דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 119 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

תמשיכו פה בבקשה :|

האלוהים שלי הוא האלוהים ש(אם אתה אשכנזי) המון קרובי משפחה שהיו יכולים להיות לך נמחקו על שמו בשואה, וכך כל הדורות שלפניהם, ואלו שלפני הדור ההוא, ואלו שלפניו, וזה ממשיך, זה האלוהים של מאות אלפים שנטבחו, ונשרפו חיים, מתו במלחמות ונרצחו בדרכים זוועתיים ביותר בשביל שתשב פה על התחת ותצחק או שתרד לתחתית הבור בכל הקשור לערכים והתנהגות בוגרת.

אתה וחברך Mesatla שמזמן שכח מהוא כבוד הדדי או ענוות, אבל עזוב אותו, אתה כמוהו, מושפע מהסביבה, או מאתרים מסיונרים זולים.

אני הסנגור של האמונה שלי ושל העקרונות שלי אם אתה שואל, האמונה שלי היא באלוהים,אללה, תקרא לו איך שתרצה.

אני בנאדם כמו כל אחד אחר, אני משמר את המסורת שעליה אבותיך נפלו.

^^

לפי איך שאתה מציג את הדברים אלוהים שלך הוא שגרם לכל הסבל של מלחמת העולם השניה.

אלוהים ידוע כבר אלפי שני כגורם מס' אחד לסבל האנושות,רצח המוני, חוסר כבוד להחלטת האדם ועוד

ועדיין אנשים מנסים להתייחס אליו כדבר טוב

בקיצור אלוהים הוא לא ממש טוב ליהודים אחרי כל הדברים שהוא גרם לנו

דרך אגב הייתכן כי כשמישהו מת בנסיבות טרגיות זה משום שהוא לא קיבל חתימה טובה ביום כיפור ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לכל ארזי הלבנון אדירי התורה מה פירוש הבדיחה הבאה?

צבוע זכר לאחר שבע שנים נעשה עטלף, עטלף לאחר שבע שנים נעשה ערפד, ערפד לאחר ז' שנים נעשה קימוש, קימוש לאחר שבע שנים נעשה חוח, חוח לאחר שבע שנים נעשה שד, שדרו של אדם לאחר שבע שנים נעשה נחש"

(תלמוד בבלי, מסכת בבא קמא, דף טז, עמוד א)

צבוע הזכר נעשה נקבה. עכברא דטורא מתעביד חזיר בר. שיזרתא דנינא מתעביד נדל. ודבר נשא חיוי. אימתי בזמן שאינו כורע כל קומתו עד השזרה

(תלמוד ירושלמי, מסכת שבת, פרק א' דף ג' טור ב')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ובכן אני מצטרף לדיון על מנת להגות להראות את דעותי על במה זו בהזמנת חברנו "תותח" (שם חזק)

ובכן אני פה ידידי ואני עדיין מאחורי דעותי מאותו דיון חריף שהיה לנו ב"אקטואליה ותרבות" על תביעה נגד אלוהים.מחכה לתשובתך.

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלוהים שלי הוא האלוהים ש(אם אתה אשכנזי) המון קרובי משפחה שהיו יכולים להיות לך נמחקו על שמו בשואה, וכך כל הדורות שלפניהם, ואלו שלפני הדור ההוא, ואלו שלפניו, וזה ממשיך, זה האלוהים של מאות אלפים שנטבחו, ונשרפו חיים, מתו במלחמות ונרצחו בדרכים זוועתיים ביותר בשביל שתשב פה על התחת ותצחק או שתרד לתחתית הבור בכל הקשור לערכים והתנהגות בוגרת.

אתה וחברך Mesatla שמזמן שכח מהוא כבוד הדדי או ענוות, אבל עזוב אותו, אתה כמוהו, מושפע מהסביבה, או מאתרים מסיונרים זולים.

אני הסנגור של האמונה שלי ושל העקרונות שלי אם אתה שואל, האמונה שלי היא באלוהים,אללה, תקרא לו איך שתרצה.

אני בנאדם כמו כל אחד אחר, אני משמר את המסורת שעליה אבותיך נפלו.

התגובה הזאת היתה מופנית אלי, אז אני אגיב:

מה אתה דוחף שואה בכל הזדמנות ? אף אחד לא נמחק על "זכרון שמו של האלוהים שלך". שנאה כלפי היהודים אני יכול להבין ואפילו להזדהות (בזכות אנשים כמוך בין היתר). אין פה שום קשר לאלוהים - אם הייתי מאמין הייתי מקלל אותו כל לילה לפני השינה, אבל אני לא מאמין ולמזלי לא חונכתי

להאמין בשטויות בניגוד אליך. חונכתי לחשוב בעצמי, בלי שטיפות מוח כבר מגיל צעיר. אלוהים שלך זה בסך הכל חינוך נגוע שקיבלת, אתה ושאר הפינגווינים.

איזו מסורת אתה משמר בדיוק ? "אלוהים שגרם לטבח המונים" זו מסורת שיש לשמר ? תעשה טובה ותפסיק לבזות את שמם של המתים. אל תזכיר את אבות אבותי במשפט אחד עם האלילים שלך, כאילו שזה הגיע להם, אחרת אתה תקבל ממני שטיפה מאוד לא נעימה בפרטי, הבנת ?

אם משהו פה שכח מהו כבוד הדדי הרי זה אתה בעצמך. אתה מכבד רק מאמינים כמוך. אתה חלש, נעול וזה נוח לך. העיקר שתרגיש טוב עם עצמך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוהי תגובה למשתמשים: Mesatla, ו Syndrome.

נתחיל עם Mesatla:

לפי איך שאתה מציג את הדברים אלוהים שלך הוא שגרם לכל הסבל של מלחמת העולם השניה.

אלוהים ידוע כבר אלפי שני כגורם מס' אחד לסבל האנושות,רצח המוני, חוסר כבוד להחלטת האדם ועוד

ועדיין אנשים מנסים להתייחס אליו כדבר טוב

בקיצור אלוהים הוא לא ממש טוב ליהודים אחרי כל הדברים שהוא גרם לנו

דרך אגב הייתכן כי כשמישהו מת בנסיבות טרגיות זה משום שהוא לא קיבל חתימה טובה ביום כיפור ?!

-סטלה ידידי..כמה זמן אנחנו כבר מנהלים את הויכוח הזה?, ממילא כבר הגענו למקסנה שגם בשואה, גם בתאונות דרכים, וגם במלחמות: זה לא אלוהים שהייה חסר, זו היתה חכמת האנושות, שהיתה פזורה בתנ''ך, אצל הנוצרים והיהודים כאחד, שאל איפה היתה חכמה זו, לא אלוהים.

אתאיסטים חושבים שאלוהים הוא טוב וכל אוהב בלבד, הוא ממש לא כזה, אם היה כזה היה פה רק טוב, אם היה אלוהים רק רע, היה פה רק צער וכאב, אלוהים הוא לא רק טוב ולא רק רע, תתפלא: הוא מסמל הגבול בין השניים; בורא אור ובורא חושך, עושה טוב ויוצר רע, הכל בעולם הזה מאוזן, בחיים פרטיים, בעונות השנה, באהבה..

הנה ראית בעצמך שכל דעותיך על אלוהים, נובעות מחוסר ידע, לא הבנת מיהוא מעולם, כי הגננת החילונית או אפילו של דוקינס (ההוא שמעולם לא התעסק בדת) שטפו מוחך שאלוהים הוא כל-אוהב.

חוסר הידע הזה חזר כשהזכרת את יום כיפור: ביום ההוא, אנו מבקשים סליחה בין אדם לחברו, סליחה זו חייבת להתבצע ב4 עיניים; כל אדם, מבקש סליחה מאלוהים על החטאים שעשה בינו לבין עצמו.

---------------Syndrome

מה אתה דוחף שואה בכל הזדמנות ? אף אחד לא נמחק על "זכרון שמו של האלוהים שלך". שנאה כלפי היהודים אני יכול להבין ואפילו להזדהות (בזכות אנשים כמוך בין היתר). אין פה שום קשר לאלוהים - אם הייתי מאמין הייתי מקלל אותו כל לילה לפני השינה, אבל אני לא מאמין ולמזלי לא חונכתי

להאמין בשטויות בניגוד אליך. חונכתי לחשוב בעצמי, בלי שטיפות מוח כבר מגיל צעיר. אלוהים שלך זה בסך הכל חינוך נגוע שקיבלת, אתה ושאר הפינגווינים.

-אם הייתי אדם חסר כבוד כמוך, כזה היורד לשפל המדרגה בנושאי בגרות, גם אני הייתי מכנה את היקר לך ואת אמונותיך "שטויות", כמו שעשיתה כאן..ואתה כבר קובע ברוב טובך מהן שטויות ומה לא?, עוד אבולוציוניסט מחוסר חוק, החושב למעשה שהוא אלוהים עצמו, לא חוקי האל ולא חוקי הפורום נגד העלבת משתמש.

אני נחרד מלתאר איזה אדם אתה, ומהיא תרומתך לחברה.

אתה שב עם קביעות טפשיות כאשר אתה אומר "חונכתי לחשוב בעצמי", אתה שקרן המשקר לעצמו בלבד כי אתה חונכת שאין אלוהים, והדיבור שלך משקף דיבור של כל אתאיסט מצוי שחושב ש"לחשוב שאין אלוהים" פירושו "לחשוב בעצמי!" זה אפילו מצחיק, ואם אומר לך שהגעתי למקסנה שקיים אלוהים בעצמי, כי חשבתי לבד, מה תגיד? - שאני משקר?. :sleep:

איזו מסורת אתה משמר בדיוק ? "אלוהים שגרם לטבח המונים" זו מסורת שיש לשמר ?

-אז אתה לא פוסל שהוא קיים והוא אחראי לכל המלחמות, יפה.. (בהתחשב שאין לך מושג על מה אתה מדבר).

תעשה טובה ותפסיק לבזות את שמם של המתים. אל תזכיר את אבות אבותי במשפט אחד עם האלילים שלך

-אז אתה עוד בנאדם שאינו יודע את הבדל האין-ספור בין אלילים לבורא כל חי, מנהיג היקום, האחראי לשיער שעל ראשך..גם יפה :bash:

בכלל, הדיבור שלך משקף אגנוסטיות טהורה, ולא אתאיזם, למרות זאת אתה בוחר בדרך הריבוע והאטימות.

כאילו שזה הגיע להם, אחרת אתה תקבל ממני שטיפה מאוד לא נעימה בפרטי, הבנת ?

-ומי עשה את השואה?, נאצים אבולציוניסטים פנאטים שהלכו כשה תמים אחרי ממשיכי דרכו של דארווין, התאוריה שעמדה מאחורי כל אורך-חייהם השכיחה מהם כל רמה של טיב ונעימות, והפכה אותם למפלצות עלי אדמות, התאוריה הזו היא הדבר הנבזה ביותר שהגיע אלינו.

מי לא לקח חלק בשואה?.

נאצים\או כל אחד מעוזריהם אשר התנגד לתאוריית האבלוציה ולכפיית לימודה בכל מוסד השכלה שהוא, נאצים נוצרים שהכירו את תורת ה', שידעו מהוא חסד, מהיא הקמת נופלים, התרת אסורים, הרעבת יצרים, עזרה לחלשים, פקיחת עיני עיוורים.

אם משהו פה שכח מהו כבוד הדדי הרי זה אתה בעצמך. אתה מכבד רק מאמינים כמוך. אתה חלש, נעול וזה נוח לך. העיקר שתרגיש טוב עם עצמך...

אתה קראת לי "מאמין בשטוית" ואני עדיין מכבד אותך, לא כואב לי לכבד אותך, כי אני יודע שאתה לא אשם.

דווקא ישו פעם אמר : אבי סלח להם, כי אינם יודעים מה הם עושים.

[br]פורסם בתאריך: 19.10.2008 בשעה 17:54:36

לכל ארזי הלבנון אדירי התורה מה פירוש הבדיחה הבאה?

(תלמוד בבלי, מסכת בבא קמא, דף טז, עמוד א)

(תלמוד ירושלמי, מסכת שבת, פרק א' דף ג' טור ב')

דע את ההבדלים בין ספרות רבנית לבין תורה\דברי נביאים (וכתובים).

בספרות רבנית יכולות להכתב המון שטויות, שנוגדות באופן חריף את המציאות ואת ההגיון של רובנו.

כל שאינו משתייך לתורה או באופן ישיר לנביאים, נכתב על ידי בני אדם, אינו הגיע מהאל במעמד הר סיני.

אלו הרבנים שפיתחו "דת שנייה" על חשבון פסוק מהתורה שגם אותו יש שלא הבינו נכון: עשה כל אשר יורוך, על פי התורה, הכהן והמשפט בימים ההם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה פתטי אתה. החלטת שמי שלא מאמין הוא מעין מסכן שצריך לפתוח לו את העיניים.

צא מהסרט, אנחנו מסתדרים מספיק טוב בלי אמונה עיוורת בדת.

יאללה תן לי בראש, תגיד לי כמה חלש ובור אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה פתטי אתה. החלטת שמי שלא מאמין הוא מעין מסכן שצריך לפתוח לו את העיניים.

צא מהסרט, אנחנו מסתדרים מספיק טוב בלי אמונה עיוורת בדת.

יאללה תן לי בראש, תגיד לי כמה חלש ובור אני.

זה מה שאתה מבין מהכתוב?.

שמי שאינו מאמין הוא מסכן וחלש?, האם אני אמרתי את זה?.

אם כן צטט, אני אשמח לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קראת לי "מאמין בשטוית" ואני עדיין מכבד אותך, לא כואב לי לכבד אותך, כי אני יודע שאתה לא אשם.

דווקא ישו פעם אמר : אבי סלח להם, כי אינם יודעים מה הם עושים.

וגם מציג אתאיסטים כבורים-משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם מציג אתאיסטים כבורים-משהו.

נו אבל אתה שוב מוכיח שאתה מבין מה שאתה רוצה מהכתוב.

אדם שמעליב חברו, לא משנה מדוע ולמה, לא יודע מה הוא עושה, אם הוא מעליב בכוונה תחילה, הוא מתנהג כילד הנוהג על-פי יצרים, לא על ידי חשיבה מעמיקה - מכאן יוצא שאינו יודע מה הוא עושה.

ולכן שהמשפט היה נחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח-לטעון שאתה מבין מיהו ה' ואחרים לא??רד מההר שטיפסת עליו מהר. גם לעמים שטבחנו בהם כאשר הגענו לא"י ה' הוא גם טוב וגם רע? חלאס עם הדיבור בשמו.

אתה מבין אותו איך שנוח לך. זה הכל. דוקינס, לא זכור לי שאמר "ה' אוהב את כולם". יכול להיות שאמר. על זה קל מאוד לפקפק בלי שום קשר..

כמו כן, אם הגעת למסקנה שה' קיים זה יפה. אם הגעת למסקנה כי אלו ה' , אנו בטוח כי אם היית גדל באירן היית בטוח כי זהו אללה. מבין מדוע?. אולי חשבת לבד, אבל הזרעים שנבטו במחשבתיך נשתלו שם ע"י אחרים..

אין שום הבדל בין אלילים לאב כל חי אם אדם אינו מאמין בה'. מה אתה רוצה מסינדרום?. ה'(כמו שאתה מבין אותו) זאוס וחד קרן-בנשימה אחת יש לומר אותם. זו דעתי.

הקשר בין הנאצים לאבולוציה הוא לא מה שאתה עושה ממנו. (בוא לא נתחיל ויכוח אם היטלר היה או לא היה אתאיסט..). אתה חייב לקרוא כמה ספרים בנושא. האמירה כי הנאציזם פעל ע"פ תורת הגזע היא דמגוגיה ותו לא. תעשה טובה, לפני שאתה קופץ, יש כמה פרקים בספר של דוקינס שיסבירו לך מדוע. אם לא תרצה לקרוא זה בסדר, רק תרגע...אל תטעה-רוב מצביעי במפלגה הנאצית היו דתיים, ובמספיק נאומי תעמולה עלה עיניין רצון הה', והעובדה כי היהודים הם שנושאים את סמלו של קין(זה שרצח ראשון). הדת שמשה גם את הנאצים לשליטה בהמון. כמו שאתה אמרת-"ממילא כבר הגענו למקסנה שגם בשואה, גם בתאונות דרכים, וגם במלחמות: זה לא אלוהים שהייה חסר, זו היתה חכמת האנושות, שהיתה פזורה בתנ''ך, אצל הנוצרים והיהודים כאחד, שאל איפה היתה חכמה זו, לא אלוהים". על ה' אני לא בטוח, אבל אכן חכמה הייתה חסרה שם. הייתי בוחר במילה אחרת מחכמה אבל שיהיה...

סינדרום אולי זלזל, אבל אתה מעלה פה את רעיון "אני לא מאשים אותך" מהולה בהרגשת העליונות שלך!הפוסל במומו פוסל.

אה-ולפני שאתה מכניס את ישו לאוסף הצטטות, כלל לא בטוח שהיה אדם כזה..אני רק אומר. זה מתווסף לאוסף נרחב של דמויות לאורך השרשור שקיימות רק בגלל שגרמו לאנשים לחשוב שהן קיימות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח-לטעון שאתה מבין מיהו ה' ואחרים לא??רד מההר שטיפסת עליו מהר. גם לעמים שטבחנו בהם כאשר הגענו לא"י ה' הוא גם טוב וגם רע? חלאס עם הדיבור בשמו.

אתה מבין אותו איךל שנוח לך. זה הכל. דוקינס, לא זכור לי שאמר "ה' אוהב את כולם". יכול להיות שאמר. על זה קל מאוד לפקפק בלי שום קשר..

כמו כן, אם הגעת למסקנה שה' קיים זה יפה. אם הגעת למסקנה כי אלו ה' ישראל, אנו בטוח כי אם היית גדל באירן היית בטוח כי זהו אללה. מבין מדוע?. אולי חשבת לבד, אבל הזרעים שנבטו במחשבתיך נשתלו שם ע"י אחרים..

אין שום הבדל בין אלילים לאב כ חי אם אדם אינו מאמין בה'. מה אתה רוצה מסינדרום?. ה'(כמו שאתה מבין אותו) זאוס וחד קרן-בנשימה אחת יש לומר אותם. זו דעתי.

הקשר בין הנאצים לאבולוציה הוא לא מה שאתה עושה ממנו. (בוא לא נתחיל ויכוח אם היטלר היה או לא היה אתאיסט..). אתה חייב לקרוא כמה ספרים בנושא. האמירה כי הנאציזם פעל ע"פ תורת הגזע היא דמגוגיה ותו לא. תעשה טובה, לפני שאתה קופץ, יש כמה פרקים בספר של דוקינס שיסבירו לך מדוע. אם לא תרצה לקרוא זה בסדר, רק תרגע...אל תטעה-רוב מצביעי במפלגה הנאצית היו דתיים, ובמספיק נאומי תעמולה עלה עיניין רצון הה', והעובדה כי היהודים הם שנושאים את סמלו של קין(זה שרצח ראשון). הדת שמשה גם את הנאצים לשליטה בהמון. כמו שאתה אמרת-"ממילא כבר הגענו למקסנה שגם בשואה, גם בתאונות דרכים, וגם במלחמות: זה לא אלוהים שהייה חסר, זו היתה חכמת האנושות, שהיתה פזורה בתנ''ך, אצל הנוצרים והיהודים כאחד, שאל איפה היתה חכמה זו, לא אלוהים". על ה' אני לא בטוח, אבל אכן חכמה הייתה חסרה שם. הייתי בוחר במילה אחרת מחכמה אבל שיהיה...

סינדרום אולי זלזל, אבל אתה מעלה פה את רעיון "אני לא מאשים אותך" מהולה בהרגשת העליונות שלך!הפוסל במומו פוסל.

אה-ולפני שאתה מכניס את ישו לאוסף הצטטות, כלל לא בטוח שהיה אדם כזה..אני רק אומר. זה מתווסף לאוסף נרחב של דמויות לאורך השרשור שקיימות רק בגלל שגרמו לאנשים לחשוב שהן קיימות..

כמו כן, אם הגעת למסקנה שה' קיים זה יפה. אם הגעת למסקנה כי אלו ה' ישראל, אנו בטוח כי אם היית גדל באירן היית בטוח כי זהו אללה. מבין מדוע?. אולי חשבת לבד, אבל הזרעים שנבטו במחשבתיך נשתלו שם ע"י אחרים..

-אני מציע לך ללמוד על יהדות, אסלאם ומה שבינהם. (וכלום לא נשתל, אני שתלתי גרעין והוא התפתח) - אל דאגה.

החל מצפייה בסרטו הנ''ל:

http://www.youtube.com/watch?v=pW-IMXbcNjc

אני באמת ממליץ על הסרט. הוא יבהיר לך כמה נקודות יסוד.

---------------------------------

אין שום הבדל בין אלילים לאב כל חי אם אדם אינו מאמין בה'. מה אתה רוצה מסינדרום?. ה'(כמו שאתה מבין אותו) זאוס וחד קרן-בנשימה אחת יש לומר אותם. זו דעתי.

-אז אני מציע שתחקור בנושא, כאמר בין אסלאם ליהדות שגם זה מתקשר איךשהוא לנושא של מיהוא ה'\האללה אל רחמן אל רחים\אל רחום וחנון.

ובכלל אם זה מעניין אותך תקרא על "תורה", על הידע שהיא אוגרת, ובכלל, על מיזאת הישות הבלתי ניתנת לתפיסה.

הקשר בין הנאצים לאבולוציה הוא לא מה שאתה עושה ממנו. (בוא לא נתחיל ויכוח אם היטלר היה או לא היה אתאיסט..). אתה חייב לקרוא כמה ספרים בנושא. האמירה כי הנאציזם פעל ע"פ תורת הגזע היא דמגוגיה ותו לא. תעשה טובה, לפני שאתה קופץ, יש כמה פרקים בספר של דוקינס שיסבירו לך מדוע. אם לא תרצה לקרוא זה בסדר, רק תרגע...

אז אתה מושפע מדוקינס, כמה נחמד: הרי אני לא מכיר מסיונר יותר מקצועי מדוקינס, אפילו אמנון יצחק קוץ לידו, דוקינס אוהב לשטוף מוחות שהיטלר לא היה אתאיסט או שהנאצים בכלל לא השתמשו בתורת הגזע אלא רק סילפו אותה מעט, הרי אם תטען זאת אתה מתכחש למציאות ולסיבה שמאות אלפי נוצרים אדוקים נכנעו ליצריהם וויתרו על אמונתם כי "הדוד אבלוציה סוף סוף הגיע מאנגליה", ועשו מה שעשו, אבל כן, בוא לא נכנס לזה, זה ויכוח עקר ביותר.

אל תטעה-רוב מצביעי במפלגה הנאצית היו דתיים, ובמספיק נאומי תעמולה עלה עיניין רצון ה', והעובדה כי היהודים הם שנושאים את סמלו של קין(זה שרצח ראשון). הדת שמשה גם את הנאצים לשליטה בהמון. כמו שאתה אמרת-"ממילא כבר הגענו למקסנה שגם בשואה, גם בתאונות דרכים, וגם במלחמות: זה לא אלוהים שהייה חסר, זו היתה חכמת האנושות, שהיתה פזורה בתנ''ך, אצל הנוצרים והיהודים כאחד, שאל איפה היתה חכמה זו, לא אלוהים". על ה' אני לא בטוח, אבל אכן חכמה הייתה חסרה שם. הייתי בוחר במילה אחרת מחכמה אבל שיהיה.

אבל זו חכמה, חכמת תורה,נביאים, כתובים.

אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים, ובדרך חטאים לא עמד, ובמושב לצים לא ישב, והיה לעץ השתול על פלגי מים, ופרותיו יתן בכל ימות השנה.

הנאצים "הדתיים" כך כינת אותם, עשו ההפך המוחלט: אשרי האיש אשר אכן הלך בעצת רשעים, ובדרך חטאים עילאיים עמד, ובמושב לצים התנחל

זה מה שהם עשו, יימח שמם וזכרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

totah - אתה טועה בקשר לנאצים ותורת האבולוציה. תורת האבולוציה של דרווין עסקה רק בדרך הווצרות והתפתחות החיים על פני כדור הארץ.

הוגי תורת הגזע לקחו את עקרון הברירה הטבעית של דרווין, והלבישו אותו על נושא הגזעים של בני האדם, וקבעו שיש גזעים עליונים וגזעים נחותים.

ההקשר שאתה עושה בין האבולוציה לנאצים הוא שגוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה טעות חמורה ידידי.

אל תוציא את אנשי תורת הגזע תמימים "שרק לקחו את רעיון הברירה הטבעית" כי זו לא המציאות.

המציאות היא שמליונים נהרגו בגלל מערכת פוליטית שלמה שמאחוריה עמדה תאוריית האבולוציה בשלמותה, נכון שהנאצים שמו דגש על חוק הג'ונגל אבל הם השתמשו בתאוריה בשלמותה שהחלה וגם פותחה על-פי הדמיון של דארווין.

התאוריה הזו היא סיבת המוות של מליונים, היא השכיחה מאנשים את המושג חסד\אהבת חינם והפכה אותם לחיות שפועלים על-פי היצרים שלהם, כל קצין נאצי היה סדיסט עלוב, ורק המתונים שרצו לזכור את תורת ה' לא היו כאלה, ונתנו אוכל בסתר לחלשים. (קח את זה כמטאפורה למסר שאני מנסה להעביר לך).

תאוריית האבלוציה לטעמי היא דבר גרוע ממדרגה ראשונה, תחבר את כל קורבנות מלחמות הדת מאז ומתמיד ותגיע למליון אם לא לפחות, תחבר את כל הנופלים במלחמת העולם השנייה ותגיע לעשרות מליונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אראה את הסרט.

אל תגיד רק מה שנוח לך. המון אנשים זנחו את כבלי הדת בעקבות האבולוציה. אני יודע את זה. השכלה אכן משחררת מבורות. מה לזה ולעיניינו (יש קשר בפן יותר נרחב)ה' יודע.

אני קורא גם מה שיש לדוקינס להגיד ובורר משם במה אני תומך ובמה לא. אין שום ספר שלם שלו שהוא "חוכמה" או "הספר הטוב" או "ספר שמלא ערכים".אין דבר שהוא אור לרגלי באופן טוטאלי, וזאת בשונה ממך. התמסרת לדבר אחד, ובדרך מעכת וזלזת את כל מי שחושב אחרת, או כל מי שדורש בשמו של דבר אחר או אמונה אחרת.

זו לא "חכמה" שהייתה חסרה בשואה. לא יודע מאיפה אתה מצליח לרקוח משפט כל כך סתום (מבחינת תוכן). ומה אתה רוצה? רוב הנאציים היו אכן דתיים וכך גם רוב העם הגרמני. הם לא היו מהדת שלך. זה הכל.

וכמו שכבר אמרו-הקשר שאתה עושה בין אבולוציה לנאציזם הוא שגוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...