דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 61 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

Kidney_stonE

אתה טוען שאתה לא מאמין.

אבל זה לא נכון. אין לך הוכחות שאלוהים לא קיים.

לכן העובדה שאתה טוען שהוא לא קיים זה עניין של אמונה ולא ידע.

נושא משעשע נוסף

במחלקה שלי בצבא יש 3 דתיים וחרדל"ש כך כךשיוצא לי לדון בכאלו עניינים מדי פעם.

ואף אחד מהם לא טוען שאלוהים אכן קיים. הם טוענים שיש מצב שהוא לא קיים אבל הם אישית מאמינים שהוא קיים.

הוא לא יכול להוכיח אבל אם תקרא את מה שהוא כותב תבין שהוא גם לא באמת מנסה.

-המדע רק מציין עובדות הוא מעולם לא ניסה להוכיח אם האל אשר אחראי ליצירה קיים או לא.

אולי היו כאלה שהשתמשו בתאוריות מדעיות לנסות להוכיח את ההפך מקיומו אך כל נסיונות אלה עלו בתוהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Kidney_stonE

אתה טוען שאתה לא מאמין.

אבל זה לא נכון. אין לך הוכחות שאלוהים לא קיים.

איך אפשר להכיח חוסר קיום של משהו??לא ממש ניתן מכייון שמשהו שלא קיים לא ניתן להוכחה.

אני אתן דוגמא

קיימת תולעת ענקית בגובה 60 מטר שהיא יצרה את העולם, איך היא יצרה את העולם? יש לה כוחות פלא היא אומרת מילה והופ! זה מופיע אז היא אמרה "ויהי עולם" והיה עולם.

איך היא נבראה? היא לא נבראה היא תמיד הייתה שם כמו אלוהים היא בלתי נראית ואם תראה אותה תמות!

יש לה רשימה למכולת שכתבה ביום השביעי שנהיה יום קדוש בכל שבוע ביום השביעי אתה חייב ללכת לקנות ואם לא חטאת ואז לא תגיע להיכל התולעים בשמים כשתמות! היא מחייבת אותך לחבוש נעל בלי שרוכים על הראש כדי לשמור על כבודה כי "היא דורכת עליך בלי שרוכי נעליה" .

אתה יכול להוכיח את חוסר קיומה? לא וגם לא תוכל כי התולעת הקדושה קיימת!! ותזהר היא צופה בך! ואם תחטא תגיע לעולם עינוי התולעים!

(ראה ערך FSM, ותבין את העניין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר להכיח חוסר קיום של משהו??לא ממש ניתן מכייון שמשהו שלא קיים לא ניתן להוכחה.

אני אתן דוגמא

קיימת תולעת ענקית בגובה 60 מטר שהיא יצרה את העולם, איך היא יצרה את העולם? יש לה כוחות פלא היא אומרת מילה והופ! זה מופיע אז היא אמרה "ויהי עולם" והיה עולם.

איך היא נבראה? היא לא נבראה היא תמיד הייתה שם כמו אלוהים היא בלתי נראית ואם תראה אותה תמות!

יש לה רשימה למכולת שכתבה ביום השביעי שנהיה יום קדוש בכל שבוע ביום השביעי אתה חייב ללכת לקנות ואם לא חטאת ואז לא תגיע להיכל התולעים בשמים כשתמות! היא מחייבת אותך לחבוש נעל בלי שרוכים על הראש כדי לשמור על כבודה כי "היא דורכת עליך בלי שרוכי נעליה" .

אתה יכול להוכיח את חוסר קיומה? לא וגם לא תוכל כי התולעת הקדושה קיימת!! ותזהר היא צופה בך! ואם תחטא תגיע לעולם עינוי התולעים!

(ראה ערך FSM, ותבין את העניין)

mesatla

תוכיח לי שהיתה שואה...

יש , מעניין לי אתה יודע את מה, אני מכחיש שואה.

אני יושב פה ומגחך על הילדותיות שבך, מנסה להתגרות ב"תמימות" טיפשית בחברי הפורום המאמינים, אבל תאמין לי, אני נותן חיוך כי הכל לטובה :), ומוחא לך כפיים על רמת הבגרות המופרזת. :yelclap:

לוהכיח משהו שאינו קיים הוא אומר לי, ומנסח לי דוגמאות סרק.

צא ולמד, הקשר היחיד בין האדם לאל הוא האמונה, ובחייך אם לא למדת את קורות המונותאיזם אז אל תתחיל אפילו בצחוק לחרטט לי את התקליט החוזר של "האדם המציא את אלהים", האדם המציא אלילי אבן, האלוהים, בורא כל חי, אשר תכנן אותך ומיקם לך גבות מעל העיניים (דוגמה אחת מאלפים שאף אחד באמת לא יכול להסביר), התגלה אל אבות אבותיך בעוד אנושות כל הפלנטה היתה פגאנית, אל הראשון אברהם איש-שומר ז''ל, תקרא עליו קצת, אולי תגלה עניין, והנה היום 4 וחצי מליארד מכירים בבורא כל חי, האל הנצחי, מסמל האיזון, בורא אור ובורא חושך, הוא אל האמת, והנה מדי יום מתחחנים אנשים להכנס אל דרכי סגידתו.

לכן אחינו הילדותי

כמו שאי אפשר להוכיח חומרית שהוא קיים אי אפשר להוכיח שאינו, אתה אשכרה עד עכשיו לא הבנת? :s07:

וגם מן הסתם אף אחד לא מנסה.

זה עניין של אמונה, ואתה לא יכול להוכיח אם הוא התגלה אל הטעונים לכך אז זה בכלל ניסיון מיותר מצדך, דבר שני, ישנן תופעות שלא ניתן להסביר, אם זה פלאי התכנון שבגוף האדם, שאף תאוריה לא נתנה להם טעון מספק או כזה המשקף את הגיון כל בני האדם כאחד, לכן אין על מה להסתמך, וכמו שזה נראה לעולם לא יהייה.

מהיא ריקנות?

להצהיר שאתה חיה כשאר החיות, רק החזק שורד אה ? LOL, אני יתן לך מתכון טוב למרינדה שבה השרתי את בשרו של השכן הווזווז שלי לפני צלייה טובה במנגל, אמרת שאנחנו לא שונים מבעלי חיים, אז בוא נבשל אחד את השני WTF? :nono:

ישנו הגיון, ישנו חוק של מעלה, וישנה תבונה, זה המבדיל אותך מבעלי החיים, מן הסתם? להההה...

:xyxthumbs:

אז כמו שידוע לכולנו, חיים פעם אחת, גם אתה להזכירך, במה תבחר?

שביל הריקנות או שביל המליאה?...

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב לא מבין מה ילדותי בתגובה של הבחור?!!!!

הוא נתן לך דוגמא בעזרת סיפור שבישבילו להאמין בבורא זה כמו שיספרו לו על מפלצת ספגטי שאומרת מילה והופ היא בוראת את העולם .. נו ו..

מה אתה רוצה ממנו... הוא לא מאמין בדבר הזה וזה לא נשמע לו הגיוני

לך למשל נשמע לא הגיוני להאמין בפסלי אבן... להרבה אנשים פעם זה היה מאוד הגיוני

מה שנשמע לך הגיוני זה להאמין במשהו אחר ...... לאנשים אחרי זה ממש לא הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא נתן לך דוגמא בעזרת סיפור שבישבילו להאמין בבורא זה כמו שיספרו לו על מפלצת ספגטי שאומרת מילה והופ היא בוראת את העולם .. נו ו..

חחח

אתה חושב שאכפת לי במה הוא מאמין?, ממש לא, הוא קובע עובדות כאילו הוא באמת יודע אם האל קיים ואם האל לא, אם הוא לא מאמין בקיומו זה לא מסמיך אותו לקבען שבאמת יכול לטעות ולהטעות בדוגמאות סרק.

אני בניגוד אליו לא מנסה להוכיח אם האל קיים או לא כי אין לי דרך להוכיח לו, חומרית, ישנה האמונה, מה שככל הנראה אין לו.

אם הייתי ילדותי עם הראש בקיר הייתי מנסה להוכיח, דבר בלתי אפשרי, רק האמונה מעומק הלב. :xyxthumbs:

-זה לא הגיוני למוח אנושי תקין סלח לי, רד לעומק העניין, הגיון ברובו המכריע הוא דבר חד משמעי.

אבן, בצורה כל שתהייה, אם זה פסלון של דגון, של זאוס, של ישו, של מוחמד, של תנין או של חמסה\מגן דוד, באמת מסמלת משהו?, לא, זאת אבן, לכל צורה שתגולף. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,בעת העתיקה רוב העולם האמין בזה והמיעוט לא.

האם כאשר אתה בדעת מיעוט,אתה תקרא לרוב אידיוט(הקצנתי את זה בכוונה)?

עכשיו,כדי שנמשיך בדיון הזה,הוכח לי בבקשה שאין דבר כזה "חד הקרן הוורודה הבלתי נראית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב,בעת העתיקה רוב העולם האמין בזה והמיעוט לא.

האם כאשר אתה בדעת מיעוט,אתה תקרא לרוב אידיוט(הקצנתי את זה בכוונה)?

עכשיו,כדי שנמשיך בדיון הזה,הוכח לי בבקשה שאין דבר כזה "חד הקרן הוורודה הבלתי נראית".

אם אינך יודע מאום על קורות המונותאיזם אל תנסה לברוח מהנושא עליו דיברתי עם ידידנו אל גיחגוחים אישיים מדעותיך על אלוהים.

אחרי שתלמד, תבין מה השוני כאן, ולמה אמונה היא מילת המפתח.

אבל שוב, אחרי שתלמד, עד אז אל תוריד מערך הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מצטער שהורדתי מערך הדיון...

אני יודע שאמונה היא מילת המפתח,אבל גם הרוב בעת ההיא האמין,אומנם בפסלים אבל האמין.

כן אבל שוב אתה מתעלם מחוסר ההגיון, פסלון הוא גילוף אבן, משמע הוא אבן מן הטבע שעברה שינוי לצורה אחרת אך היא עדיין אבן.

אני מצטער מאד אבל באבנים אי אפשר להאמין.

לכן בעצם סתם ציינת עובדה מעניינת, לא יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להאמין באבן שאנשים בעצמם עיצבו ולהגיד שהיא בראה את העולם

שמת לב מה כתבת?

זה לא בלתי אפשרי אלא קשה.

אותו דבר לגבי אלוהים.

קשה להאמין במשהו שלא ניתן להוכיח או לראות.

אותו דבר בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצור יא חופרים כול אחד יאמין במה שהוא רוצה

לכול אלה שמאמינים לכו תאמינו ותעזבו את אלה שלא מאמינים בשקט

כמו שאלה שלא אכפת להם שאתם מאמינים גם לכם לא צריך להיות אכפת שאנשים לא מאמינים יא אנשי מערות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמת לב מה כתבת?

זה לא בלתי אפשרי אלא קשה.

אותו דבר לגבי אלוהים.

קשה להאמין במשהו שלא ניתן להוכיח או לראות.

אותו דבר בדיוק.

שוב מן הכתוב עולה שלא למדת על קורות המונותאיזם, אחרי שתלמד תבין מה ההבדלים, וגם אם אתה אתאיסט מוחלט, רק מטעמי השכלה...

Mesatla

כנ''ל גם אליך.

אולי למעשה רק אליך.[br]פורסם בתאריך: 10.07.2008 בשעה 02:55:53

קיצור יא חופרים כול אחד יאמין במה שהוא רוצה

לכול אלה שמאמינים לכו תאמינו ותעזבו את אלה שלא מאמינים בשקט

כמו שאלה שלא אכפת להם שאתם מאמינים גם לכם לא צריך להיות אכפת שאנשים לא מאמינים יא אנשי מערות

איזו תגובה חופרת וילדותית בשפה של שוק, בחייך, יש פה דיון שלם המערב נושאים שהם הסטוריה שלמה, אל תבוא לפה ותעמיס בהודעות סרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...