS_EPC1000HE_BLU002X_Eee_PC_1000HE_Netbook.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה ההבדל בין ה-samsung לבין ה-MSI Wind הזה-

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834152091

שהוא 100 דולר פחות ובעל סוללה 6 תאים?

-גם עם סוללות 6 תאים סמסונג עובד קצת יותר (הבדל של 1-1.5 שעות)

-בסמסונג מקש CTRL נמצאה במקומו וב- במקומו נמצאה מקש FN

-בחנויות שבדקתי (בהולנד) לא היה הבדל במחיר בין עם 3 תאים לסמסונג עם 6 תאים בגלל זה בחרתי סמסונג

-אם מה שדן כותב מדוייקת אז שווה לבדוק את אסוס[br]פורסם בתאריך: 15.02.2009 בשעה 08:08:04

דן, עוד לא מצאתי מקום שמוכרים אותו.ראתי רק פרה-אורדר ואנונס.תראה לי איפה הוא נמצאה במלאי
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע, נזכרתי שהיה 3 1.4 וגרסאות הטואלטין ראו 1.6 ללא בעיה, היה מדובר בזמנו במעבדים חזקים מאד שלעניות דעתי חזקים מהאטום בביצועיי יומיום ללא בעייה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-גם עם סוללות 6 תאים סמסונג עובד קצת יותר (הבדל של 1-1.5 שעות)

-בסמסונג מקש CTRL נמצאה במקומו וב- במקומו נמצאה מקש FN

-בחנויות שבדקתי (בהולנד) לא היה הבדל במחיר בין עם 3 תאים לסמסונג עם 6 תאים בגלל זה בחרתי סמסונג

-אם מה שדן כותב מדוייקת אז שווה לבדוק את אסוס[br]פורסם בתאריך: 15.02.2009 בשעה 08:08:04

דן, עוד לא מצאתי מקום שמוכרים אותו.ראתי רק פרה-אורדר ואנונס.תראה לי איפה הוא נמצאה במלאי

אם תטרח לבדוק בלינקים,אתה תגלה שהוא מתחיל להישלח ב-20-2-2009 ,כלומר עוד 5 ימים...

וידידינו ה-"סטלן"יהיה ממילא בארצו של הפטפטן (ראה בחתימה שלי למטה),רק בסוף החודש הבא,כך שזה "קלאסי תפור עליו בול"..... ;D

אי ,אי ,אי אני מקנא בו ..... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא ממש הבנתי מה הרצועה נותת שהחזקה רגילה לא נותת.

זה אמור להגן על המחשב בפני נפילה?? (שאם הוא יפול אז הוא יתפס ע"י הרצועה)??

אני עובדת איתו לעיתים במצב למרות שאני יותר ויותר עובדת איתו במצב של לפטופ רגיל, ומצאתי שהמקלדת הקטנה שלו פשוט נוחה בטרוף להקלדה ביד אחת. (מקלדת גדולה יותר פשוט לא ניתנת לכיסוי עם יד אחת בצורה נוחה)

אני כבר מקלידה ממש מהר ביד אחת בעיקר ימין, שהיד השניה מחזיקה את המחשב כמו מגש כזה (אני מחזיקה את המחשב בצורה כזו ששורש כף היד נמצא במרכז החלק התחתון והאצבעות על החלק של המסך)

וזה ממש ממש נוח.

אני חייבת להודות שהקלדה מהירה ביד אחת תוך כדי הליכה גוררת מבטים של קינאה מצד הנשים האחרים ברחוב.

אני חושבת שלמדתי לשלב את כל היתרונות של המך מגע והמקלדת לצורת עבודה מאוד נוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אין לך מה לקנא בי אח שלי.. תאמין לי, ביום שתבין שאתה צריך חופש,גם אתה תסע. קנית אותי עם ה-1000HE, ארכוש אותו מ-BH יחד עם עוד ציוד צילום שאני קונה שם.תודה רבה!

האמת שזאת האופצייה הכי טובה עד 400 דולר.

אישית אני הולך על משהו אחר,,אולם זאת רק מפני שאני מוכן להקציב לכך סכום יותר משמעותי.

איש ,איש לפי טעמו ולפי כיסו.

תתחדש :xyxthumbs:

למצב תיפעול בנשיאה ביד , בפרט במצב טאבלט

האמת שגם אני,לא ממש היבנתי את המטרה.

האם זה נועד להגן על הנייד מפני חטיפה ברחוב?

האם זה נועד לאבטח אותו במקרה שישמט מהיד (בסיטואצייה שבו מחזיקים אותו ביד שמאל בלבד וביד השנייה מקלידים)?

אני מעריך את היכולת הטכנית שלך בביצוע המודינג,אולם אני חייב לציין שיש לי ניסיון עם דרמל ואני סבור שזה הליך מסוכן

מפני שצעדי המניעה שנקטת(כיסוי הפתחים המסקינג טייפ+עבודה עם שואב אבק)אומנם מקטינים את הסיכון לחדירת אבק מתכתי,

אבל לא מונעים אותו לחלוטין מפני שישנם פתחים ניסתרים נוספים (כמו למשל באזור המקלדת ועוד),שאתה פשוט לא רואה.

הסבר למי שלא הבין:

לוח האם בניידים בכלל ובנטבוקים בפרט,מאוד צפוף ולכן הסיכון לקצר עקב אבק מתכתי או סתם פיסות מתכת זעירות

ואפילו בורג זעיר שהשתחרר,הוא גדול למדי.

אגב,האם אתה מקפיד לשמור על הסוללה באמצעות פירוקה מה-M912M בזמן שהנייד מחובר לחשמל?

הכוונה כשהסוללה ניטענה כבר למלוא קיבולתה והשארתה מחוברת ללא צורך לנייד בזמן שהוא מחובר לחשמל,סתם מקצרת את חייה.

(סוללות ליתיום כידוע רגישות לחום וחשיפתם לחום ,אפילו לא גבוהה ,פוגעת בהם באופן משמעותי).

עדיין לא ממש הבנתי מה הרצועה נותת שהחזקה רגילה לא נותת.

זה אמור להגן על המחשב בפני נפילה?? (שאם הוא יפול אז הוא יתפס ע"י הרצועה)??

אני עובדת איתו לעיתים במצב למרות שאני יותר ויותר עובדת איתו במצב של לפטופ רגיל, ומצאתי שהמקלדת הקטנה שלו פשוט נוחה בטרוף להקלדה ביד אחת. (מקלדת גדולה יותר פשוט לא ניתנת לכיסוי עם יד אחת בצורה נוחה)

אני כבר מקלידה ממש מהר ביד אחת בעיקר ימין, שהיד השניה מחזיקה את המחשב כמו מגש כזה (אני מחזיקה את המחשב בצורה כזו ששורש כף היד נמצא במרכז החלק התחתון והאצבעות על החלק של המסך)

וזה ממש ממש נוח.

אני חייבת להודות שהקלדה מהירה ביד אחת תוך כדי הליכה גוררת מבטים של קינאה מצד הנשים האחרים ברחוב.

אני חושבת שלמדתי לשלב את כל היתרונות של המך מגע והמקלדת לצורת עבודה מאוד נוחה.

האמת,שלא כל כך ברור לי כיצד את מצליחה במקביל גם להחזיק אותו (לאורך זמן )ביד שמאל וגם להקליד ביד ימין.

הוא הרי לא כל כך קטן וגם כבד למדי (1.35 קילו) להחזקה כמו .

בעייה נוספת שליד שמאל אין כל כך במה להאחז,שהרי הגב שלו הוא שטוח.

הקיצר,אם יש לך מצלמה\WEBCAM \מצלמה בסלולארי צלמי בבקשה את מצב האחיזה שאת מתארת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,האם אתה מקפיד לשמור על הסוללה באמצעות פירוקה מה-M912M בזמן שהנייד מחובר לחשמל?

הכוונה כשהסוללה ניטענה כבר למלוא קיבולתה והשארתה מחוברת ללא צורך לנייד בזמן שהוא מחובר לחשמל,סתם מקצרת את חייה.

(סוללות ליתיום כידוע רגישות לחום וחשיפתם לחום ,אפילו לא גבוהה ,פוגעת בהם באופן משמעותי).

האמת שכל הקטע של האם להוציא את הסוללה כשהיא לא בשימוש נמצא במחלוקת.

מצד אחד, מה שאתה אומר זה נכון, החום שמופק מאיץ את תהליך ה"הזדקנות" (שבמלא קיים בסוללות ליתיום).

אך מצד שני, במקרה של נפילת מתח או הפסקת חשמל אתה מאבד מקור גיבוי.

בעקרון איבוד הגיבוי יכול לגרום לשני דברים עיקריים:

1. יכול לדפוק לך אתה המחשב.

2. כל מה שעבדת עליו ולא שמרת הולך (כי המחשב נכבה).

דוגמא אישית: ממש שבוע שעבר הייתה נפילת מתח איפה שאני גר. המחשב הנייד היה מכובה אז לא הייתה בעייה אבל שני הנייחים היו דלוקים.

אחד הניחיים חזר לתפעל כרגיל אבל השני (ודווקא הטוב יותר) נדפק, לא יודע עדיין מה מידת הנזק כי רק היום שלחנו אותו לטיפול.

בעקרון כשזה קורה למחשב נייח, ניחא, אפשר לתקן בלי יותר מידי בעיות ואפשר להגיש בקשת פיצוי מחברת החשמל (בקשה שלא בטוח תענה אבל יש סיכוי לא רע אם באים מוכנים אם ניתוח של טכנאי ופרטים על ההפסקת חשמל שהייתה).

אבל עם בחיים לא הייתי לוקח סיכון כזה, מכשיר הרבה יותר רגיש ואני ממש לא בטוח שהאחריות מכסה נפילות מתח (זה משהו שצריך לבדוק).

לסיכום, כל אחד ואיך שהוא מחליט לפעול. אני אישית מעדיף למנוע סיכון למחשב גם במחיר צמצום חיי הסוללה (מקסימום, כמה עולה חדשה? =p). אך יש כאלו שאולי יעדיפו לשמר את חיי הסוללה שלהם מתוך ידיעה שהסיכון הוא קטן ביותר ואני מקבל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שכל הקטע של האם להוציא את הסוללה כשהיא לא בשימוש נמצא במחלוקת.

מצד אחד, מה שאתה אומר זה נכון, החום שמופק מאיץ את תהליך ה"הזדקנות" (שבמלא קיים בסוללות ליתיום).

אך מצד שני, במקרה של נפילת מתח או הפסקת חשמל אתה מאבד מקור גיבוי.

בעקרון איבוד הגיבוי יכול לגרום לשני דברים עיקריים:

1. יכול לדפוק לך אתה המחשב.

2. כל מה שעבדת עליו ולא שמרת הולך (כי המחשב נכבה).

דוגמא אישית: ממש שבוע שעבר הייתה נפילת מתח איפה שאני גר. המחשב הנייד היה מכובה אז לא הייתה בעייה אבל שני הנייחים היו דלוקים.

אחד הניחיים חזר לתפעל כרגיל אבל השני (ודווקא הטוב יותר) נדפק, לא יודע עדיין מה מידת הנזק כי רק היום שלחנו אותו לטיפול.

בעקרון כשזה קורה למחשב נייח, ניחא, אפשר לתקן בלי יותר מידי בעיות ואפשר להגיש בקשת פיצוי מחברת החשמל (בקשה שלא בטוח תענה אבל יש סיכוי לא רע אם באים מוכנים אם ניתוח של טכנאי ופרטים על ההפסקת חשמל שהייתה).

אבל עם בחיים לא הייתי לוקח סיכון כזה, מכשיר הרבה יותר רגיש ואני ממש לא בטוח שהאחריות מכסה נפילות מתח (זה משהו שצריך לבדוק).

לסיכום, כל אחד ואיך שהוא מחליט לפעול. אני אישית מעדיף למנוע סיכון למחשב גם במחיר צמצום חיי הסוללה (מקסימום, כמה עולה חדשה? =p). אך יש כאלו שאולי יעדיפו לשמר את חיי הסוללה שלהם מתוך ידיעה שהסיכון הוא קטן ביותר ואני מקבל את זה.

חשבתי לתומי שזה מובן מאליו ולכן לא טרחתי לציין שבכל מקרה גם הנייד מקבל את החשמל דרך ups .

אגב,אם אתה חושב שהימצאות סוללה במחשב נותנת לו איזה שהיא הגנה נגד קפיצות מתח ,אז אתה טועה.

במקרה של קפיצת מתח קטנה יחסית,ידפק מעגל הטעינה.

במקרה של פיק גבוהה יש סיכון גבוהה שלוח האם עצמו ינזק ללא תקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי לתומי שזה מובן מאליו ולכן לא טרחתי לציין שבכל מקרה גם הנייד מקבל את החשמל דרך ups .

אגב,אם אתה חושב שהימצאות סוללה במחשב נותנת לו איזה שהיא הגנה נגד קפיצות מתח ,אז אתה טועה.

במקרה של קפיצת מתח קטנה יחסית,ידפק מעגל הטעינה.

במקרה של פיק גבוהה יש סיכון גבוהה שלוח האם עצמו ינזק ללא תקנה.

תגיד, לכמה אנשים אתה חושב שיש אל-פסק בבית? רוב האנשים בכלל לא מכירים את המושג =/

חוץ מזה שציינתי נפילת מתח או הפסקת חשמל טוטאלית ולא קפיצת מתח.

ואם יש אל-פסק אז גם לא צריך לדאוג מקפיצות מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i-pink dan79

אני הראיתי שניתן בקלות לעשות "מנעול קנסינגטון" . למה יש רצועה למצלמות ? בטח שניתן לאחוז מצלמות יותר בקלות מאשר נייד פתוח עם יד אחת .

dan79

בגדול אתה צודק . שמתי את התמונה כדי להזכיר לאנשים להזהר. היה לי שואב אבק ששאב ממש מהחיתוך ...

לגבי הסוללה. לא הייתי מודע לנושא וטוב שעלה כי אני מוצא את עצמי משתמש בנייד יותר ויותר במקום הנייח הרעב לחשמל . כן , זה לא הכי נוח להכניס ולהוציא את הסוללה אבל לא לעשות את זה נראה לי חסר אחריות יחסית. יחד עם זאת על איזה חום אתה מדבר ? אני בספק אם הסוללה מתחממת כתוצאה מפעילות המחשב ! ולמעשה היא פועלת כמו תאורת חירום או אל-פסק , כך שאני אבדוק את הנושא יותר לעומק.

UPS לא מספק הגנה מפני קפיצות מתח ככזה . אלא אם כן מותקן בו מגן . לי אין UPS אבל יש מגן מקפיצות מתח - סיפור של איזה 140שקל .

אגב http://www.xpalpower.com/us/index.php?module=products&action=show&xpid=2 לא בטוח שניתן להשתמש ל M912M .

בנוסף , יש כנראה בעיה שהסוללה מתרוקנת כשהיא מחוברת בקצב של 15% ליום (או רק ביום הראשון , וגיגבייט טוענים שזה נורמלי) לעומת 1% כשהיא בחוץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...