דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 59 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

OC כתב

1.בתנ"ך רשום הרבה פעמים אלוהים חשב החליט וכו אז תסביר לי איך זה יתכן שכול יכול ויודע צריך לחשוב?

מה יש לאלוהים מוח או משהוא כזה?

2.תסביר לי את זה שעם העולם קיים 6 אלף שנה והוא ניברא יחיד עם הכוכבים

איך זה שאני יכול ליראות כוכב שהוא מליון שנות אור מכדור ארץ.

יש כאן שני הפכים רציניים ביותר.

1.זאת השאלה השקרית והטפשית ביותר ששמעתי בכל הדיונים בנושא כאן עד היום.

2.זאת השאלה הכי הגיונית ודרושה ששמעתי בכל הדיונים בנושא כאן עד היום.

-האל לא מתואר בשום מקום כחושב, אין שום פסוק שבו האל חושב, ישנם פסוקים כמו וירא אלוהים כי טוב, האל ברא ועיצב נוף כזה ונוף כזה וירא כי טוב, וראה כי טוב, בין החיים לבין הטבע עצמו.

"מה יש לאלוהים מוח או משהו כזה"? (לפני שאענה לך תדע לך שזה ילדותי מאד מצדך לשאול שאלה בצורה פשוטה ועלובה זו אבל אף אחד לא באמת לוקח ברצינות את זה).

-האל אינו בעל צורה, בדומה לנהג המשליט , הוא המשליט סדר ביקום, ומן ההגיון אחראי לראשית ולסידור כל הדברים, אין לו צורה, ולכן איננו יכולים לראות אותו, בני האדם המפושפים והקטנים, בסה''כ נבראנו על ידו וקיבלנו ממנו תבונה, בניגוד ל"בעלי חיים" (בכל מובן המילה) אחרים.

האל, ברוך הוא וברוך שמו, הוא היוצר ליצירה, כך אני מאמין, כך ההגיון מורה, ועם אמונה זו אמות, אמות בחיוך, פנימי אולי, שלא חייתי חיי ריקנות,שזכרתי את זה אשר קבע את מהירות צמיחת השיער שלי בראש מנגד השיער שבידיים, הוא האל, בורא הבריות.

(אגב, ראה דאיזם).

2.אם מישהו יטרח להביא את הפסוק, רוני\איסתרא, מישהו?.

מבחינתי זאת שאלת השאלות, את התשובה לקיומו של האל אני כבר יודע.

אבל אל תשכחו, האל קדם לתנ''ך, ההגיון קדם לתנ''ך, הסימנים שבשטח קדמו לתנ''ך, את האמונה שיש לי, יש לי לפני המדע ולפני דת רק מפני ההגיון והזכרון לקדוש ברוך הוא.

אבל מה שכן: לאמר שאותם הכוכבים לא היו פה לפני הבריאה המתאורת בתנ''ך זה דבר לא הגיוני בעליל, כי מן הסתם ראו אותם לפני 7000 שנה וגם לפני 10000 שנים, אף שאין הוחכה חותכת (שגם לא צריך אותה), כמו שנאמר, ההגיון קודם להכל, ואת כל זה אמרתי בידיעה שנושא 6000 השנה הוא בעצמו עניין שרוי במחלוקת ביהדות, זה שהרוב הולכים בעד דעה זו זו סתם עובדה יבשה.

רוני אשמח לדעת מהיא דעתם של פרשני התורה בנושא זו, כי זו אכן שאלת השאלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

OC:

אם היית הבורא אז היית מחליט לנו מה טוב ומה לא טוב.

Rahat lokum:

לגבי שאלה 2?

הבאתי כמה פירושים בעמוד הקודם

6000 שנה יש מחלוקת מה יהיה דאז. אבל יש ספירה מאדם ועד היום שכבר חלפו 5768 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני,העתקתי לפה את טוקבק מספר 3 בכתבה הזו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3558558,00.html

הנה הטוקבק:

"אפרופו הודעות שרשרת, היה לי פעם ידיד חילוני שהמשיל את כל התורה כולה להודעת SMS.

כלומר - מישהו פעם התחיל בסגנון: "והיה אם לא תשמרו את כל המצוות האלה וכו' וכו' ..." , וגם לא תעבירו את ההודעה ל - 20 אנשים, בסגנון: "ושננתם לבניך ולבני בניך וכו' וכו' ...." , אז: "ובאו עליך כל-הקללות האלה והשיגוך".

ואחרי שהפכתי והפכתי בזה, ראיתי שיש דברים בגו'. התורה היא באמת איזה סוג מסוים של הודעת שרשרת.

אני מתערב איתכם שיהיו כאן כמה טוקבקים שישכילו לעשות את המשל הזה.

אני גם מתערב איתכם שיהיו כאן כמה טוקבקים שיגידו שלעשות הקפות בחג הסוכות בעודך מחזיק פירות ועציצים ביד, זה הגיוני בדיוק כמו לשלוח הודעת שרשרת."

דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להגיב פה משהו לגביך רוני

הבנתי שאתה מאמין

ואשריך ואשרי חלקך

גם אני מאמין ולמעשה אני אפילו כמו חרדי חוץ מהקטע של הלבוש אני מאמין בכל התורה כולה

עכשיו

מצער אותי שאתה מביא דברים מאתרים של שופר, הדברות, וכו'...

דע לך

כל הניסיון של הרבנים להוכיח לבעלי ההשכלה בצורה מדעית

זה שקר

אני יכול להפריח לך שלוש תרבע מהאתרים האלה ואני דתי גמור ואין סיכוי שאני אזוז כי האמונה שלי בבורא עולם זה משהו שהשתקע לי במוח

ולמען האמת אם אני "אגלה" שאין בורא לעולם אני אתאבד ואם מישהו רוצה לשאול למה שישאל

בכל אופן אל תביא משם טענות

כי זה באמת אבל באמת עצוב לי לראות את זה

זה מוריד מהערכיות של הרבנים

תביא לאנשים פה את התורה עצמה

בכל אופן

בכל קשר לשאלת גיל העולם

זה עניין של אמונה

אל תספרו לי סיפורים

התורה לא מציינת בשום פנים ואופן את גיל העולם

אלא את תחילת העולם כלומר מהאדם הראשון ואילך

כל הקודם לזה זה סודות שלא נראה לי שמישהו יודע

ולמען האמת

פה התורה מתחברת עם המדע

אין בעיה לתורה להודות למדע שאכן העולם(כד"א) קיים 5 מיליארד שנה או העולם 13.5(?)

מה גם שהקב"ה שולט בכל הטבע משמע הוא מסוגל לגרום לחומר להראות בבדיקת גיל חומר כבן כמה שרק ירצה

כן נכנס האלמנט של האמונה

תאמין במה שתרצה

אין פה סתירה

יש פה חוסר חיבור בין התפיסה של חסרי האמונה לבעלי האמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שהקב"ה שולט בכל הטבע משמע הוא מסוגל לגרום לחומר להראות בבדיקת גיל חומר כבן כמה שרק ירצה

כן נכנס האלמנט של האמונה

תאמין במה שתרצה

אין פה סתירה

כרגע שכנעת אותי סופית למה לא להאמין.

אני לא רוצה להאמין בשקרים.

אתה טען שאלוהים יכול לגרום לחומר להראות בכל גיל ולכן העולם יכול להיברא לפני 3 דקות ואנו נבראנו עם כל הזכרונות שלנו.

אני מאמין בכוח עליון,עד שמצליחים להסביר את אותו הדבר שלא ידעו קודם.

זה עוזר מאוד להאמין במשהו כזה אבל לא להיות פנאט לזה,זה כבר יכול לסכן אנשים וזה לא בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להגיב פה משהו לגביך רוני

הבנתי שאתה מאמין

ואשריך ואשרי חלקך

גם אני מאמין ולמעשה אני אפילו כמו חרדי חוץ מהקטע של הלבוש אני מאמין בכל התורה כולה

עכשיו

מצער אותי שאתה מביא דברים מאתרים של שופר, הדברות, וכו'...

דע לך

כל הניסיון של הרבנים להוכיח לבעלי ההשכלה בצורה מדעית

זה שקר

אני יכול להפריח לך שלוש תרבע מהאתרים האלה ואני דתי גמור ואין סיכוי שאני אזוז כי האמונה שלי בבורא עולם זה משהו שהשתקע לי במוח

ולמען האמת אם אני "אגלה" שאין בורא לעולם אני אתאבד ואם מישהו רוצה לשאול למה שישאל

בכל אופן אל תביא משם טענות

כי זה באמת אבל באמת עצוב לי לראות את זה

זה מוריד מהערכיות של הרבנים

תביא לאנשים פה את התורה עצמה

בכל אופן

בכל קשר לשאלת גיל העולם

זה עניין של אמונה

אל תספרו לי סיפורים

התורה לא מציינת בשום פנים ואופן את גיל העולם

אלא את תחילת העולם כלומר מהאדם הראשון ואילך

כל הקודם לזה זה סודות שלא נראה לי שמישהו יודע

ולמען האמת

פה התורה מתחברת עם המדע

אין בעיה לתורה להודות למדע שאכן העולם(כד"א) קיים 5 מיליארד שנה או העולם 13.5(?)

כן נכנס האלמנט של האמונה

תאמין במה שתרצה

אין פה סתירה

מתאו אתה צודק בהכל.

מה שהחרדים\גופים נוצרים עושים זה שכתוב של המדע, אי אפשר בכלל להוכיח את קיומו של האל במדע.

המדע מתאר עובדות יבשות, למשל שאנחנו תרכובת כימית, האם זה באמת פוסל את קיומו של האל?

נשאלת שאלה, למה יש רגש, טוען המדע זה הורמונים, נו פנאן זה הורמונים, זו תפאורה שגילינו ברוב תבונתו, האם זה באמת פוסל את קיומו של האל?...

אני יאמין עד יום מותי מטעם ההגיון שהעובדה ששיערות ראשינו צומחות במהירות שונה באופן קיצוני משאר הגוף זאת הוחכה פשוטה ואמיתית לתכנון שבאנו, והמתכחש לה משקר לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמונה, עד כמה שאני מבין פירושה הנחה שדבר מה נכון ללא הוכחה אמפירית.

יש דברים שלא ניתן לקבל להם הוכחה אמפירית.

לדוגמה אני מאמין שאני לא ארצח את אחי הקטן ואוכל את גופתו.

אבל עד שאחד מאתנו ימות אין שום דרך לודא שהנחה זו נכונה.

לעומת זאת ניתן להביא הרבה ראיות נסיבתיות שלא אעשה זאת.

כדוגמת. חינוך אנטי קניבלי,מערכת יחסים יציבה עם אחי, העדר נטיות רצחניות, מעט תקדימים.

באותה דרך אני מאמין שקיומה של "ישות עליונה"כל יכולה שבראה את היקום איננה סבירה

כל יכולות היא דבר פרדוקסלי - נוגדת את חוקי המתמתיקה.

חוקי המתמתיקה אף פעם לא כושלים בפתרון בעיות. 1 תמיד שווה 1

ו1 ועוד 1 תמיד שווה 2.

אנשים בדרך כלל נהגו להמציא ישויות עליונות ולהאשים אותן בכל מה שקורה

ואינם מסוגלים להסביר. דת\אמונה מהווה נחמה לאנשים - דרך לברוח מצרות היוםיום

או לפחות להאשים מישהו בהן. אבל עובדה שלא קיימים אנשי דת שהוכיחו

שמסוגלים לעשות אי אלו פעולות מעבר לאחד האדם.

נראה שכל עליונה מספיק יכולה להראות

כמו קסם\כח עליון לעייני מתבונן בעל נחותה.

אבל הי, גם אם יש ים ראיות שלא קיים יצור עליון כזה הן כולן נסיבתיות

מצד שני יש ים ראיות נסיבתיות שקיים אלוהים אני מתעצל לחשוב על כאלה כרגע אבל בטח יש כמה...

בכל מקרה דעתי היא - חף מקיום עד שיוכח קיומו.

ובקשר לדת - אצא מנקודת הנחה שיש אל:

מי אתם חתיכת (2#%@#^%@#^%^%) שתגידו לי שאסור לי לזיין את אמא שלי (וגם אבא שלי) אם בא לי?

או ללכת ברחוב בעירום או לאכול חזיר ולקנח בכוס חלב? או לרצוח. לעשות ניסויים גנטיים או מה שבא לי.

מי אתם לאמר לי את רצונו של האל!??! האל נתן בי את הכוח והיכולת והרצון אז מדוע שלא אעשה.

איך נאמר? "תודה על כל מה שבראת"

כל הכתוב בפסקה הנ"ל אין בו רמיזה לכך שיש בדעת הכותב לבצע אי אילו מן המעשים המצויינים. הכותב לא מזדהה עם רוב רובם של המעשים הללו אך חושב שכל עוד אדם לא פוגע פיזית או נפשית באנשים אחרים זכותו לעשותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לדת - אצא מנקודת הנחה שיש אל:

מי אתם חתיכת (2#%@#^%@#^%^%) שתגידו לי שאסור לי לזיין את אמא שלי (וגם אבא שלי) אם בא לי?

או ללכת ברחוב בעירום או לאכול חזיר ולקנח בכוס חלב? או לרצוח. לעשות ניסויים גנטיים או מה שבא לי.

מי אתם לאמר לי את רצונו של האל!??! האל נתן בי את הכוח והיכולת והרצון אז מדוע שלא אעשה.

איך נאמר? "תודה על כל מה שבראת"

---------------------------------------

מהכתוב אנו למדים שאתה מעט ממורמר.

אז יודע מה?

-תרצח

-תבשל את שכן שלך החנון כי במילא רק החזק שורד ושניכם תרכובת כימית - אל תשכח לתת לנו מתכון טוב או מרינדה טובה להשרות בשרו.

-תגנוב, תאנוס, תצית בני אדם ברחוב

-תפצח גולגלות של אנשים זקנים ונחמדים

-תהייה חרא של בנאדם.

זאת הבעייה אחינו, כשליצור תבונתי אין חוק של מעלה, הוא לא פחות גרוע מחיה כשאר החיות.

בנוסף

אתה משכנע את עצמך שאתה מבין בדתות (בעיקר במונותאיסטיות) אך לאחר עיון בדבריך הרושם מתהפך, אתה לא יודע כלום, שים לב כמה שאלות אתה שואל תוך כדי כתיבת הדברים.

אתה מדבר בלי הגיון לצערי ועד שלא תלמד על הנושא אל תגבב שטויות, אתה מוריד מערך הדיון.

אנשים בדרך כלל נהגו להמציא ישויות עליונות ולהאשים אותן בכל מה שקורה

ואינם מסוגלים להסביר. דת\אמונה מהווה נחמה לאנשים - דרך לברוח מצרות היוםיום

-זאת שטות שפלטת שאין לה שום אסמכתא תאולוגית\ארכאולוגית, אין בשום תרבות בעולם עוד אל כמו שהגיח אל העולם מההתגלות הראשונה וכמו הידע הרב שיש עליו מן התורה, בכל העולם כולו, מסין ועד האצטקים סגדו אלילי אבן, כל תרבות ללא יוצא מן הכלל היתה פגאנית, לא היתה אף אחת מונותאיסטית המהללת את בורא כל חי אשר לא מכבודנו לדעת שמו, זה אשר התגלה אל אברהם ונתן תורה למשה, נביא דת משה וישראל ממנה התפתחו היהדות, הנצרות, הסלאם ושאר הכתות.

לא התכוונתי לענות לדברים חד משמעית פשוט השתמשתי בהם כדוגמה, אני יודע שאתה לא מבשל את אחיך הקטן או מצליף באבא שלך פשוט כי אתה יכול לעשות את זה אבל רק כדי שתבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות במיץ

מה זה מי הוא שיגיד לך

זה כמה אבא שלך

שיחנך אותך שיגיד לך שמע בני אל תרצח בחיים שלך

לך לקיבינמק אבא מי אתה שתגיד לי לא לרצוח

תחשוב טוב טוב מה שאתה אומר

הקב"ה ברא אותך (בהנחה שאתה מאמין כמובן כמו שרשמת) ואם הוא יבקש ממך משהו ויגיד לך שזה לטובתך

אז תשאל מי הוא שיגיד לך?

האם תעז פנים בפני אבא שלך?

יוצרך?

אל תפלוט פה שטויות

דת ואמונה מהווים נחמה לאנשים..........? וואט דה פאק

זה שטיפת מוח שעשו לך ששמעת מפי אנשים כשהיית קטן עד לגדלותך

שטויות במיץ

מה גם שזה כמו שתאמר

שכשבן אדם פונה לאביו ואומר לו אבא אני צריך שתעזור לי

מה הוא בנאדם גרוע? לא טוב? האם צריך למחות בו על מעשיו?

לא ההפך, הוא צריך את אבא שלו

חוץ מזה אני חזרתי בתשובה כשהיה לי הכול, חברים טובים, כסף, לימודים טובים, עתיד, שאיפות

אבל תמיד הייתי חושב על פאק מה אני עושה פה?

הייתי עושה חשבון בראש

אם אני אמות מחר, מה יקרה לכל מה שעשיתי עד היום

ועוד 10000 תהיות של אדם שמחפש תכלית למה שהוא עושה

בנאדם בלי תכלית הוא בנאדם מת

רוצה סיבה הגיונית למה?

כשיהיה לי זמן חחחח^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת ואמונה מהווים נחמה לאנשים..........? וואט דה פאק

זאת בדיוק הסיבה ידידי:

אתה זקוק לנחמה כי התפיסה שאין לך תכלית קשה עליך.

הלא מאמינים (ואני בכללם) מסתדרים עם הנתון הזה, וממשיכים לחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה אני חזרתי בתשובה כשהיה לי הכול, חברים טובים, כסף, לימודים טובים, עתיד, שאיפות

אבל תמיד הייתי חושב על פאק מה אני עושה פה?

הייתי עושה חשבון בראש

אם אני אמות מחר, מה יקרה לכל מה שעשיתי עד היום

ועוד 10000 תהיות של אדם שמחפש תכלית למה שהוא עושה

רוצה סיבה הגיונית למה?

כשיהיה לי זמן חחחח^^

זאת אולי הסיבה האמיתית למה אנשים מאמינים באלוהים. כשבנאדם מגלה שהוא לא מרכז העולם, שההורים שלו לא מושלמים, שלא תמיד הטוב מנצח, שיש חוסר צדק בעולם, שבני אדם הם אגואיסטים ומושחתים, שהוא חי על כוכב זעיר וזניח ביקום ושאין "סיבה" לכך שהוא קיים - הוא מאבד את הביטחון ומרגיש חלש, אפסי וחסר חשיבות. אנשים חזקים מסתכלים לאמת ולפחדים שלהם בפנים מתמודדים איתם ומתגברים עליהם. אז מה אם אני לא הכי חכם, יפה ומוכשר בעולם? אז מה אם יש חוסר צדק בעולם? אז מה אם אין "סיבה" שלשמה נולדתי? אז מה אם אני לא יודע המון דברים כמו איך העולם נוצר, האם יש חייזרים וכו? אני מחליט שזה לא מטריד אותי, כי אין טעם להיות מטורד מזה. אם אני אמציא לעצמי שיש דמות כל יכולה שבראה אותי ודואגת לי זה לא ישנה את האמת שאני עדיין לא יודע כלום. זה רק לספר לעצמי סיפורים. הרבה יותר בוגר להתמודד עם המצב ופשוט להחליט שלא להיות מוטרד ממנו.

ובנוגע ל"תכלית" - זה שטויות. אתה לא יכול להגיד על בנאדם שיש לו "תכלית". זה לא חפץ. לבנאדם יש מטרה - המטרה של כל בנאדם היא להשיג אושר, הנאה, וסיפוק. הסיבה שבני-אדם רוצים כסף היא בשביל להגביר את ההנאה שלהם (ואולי גם האושר) - קניית מחשב חדש, מכונית חדשה, חופשה בחו"ל וכו' גורמות הנאה. בני אדם גם מחפשים ומוציאים אושר ע"י אהבה של בן/בת-הזוג, בילוי עם חברים וכו. סיפוק, שאתה בטעות קורא לו "תכלית", מושג ע"י תחושה של יצירת ערך ועשיית דברים שהאדם טוב בהם ונהנה לעשותם. מדובר על בעיקר עבודה (למרות שהרבה עובדים בעבודות שאינם אוהבים עקב אילוצים שונים) ועל התעסקות בתחביבים (במחשבים: , אובר-קלוקינג. בתחומים אחרים: איסוף בולים, צניחה חופשית, דיג, רכיבה על סוסים וכו'). תחביבים כמובן גורמים להנאה ובנאדם שלמשל עובד בעבודה אותה הוא אוהב מאוד לעשות, מרגיש שהיא חשובה ומרוויח בה הרבה כסף שמאפשר לו בזמנו הפנוי לעשות דברים שמהנים אותו - השיג הרבה בחיים שלו.

למרות זאת, בני אדם מרגישים לפעמים ריקנות מכיוון שהם מרגישים שהם לא יודעים "מי הם". חשוב שכל בנאדם יכיר את עצמו על ידי כך שישאל את עצמו בצורה אישית את השאלות: "במה אני מאמין (במובן הפילוסופי)? לאן אני רוצה להגיע בחיים? מה גורם לי הנאה/אושר? מהן דעותיי בנושאים שונים? מהם הדברים שחשובים לי אישית? מהי גישתי לחיים?" וכו'. בנאדם ששואל את השאלות האלו את עצמו ויכול לענות עליהן לאחר מחשבה מעמיקה, לדעתי, הוא בנאדם יותר בטוח בעצמו, יותר שלם, יותר שלו ורגוע ויותר חזק מנטאלית. אין תשובות "נכונות" או "לא נכונות" בתהליך הזה של ההתבוננות פנימה, וזה לא קשור לפילוסופיה ההודית, הבודהיזם, היהדות, הנצרות וכו'.. בנאדם לא צריך דת בשביל לגבש את דעותיו האישיות על העולם ועל החיים. לדעתי אפילו יש יותר לכבד ולהעריך בנאדם שעיצב את דעותיו ואת דרך חייו בעצמו מאשר אדם שאומר "החיים שלי על הפנים, אז אני אעשה Copy-peast מהחיים של אלו שמאמינים באלוהים כי אולי הם מאושרים". ממש Another brick in the wall.

את אדם לא צריך דת בשביל להיות מאושר, רגוע, שלו ומסופק בחייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שלא קראתי כל מה שכתבת

ההתחלה הייתה שטותית אז הסקתי לגבי ההמשך

תחשוב מה תחשוב

נמאס לשמוע דעות חסרות דעת על בלה בלה בלה הרגשת כך וכך

ואל תבלבל לי תשכל בקשר לאין תכלית לבנאדם בעולם

על פילוסופיה שמעת?

למדת פעם פילוסופיה

נוכחת בקורסים בפילוסופיה באוניברסיטה?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A7%D7%96%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D

שאלת השאלות

מי שלא שואל תשאלה הזאת

עצוב לי עליו, כי הוא חי חי חי , מת ותו לא. מה עם כל מה שהוא בנה בעולם הזה? אוקי נשאר לעולם שעדיין קיים, אבל מה איתי, אנוכי

עשה לי טובה אל תגיד לי עליי דברים שאתה ממש ממש לא מכיר אותי ואת גישתי לחיים

אז מה אם אני לא יודע המון דברים כמו איך העולם נוצר, האם יש חייזרים וכו? אני מחליט שזה לא מטריד אותי, כי אין טעם להיות מטורד מזה.

? אתה דעת מיעוט

רבים יושבים על התחת במטרה לבדוק האם ישנם חיים בלה בלה או חייזרים או כל דבר אחר

זה שאותך זה לא מטריד זה מראה עליך ולאו דוקא על אחרים

זאת אולי הסיבה האמיתית למה אנשים מאמינים באלוהים. כשבנאדם מגלה שהוא לא מרכז העולם, שההורים שלו לא מושלמים, שלא תמיד הטוב מנצח, שיש חוסר צדק בעולם, שבני אדם הם אגואיסטים ומושחתים, שהוא חי על כוכב זעיר וזניח ביקום ושאין "סיבה" לכך שהוא קיים - הוא מאבד את הביטחון ומרגיש חלש, אפסי וחסר חשיבות.

מאיפה הסקת את זה? ממש עצוב לי לשמוע על בנאדם כמוך שאין לו מושג מה אנשים חושבים

מישהו אמר שאי פעם שאלתי שאלות כאלה?

סך הכל חייתי את החיים שלי ממש טוב

ובמוחי נשאלה השאלה למה אני פה לעזאזל

הייתי אומר סקרן, מחפש לדעת

גדולי המדענים/פיזיקאים וכל מה שרק תרצה עוסקים בוקר צהריים וערב על מנת לענות על זה

על איך העולם נוצר

על מה אנחנו עושים פה

ואתה טוען שאנחנו חסרי אופי

אמממ

[br]פורסם בתאריך: 8.07.2008 בשעה 02:19:38

זאת בדיוק הסיבה ידידי:

אתה זקוק לנחמה כי התפיסה שאין לך תכלית קשה עליך.

הלא מאמינים (ואני בכללם) מסתדרים עם הנתון הזה, וממשיכים לחיות.

אז מה אתה עושה פה בדיון הזה? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אם אני לא יודע המון דברים כמו איך העולם נוצר, האם יש חייזרים וכו? אני מחליט שזה לא מטריד אותי, כי אין טעם להיות מטורד מזה.

? אתה דעת מיעוט

רבים יושבים על התחת במטרה לבדוק האם ישנם חיים בלה בלה או חייזרים או כל דבר אחר

זה שאותך זה לא מטריד זה מראה עליך ולאו דוקא על אחרים

זה לא מטריד אנשים, זה מעניין אנשים. מדען שמנסה לבדוק איך העולם נוצר לא חוזר כל יום הביתה בדיכאון ומוטרד מזה שהוא לא גילה את התשובה. ההפך - זה רק מדרבן אותו להמשיך ונותן לו מוטיבציה.

זאת אולי הסיבה האמיתית למה אנשים מאמינים באלוהים. כשבנאדם מגלה שהוא לא מרכז העולם, שההורים שלו לא מושלמים, שלא תמיד הטוב מנצח, שיש חוסר צדק בעולם, שבני אדם הם אגואיסטים ומושחתים, שהוא חי על כוכב זעיר וזניח ביקום ושאין "סיבה" לכך שהוא קיים - הוא מאבד את הביטחון ומרגיש חלש, אפסי וחסר חשיבות.

מאיפה הסקת את זה? ממש עצוב לי לשמוע על בנאדם כמוך שאין לו מושג מה אנשים חושבים

מישהו אמר שאי פעם שאלתי שאלות כאלה?

סך הכל חייתי את החיים שלי ממש טוב

ובמוחי נשאלה השאלה למה אני פה לעזאזל

הייתי אומר סקרן, מחפש לדעת

גדולי המדענים/פיזיקאים וכל מה שרק תרצה עוסקים בוקר צהריים וערב על מנת לענות על זה

על איך העולם נוצר

על מה אנחנו עושים פה

ואתה טוען שאנחנו חסרי אופי

אמממ

[br]פורסם בתאריך: 8.07.2008 בשעה 02:19:38

אז מה אתה עושה פה בדיון הזה? :-\

אמרתי "שבנאדם". התייחסתי לאנושות כולה. מה לעשות, שאדם שומע שהכוכב עליו אתה חי הוא יותר קטן מגרגיר אחד של חול ביחס ליקום, ושאתה יודע שאתה כ"כ קטן ביחס לכדור הארץ - קשה לו להרגיש חשוב ומיוחד. זה שאתה מתייחס לכך באופן אישי אומר שעל ראש הגנב בוער הכובע. ומה הקשר לחסרי אופי?

ובנאדם שסקרן ומחפש לדעת אמור להיות גם ספקן. לא יכול להיות שתשאל "איך נוצר היקום", ויביאו לך ספר שכתוב בו "קוראים לי אלוהים ואני בראתי את היקום" ואתה תאמין לו. זה מגוחך. זה לא נקרא "לחפש תשובות" והקישור שנתת קצת קצת יותר רציני וחשוב מהתנ"ך. אם כבר אתה יודע מה זה אקזיסטנציאליזם, אולי גם תקרא קצת מכתביו של ניטשה באותה הזדמנות. ובכנות, ועם כל הכבוד, אתה לא מספיק חכם בשביל להתנשא עלי. באמת שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מטריד אנשים, זה מעניין אנשים. מדען שמנסה לבדוק איך העולם נוצר לא חוזר כל יום הביתה בדיכאון ומוטרד מזה שהוא לא גילה את התשובה. ההפך - זה רק מדרבן אותו להמשיך ונותן לו מוטיבציה.

אמרתי "שבנאדם". התייחסתי לאנושות כולה. מה לעשות, שאדם שומע שהכוכב עליו אתה חי הוא יותר קטן מגרגיר אחד של חול ביחס ליקום, ושאתה יודע שאתה כ"כ קטן ביחס לכדור הארץ - קשה לו להרגיש חשוב ומיוחד. זה שאתה מתייחס לכך באופן אישי אומר שעל ראש הגנב בוער הכובע. ומה הקשר לחסרי אופי?

ובנאדם שסקרן ומחפש לדעת אמור להיות גם ספקן. לא יכול להיות שתשאל "איך נוצר היקום", ויביאו לך ספר שכתוב בו "קוראים לי אלוהים ואני בראתי את היקום" ואתה תאמין לו. זה מגוחך. זה לא נקרא "לחפש תשובות" והקישור שנתת קצת קצת יותר רציני וחשוב מהתנ"ך. אם כבר אתה יודע מה זה אקזיסטנציאליזם, אולי גם תקרא קצת מכתביו של ניטשה באותה הזדמנות. ובכנות, ועם כל הכבוד, אתה לא מספיק חכם בשביל להתנשא עלי. באמת שלא.

"איך נוצר היקום", ויביאו לך ספר שכתוב בו "קוראים לי אלוהים ואני בראתי את היקום"

לפני שאענה אל חוסר השכלתך על התנ''ך שמן הכתוב נראה שלא עיינת בו מעולם, לא בתחילתו ולא במרכזו אני חייב להגיד.

אף אחד לא יודע מהוא באמת יקום, לכולם יש דעות ויש השערות, אף אחד מעולם לא יכל להוכיח כלום ולדעת בוודאות כלום, והמשוכנע שהוא כן יודע הכל הוא בעצמו פנאט עלוב ומסיונר של דרכו שלו, אם זו דת ואם זה , שניהם מנסים להשכיח מאיתנו בני האדם את הדעה אישית, שמסתמכת ברובה על הגיון של כל אחד ואחד מאיתנו.

אמרת למתאו

אתה לא מספיק חכם בשביל להתנשא עלי.

אני לא יתגאה לא עליך ולא עליו אבל תן לי לומר לך שאם אחד כמוך זו צרה צרוה לנהל ויכוח, כמו שתארתי למעלה - זה אשר משוכנע שדרכו היא הנכונה הוא הטועה, ואתה כזה, אתה מסיונר של תאוריה מדעית אחת מתוך מספר שכמוהה היו וכמוהה יהיו, אני לא מזלזל בך, באמת שלא, אבל מה אתה הרבעון גרגיר המפושפש בכלל יודע על מהות החיים, על היקום האין סופי או על שאר נושאים?, אתה הוא המתנשא כאן, לא אחרים.

ושוב פעם אני מצטט

"איך נוצר היקום", ויביאו לך ספר שכתוב בו "קוראים לי אלוהים ואני בראתי את היקום"

אותי אישית זה בכלל לא מעניין איך נוצר היקום כי כמו שזה נראה היקום הוא שטח אין סופי שהייה קיים מאז ומעולם, יש בו גלקסיות, ככל הנראה אין להן סוף, וכל אחת מהן מכילה מליוני-מליארדי כוכבים.

אבל אני בכלל לא מתיימר לגלות שטחים ואוזרים שגם אם אראה אותם, להגיע אליהם מעולם לא אוכל, בטח שלא ארצה להגיע אליהם אם אינם מאכלסים חיים.

ואם לא שמת לב, לא על זה הדיון, הדיון או על דת ואמונה אז בריא יהייה לחזור לנושא המקורי.

ובקשר למה שאמרתי אם אינם מאכלסים חיים.

-אני מחכה לרגע שינחתו אצלנו חייזרים, בביקור רשמי, עם שליחים, שנראה אותם, את התבונה שלהם, את הארכיטקטורה של כלי הטיס שלהם, שנשמע את שפתם, שנראה את מרקם עורם, ויותר מכל, אני מצפה לשמוע אותם מצהירים "אנחנו מכירים בבורא כל חי, האל הנצחי, אדון היקום, זה אשר בדומה לכם, הבדיל אותנו משאר בעלי החיים בכוכב שלנו, זה שנתן לנו הורמונים שהם בעצם תפאורה שטחית לרגש, זה אשר קבע ששערות ראשינו יצמחו במהירות שונה משאר חלקי הגוף למען נכיל אסתטיקה בסיסית של יצורים חיים תבונתיים, שמתחתנים ומולידים ילדים - אם יהייה להם בכלל שיער :).

וכן אני מאמין שהם יגידו, המדענים שלכם משקפים את שלנו מלפני 30 אלף שנים, כאשר אז חשבנו שזו ברירה טבעית, אבל הבנו, היא מתוחכמת מדיי כדי ליצור חיים, כי אם היתה, האל כיוון אותה, על כן נאמר התערב מתערב ויתערב בחיי הברואים.

למרות שזה לא הגיוני בעליל לחשוב שהם ינחתו כאן מתישהו, אם כן הם יבואו מהגלקסיה שלנו בלבד, הם לא באמת יבזבזו מליוני או מאות אלפי שנים כדי להגיע לפה מגלקסיה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אם יבוא לפה חייזר ויגיד... וואלה פעם המדענים שלנו חשבו ככה ועכשיו אנחנו חייזרים מאמינים בה'

נו אז מהם הם שונים ממך?

אתה לא אפילו רוצה הוכחה מהם שנוצרנו מהאל! מספיק לך שחייזר יגיד לך ניסינו לחקור איך נוצרו החיים אבל לא הצלחנו.. טוב נו זה בטוח רק אלוהים כי זה מסובך מידי למוח הקטן שלי אז הכי קל לי להגיד זה אלוהים...

הכי קל להגיד אלוהים עשה אלוהים עשה אלוהים עשה... במקום לחקור לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...