דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני יודע שהנרי לא אוהב שמתערבים לו . אבל זה אני הבאתי לגבי האור שנגנז. אבל הבעיה שאתה לא קראת עד הסוף ולא באמת רצית לדעת.אז הבעיה שלך אחי.

[דרך אגב זה לא פרשנות שמפרשים אותה עכשיו. זה פרשנות שנמצאת למשל בזהר. שנכתב לפני 2000 שנה.

למרות שזה היה כבר מוסבר בעל פה. הזהר הוא גם חלק מהתורה שבעל פה .]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין בי בעיה

ברגע שאני רואה דברים כמו "אור נגנז" ופרשנות באורך הגלות לפסוק של כמה מילים אני דיי מאבד מהעניין

ואגב הנרי רק עכשיו שמתי לב שקראת לי "רדוד"

אני אודה לך אם תקרא לי "רדוד" רק אחרי שאני אעשה משהו שיזכה אותי בכינוי כזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכל החמודים למיניהם, רבים ניסו לדבר רבות כנגד הבורא והבריאה, התורה והיהדות. ובכן כבר זכינו בעבר לפני מספר חודשים ספורים ולא רבים להתווכח עם רבים מחברי האתר, כולם הפסידו ונחלו הפסד מר לאחר שהעיזו לטעון שאין בורא לעולם חלילה דבר הנוגד את ההגיון. היה ויכוח ארוך שבסופו ננעל האשכול היות והחברים החלו לדרדר אותו מכל הבחינות, כפי שכולם יוכלו להציץ שם יוכלו לראות שכולם נחלו לי הפסד מר והוכח כי יש בורא לעולם.

כעת אני רואה שכמה עזי פנים החליטו לחזור על אותה טעות כלב שב על קיאו כסיל שונה באוולתו ואין מעצור לטיפשות, ומנסים הם בכל כוח לנטרל כל קמצוץ יהדות מארצנו הקדושה ועמינו הקדוש.

לכן אין לי אלא להשתתף שוב בדיונים אלו על אף שאני סך הכל נער חרדי שזכה לחזור בתשובה, ולמרות זמני היקר אאלץ להפקיר אותו כדי להדליק נורה לכמה עזי פנים ובורים ועמי ארצות ולקשט את טיפשותם במעט אמרי חכמה.

אחכה לראשון שיצוץ עם טענה או יבקש בקשה ונתחיל בוויכוח (:

תודה לכולם

שלום הנרי היקר.

אני כמאמין מושבע בקדוש ברוך הוא יכול רק להגיד לך

זה שאתה אחד מאיתנו בני לא נותן לך הזכות ללגלג\להקניט אחרים מאמינים\לא מאמינים כאחד.

אתה חיייב להבין שישנם כאלה שהחינוך שקיבלו\החיים שעברו גרמו להם לעזוב או לא להכיר בבורא כל חי.

אז תוריד הילוך, שמעתי פעם רב שאמר "הגאווה הפילה את האדם" ובחיי, כמה שהוא צדק.

אני מציע לך לקרוא ויכוחים שלי כאן עם אנשים (המשתמש האמיתי - אזטק)

אנשים כאן פשוט לא המשיכו להתווכח איתי לאחר שהוכחתי, נקרא לזה כך, שגוף האדם הוא כלי מתוכנן, מא' ועד ת', אנשים לא יכלו להתכש לזה, עם כל היאפיות וההתחכמויות, זאת עובדה חותכת שהגבות שיש לנו מעל העיניים (אותו פס השיער הזה) מוקם שם על ידי מישהו, וגם אם אנחנו רוצים אותה כזו, האובלוציה לא יכולה באמת לתכנן את איברי המין של שני המינים כשקע ותקע.

[br]פורסם בתאריך: 5.06.2008 בשעה 01:24:48

אני יודע שהנרי לא אוהב במתערבים לו חח. אבל זה אני הבאתי את זה לגבי האור שנגנז. אבל הבעיה שאתה לא קראת עד הסוף ולא באמת רצית לדעת.אז הבעיה בל אחי.

[דרך אגב זה לא פרשנות שמפרשים אותה עכשיו. זה פרשנות שנמצאת למשל בזהר. שנכתב לפני 2000 שנה.

למרות שזה היה כבר מוסבר בעל פה. הזהר הוא גם חלק מהתורה שבעל פה .]

רוני אתה יודע מה אני לא אוהב בך?

אתה טועה ומטעה.

לא רק שאתה מחרטט פה שטויות ש"ספר הזוהר" הוא חלק מהתורה שבעל-פה כי אינו כזה, אתה גם מתלהב ומחזיק מהספרים החיצוניים יותר מאשר אתה מחזיק מתורת משה, דברי הנביאים, או הכתובים מאת מלכי (מלך פיזי) וחכמי .

כפירה בתורה שניתנה במעמד הר סיני לשמה.

ואני מצטער שאני אומר את זה אבל הייתי חייב.

תורה שבעל-פה מוגדרת כתלמוד ומישנה בלבד.

הגמרא, ושאר הספרים החיצוניים אינם חלק "בלתי נפרד" מהיהדות.

וחוץ מיזה, המתעסק בקבלה ובכשפים מות יומת - כתוב בתנ''ך הקדוש - מכשפה לא תחייה.

והכוונה ליהודים בלבד.

כי המטרה של יהודים\בני היא בעצם להפיץ את קיומו של האל היחיד בין הפגאנים ועובדי האלילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי כבר להנרי בפרטי. מקווה שלא יחזור על כך .

[br]פורסם בתאריך: 5.06.2008 בשעה 01:24:48

רוני אתה יודע מה אני לא אוהב בך?

אתה טועה ומטעה.

לא רק שאתה מחרטט פה שטויות ש"ספר הזוהר" הוא חלק מהתורה שבעל-פה כי אינו כזה, אתה גם מתלהב ומחזיק מהספרים החיצוניים יותר מאשר אתה מחזיק מתורת משה, דברי הנביאים, או הכתובים מאת מלכי (מלך פיזי) וחכמי .

כפירה בתורה שניתנה במעמד הר סיני לשמה.

ואני מצטער שאני אומר את זה אבל הייתי חייב.

תורה שבעל-פה מוגדרת כתלמוד ומישנה בלבד.

הגמרא, ושאר הספרים החיצוניים אינם חלק "בלתי נפרד" מהיהדות.

וחוץ מיזה, המתעסק בקבלה ובכשפים מות יומת - כתוב בתנ''ך הקדוש - מכשפה לא תחייה.

פשיי הוצאת עלי את העצבים .יפה אחי.

אתה יכול לפנות לרב זמיר הוא הסביר שהזהר זה גם חלק מהתורה שבעל פה.

ואתה מביא דברים שאתה מבין? מה זהאסור לתעסק בקבלה? אסור בכלל ?הרי קבלה מעשית אסור. אפילו הרב כדורי שהיה עושה קמיע. הוא אמר שזה בכלל לא קבלה מעשית.

. שהרי כיום אסור לתעסק בזה.

והרי בזהר יש את הפשט שכל אחד יכול להבין. רק לעומקו של הזהר לא כל אחד יכול להכנס. רק עם הוא בקיא בש"ס וכו.. וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

אם אתה מדבר על הציטוט: "חמוד ורדוד" - אם תרצה אפסיק לכנותו כך אך זהו כינוי חיבה סתמי בציניות. ההוכחה: בהמשך דבריי כיניתי את עצמי גם כן "חמוד ורדוד".

מדוע זאת?

נרחיב:

א. חמוד - כל יהודי הוא חמוד ובחור חמד בליבו, רק שהתאוות מתגברות עליו כמו כל אדם (רק שהתאוות נמצאות אצל כל אחד במידה שונה), וזה מוביל אותנו לב'

ב. רדוד - בדקו במילון את פשר המילה...פשוט אין לי כוח. מי שיבדוק יבין שאין בכך הקנטה.

לכן שמחתי להסביר את עצמי.

בכל מקרה אפסיק לכנותם בשמות ואתייחס עניינית לדברים בצורה יבשה כפי שאתם חפצים.

אקווה שהם יעשו גם כן כך.

בינתיים ראיתי לא מעט אנשים שמדברים על חרדים ודתיים כאשר מזכירים בורא לעולם. דבר המוכיח בורות קשה...

החבר השני שהגבתי לו כבר ואין לי כוח לכתוב את שמו באנגלית

א. 1.אם למשל אתה אומר שגוף האדם מושלם וזו הוכחה שיש מתכנן

ויבוא אדם עם ידע נרחב בביולוגיה

ויראה מספר מקרים שבהם גוף האדם אינו מושלם

אתה לא יכול לבטל אותו כ"אדם שאינו מבין את חוכמת הבריאה"

שוב טעות.

הרי סדר מעיד על מסדר ואי סדר לא מעיד על חוסר מסדר.

אסביר:

אי סדר מעיד על מסדר וזאת כיוון שסדר לא יכול להיווצר לבד ובמקרה.

אך אי סדר לא מעיד בהכרח על העדרו של מסדר משום שתי סיבות:

א. יתכן שהמסדר רצה לסדר את הדבר המסוים בצורה שתיראה כאי סדר (כמו הרבה יצירות אומנות הנראות מבולגנות מאוד אך בעצם הם מסודרות מאוד למי שמבין בהן).

ב. יתכן שאי הסדר שאנו רואים כאן, האי סדר הגלוי לפנינו, הוא חלק מסדר גדול. אם למשל נקריב אדם לתמונה של המונה ליזה, יגיד לנו אותו אדם שהוא רואה רק כתם ענק, אך כאשר נרחיק אותו מהתמונה והוא יהיה בנקודת מבט נכונה, הוא יראה שמדובר בתמונה אחת שהכתם הוא רק חלק ממנה.

לעומת זאת אם ראינו סדר פעם אחת מספיק לנו להבין שיש מסדר.

ב. אי אפשר לבוא ולהגיד שהעולם קיים(עובדה...) והמפץ הגדול זה שטויות(דעה) ולכן אלוהים קיים (דידקציה מוטעית) אממ תראה ידידי, עניין המפץ הגדול מוזכר כבר בגמרא לפני 2000...לפני פנזיאז, ווילסון, גאמוב ושאר החבר'ה...כך שאין לך מה לדאוג שאפסול את המפץ היות והתורה אמרה זאת לפני המדענים היקרים שאתה כהחפץ בשלומם. ולא, איני טוען את מה שחחשת שאטען.

3. אמרתי שאם אוכיח שהספר ניתן ע"י בורא עולם במעמד סיני או שנכתב ע"י ע"י גילויים שיש בו ניתן לטעון שיש בורא לעולם. אבל אמרתי מצד שני שאם כתוב בראשית ברא אלוקים וזה מה שנכון - אין זו הוכחה אלא טענה מעגלית ושטותית. לכן איני טוען כך. אני מסכים עימך.

4. בקשר לתנ"ך: קפצת מהר מידי. יש להוכיח שיש בורא, שהוא ברא את העולם למשמעות, נתן תורה והיא של היהודים ועוד שלבים רבים לפני שמדברים על תנ"ך. אבל גם בזאת אם מניחים שהתנ"ך ניתן ביד הבורא אתה צריך להבין שאתה לא מבין את התנ"ך ולא התנ"ך טועה שהרי כל אדם ולו הטיפש ביותר יוכל לראות שהסופר שכתב את התנ"ך (או הסופרים) עפ"י דעת מבקרי המקרא הנאצים ימ"ש שהמציאו זאת בגרמניה היות ולא הייתה להם מסורת של תושב"ע (אם תרצה הפרכות לשטויות שלהם אפנה אותך למקורות):

אלוהים בורא את האור ומפריד בין היום ללילה

ורק אחרי זה בורא את השמש ואת הירח

הרי שום סופר ולו האדיוט ביותר לא יכתוב זאת פסוק אחר פסוק במיוחד שהוא יודע שהדברים משוללים הגיון...לכן זו טענה טפשית. אם כבר תיטפל לעובדה של אממ למשל יהושוע והשמש או השפן הקטן והעלת הגירה שלו...

בהמשך הבאת את הפירוש עפ"י הדרש - שוב, בלי ידיעות תורניות (שהוכחת שאין לך עפ"י הדברים שכתבת, ואין בכוונתי להעליב אלא להתייחס לדבריך בלבד) לא תוכל להבין. יש כמה רבדים לתורה ויש להבין דבר דבר על אופנו. לכן ידידי לפני שאתה ניגש לתנ"ך מן הראוי שתלמד כמה הקדמות לפני כן, ויש הרבה כך שזה די מוקדם לגשת לתנ"ך כפי שפתחתי בתחילת דבריי לסעיף 4.

תודה לך ולשאר.

רומי אני אכן לא אוהב שמתערבים לי ידידי לכן אנא אל תדאג ואני יכתוב וידבר גם על האור הגנוז האמן לי לא אשאיר נקודה או פסיק אחד בלי מענה (:

כעת לידידי המאמין הדבוק בה' שאוהב בכל מאודו ולכן ראה לנכון להוכיחני ברבים על התבטאויותיי:

זה שאתה אחד מאיתנו בני לא נותן לך הזכות ללגלג\להקניט אחרים מאמינים\לא מאמינים כאחד. לא לגלגלתי עדיין. הסברתי את דבריי לעיל תוכל לעיין שם. בכל מקרה אקבל דבריך ולא אגיב כך יותר. תודה.

אתה חיייב להבין שישנם כאלה שהחינוך שקיבלו\החיים שעברו גרמו להם לעזוב או לא להכיר בבורא כל חי. ואכן כך פסק החזון אי"ש זצוק"ל. אני מסכים עימך אבל לא מסכים עם הפסילה של הדברים לפני בדיקתם לכן אני פוסל את הבורים שאומרים: חרדים טפשים מאמינים בבורא. ובכן, אני חרדי ואני מאמין בבורא, ואשמח לראות עד כמה טיפש אני מול אותם אלו שטענו שהחרדים טפשים (:

אז תוריד הילוך, שמעתי פעם רב שאמר "הגאווה הפילה את האדם" ובחיי, כמה שהוא צדק. אכן כך. איני גאוותן. אלא ישנה מצווה להתגאות על רשעים במיוחד אלו שונאי שמשנאי תורה הם. עיין במלבי"ם על ספר משלי שם מסביר מעט ממידות שיש באדם אחד מהם גאווה שיש להתגאות על אפיקורסים כופרים ורשעים. אקווה שהבנת אותי ידידי.

אני מציע לך לקרוא ויכוחים שלי כאן עם אנשים (המשתמש האמיתי - אזטק)

אנשים כאן פשוט לא המשיכו להתווכח איתי לאחר שהוכחתי, נקרא לזה כך, שגוף האדם הוא כלי מתוכנן, מא' ועד ת', אנשים לא יכלו להתכש לזה, עם כל היאפיות וההתחכמויות, זאת עובדה חותכת שהגבות שיש לנו מעל העיניים (אותו פס השיער הזה) מוקם שם על ידי מישהו, וגם אם אנחנו רוצים אותה כזו, האובלוציה לא יכולה באמת לתכנן את איברי המין של שני המינים כשקע ותקע. מסכים עימך כבר הבסתי כמה וכמה חברים באתר זה ונעלו את האשכול היות ולא הצליחו להגיב לי עניינית. אני מבין אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי כבר להנרי בפרטי. מקווה שלא יחזור על כך .

פשיי הוצאת עלי את העצבים .יפה אחי.

אתה יכול לפנות לרב זמיר הוא הסביר שהזהר זה גם חלק מהתורה שבעל פה.

ואתה מביא דברים זאתה מבין? מה זה מתעסק בקבלה? אסור בכלל ? קבלה מעשית אסור. אפילו הרב כדורי שהיה עושה קמיע. הוא אמר שזה בכלל לא קבלה מעשית. .

אני מרבה לשמוע הרצאות של הרב זמיר כהן, ואני רואה בבנאדם הזה מנהיג רוחני בישראל, אדם טוב וגדול.

אבל עכשיו אתה מבין למה אני לא אוהב את זרם ה"רבניים"?

כי כל אחד אומר משהו אחר, ועושים סלט מהתורה שניתנה במעמד הר סיני - וזאת כפירה.

הדבר אשר אני ה' מצווה אתכם לא תוסיפו עליו ולא תגרעו ממנו.

אבל מה?, עושים בדיוק ההפך, מוסיפים, משנים וגורעים.

ואולי תשמח לדעת אבל אני שאלתי 4 רבנים, הרב יוסי מנתניה - צדיק גדול שם.

הרב מאיר שמואלי - צדיק גדול מירושלים שנוסע יום יום להרצליה להעביר שיעורי תורה - אב ל12 ילדים.

ועוד מספר רבנים, חלקם ליטאים וחלקם חבד''ניקים שאותם אני פחות מכבד.

כולם אמרו שהתורה שבעל פה היא האמנם לא גוף נפרד מהתורה שבכתב, אך היא מורכבת ממשנה ותלמוד בלבד, כל הספרים האחרים הם חלק מארון הספרים היהודי אך אינם חלק חתום ומהותי מהתורה שנתן הקדוש ברוך הוא למשה, לנביאים, ולכתובים מאת חכמי .

ותודה לעובדה שכל יום יוצא ספר חדש על ידי רב כזה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרבה לשמוע הרצאות של הרב זמיר כהן, ואני רואה בבנאדם הזה מנהיג רוחני בישראל, אדם טוב וגדול.

אבל עכשיו אתה מבין למה אני לא אוהב את זרם ה"רבניים"?

כי כל אחד אומר משהו אחר, ועושים סלט מהתורה שניתנה במעמד הר סיני - וזאת כפירה.

הדבר אשר אני ה' מצווה אתכם .

אבל מה?, עושים בדיוק ההפך, מוסיפים, משנים וגורעים.

הרב מאיר שמואלי - צדיק גדול מירושלים שנוסע יום יום להרצליה להעביר שיעורי תורה - אב ל12 ילדים.

כולם אמרו שהתורה שבעל פה היא האמנם לא גוף נפרד מהתורה שבכתב, אך היא מורכבת ממשנה ותלמוד בלבד, כל הספרים האחרים הם חלק מארון הספרים היהודי אך אינם חלק חתום ומהותי מהתורה שנתן הקדוש ברוך הוא למשה, לבניאים, ולכתובים מאת חכמי .

ותודה לעובדה שכל יום יוצא ספר חדש על ידי רב כזה או אחר.

נכון המשנה והגמרא זה התורה שבעל פה. . לגבי הזהר לפי איך שזכור לי אולי חלק מהזהר זה תורה שבעל פה .כי מה שרבי שמעון בר יוחאי כתב שם זה חלק מדברים שכבר נאמרו בהר סיני .כמו התורה שבעל פה שנאמרה גם בהר סיני .

לגבי הפסוק לא תוסיפו וכו.. זה מדבר על המצוות בלבד.

שוב נביא = התורה ניתנה לידרש בשבעים פנים, ובפרד''ס, ר''ת פשט רמז דרוש סוד, וזאת, כל עוד אין הדבר סותר את ההלכה או האמונה המסורה לנו מדור דור, ועל כן הותר לכל חכם לדרוש כהבנתו בפסוקי התורה, בהגבלות האמורות לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי היקר, אני פשוט חולק עליך בצורה חמורה - מורל מזל

כל אחד מהרבנים אומר משהו אחר ועושה סלט? האם למדת אי פעם מה שאמרו אותם "רבנים"? לדעתי אין להתגייס לצבא היות ויש שם כל כך הרבה פלגים עד שמדובר בפילוג בצבא והם אינם סגורים על עצמם מספיק בשביל להחליט אם הם רוצים חיל אוויר או חיל הים..בושה וחרפה. הם אמורים לייצג את צבא העם?

אבל מה?, עושים בדיוק ההפך, מוסיפים, משנים וגורעים.\

ובכן, אני חושב שהיחיד שגורע כאן זה אתה. שהרי כל אדם עם מעט סימני חכמה היה ממשיך להתייחס לשאר פסוקי התורה:

"ועששית ככל אשר יורוך", "לא תסור מהדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל" (דברים יז, יא)....הרי שיש סמכות לגדולי הדור בכל דור ודור להורות הלכה עפ"י יסודות ההלכה שנתנו למשה בסיני. ראה אור החיים ומסילות אל האמונה ספר ב'.

כולם אמרו שהתורה שבעל פה היא האמנם לא גוף נפרד מהתורה שבכתב, אך היא מורכבת ממשנה ותלמוד בלבד, כל הספרים האחרים הם חלק מארון הספרים היהודי אך אינם חלק חתום ומהותי מהתורה שנתן הקדוש ברוך הוא למשה, לבניאים, ולכתובים מאת חכמי .

לא הבנתי מה ברצונתך לומר ידידי הרי ישנה תורה שבכתב וישנה תושב"ע. אחד בעל פה השני בכתב...אם כן מה הבעיה ודאי שהם נפרדים אבל הם ביחד מרכיבים תורה אחת.

התורה שבכתב מוכיחה שהייתה תורה שבעל פה, שאם לא כך, כיצד יפרשו בני את המצוות הכתובות בתורה וכיצד יבינו אותה עם התחלף הדורות, המנהגים והידיעות?

1.למען האמת לא צריך כאלו פסוקים מכיוון שהדברים מובנים מאליהם. התורה שבעל פה הינה חלק אינטגראלי מהתורה שבכתב ולא ניתן להבין אפילו פרק אחד בתורה שבכתב ללא תורה שבעל פה. ועם כל זאת, בתורה שבכתב אלוקים התייחס לתורה שבעל פה כדבר טבעי שמסר למשה. הנה מה שאלוקים אמר למשה: "כ??י?ת?א?ו??ה נ?פ?ש??ך? ל?א?כ?ל ב??ש??ר... ו?ז?ב?ח?ת?? מ??ב??ק?ר?ך? ו?מ?צ??אנ?ך? א?ש??ר נ?ת?ן ה' ל?ך? כ??א?ש??ר צ?ו??ית?ך?. ו?א?כ?ל?ת?? ב??ש??ע?ר?יך? ב??כ?ל א?ו??ת נ?פ?ש??ך?." (דברים יב, כ-כא) -בפסוק זה העוסק בציווי על השחיטה, האלוקים אומר כך: אם תאווה נפשך לאכול בשר, עליך לשוחטם. אך לא בכל דרך שתיראה לך, אלא על פי החוקים והכללים "אשר ציותיך עליהם". בכל התורה שבכתב לא נתבארו כלל דיני והלכות שחיטה! אם כן היכן ציוונו?? הנה לשון רש"י בפירושו על התורה: וזבחת כאשר ציותיך - "למדנו שיש צווי בזביחה היאך ישחוט. והן הלכות שחיטה שנאמרו למשה בסיני".

2. ויאמר ה' אל משה: עלה אלי ההרה, והיה שם. ואתנה לך את: לוחות האבן, והתורה, והמצווה. (שמות כד, יב) - פרשה זו טעונה הסבר. חז"ל מפרשים את הפסוק, "ואתנה לך את לוחות האבן והתורה והמצווה אשר כתבתי להורותם" (שמות כד:יב): לוחות אלו עשרת הדברות, תורה זה מקרא, והמצווה זו משנה, אשר כתבתי אלו נביאים וכתובים, להורותם זה תלמוד, מלמד שכולם נתנו הלכה למשה מסיני" (ברכות ה).

ותודה לעובדה שכל יום יוצא ספר חדש על ידי רב כזה או אחר. ודאי, ספר שעוסק בחידושים, בגילויים. צפה בספרו של הרב זמיר כהן כיצד גילויי המדע האחרונים מתאמתים עם הכתוב בגמרא ובתורה - היכן החידוש והסילוף? צפה בספרו של הרב יד יצחק שם כותב חידושים על פרשת השבוע ומביא מקורות מחז"ל, היכן החידושים? צפה בסבא מנובהרדוק וכל שאר השיטות וראה שהכל מבוסס בדברי חז"ל והבנתם לעומק דבר שרק לחכמים יש יכולת.

לא נקטתי במילים חריפות שרציתי להשתמש...זה פשוט בושה לטעון על מערכת שאינך מבין בה דבר שהיא לא נכונה.

מה גם שהמדיון על נושא הבורא התחמקת לגמריי....אין קשר כלל לנושא הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון המשנה והגמרא זה התורה שבעל פה. יותר נכון המשנה . והקמרא דנה בדברי המשנה. לגבי הזהר לפי איך שזכור לי אולי חלק מהזהר זה תורה שבעל פה .כי מה שרבי עקיבא כתב שם זה חלק מדברים שכבר נאמרו בהר סיני .

לגבי הפסוק לא תוסיפו וכו.. זה מדבר על המצוות בלבד.

תראה איך אתה סותר את עצמך.

ישנה מצווה לא לבשל גדי בחלב אמו.

זאת מצווה שכתובה בתורה שבכת בה אסור לגעת ואותה אסור לשנות.

עד כתיבת שולחן ערוך לא פורשה מצווה זו כ"לא תאכל בשר וחלב יחדיו" אלא פשוטה כמשמעתה - לא תבשל גדי בחלב אמו.

פתאום בא לי רב ואומר לא - לפי דעתי הכוונה היא לא לבשל בשר וחלב יחדיו, ובגלל שאני רב גדול ומכובד אתם לא תעשו זאת, כי אני אמרתי את זה וככה זה יהייה.

יש לך דוגמה יותר טובה לאהבה לכח\כפירה גרועה יותר מכזו?

הקדוש ברוך הוא אומר לא תוסיפו ולא תשנו את המצוות שלי, ולא תגרעו מהן, מה שנכתב נכתב וכך תעשו.

אתה באמת מסכים שיבוא בן אנוש ברוא בדיוק כמוני וכמוך ורק בגלל שהוא או אנשים אחרים מכנים אותו "רב גדול" או "גדול דור" יהייה מותר לו לשנות את חוקי ה', לא אחי היקר, לא הוא ולא אף גדול דור ולא אף קטן דור רשאיים לשנות חוקי הקדוש ברוך הוא, אף אדם לא יעלה כי הוא אינו כלום למעט גוף ונשמה שנבראה על ידי הקדוש ברוך הוא.

הכי קשה להגיד אני טעיתי, גם שמוצגת אמת, ויש אמת בדבר.

התלמוד והמשנה לא פירשו את הפסוק הזה כ"לא תאכלו בשר וחלב ידחיו" - רק שולחן ערוך שנכתב בימי הביניים פירש את זה כך... לפניכן לא היה איסור, זה אבסורד שהיהדות משתנה.

תורת משה

שבכתב ובעל פה לא ישונו ולא יתווסף להם, כל הנכתב אחרי, יהודי אמיתי לא יכיר בו כמילות קודש.[br]פורסם בתאריך: 5.06.2008 בשעה 01:52:24

ידידי היקר, אני פשוט חולק עליך בצורה חמורה - מורל מזל

כל אחד מהרבנים אומר משהו אחר ועושה סלט? האם למדת אי פעם מה שאמרו אותם "רבנים"? לדעתי אין להתגייס לצבא היות ויש שם כל כך הרבה פלגים עד שמדובר בפילוג בצבא והם אינם סגורים על עצמם מספיק בשביל להחליט אם הם רוצים חיל אוויר או חיל הים..בושה וחרפה. הם אמורים לייצג את צבא העם?

אבל מה?, עושים בדיוק ההפך, מוסיפים, משנים וגורעים.\

ובכן, אני חושב שהיחיד שגורע כאן זה אתה. שהרי כל אדם עם מעט סימני חכמה היה ממשיך להתייחס לשאר פסוקי התורה:

"ועששית ככל אשר יורוך", "לא תסור מהדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל" (דברים יז, יא)....הרי שיש סמכות לגדולי הדור בכל דור ודור להורות הלכה עפ"י יסודות ההלכה שנתנו למשה בסיני. ראה אור החיים ומסילות אל האמונה ספר ב'.

לא הבנתי מה ברצונתך לומר ידידי הרי ישנה תורה שבכתב וישנה תושב"ע. אחד בעל פה השני בכתב...אם כן מה הבעיה ודאי שהם נפרדים אבל הם ביחד מרכיבים תורה אחת.

התורה שבכתב מוכיחה שהייתה תורה שבעל פה, שאם לא כך, כיצד יפרשו בני את המצוות הכתובות בתורה וכיצד יבינו אותה עם התחלף הדורות, המנהגים

והידיעות?

1

.למען האמת לא צריך כאלו פסוקים מכיוון שהדברים מובנים מאליהם. התורה שבעל פה הינה חלק אינטגראלי מהתורה שבכתב ולא ניתן להבין אפילו פרק אחד בתורה שבכתב ללא תורה שבעל פה. ועם כל זאת, בתורה שבכתב אלוקים התייחס לתורה שבעל פה כדבר טבעי שמסר למשה. הנה מה שאלוקים אמר למשה: "כ??י?ת?א?ו??ה נ?פ?ש??ך? ל?א?כ?ל ב??ש??ר... ו?ז?ב?ח?ת?? מ??ב??ק?ר?ך? ו?מ?צ??אנ?ך? א?ש??ר נ?ת?ן ה' ל?ך? כ??א?ש??ר צ?ו??ית?ך?. ו?א?כ?ל?ת?? ב??ש??ע?ר?יך? ב??כ?ל א?ו??ת נ?פ?ש??ך?." (דברים יב, כ-כא) -בפסוק זה העוסק בציווי על השחיטה, האלוקים אומר כך: אם תאווה נפשך לאכול בשר, עליך לשוחטם. אך לא בכל דרך שתיראה לך, אלא על פי החוקים והכללים "אשר ציותיך עליהם". בכל התורה שבכתב לא נתבארו כלל דיני והלכות שחיטה! אם כן היכן ציוונו?? הנה לשון רש"י בפירושו על התורה: וזבחת כאשר ציותיך - "למדנו שיש צווי בזביחה היאך ישחוט. והן הלכות שחיטה שנאמרו למשה בסיני".

2. ויאמר ה' אל משה: עלה אלי ההרה, והיה שם. ואתנה לך את: לוחות האבן, והתורה, והמצווה. (שמות כד, יב) - פרשה זו טעונה הסבר. חז"ל מפרשים את הפסוק, "ואתנה לך את לוחות האבן והתורה והמצווה אשר כתבתי להורותם" (שמות כד:יב): לוחות אלו עשרת הדברות, תורה זה מקרא, והמצווה זו משנה, אשר כתבתי אלו נביאים וכתובים, להורותם זה תלמוד, מלמד שכולם נתנו הלכה למשה מסיני" (ברכות ה).

ותודה לעובדה שכל יום יוצא ספר חדש על ידי רב כזה או אחר. ודאי, ספר שעוסק בחידושים, בגילויים. צפה בספרו של הרב זמיר כהן כיצד גילויי המדע האחרונים מתאמתים עם הכתוב בגמרא ובתורה - היכן החידוש והסילוף? צפה בספרו של הרב יד יצחק שם כותב חידושים על פרשת השבוע ומביא מקורות מחז"ל, היכן החידושים? צפה בסבא מנובהרדוק וכל שאר השיטות וראה שהכל מבוסס בדברי חז"ל והבנתם לעומק דבר שרק לחכמים יש יכולת.

לא נקטתי במילים חריפות שרציתי להשתמש...זה פשוט בושה לטעון על מערכת שאינך מבין בה דבר שהיא לא נכונה.

מה גם שהמדיון על נושא הבורא התחמקת לגמריי....אין קשר כלל לנושא הדיון.

אדון חרדי יקר

אולי אני ידבר איתך בשפה שלך, אתה אדיוט מסכן בור חסר השכלה הכופר בקדוש ברוך הוא כל יום ביומו...

אלוהים ישמור אוותנו מכמוך, כופר מתועב!

-------------

מי אתה שתקבע מה אני יודע ומה לא?

-------------

חתיחכת מטומטם רק כופרים כמוך יביאו אסון על , השואה וחורבן הבית היו אסון קטן לעומת האסונות שאתה תביא.

אם אתה תומך בכתיבת ספרים על ידי בני אדם פושפושים, רבנים או לא רבנים והוספתם לתורה שניתנה בסיני על ידי האל היחיד והגדל מכולם אז אתה לא יותר משד הנמצא בתוך עם ובמסווה של אדם מאמין מנסה להרוס אותו מבפנים.

אני מתפלל אל הבורא שישתיק את קול הרשעים שבך, אתה שד, לא יותר ולא פחות מיזה.

כל ניבולי הפה שהתשמשתי בהם כאן חסרי כוונה, מרוקנים מכוונה, ואינם מזיזים מאום, אני השתמשתי במילי תועבה אלה רק כדי להראות לך כמראה את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איי...איזה אסון. הנה דוגמא לילד שכל טענותיו הופרכו מכל וכל ואין לו תגובה עניינית לכן החליט לקלל ולקנטר. כמובן שהוא כבר יקבל באן ונתראה רק בפעם הבאה...שזה מי יודע עוד כמה זמן.

בינתיים אני מחכה לעוד טענה/תגובה עניינית בנושא בורא לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אני עונה לך מצד שני הנרי . אני מביא בקטנות והנרי בארוכות כנראה הוא לא עייף .

כתוב .. ושמרתם את משמרתי" (ויקרא יח,ל), שאמר עשו משמרת למשמרתי.

הבאתי את זה כבר בדיון לא ראית? ניתן להנרי להסביר

[זה הנסיון של הדור הזה. יש הרבה אנשים שמאמינים בבורא אבל ברבנים?או חרידים? הם שטויות. ]

מה קשה להבין? רב שכותב ספר זה למשל קושיות שהיה לו ותירץ עלהין מדברי חזל וכו.. וכו.. הנרי הסביר את זה בדף הקודם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר שאלות לי אליך אחי העברי, יהודי יקר, בשר מבשרי - הנרי.

-האם אתה הולך עם מגן דוד?

-האם אתה מכיר בקיומה של מדינת ישראל?

-האם אתה יהודי או עברי?

-האם אתה חבד''ניק המאמין שהרבי מלובוויאטש היה משיח ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אני עונה לך מצד שני הנרי חחח. אני מביא בקטנות והנרי בארוכות כנראה הוא לא עייף .

כתוב .. ושמרתם את משמרתי" (ויקרא יח,ל), שאמר עשו משמרת למשמרתי.

הבאתי את זה כבר בדיון לא ראית? ניתן להנרי להסביר חח

[זה הנסיון של הדור הזה. יש הרבה אנשים שמאמינים בבורא אבל ברבנים?או חרידים? הם שטויות. ]

מה קשה להבין? רב שכותב ספר זה למשל קושיות שהיה לו ותירץ עלהין מדברי חזל וכו.. וכו.. הנרי הסביר את זה בדף הקודם .

זה שאתה סומך על רב שכותב ספר מעידה על הסיכון שבדבדר, רב הוא אחרי הכל בנאדם, הוא יכול לטעות, כמו שהוא יכול להביא את לגאולה שלמה הוא גם יכול להביא את לשפל המדרגה.

לכן יש לך תורה שכתובה כבר, והאל מצווה עליך לא להוסיף עלייה ולא לשנות אותה, עצם העבודה שאתה סומך על רבנים בעיניים עצומות רק בגלל שהם "רבנים" מראה את התמימות שלך, זה כמו נהג שנוסע על 180 בתוך רחוב צר אבל אומר זה לא משנה, יש לי ברקסים אז הכל יהייה בסדר.

ואם הברקסים לא תקינים ידידי?, חשבת על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון חרדי יקר

אולי אני ידבר איתך בשפה שלך, אתה אדיוט מסכן בור חסר השכלה הכופר בקדוש ברוך הוא כל יום ביומו...

אלוהים ישמור אוותנו מכמוך, כופר מתועב!

חתיחכת מטומטם רק כופרים כמוך יביאו אסון על , השואה וחורבן הבית היו אסון קטן לעומת האסונות שאתה תביא.

morel ezra, נוספה לך אזהרה על העלבת משתמש,

זוהי האזהרה השנייה שלך, בשלישית תושתק\תורחק מהפורום.

Henry Is Back Again - הגישה המתגרה וסגנון הדיון הפורבוקטיבי שלך לא מקובלים עליי,

כדאי שתשנה את הסגנון אחרת תמצא את עצמך מהר מאוד מחוץ לדיון ומחוץ לפורום, לא אחזור על כך שנית, ראה הוזהרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע. מנהל למה סגרת את הדיון? לא היה שם קללות וכדומה. הם חזרו בהם.

אני לא הולך כעיווור לגבי רבנים. פשוט אתה לא מבין שהם הולכים לפי דרך התורה.

אותו רב לא שינה את המצווה של בשר

אלה לחזל יש רשות לעשות משמרת למצוות. כמו גדר . שכתוב ו"ושמרתם את משמרתי

תשאל את אחד הרבנים שלך. למה אתה לא שואל?

cleric : אם תוכל לעביר את שני התגובות האלה לדיון הראשי? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...