gtx260 vs ati 4780 - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

gtx260 vs ati 4780

emmanuel

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני שמח ש התעוררו, זה בטח יביא ליותר תחרות (מן הסתם), אבל לחברה שהתיחסה בכזה זלזול ללקוחות שלה פעם אחר פעם צריך להיות טיפש כדי ליפול שוב למלכודת הזאת.

מקווה שהם ילמדו מכך בדור הבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתך, אבל אני לא נפלתי בשום "מלכודת NV" עד היום... תעשה סקר שוק לפני שאתה קונה מוצר, בכל תחום שלא יהיה.

המלכודת היחידה היא הסיכון שאתה מציב לעצמך, כאשר אתה רץ לרכוש חומרה בחיתולים (גם משלם יותר ולפעמים גם "beta tester")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה הרבה.

גם אם הם שווים במחיר, ה 4870 עדיין יותר טוב.

פיקה מה הסיבה בגלל DX10.1 ? תחשוב שמדבר בכרטיס יותר קריר וגם עם יותר מרווח לאוברקלוק על קרור סטוק.

ת'אמת אם היום הייתי קונה כרטיס ושניהם באותו המחיר, היתה לי התלבטות קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר קריר? You wish

לא רק שגם במהירויות הסטוק ה 260 חם יותר במאמץ, הוא גם רועש מאוד, ועם הזכרונות אין לך כ"כ לאן להגיע באוברקלוק.

ATI עשו שטות מפגרת שבחרו להשאיר את מהירות המאוורר של ה 4850/70 כ"כ נמוכה בסטוק, אבל מצד שני, זה מתבטא בעליה מזערית בלבד בין טמפרטורות מנוחה למאמץ. אם זה מפריע לך, מעלים את מהירות המאוורר במנוחה.

בלי שום קשר עכשיו, הביצועים שלו נטו טובים משל GTX260. בטיפה, אבל עדיין.

אז מה יש לנו:

-הכרטיס טיפה חזק יותר

-קריר יותר עם מהירות מאוורר נורמלית

-זורק את האוויר החם מחוץ למארז, בניגוד ל GTX260

-תומך DX10.1, למרות שכרגע זה לא בדיוק משנה משהו

-הקירור שלו שקט יותר. לא בדיוק שקט, אבל שקט -יותר- משל ה GTX260

-מרווח ענק לאוברקלוק עם הזכרונות, לגבי הליבה אני עדיין לא יודע. טוענים שאפשר להביא את ה RV770 ל 900MHZ בקלות, אבל אלו טענות. לא ראיתי הוכחה מוצקה בשטח עדיין.

-התמיכה של ATI ב UVD וכל מה שמסביב.

צריך עוד סיבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Unified video decoder

יחידה בכרטיס שכל תפקידה הוא פיענוח וידאו בלבד.

בניגוד ליחידות דומות קודמות, היחידה תומכת באופן מלא בפיענוח H.264 (והפעם גם ב MKV הנפוץ, לא רק ב VOB) ומורידה כמעט לחלוטין עומס מהמעבד.

לקריאה נוספת ופירוט לפרטי פרטים-

http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה יש לנו:

-הכרטיס טיפה חזק יותר

-קריר יותר עם מהירות מאוורר נורמלית אולי רק אחרי שאתה עורך קבצי XML , יוצר פרופילים ידנית ומפעיל בכל אתחול (+מחליף משחה?)

(מה גם שאפשר לשנות מהירות מאוורר \ להחליף משחה ל-GTX)

-זורק את האוויר החם מחוץ למארז, בניגוד ל GTX260 מי אמר ש-GT200 לא זורקים אוויר חם החוצה?

-תומך DX10.1, למרות שכרגע זה לא בדיוק משנה משהו אז GTX תומך PhysX - פיצ'ר הרבה יותר שימושי

-הקירור שלו שקט יותר. לא בדיוק שקט, אבל שקט יותר משל ה GTX260 הוא שקט יותר במהירות סיבוב דיפולטיבית נמוכה מאוד, לא ראיתי השוואות RPM

-מרווח ענק לאוברקלוק עם הזכרונות, לגבי הליבה אני עדיין לא יודע. טוענים שאפשר להביא את ה RV770 ל 900MHZ בקלות, אבל אלו טענות. לא ראיתי הוכחה מוצקה בשטח עדיין. אין לי הרבה מה לומר מלבד שגם GTX260 אוברקלוקר לא רע, ומכיל כמעט פי 2 נפח

-התמיכה של ATI ב UVD וכל מה שמסביב. מול תמיכה ב-Purevideo HD , וכבר יש מקודד\מפענח בדרך שאמור לעשות פלאים.

למרות שעם מעבד נורמאלי היום זה גם ככה לא רלוונטי מבחינת הצופה

צריך עוד סיבות? אם יש אז מומלץ. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בחלק מהנקודות שלך סינדרום...

DX10.1 לעומת DX10 נותן שיפור בביצועים המגיע ל30% וזאת עם העלאה משמעותית באיכות התמונה, במיוחד הצללים וה AA.

כך שלטווח הארוך דווקא השקעה בטכנולוגיה זאת (גם אם היא תיושם רק עוד שנה) כדאית הרבה יותר מPHYSX מהסיבה הפשוטה ש PHYSX זאת לא תכונה חומרתית שלא ניתן לשנותה, אלא יותר תמיכה תוכנתית אשר מושפעת מהפוליטיקה אותה מנהלות החברות.

כמו שהזכרתי גם קודם (מאות אלפי פעמים), זאת סה"כ שפה הנגזרת מ OPENCL והיא בלעדית ל מבחינת זכויות יוצרים - אך היא לא בלעדית לחומרה של NVIDIA להזכירך שכבר עכשיו יש תוכנות שכתובות ב OPENCL (לרוב למחשבי מאק דווקא) לעריכה גראפית ווידיאו.

התוכנה המפורסמת לוינדוס היא POWERDIRECTOR שמקודדת HDDVD לקובץ MPEG4 ב30 דקות בלבד (וכן היא תומכת כבר עכשיו כרטיסי ATI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בחלק מהנקודות שלך סינדרום...

DX10.1 לעומת DX10 נותן שיפור בביצועים המגיע ל30% וזאת עם העלאה משמעותית באיכות התמונה, במיוחד הצללים וה AA.

סה"כ מדובר על תיקון באגים של גרסת DX10 ושיפור פקודות, אולי תקבל שיפור ב-FPS אבל... ממש לא 30%.

שלא נדבר על זה שרוב השוק עדיין משחק ב-DX9 מהסיבה הפשוטה, יותר FPS במשחקים עם הבדלי איכות מינוריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סינדרום, רוצה להתעסק בסמנטיקה? אין בעיה.

-גם ה 4870 תומך physix למרות שבצורה לא רשמית (ואני מניח שקראת את הכתבות, עומדים להפוך את זה לכן רשמי.)

בקשר לקירור והרעש-

תעיף מבט על הטבלאות ב Tom's. טמפרטורות יחסית לרעש- ה 4870 שקט יותר ביחס לטמפרטורת הפעולה. אין טעם להשוות מהירויות מאוורר, המאווררים בגודל שונה.

בקשר לאוויר החם-

למרות שאכן יש מאחורה פתח להוצאתו, שים לב שהצדדים לא סגורים, אלא מלאים בפתחי אוורור. לא מעט אוויר חם נזרק גם לתוך המארז.

בקשר לוידאו-

אתה רוצה להשוות לי תמיכה ב Purevideo ל UVD2?

ה UVD תומך ביותר שיטות קידוד, ונותן איכות פשוט עדיפה.

יצא לך לראות 2 מחשבים עם 2 שונים שמריצים אותו סרט על אותו מסך אחד ליד השני? לי כן. יש סיבה שאני מתעקש על ATI בכל הנוגע לוידאו. נסה את זה בעצמך ותיוכח.

מקודד/מפענח ה -אמור לעשות פלאים. עד שהוא לא פה ופועל ואכן עושה פלאים, אני מבקש לא לתת אותו כדוגמה, כמו שאני לא נותן תכניות עתידיות ואפשריות של ATI כדוגמה.

אני הבנתי שכשמשתמשים בDX10.1 בAssasin's Creed הFPS יורד בהרבה :nixweiss:

(אגב, מישהו יודע אם יגיע עוד לכרטיסים והאם צפוי שיפור כלשהו?).

להפך.

בגרסה המקורית, Assasin's creed תומך DX 10.1

עד שהוציאו פאטץ' שכביכול "אמור לסדר את הבעיות עם התמיכה ב DX10.1" ולמעשה מוריד אותה לגמרי.

בלי תמיכה אתה מאבד 20% בביצועים. טריק מלוכלך של NV בגלל שהמשחק עובד בצורה עדיפה על כרטיסי ATI.

urib- אני רואה שלא קראת את הכתבה, אכן יש הבדל עצום בין הביצועים עם תמיכה לבלי תמיכה ב AC. אי אפשר לדעת אם זה סדרתי או לא, כי זה המשחק היחיד שתומך כרגע... אולי DMC4 גם יעשה אותו דבר.

לגבי DX9 ו 10........

ברוב המשחקים נכון, בקרייסיס ו AC לא כ"כ, יש הבדלים שרואים בהחלט, בעיקר הודות ל SM4.0 שקיים בכרטיסים תומכי DX10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, זה ברור שכרטיסי ATI טובים יותר בקידוד HD במיוחד שלאנוידיה יש תמיכה עלובה ב-VC-1 אם בכלל?

העניין להתמקד במשחקים.

שורה תחתונה, אם הדברים האלו לא היו מפריעים לי... אז אין ספק שהרדאון החדש מנצח פה, אבל...

http://66.102.9.104/translate_c?hl=pt-PT&sl=de&tl=en&u=http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2008/test_radeon_hd_4870_cf_geforce_gtx_260_sli/27/&usg=ALkJrhi0LZ_XEnwVP2j2O7pPg9spljzmKA

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...