gtx260 vs ati 4780 - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

gtx260 vs ati 4780

emmanuel

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איפה כתוב שם השהשימוש בזכרון מהיר יותר (שלמעשה הוא לא באמת מהיר יותר, כי סה"כ רוחב הפס די דומה ל-GTX280) מונע את הבעיה של מחסור בזכרון? :nixweiss:

עמוד שלישי - GDDR5

נראה לי שהוא התכוון לזה

This change is the result, as weve seen, of the use of , with an equivalent frequency thats nearly doubled compared to the GDDR3 used on the HD 4850.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה הבאתם את השטות הזו שבקר ברוחב אפיק של 256 ביט לא יכול לנצל יותר מ-512 מגה .

זה פשוט לא נכון ולא קשור לכלום.

צודק.

הכוונה שלי היתה כי הם לא מנוצלים בגלל שהכרטיס עוד חדש ואין תמיכה של הדריברים כמו שצריך.

אתה טועה.

רוחב הפס של הכרטיסים כבר משקף את העובדה שה- "פי שתיים יותר מהיר". הנתון של רוחב הפס משקף את כל הפרמטרים של העברת מידע מהזכרון אל הליבה של המעבד הגרפי.

תקרא בבקשה את הוראות היצרן ואז תדבר :kopfpatsch:

מעבר לזה, בכל מקרה שיש סצנה הדורשת יותר מ-512 מגה , ובגלל זה צריך ללכת ולהביא טקסטורות מתוך המערכת שאיטי פי כמה וכמה מהזכרון הגרפי, מיד חוטפים בפריימרייט.

כיוון שבד"כ לא מציגים מעל 512 מגה של טקסטורות בבת אחת, יש אלגוריתמים חכמים שהולכים ומביאים את הנתונים הדרושים מעט מראש, כך שהשפעת ההשהייה הזו הופכת לקטנה יחסית.

נתחיל מזה שלא כל הכרטיסים יכולים לנצל את המערכת כBuffer ולכן אפשרות זאת בפני עצמה זה יתרון עצום על משיכת מידע מה HDD.

שנית, אין אפילו משחק אחד בשוק שיכול לפעול על יותר מ 800 על 600 רק מתוך הכרטיס מסך אפילו על כרטיסים של 1GB

כך שבסופו של דבר השילוב המנצח הוא תדר גבוה עם יותר מידע בכל מחזור שעון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש עוד סיבה למה לקחת את ה 4870.... והסיבה הזאת לא פחות חשובה מהסיבות האחרות שציינתם פה.

ה ד ר י י ב ר י ם....

אין כמו ה CATALYST של ATI לך תדע בעוד שנה זה ימחץ את ה GTX260...

זה למה אני חושב ש4870 זה פתרון טוב גם לטווח הארוך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמות התוכן המתאכסן בזכרון הכרטיס לא משתנה ביחס למהירות הזכרון, לפחות לא במשחקים. חבל על המאמץ שלכם לנסות להוכיח אחרת.

עוד מעט תגידו ש-OC לזכרון מגדיל את הקיבולת\נפח. :alcoholic:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות בה מתפנה מקום לתוכן חדש נקבעת לפי מהירות הזיכרון+יעילות הליבה.

זה לא כאילו ברגע שהזיכרון מלא הטקסטורות או החומר שיושב שם ומחכה לעיבוד נשאר שם כל הזמן, הוא מתחלף.

לכן עם ליבה יעילה+זיכרון מהיר תקבל אפקט דומה לזה של כמות גדולה יותר אבל מסוג איטי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר כבר הבנתי את התאוריה הזאת, אז בואו נבדוק את זה מעשית, אחת ולתמיד...

צריך 2 אנשים, אחד עם 4870 ואחד עם כרטיס אחר של 512MB. יריצו את אותו משחק על אותם הגדרות, באותו שלב\save.

לא מעניין איפה ירוץ יותר מהר, רק צריך להשוות את ה-vram usage ב-rivatuner.

כי לפי מה שאתה אומר ה-vram usage צריך להיות נמוך פי 2 כמעט על ה-4870. אם אפשר לבדוק את זה למה שנתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סינדרום, זה לא מה שאני אומר.

ברגע שמקום מתפנה יותר מהר, ישר נדחס לשם מידע חדש. אם המקום היה נשאר "ריק", ביצועי הכרטיס היו חלשים יותר, ואולי זהים לביצועי הכרטיס האיטי יותר.

תגידו נחלפת משחה טרמית של ה-4870 לא מורידה לו את האחריות...?

עפ"י היצרניות, לא. יש חנויות שאוהבות להתחשבן על שטויות כאלו, אז פשוט שאל איפה שקנית. רוב החנויות הנורמליות בארץ לא עושות מזה עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סינדרום, זה לא מה שאני אומר.

ברגע שמקום מתפנה יותר מהר, ישר נדחס לשם מידע חדש. אם המקום היה נשאר "ריק", ביצועי הכרטיס היו חלשים יותר, ואולי זהים לביצועי הכרטיס האיטי יותר.

אוקיי, בוא אני יחזור שוב על מטרת הבדיקה הזאת והסיבה לוויכוח הזה.

נאמר 8800gt במשחק X מראה ניצול 500mb

נאמר 4870 במשחק X מראה גם ניצול 500mb (הרי אמרת שלא ישאר מקום "ריק" ביחס לכרטיס החלש)

זה כבר אומר שהמשחק מנצל 500mb~ כל רגע נתון (לצורך העניין לא איכפת לי שה-4870 ירוץ מהר יותר)

עכשיו נאמר 8800gt במשחק Y מראה ניצול 600mb

אז מה, ה-4870 פתאום כבר לא יגיע ל-600mb ? הוא לא יפנה לזכרון המע', בדיוק כמו כל כרטיס אחר ?

זה כל מה שאני מנסה לומר.

EcSm, כבר מדברים על הורדת מחירים ל-GTX280 + GTX260.

http://www.guru3d.com/news/geforce-gtx-prices-indeed-falling/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגיון אומר הפוך. שה 4870 נותן תחרות טובה ל 260GTX... לא אומרים על כרטיס שיקר ב 50%?? מהמתחרה שלו שהוא נותן לכרטיס הזול "תחרות טובה"...

בכלל NV בבעיות קשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...