GHOST על הארד דיסק חדש לא עובד... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GHOST על הארד דיסק חדש לא עובד...

edoson

Recommended Posts

עשיתי GHOST על HD WD חדש שקניתי.

המחשב מזהה את הארדיסק גם מזהה אותו קבצי הGHOST שפתחתי מופיעים אבל כשאני משנה בביוס את האתחול לWD שעשיתי עליו GHOST רשום לי PRESS A KEY 2 REBOOT למה???

הWD מחובר כSLAVE ובביוס יש לי אפשרות לבחור מאיזה HD לעשות BOOT. מה לעשות? זה דחוף!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר הפעולות צ"ל

דיסק ישן מסטר דיסק חדש סלייב

העתקת הדיסק הישן לחדש עם Ghost

בסיום ההעתקה מכבים את המחשב

עושים BOOT עם הדיסק החדש בלבד

אחרי שזה מצליח מרכיבים

חדש מסטר ישן סלייב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>:( מה הקשר לסדר פעולות!!!?

אם לא הבנת אני יכול לבחור מאיזה הארדיסק לעשות BOOT בלי קשר למאסטר או סלייב. הבעיה היא שהמחשב לא מזהה על הכונן החדש למרות הGHOSא שעשיתי.

כרגע הWD מחובר כמאסטר הישן על סלייב ואני משתמש במערכת הפעלה שנמצאת על הסלייב כלומר על הכונן הישן...

מה לעשות? קניתי את הWD רק כדי לשים עליו את המערכת הפעלה לשיפור הביצועים... אוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעזאזל.. .כמו שחשבתי.

חשבתי אולי הGHOST IMAGE שעשיתי יצא דפוק, אז החלטתי לעשות אותו גם על האר דיסק הישן ולראות מה קורה. ובכן הIMAGE טוב מאד... כלומר כשאני שם את הIMAGE על הWD החדש, גם כשהוא בסלייב וגם שהוא במאסטר המחשב נותן הודעת שגיאה עם הפעלת המחשב "PRESS A KEY TO REBOOT" ואילו שאני מריץ את הIMAGE על ההישן בין עם כמאסטר ובין עם כסלייב המחשב עולה כרגיל...

יכול להיות שלא בצעתי סדר פעולות נכון בFDISK ועכשיו אין לWD מחיצת PRIMARY DOS?

עשיתי ככה:

יצרתי PRIMARY DDOS PARTITION, על 20% משטח הכונן, אח"כ יצרתי EXTENDED על שאר 80% של הכונן אח"כ יצרתי LOGICAL רק על ה EXTENDED.

מה הבעיה ??? ???

תודה גדולה לכל המשיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משתמש בקובץ גוסט או שאתה משכפל הרדיסק באופן ישיר ?

השיטה הכי יעילה היא להיכנס לגוסט ולהשתמש באופצית CLONE כדי להעתיק את כל הכונן הישן לחדש.

כשאתה מעלה את וינדוס מהכונן הישן אתה רואה את הכוננים המשוכפלים על ה W.D או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בקובץ GHOST. כן אני רואה את הקבצים המשוכפלים על הWD ואני יכול גם לגשת אליהם ולהפעיל אותם בלי בעיה.

על קובץ הGHOST יש לי נקייה מתוכנות ואותה אני רוצה לשים על הWD החדש. כפי שכבר אמרתי כשאני משכפל את הקובץ GHOST הזה לשני ההארדדיסקים אז בישן זה עובד (כלומר המחשב עולה כמו שצריך) ובחדש לא.

ניסיתי גם לשכפל את המערכת הפעלה שאני משתמש בה בישן לHD החדש בעזרת הCLONE אבל שוב אותה בעיה.

שורה תחתונה: אותם קבצים בדיוק על הישן והחדש, הישן עולה מהBOOT והחדש לא.

עוד דברים מוזרים שניתקלתי בהם במהלך הבאת הכונן החדש למצב שימושי:

1. אחרי שיצרתי מחיצות דרך הFDISK לא הצלחתי לפרמט את ההארדדיסק, קיבלתי הודעה בסגנון ERROR READING FROM MEDIA

אז העליתי את WIN דרך הכונן הישן ופירמטתי דרך WIN.

2. כאשר פירמטתי דרך WIN אז למחיצת הPRI DOS יכלתי לפרמט במערכת קבצים NTFS בלבד (לא נתנו לי עוד אפשרויות) ואילו במחיצה השנייה באותו כונן (EXTENDED) יכלתי לבחור בין NTFS ל FAT32. יש לזה סיבה מיוחדת?

כמו כן עשיתי לכוננים קוויק פורמט ולא פורמט מלא... אולי זה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדברים על גוסט...

שמעתי שיש לפעמים בעיות מכיוון שקבצים של שומרים כל מיני הגדרות סקטורים של ה-HD ועוד כל מיני כאלו...

ועל HD חדש עלולות להיווצר בעיות בגלל זה , זה נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לפרמט מחיצה שגדולה מ 32GB בפורמט FAT32 מתוך או 2000, פשוט החליטו למנוע את זה.

לא נתקלתי עדיין בבעיות בשיכפול של עם גוסט 2003, באיזו גרסה אתה משתמש ?

ניסית בכל זאת לשים את הדיסק לאחר השכפול לבד ?

אל תתן אפילו לוינדוס לעלות פעם אחת אחרי השכפול, תן לו לסיים וכשהו עושה ריסט תכבה את המחשב ותשאיר את ה W.D לבד וגם תוריד ממנו את הג'אמפר לגמרי באותו זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>:( מה הקשר לסדר פעולות!!!?

אם לא הבנת אני יכול לבחור מאיזה הארדיסק לעשות BOOT בלי קשר למאסטר או סלייב. הבעיה היא שהמחשב לא מזהה על הכונן החדש למרות הGHOSא שעשיתי.

כרגע הWD מחובר כמאסטר הישן על סלייב ואני משתמש במערכת הפעלה שנמצאת על הסלייב כלומר על הכונן הישן...

מה לעשות? קניתי את הWD רק כדי לשים עליו את המערכת הפעלה לשיפור הביצועים... אוף

סדר הפעולות חשוב בגלל שחלונות יודע מי זה דיסק C המקורי וברגע שמשכפלים עם Ghost ומפעילים מחדש נוצרים לו פתאום 2 דיסק C אז הוא חייב לקבוע מי זה C ומי זה D והוא בוחר את C המקורי כ C ועכשיו יש בעיה שכן המשוכפל כבר לא יבצע BOOT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר הפעולות חשוב בגלל שחלונות יודע מי זה דיסק C המקורי וברגע שמשכפלים עם Ghost ומפעילים מחדש נוצרים לו פתאום 2 דיסק C אז הוא חייב לקבוע מי זה C ומי זה D והוא בוחר את C המקורי כ C ועכשיו יש בעיה שכן המשוכפל כבר לא יבצע BOOT

מה שאתה אומר לא נכון, בוודאי ובוודאי לא נכון במקרה שלי .

כפי שאמרתי אני בוחר מאיזה הארדדיסק לעשות BOOT. כלומר אני אומר למחשב גש לSEGATE שזיהת כSLAVE, ותאתחל ממנו.

גם אם הכונן מפוצל המחשב ניגש למחיצה שמוגדרת כPRIMARY DOS PARTITION, שכשמה כן היא, המחיצה ממנה מאתחלים במצב דוס.

גם במחשבים עם ביוס פחות מתקדם לא קיימת הבעיה שהזכרת, המחשב ניגש ל PRIMARRY DOS PARTITION על הדיסק שיושב כמאסטר על הPRIMARY IDE בלוח. המחשב לא מתבלבל מאותיות (C D...L M N O P) פשוט בגלל שהוא לא ניגש לכונן לפי האות שמסמנת אותו אלא לפי המיקום שלו על הלוח והג'אמפרים שלו שמגדירים את המצב שלו.

המשוכפל לא יבצע BOOT בגלל שהוא לא מוגדר כמאסטר ולא בגלל האות שמסמנים אותו בה. חוץ מזה אני יכול לתת לך מקרה שאני עוקב בדיוק ע"פ סדר הפעולות שנתת אבל עדיין לא מתבצע BOOT מהכונן החדש.

בכל מקרה זאת לא השאלה, לא שאלתי איך עושים BOOT מכונן אחד ולא מאחר שאלתי איך זה שאני שם על כונן אחד ועושה BOOT דרכו, והוא לא עולה, ואילו אותה על דיסק אחר כן עולה.

אמירם, כן ,ניסיתי להשאיר את הWD לבד וקיבלתי אותה הודעה. אני בטוח שזה לא קשור להגדרות של מאסטר וסלייב.

כרגע החדש כמאסטר הישן כסלייב ומערכת ההפעלה מופעלת מהישן.

מה שמטריד אותי שגם אם אין על דיסק שמוגדר כBOOT זו לא צריכה להיות הודעת השגיאה... צריך להיות רשום SYSTEM BOOT FAUILER ...

נראה לי שלא השתמשתי טוב בFDISK.

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בחלונות אתה לא יכול לבחור דרך הביוס מאיזה דיסק לעשות BOOT

וגם לא לפי הג'מפרים והמיקום על הכבל.

היית יכול במערכות הפעלה קודמות אבל לא ב XP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, אתה טועה בגדול...

דבר ראשון תבין שכרגע, נכון לעכשיו, AS WE ARE SPEAKING , אין קשר בין הHD ממנו עושים BOOT למערכת ההפעלה, ואם היית קצת מבין במחשבים היית יודע גם למה... כבר הסברתי לך אלף פעמים בתגובות הקודמות שלי שהמערכת הפעלה שאני עובד איתה עכשיו, ברגע זה, אתה אני כותב את התגובות האלו, היא WIN שנמצאת על הSEGATE שלי שמשמש כרגע כSLAVE!!!!! (ואני בחרתי בביוס לאתחל דרכו)

אין קשר בין ביוס למערכת הפעלה.נקודה.וזו לא הבעיה אז רד מזה. בתגובה הקודמת שלי אמרתי לאמירם שגם כהWD היה לבד הופיעה אותה הודעה.

עריכה: לצורך העניין בדקתי מה קורה כשעל החומרה ממנה אני מבקש לאתחל לא מכילה קבצים מתאימים (אתחלתי מהCD ושמתי סתם דיסק)

ההודעה היתה: "SYSTM BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS A KEY"

בניגוד להודעה שקיבלתי "RESS A KEY TO REBOOT"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור ל FDISK כי הגדרות המחיצות וה MBR משוכתבות ברגע שאתה מבצע את הגוסט, זה בכלל לא משנה מה היה על הדיסק לפני שהתחלת.

מה שכן, יצא לי לראות פעם עם שהוא זוכר את הדיסק שהוא מותקן עליו לפי הדגם שלו אז הייתי חייב בפעם הראשונה לוודא שהדיסק המקורי שממנו שיכפלתי לא יהיה מחובר בבוט הראשון אחרי השיכפול, אחרי זה זה כבר לא היה משנה כי הוא הבין שהוא על דיסק חדש וכבר היה מוכן לעשות בוט מכל אחד מהשניים.

אני מציע שתעשה ניסויי אם זה אפשרי ותיקח את ה W.D הזה עם הוינדוס עליו למחשב אחר ותבדוק אם הוא יעשה שם בוט או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית נגד כל הקיצורי דרך להתקנה של מערכת הפעלה

כמה זמן אתה משקיע בלהכין קובץ גוסט להעביר אותו וכי"ב

ולפי מה שאני יודע זה לא תמיד עובד וגורם לשגיאות

הכי טוב לדעתי זה להכין answer file שמאפשר לך

ללחוץ אנטר על התקנה ללכת לחזור אחרי ???ויש מותקנת חדשה

נקיה עם רגיסטרי נקי וחדש

וחוץ מזה התקנה של זה לא דבר שכיח שעושים כל יומיים

אז בפעם ב שמתנים תתקין כמו שצריך כמה יקח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון בגוסט הוא שהוא משכפל את מערכת ההפעלה יחד עם כל התוכנות והדרייברים.

זה שימושי בגיבויי למחשב ספציפי או אם מתקינים מספר מחשבים זהים.

אין שום בעיה באופן כללי להשתמש בגוסט, הוא פועל מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...