דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 124 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

קשה לענות.

כל אחד מתחפר בעמדתו.וקשה לגשר.תותח מייצג את אלה המאמינים שיש משהו למעלה (אני רואה רק שמש ירח כוכבים בקיצור מערכת השמש...)

ואני מייצג את הנאורים (כביכול ..) שרואים את האמת שאין שום דבר מלבד העולם המציאותי.דת היא עולם שלם של סיפור מפואר והיסטורי.שהרבה הולכים אחריו

בצורה עיוורת ולפעמים קיצונית בדתות שונות (ראה ערך האייתולות חמאס טאליבן ודומיהם) ואצלנו מבית ש"ס אגודת שכופים את דעתם בחוקים וחוקים

קואליציונים.דת תמיד לא תקבל את הגיון המדע שיסתור כל דבר נגד בורא עולם ואף פעם לא תנסה להבין את הקדמה אבל הקדמה תנסה להבין את הדת.

זה כמו שהמתקדם ינסה להבין את הפרימיטיבי

אבל

הפרימיטיבי לא ינסה להבין את המתקדם

זו דרך העולם.

החכם ינסה להתקרב לטיפש - אבל הטיפש ירתע מהחכם.

קשה לענות כל אחד בדעתו הוא :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Radeon38

אם לא תשנה את הגישה הילדותית והמתגרה הזו אתה תפסיד הרבה בחיים.. אני לא אמשיך לפרט וגם לא להגיב לך כי אתה בנאדם שלא מגיע לו יחס.

תן לי להעתיק את התשובה שכתבתי לך כאן לפני מספר ימים, שכנראה לא ראית, עד אז תמשיך ללכת בדרכך ה"מתקדמת" מנקודת מבטך ה"חומרית" והריקנית.

להלן:

שאלה לי לכל המאמינים ול- תותח

אם קיים אלוהים או ישות כלשהי כל יכולה אישה גבר (שאני מטיל ספק בכך ועל זה נדון בהמשך)

היכן היה אותה ישות לכל אורך ההיסטוריה כאשר טבחו בנו הרומאים היוונים הטורקים הסלווקים התלמיים וכן הלאה כל צורעי היהודים.

היכן הוא היה אם לא במוחותינו השטופים על ידי הכוהנים ??.הכל היה נטו אמונה ותו לא.יותר מכך היכן היה כבודו בעת השואה שטבחו בנו הנאצים??

שנרצחנו על שמירה על דתנו לא התבוללנו בין הגויים???.הוא לא בא והוא לא הצילינו.אנו עלינו לארץ - החילונים הציונים בעוד הישיבות הגדולות נשארו מאחור

ונטבחו.זכרו את השיר "שריפה אחים שריפה" - איפה הוא היה בעת המצוקה של עמינו???

בוא אני אבהיר כמה דברים, כנראה שהמוח השטוף כאן הוא שלך ואתה, שואל השאלות, כנראה שפעלת מחוסר ידע.. עד היום.

היכן הוא היה אם לא במוחותינו השטופים על ידי הכוהנים ??.הכל היה נטו אמונה ותו לא.יותר מכך היכן היה כבודו בעת השואה שטבחו בנו הנאצים??

אני כבר נתתי תגובתי בנושא, למעוניינים, אתן שוב.

אל תשאל איפה היה אלוהים.

שאל איפה היתה חכמת התורה שהכירו גם היהודים וגם הנוצרים שחוללו את השואה, שניהם הכירו את המושג חסד, שניהם ידעו מהיא הקמת נופלים, פקיחת עיני עיוורים, הלבשת ערומים.

אבל היצר היה חזק מהם, מהנוצרים הפעם.

שנרצחנו על שמירה על דתנו לא התבוללנו בין הגויים???.הוא לא בא והוא לא הצילינו.אנו עלינו לארץ - החילונים הציונים בעוד הישיבות הגדולות נשארו מאחור

ונטבחו.זכרו את השיר "שריפה אחים שריפה" - איפה הוא היה בעת המצוקה של עמינו???

-התגובה ממעלה מתאימה גם לכאן, אך עליי להוסיף מספר דברים.

"והתמלאה הארץ דעת ה' כמים לים מכסים".

הרי זה ידוע שהנצרות, על כל גווניה היא בסה''כ הגרסא הפשוטה ביותר עלי-אדמות של היהדות, הדבר היחיד שלא קשור באופן ישיר (או שדווקא כן ומאד) זה ישו (A.KA הרבי מנצרת).

דעת ה' היא ידיעת קיומו של ה', נותן התורה (היום חג שמחת תורה אגב), הוא בורא כל-חי, הוא אותה הרוח האוניברסלית, השולט בכל, האחראי לכל, מושך החוטים או כל תיאור אחר ל"בעל הבית".

הנוצרים, שעשו את השואה, הכירו את תורת ה', את דברי הנביאים והכתובים, הם הכירו את החכמה שבתורה, את עקרונותיה שחלק ציינתי למעלה: הלבשת ערומים, השקיית הצמאים וכו', והם בחרו ההפך.

הם הקצינו, ברוע, והתורה מלמדת שאין טעם בעולם רע מדיי או טוב מדיי ושכל אדם לא משנה מיהוא, הרבי מלא יודע איפה או מאו-צה טונג, חייבים לשמור על מידות מאוזנות, ולא לסטות מדרך הישר - לטוב או לרע.

לומר דברייך מהווים תשובה סתמית עם ציטוט תנכית המסבירה את התהוות היהודי החדש.אבל היכן אלוהים HuhHuhHuhHuhHuh

איפה הוא קיים?.אני רוצה תשובה לקיומו ולא ספר שנכתב על ידי כמה גאונים שחיטטו באף לאורך ההיסטוריה והעבירו מאב לבן סיפור מפואר.

-אין הוכחה פיזית התומכת\סותרת קיומו של בורא כל-חי כגוף קיים ומכוון וגם לא תהייה כזו לעולם, ישנם המון גופים -פיזיים שעין בלתי מזויינת לא יכולה לראות.

גם גלי רדיו אני לא יכול לראות, ואז מה שיש דרך למדוד אותם?, אני לא יכול לגעת בהם או לראות אותם, אבל עובדה שהם כגוף בלתי-נראה, קיימים.

ומה עם "חיים שלאחר המוות", מליוני בני-אדם עושים סיאנס מדיי יום, כולם טוענים שתקשרו עם אנשים שעברו מן העולם, חלק נתנו שמם, ושם צאציהם, אז רגע.. המליונים ישקרו?, אני מכיר מספר אתאיסטים שהתחמקו הלוך ושוב מדיבורים על על-טבעי (שים לב, לא על קיום אלוהים, אלא על על-טבעי), ומהרגע שעשו סיאנס, לא רק שהחלו להאמין בעל-טבעי אלא נקודת מבטם על בורא-כל חי גם היא השתנתנה, "אני לא יודע אם יש אלוהים" אמר האתאיסט מאתר מקושרים..

אותו דבר אני יכול לומר על הארי פוטר שזה סיפור ולאמצו כדת ואת דמבלדור כאלוהים (למי שמכיר את העלילה) כזה הוא התנך - ס י פ ו ר ותו לא !!!!!!.

אז מי קבע שהתנכ או התורה הנה דרך חיים אחת ועוד צריכה להיות מחייבת עלינו כעם.

-אתה טוען טענות אתאיסטיות ילדותיות שבטח שמעת באחת ממהרצאות של המסיונר-שוטף המוחות דוקינס, הרי כל בנאדם רציונאלי יודע שאמונה בקיום ה' או בכלל אמונה באלוהות פרטית (ואז נכנסים לויכוח של מהיא אמונת האמת?), היא דבר ההפוך ב90% מעלות (מלבד העניין החומרי שמפריע לכמה אנשים), מאמונה בקיום סיפורי אגדות, ובכלל זה ממש שכיח האמת.

הרי גם התכנון שבגוף האדם (לטעמי ולטעם אחרים), הוא תכנון "שכיח" שלא בעייה זו תהייה לפתח תאורייות כמו תאוריית האבולוציה שהיא סיפור ממש יפה, בשביל להתכחש אליו, אני כאחד המבחין בתכנון (וכבר היה לנו ויכוח על טיבו), רואה באופן פשוט שמישהו אחראי שיצמח לנו שיער בראש, באופן קיצוני משאר חלקי הגוף, מישהו אחראי שיצמח לנו שיער בבית השחי באופן שונה - מה טוב בזה?, אני לא יודע.

בכלל אני לא רוצה להכנס פה לויכוח על "תורה ומדע" בערך בויקיפדיה בשם זה יש המון מידע שיעניין אותך - באחריות.

התורה אשר מהווה אבן יסוד כביכול לתרבותנו (אשר אני מטיל ספק רב) איננה חוקה ואיננה חשובה כמו שהיא מצטיירת.

הדת והאמונה מלאות איסורים ויסורים אשר מאמללות את האדם ומצרות את דרכו ואת חייו.מדוע אנו חייבים לקבל את השטויות האלה עלינו בגלל שכמה

משועממים כתבו את זה???

-לא נראה לי שאתה באמת מטיל ספק רב אלא יותר מטיל "מצור אתאיסטי אבסולוטי וטפשי" על התורה ועל חוקיה, וזאת כי אתה הוא הפנאט, אתה הוא המרובע שפוחד להפתח, לחקור וללמוד, ממילא לא נראה לי שרבים לוקחים אותך ברצינות כי החברה לא אוהבת חשיבה צרה של "אין אלוהים נה נה נה", זה לא רציני.

-ואתה חושב שכמה משועממים כתבו את חכמת התורה (כן כן, תקרא תורה, תקרא משלים בה, רד לעומק הדברים, עשה השוואות), פתח ספר כתובים (תנ''ך:תורה, נביאים, כתובים) - אני ממליץ על הפרק הראשון של תהלים - לאחר מכן תחזור לדבר איתי.

ואיך אמרת?, כמה משועממים?, אתה חושב שכמה משועממים כתבו את זה, בלי להגיד:מתי, מדוע, למה, איך, במדבר?, מה גרם לזה, מי אלו היו.

בעוד שמליארדים מאמינים שזו ההתגלות הראשונה מטעם בורא כל-חי, הנהג ברכב היקום, אל האנושות והקיים שברא.

אלוהים אינו קיים ולא היה קיים אלה רק במוחם הצר של מאמיניו הפאנטים והוא מושתל מחינוך מעוות.הכל דרך חינוך של עיוות האמת הנכונה

-כמה שורות ירדת, מספיק עם הפרובוקטיביות, תהייה רציני.

אתה ממשיך להוכיח כמה מוחך שטוף מהרצאות של מסיונרים כדוגמאת דוקינס.

בכלל, אופן הקביעה הילדותית שבאה להתגרות במאמינים, לא משנה מאיזו דת הם, מוכיחה מי אתה, וכמה ארור יהייה הלוקח אותך ברצינות.

ולפי דעתי המח הצר הוא שלך, המושפע מ"תהליכים" שלא ראית מעולם, אתה המאמין באמונה שלמה ועיוורת שגן חד תאי שנוצר לפני הפרדות היבשות הוא הגורם לכל החי כיום, אתה מאמין בזה מבלי שום הוכחה, הרי רק להיווצרותו של הגן החמדמד יש מספר תאוריות בדיוניות ומעלות גיחוך.

והנה אתה מוכיח כאמור כי אתה הוא הפנאט היחיד פה, שרק משמיץ ומגדף, לרוב מבלי להסביר מדוע, שוב לעתים תכופות זה מוריד מערך הדיון.

אני רואה שגם הזכרת אמת, אתה כפיין אתה יודע?, אמת בדומה להגיון היא דבר סובייקטיבי, זו אמת שלא ניתן לראות או לחוש בגלי רדיו אך הם קיימים.

אני חושב שהדיון הזה - עצם קיומו הוא ויכוח על מהיא אמת, נכון שהשקפת עולם מצד המשתתפים היא אבן יסוד בויכוח, אבל אינה הכל.

הוא השאיר בחיים את הכופרים על מנת לתת להם לחזור בתשובה

אלו שנהרגו בוודאי שזכו לעולם הבא

אם היו נהרגים הכופרים לא היו זוכים, לכן דוקא אותם השאיר בחיים

אתה יכול לקבל את התשובה ויכול שלא, שוב זה תלוי בנאדם.

"הוא השאיר" כתבת: אז אתה לא פוסל שהוא קיים, מצחיק.

אני כבר מנסה לדמיין את התגובה הסופר-לא רצינית, שתבוא ממך..

"לא מעניין אותי, נה נה נה, הוא לא קיים".

בוא נקווה שאני טועה לגביך.

חג שמח.

----------

איסתרא, תגובה לדבריך ממעלה נכתבה כבר אמש, בשל הפסקת חשמל - הכל נמחק, הצלחתי לשחזר התגובה הקצרה לעניין השני שהזכרת, אדביק אותה כאן יותר מאוחר.

[br]פורסם בתאריך: 21.10.2008 בשעה 18:19:56

Stoneskin

כל קשר בין מוסר לבין דת ולתנ"ך הוא רעוע במקרה הטוב, ומקומם במקרה הרע. אין לי כח לחפור בנושא הזה, אבל מוסר שנשאב מהתנ"ך? כמה חד צדדי אפשר להיות? בתנ"ך יש המון ספורים נוראים על רצח, בזיזה, גילוי עריות ומוסר קלוקל בכל קנה מידה אנושי.

אתה מעוות את המציאות באופן חריף.

"בתנ''ך יש המון ספרים"... מהוא תנ''ך וכמה ספרים יש בו אתה יכול להסביר לי?, לא לא כי אני ממש רוצה לדעת איזה ספרים יש בתנ''ך שמדברים על רצח.

אתה תגן בחרוף נפש על כל מה שרשום שם הא?. תודה שלא הכל שם "כשר" ואז אני אדע שיש פה בן שיח ולא מסיונר.

תן לי דוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח

אין לי מושג מי זה דוקינס (אני יודע מי זה צ'רלס דיקנס - סופר שעל סיפוריו ביססו המון יפים ;))

ולא אני לא מאמין באללה בישו - אני אתאיסט כמו שאתה מאמין שיש לנו בעל בית שלדעתי הוא בעל בית שיכור מסומם שאומר ככה " הא הנה יש לי פה איזה

מאמינים דבילים שכל מה שאומר להם הם יעשה אז יאללה נשתין עליהם מלמעלה ויחד עם אללה וישו נעשה צחוק מכוווווווללללם כי גם ככה הם כאלה פתאים אז

מה אכפת לי מהם הרי גם ככה 6 מיליון נהרגו בשבילי אז מה אכפת מהדורות הבאים שהולכים אחרי על עיוור כמו שאבותהם הלכו כצאן לטבח רק כדי לשמור על שמי"

ולא אני לא מאמין בבריאת העולם של ששת ימי בראשית.אני מאמין במפץ הגדול התאוריה הפיזיקלית.

עד עכשיו אתה נותן לי תשובות חסרות תוכן.אל תפנה אותי לתהילים לנביאים - שוב אלה סיפורים ותו לא !!!!!!!!!!.זה העולם שלך לא שלי !!!!.

אני נתתי השוואה להארי פוטר כי זה סיפור עלילתי יפה ומרתק.ככה גם התנכ הוא סיפור.הרבנים הופכים אותו לקרדום לחפור בו ומפרשים אותו למילים לשלוט על

ההמונים.על הבורים שמחפשים את עצמם.

עובדה שאיסתרא נותן תשובות ועובדות אחרות מחוץ לדת.

ואם אני אקרא תהילים מה אני אמצא שם את הסיפורים ואת התפילות מן הסתם את העולם שלך.וזה עדיין שוב לא נותן לי תשובה איפה אלוהים.

אני לא מוכן להשתחוות לכבד גורם עליון (שהוא אינו עליון כלל :pissed:) שקיים רק באמונה פרימיטיבית.אני רוצה עובדות.שאתה מפנה אותי לתהילים

אתה בעצם אומר לי לכבד את אלוהים - אבל איפה אלוהים מלבד במחשבותיך????

יש את 2 עולמות גשמי - קיים מוחשי - הגיוני וניראה לעין.

רוחני - אמונה - שטיפת מח - חינוך מעוות - ושם קיים האלוהים (לא משנה איזה כרגע 3 הדתות מבוססות על הבולשיט הזה)

תמצא לי דרך להראות את אלוהים בעולם הגשמי ואני מבטיח לך שאני חוזר בתשובה

קשה לי מאוד לעקוב אחר הדיון מאחר ואני מאוד עסוק, בכל אופן לדבר אחד שאמרת אני אתייחס ואתייחס ביתר מידה

שינה את גישתי בשנים האחרונות, פעם הייתי מטיח בפניך שאתה טיפש, היום אניא אטיח בפניך שכנראה גילך מורה על תגובתך

לא נראה כאילו באמת הסתכלת על החיים במבט כולל

עכשיו אני אנהל איתך דיאלוג

איך בריאת העולם בבראשית בכלל קשורה/סותרת/נסתרת על ידי המפץ הגדול?

ותשים לך איך בכלל לא טרחת להתבונן וישר גיבשת דעה משובשת

מילא הייתי אומר אני מאמין בסידור העולם על ידי המפץ הגדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתה לא מאמין שמה שנכתב בבראשית פרק א הוא האמת? אם אתה מאמין בזה, אתה לא יכול להאמין במפץ הגדול כיוון שהם סותרים זה את זה. אם אתה לא מאמין בזה, איך בדיוק אתה קובע באלו פרקים אתה מאמין ובאלו לא?

נ.ב. תותח, "הפוך" זה 180 מעלות. 90 מעלות זה "ניצב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותח-אני לא מתכוון להגרר לזה. אם אתה חושב שהספר הזה לא מלא במה שרשמתי אז שיבושם לך. מוסר וספר התנ"ך קשורים אבל לא בצורה המחמיאה שאתה חושב. אם עוד מישהו יגיד לי "לא הבנת על מה מדובר" בתנ"ך אז שיילך קיבינימאט (זה אתה שיוצא נגד תושב"ע לא?). לקרוא את הספר הזה זו הדרך הכי טובה להפוך לאתיאיסט. נקודה.

matteo פרגן לך מקודם על הכוחות שיש לך. אז כנראה שיש לך. אני לא הולך לתת דוגמה ולא נעליים. שיהיו לך חיים יפים. לי נמאס.

אתה אכן תגן על כל מה שרשום שם ויהי מה, לכן חבל לי על הזמן. אם הייתי רואה פתח להבנה הייתי טורח. אתה בטח תגיד שאני זה האטום.

נו טוב...מה שעושה לך את זה.

שא ברכה. אם יהיו פה עוד הצהרות משוללות כל בסיס אני אגיב.

איסתרא-תן להם בראש. כשימאס לך גם אז תצטרף לצופים (למרות שאז הדיון יהיה ריק מאנשים...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתה לא מאמין שמה שנכתב בבראשית פרק א הוא האמת? אם אתה מאמין בזה, אתה לא יכול להאמין במפץ הגדול כיוון שהם סותרים זה את זה. אם אתה לא מאמין בזה, איך בדיוק אתה קובע באלו פרקים אתה מאמין ובאלו לא?

נ.ב. תותח, "הפוך" זה 180 מעלות. 90 מעלות זה "ניצב".

גם אתה נופל בדיוק באותו פח

אני מצפה לקצת יותר היגיון בריא

בוא ננסה להבין

הפסוק הראשון בבראשית

"בראשית בא אלוקים את השמיים ..........."

אתה מכיר את ההמשך

האם רשום שם איך? כיצד? בוא תגיד לי אתה איך בדיוק זה סותר את המפץ הגדול?

אני אשאל עוד שאלה

מי אמר שזה לא הוא שעשה את המפץ הגדול

ואם אתה מתעקש: מי אמר שזה לא הוא שהביא את היקום למצב שיתרחש מפץ גדול שיצור באורך פלא את האדם, ובכלל את כל הבריאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ננסה להבין

הפסוק הראשון בבראשית

אתה מכיר את ההמשך

אני אשאל עוד שאלה

ואם אתה מתעקש: מי אמר שזה לא הוא שהביא את היקום למצב שיתרחש מפץ גדול שיצור באורך פלא את האדם, ובכלל את כל הבריאה

דווקא מתוארת הדרך בה נברא העולם.

קודם היה ים,אחרי זה יבשה,צמחים,מאורות,חיות מיים,עופות,אדם.

קצת בעיה,לא?

מי אמר שזה הוא שעשה את המפץ או שהוביל אליו? אף אחד אבל גם אם הוא גרם לזה איך זה מוביל לזה שאני צריך להקפיד לשמור בין בשר לחלב?

ומי אמר שזה לא הבעל או האשרה או אפילו אללה? אף אחד.

המפץ הגדול זאת הוכחה מדעית והיא מתאימה לבראשית ברא.. הרי ליקום היה התחלה,היקום אינו היה קיים תמיד כמו שחשבו

המפץ הגדול זו תאוריה מדעית ולא הוכחה מדעית.

השאלה צריכה להיות: מי אמר שאלוהים לא הביא להתנגשות בין החומר?.

הרי אם את אלוהים אי אפשר לראות, מי הוא המיותר שיקבע כי אלוהים אינו מכוון את מה שנראה "נטורליזם -פיזי"?.

אותו אחד שיקבע שהוא כן מכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לחזור אחורה עד למפץ הגדול כדי לראות שאין אלוהים או שאלוהים הוא משהו שלבני האדם אין שום קשר אליו -

כיום היהודים במצב הכי טוב מבחינה בטחונית, בריאותית, כלכלית, פיתוחית, חופשית, וכו' אי פעם

ואנחנו גם במצב הכי חילוני אי פעם

גם שאר העולם - במצב הכי טוב אי פעם, ובמצב הכי פחות דתי

יש קורלציה הפוכה בין דת להתפתחות שגשוג וקידמה

בתמונה זה מומחש באופן מצוין - כמה המדינה דתית מול כמה היא משגשגת.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב תושבי העולם מאמינים באלוהים ,החזרה בתשובה בארץ היא גדולה מאוד, רובם של החילונים מאמינים,ותמיד שקצת טוב, מתחילים להרים את התחת,ושרע מתחילים לבכות לישועה.

לעולם היית התחלה וזה הוכח מדעית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מתוארת הדרך בה נברא העולם.

קודם היה ים,אחרי זה יבשה,צמחים,מאורות,חיות מיים,עופות,אדם.

קצת בעיה,לא?

מי אמר שזה הוא שעשה את המפץ או שהוביל אליו? אף אחד אבל גם אם הוא גרם לזה איך זה מוביל לזה שאני צריך להקפיד לשמור בין בשר לחלב?

ומי אמר שזה לא הבעל או האשרה או אפילו אללה? אף אחד.

אותו אחד שיקבע שהוא כן מכוון.

א. מאוד מעריך את חזרתך לדיון , בכלל התגעגעתי חחחחחח ברצינות

בכל אופן

תחזור לסיפור בראשית

קח נשימה עמוקה

תצטט משם ותגיד לי אתה בדיוק איפה הבעיה ותווכח לדעת שאין שום בעיה

המפץ הגדול היא אכן תאוריה, ולא הוכחה

יש הבדל עצום בין השנים.

בקשר לקושיה של dark respect

היהודים במצב הכי טוב מבחינה.....

אתה מדבר על טווח של זמן מאוד קצר ביחס להסטוריה

מניין לך מה יהיה בעוד 10 או עשרים שנה

בתנ"ך היו תקופות של מפלה באמונה, ענישה על ידי האל ותקופה של נחת וחוזר חלילה

התקופה של "הנחת" הייתה 70 שנה

אתה עדיין לא בתוקף על מנת לטעון את הטענה

וגם על הטענה הזאת אפשר לדון, היהודים בהחלט במצב טוב, השאלה מה אתה מגדיר טוב, אפשר להכנס לדיון פילוסופי חזק בעניין

טוב הוא עניין מאוד מורכב, ניתן להתעלם מהרע שבעולם ולהגיע למצב שטוב לך, בדומה להרגלי שתייה, נטילת אי אלו סמים , מחלת נפש, ולמרות שאתה מרגיש טוב, המצב ממש ממש לא טוב

אגב, על סמך מה החלטת שהמדינה ירדה מבחינה דתית?

מי אמר שדאז עם היה בכלל דתי כמו שאתה חושב?

אתה מסיק מסקנות מבסיס שגוי, חזור עם טענות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ננסה להבין

הפסוק הראשון בבראשית

אתה מכיר את ההמשך

Been there, done that. למה אתם לא יכולים לחדש לפעמים ומה יש לכם נגד השימוש במנוע החיפוש של הפורום?

אני אשאל עוד שאלה

בהחלט יתכן שאלוהים יצר את המפץ הגדול. יש רק בעיה אחת עם ההסבר הזה: הוא סותר את בראשית פרק א. כלומר אלוהים שיצר את המפץ הגדול אינו האלוהים של הדת היהודית. אופס! הנה איבדנו עוד טענה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Been there, done that. למה אתם לא יכולים לחדש לפעמים ומה יש לכם נגד השימוש במנוע החיפוש של הפורום?

בהחלט יתכן שאלוהים יצר את המפץ הגדול. יש רק בעיה אחת עם ההסבר הזה: הוא סותר את בראשית פרק א. כלומר אלוהים שיצר את המפץ הגדול אינו האלוהים של הדת היהודית. אופס! הנה איבדנו עוד טענה.

אתה יודע מה

שכנעת אותי, לא בא לי להתווכח על זה יתר מידה

הוכחת שהמפץ הגדול לא מתחבר עם התורה

עדיין הרבה יותר הגיוני(לי , לאנוכי) לקבל את תאוריית התורה ולא את המפץ הגדול

כמו שהמפץ הגדול מסביר את סידור החומר בעולם עד להגיעו למצב הזה

אני מאמין בכוח עליון שעשה זאת

גם התורה וגם המפץ הגדול מסבירות בעזרת ההנחות אותם הם מקבלות את הגיעו של העולם למצב הנוכחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק-התורה לא מתישבת עם המפץ הגדול,אבל מה זה משנה בכלל? אתה מאמין-תאמין ומי שימנע ממך להאמין-כלב,כל עוד אמונתך לא פוגעת באחר ו/או עוברת על החוק.

אותו דבר לגבי הלא מאמינים-אין לפגוע באי אמונתם כל עוד זה לא פוגע באחר ו/או עובר על החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...