דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 114 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

די, עד איפה אדם יכול להגיע?

אתה מצדיק אותו? הבאתי לו הסבר ,ושיביא הפרכות, אבל כתב שאין לו כוח ואז כל מיני קללות של [אתאיסטים]

גם להסביר אותו אתה לא יודע?כל דבר שניסה להפריך תירצתי לו בצורה מכובדת.

הרב לא יכול להכנס לכאן [והוא צודק,כי בסופו של דבר גם אחרי שיוכיח זה לא ישנה את האדם,כמו שאפשר לראות]

ויש כאן הרבה זילזול.

בוא תכנס לפורום שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לי מענה? אני לא נשאר לריב איתך כי אין לי כח אלייך.אני מעדיף לספור גרגירי חול. אתה פשוט נורא ואיום...

איסתרא-חבל על הזמן שלך ועל הרוחב פס שלך-הבחור שטוף מוח. אתה לא תעזור לו.

רוני-תגיד שלא עשית קופי פייסט לאורך ה 160 עמודים. ברור לי שכן. ושיהיה ברור-לא הזמנתי אותך לדיון ולא לשום דבר.ממך אני לא רוצה כלום.

אם אני אפנה פה למישהו, זה למישהו שיש לו תקווה. אתה אבוד...לא נורא.

עריכה:

איסתרא-אתה צודק. באמת אין לי כוח לבחור...באמת סחטיין על הסבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראיתי את הדיון איתך לחברה חילונים [גם לא מאמינים] הם צחקו.[בגלל זה כתבתי היה שמח,כי היו לידי ,גם משפחתי כולה חילונית צחקו]

בהתחלה לא רציתי לדון, התעקשת אז שלחתי,אחרי זה ניסת להפריף ושוב תירצתי .... מאזזז אין לך מענה [כי הכל אתה מעתיק בלי הבנה]

וכל מה שאתה כותב כרגע,כי אין מענה. ואתה לא תשנה את דרכיך גם עם 100 הוכחות. כי אתה לא רוצה.אתה רוצה לחיות איך שבא לך,זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, זה כל מה שאתה עושה - נותן תירוצים. לפעמים, בכל אופן. בשאר הזמן אתה מתעלם או מותן תירוצים לאי מתן התירוצים שלך.

רוני, מתי תבין שהתורה יכולה להיות נכונה גם אם אין שום הוכחה לכך? אתה לא צריך לנסות ליצור הוכחות יש מאין. רק אלוהים יכול לעשות את זה ואתה, עם כל הכבוד, רחוק מאוד מלהיות אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הראיתי את הדיון איתך לחברה חילונים [גם לא מאמינים] הם צחקו.

בהתחלה לא רציתי לדון, התעקשת אז שלחתי,אחרי זה ניסת להפריף ושוב תירצתי .... מאזזז אין לך מענה [כי הכל אתה מעתיק בלי הבנה]

וכל מה שאתה כותב כרגע,כי אין מענה. ואתה לא תשנה את דרכיך גם עם 100 הוכחות. כי אתה לא רוצה.אתה רוצה לחיות איך שבא לך,זה הכל".

צחקו ה"חברים" שלך? אני שמח.לא שלחת כלום, לא הוכחת כלום ולא ניסיתי "להפריף" כלום. אני לא מעתיק כלום(הראה לי מה העתקתי-אני מבין את הגמרא שצרפתי-יש מחלוקת על השפה שבה ניתנה התורה).

אני חי את חיי כמו שאני רואה לנכון.אמת. אתה חי ע"פ ספר שנכתב ע"י אנשים שמנגבים את התחת עם היד.שיבושם לך.

אתה בן אדם קטן מאוד. אתה חושב שאתה חיי נכון וכולם טועים. אני אגיד שוב שלא כך הדבר, אבל אתה תמשיך להסניף את הדפי גמרא שלך ולחשוב מה שתחשוב. אתה לא דן-אתה לא יודע מה זה דיון!. לא ביקשתי ממך שום דבר. זה אתה שבחרת להגיב, אבל רק למען הסדר הטוב-לא ענית לי בכלל על מה ששאלתי!.

נ.ב-אם החברים שלך רוצים אני מופיע בצוותא בשישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, זה כל מה שאתה עושה - נותן תירוצים. לפעמים, בכל אופן. בשאר הזמן אתה מתעלם או מותן תירוצים לאי מתן התירוצים שלך.

רוני, מתי תבין שהתורה יכולה להיות נכונה גם אם אין שום הוכחה לכך? אתה לא צריך לנסות ליצור הוכחות יש מאין. רק אלוהים יכול לעשות את זה ואתה, עם כל הכבוד, רחוק מאוד מלהיות אלוהים.

איתך לא דנתי,

דנתי איתו [על אף רצוני שלא בתחילה] אבל זרמתי איתו, וכמו שרואים זה נגמר מהר.

הבעיה שהתורה סולדת מאמונה עיוורת, וצריך להתחיל מבסיס של איזה ידע ואז לעלות בסולם האמונה.

איך שלמה המלך כתב, פתי* יאמין לכל דבר.

stoneskin :

אנשים עם דעות כמו שלך צחקו זה הבעיה.[שלא תבין לא נכון, לא על הדעות שלך, אלה שרצית כל כך לדון איתי ולא רציתי כי לבסוף יורדים לקללות וזילזול, וזה בדיוק מה שקרה איתך.]

עזוב הרגע חיזקת את מה שאני תמיד כותב, [הכל בזבוז זמן]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה אחרונה וזהו.

לא קראתי לך לדון אבל שיהיה.

כותבים פתי ולא פטי.

שלמה המלך, כמעט בוודאות, לא היה קיים. אין עדות. לא אמונה עיוורת אמרת??.

אם הם צחקו-הם לא כמוני.להפך-אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה-אז אני יודע מאיזה חומר הם עשויים-והם גרועים כמוך.

שיהיו לך חיי מלמול תפילות נפלאים, חיי גלגול עור בהמה נהדרים, קריאת ספר תהילים הנכתב ע"י האנס דוד נפלאה, אבל העיקר-שהאמונה שלך לא עיוורת..

עריכה:

אני מגיב לתגובה הבאה שלך. איך אתה רוצה הוכחה שלא היה קיים שלמה המלך????(הבנת מה שאלת)פשוט אין שום עדות שמחזיקה מים!!תלמד קצת יא בור ועם הארץ שכמותך!!.אם קיים בורא, וזה סביר הרבה פחות מזה שאין, יש סבירות קטנה עוד יותר שזהו אלוהי . אל תדאג לי. תדאג לתחת שלך.

הצלחתי לעצבן אותך? Then my work here is done!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי הצחוק שיבש אותי פתי*.

תמשיך למלמל זה לא היה קיים וזה לא היה, בלי להציג הוכחות.

אל תנסה עכשיו להביא כן? כי יצא לי לראות מי הבחור מאחורי מסך המחשב.

אני אכתוב בצורה שאתה כותב, השואה? בוודאי לא היית, נפוליון?לא היה קיים זה סתם אגדה. מצריים העתיקה לא היית קיימת, המהפכה הצרפתית זה בכלל לא קיים ואין סכוי.

איסתרא :

אני מסכים איתך שאיני אלוקים, כי אם הייתי את stoneskin הייתי מוחק מפני האדמה, כמה סבלנות יש לבורא אי אי אי אי אי, מחכה מחכה, אבל בסוף תשלם.

ערכיה: לעריכה שעשית למעלה.

את שלמה המלך זה קל להוכיח, אם אני אוכיח תשנה את הדעות שלך?

בנתיים אתה מתעצבן, רואים את הזילזול שיוצא ממך [מרוב עצבים]

תבין יותר קל להגיד שאין בורא מאשר להגיד שיש בורא [שאז זה מחייב אותך ,לפחות בקצת]

כידוע אני לא מבית דתי,אף אחד לא מחזיק אותי בכוח, אם יש אמת אני אלך אחריה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מתעצבן שרק בגלל שיש פה בור כמוך.בפורום.

תוכיח את קיום שלמה.לבריאות.אתה תעשה מה שגדוד של חוקרי מקרא לא הצליחו.

בינתיים אין עדויות משמעותיות. לכשיחפרו באזור הר הבית(כמו שנראה-לעולם לא!) אז אולי יהיו עדויות חותכות.בינתיים עדויות חד משמעותיות "עם בשר" אין ממש.

אני איתך סיימתי. אם אתה חי עם עצמך בשלום, מי אני שאשנה אז זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אוכיח זה לא ישנה דבר,אז חבל על הזמן שילך לפח.

אני באתי אלייך בעצה לבדוק [איפה שאני אשלח אותך,או אפילו לדון איתי אינך מסוגל ] לא רצית וזה זכותך המלאה,אבל על הכל האדם ישלם,את זה רק רציתי שתדע.

תיהיה בריא.. ורק תצליח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה, עם stoneskin אתה מוכן לדון ואיתי לא? בסדר.

stoneskin, אתה מוכן להעתיק את השאלות שלי לרוני תחת ה- nick שלך? נראה אותו עונה פעם אחת לשם שינוי. שיסביר מדוע, אם אלוהים התכוון שרק חיות שמעלות גרה מסוג אחד ולא מסוג אחר יהיו כשרות, הוא לא אמר את זה, מדוע חכמים גדולים כמו רש"י והרשב"ם לא ידעו את זה ומה בכלל עושה שם השפן, שלא רק שאינו מעלה גרה, גם גללים הוא לא אוכל?

אגב רוני, בנוגע לחתימה שלך: הויל הוא לא ביולוג, הוא אסטרונום. אני יודע שמבחינתך כל המדענים אותו הדבר, אבל זה דומה למי שיבקש משען שיתקן את המכונית שלו, כי מכונית ושעון שניהם מכשירים. מה להויל ולאבולוציה? הוא פשוט לא הבין אותה. אגב, הוא גם היה אחד מראשי המתנגדים לתאוריית המפץ הגדול. גם כאן התברר שהוא טעה.

הוקינג דווקא יודע על מה הוא מדבר. בכל זאת פיזיקה היא התחום שלו. אלא מה, לו היית קורא את הספר שלו ולא רק מעתיק ציטוט סלקטיבי ממנו שמישהו הביא, היית רואה שכמה עמודים מאוחר יותר הוא מסביר איך תאוריית ההתפשטות האינפלציונית מסבירה את הקושיה הזו (ועוד כמה אחרות שלא ציטטת):

In such a universe, in which the expansion was accelerated by a cosmological constant rather than slowed down by the gravitational attraction of matter, there would be enough time for light to travel from one region to another in the early universe. This could provide a solution to the problem, raised earlier, of why different regions in the early universe have the same properties. Moreover, the rate of expansion of the universe would automatically become very close to the critical rate determined by the energy density of the universe. This could then explain why the rate of expansion is still so close to the critical rate, without having to assume that the initial rate of expansion of the universe was very carefully chosen.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא-זה stoneskin אבל מה שעושה לך את זה :).

איסתרא-חבל על המילי קלוריה שאתה שורף בהקלדה שלך. עם כל הכיף של לראות אותך צולב את הבחור בטענות, זה יעלה חרס בידך.

ולגבי החתימה-pick and choose-אחד מהרעיונות החזקים עליהם מבססים מחב"תים את טיעוניהם. ראה ערך:אמונה בה' של איינשטיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ראיתי ותיקנתי, סליחה. כנראה שלא הייתי מספיק מהיר.

אני לא כותב בשביל רוני. הוא הרי כבר מקובע. אני כותב בשביל כל אלו שלא יודעים אחרת ועלולים להשתכנע מהקישקושים שלו.

עריכה: אני מתחיל לעשות יותר מידי שגיאות הקלדה אידיוטיות עכשיו, כנראה שהגיע הזמן לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לומר לרוני: המון פעמים איסתרא מוכיח שאתה טועה, למיטב הבנתי, הבאת 2 פירושים שונה למהי העלאת גרה, רש''י ורש''בם נתנו פירושים שונים, ואתה שב וטוען שאין הבדל וממלא שורות בשביל לצאת צודק, אני לא מבין, מה קשה להגיד: סליחה, טעיתי! - זו דרכה של היהדות.

אגב אתה יודע רוני, יש רב אחד שבא להרצליה כל יומיים מירושלים, בחור בן 38 אבא ל9 ילדים, פעם אחת הלכתי לשמוע אותו עם כמה חבר'ה, הוא אמר לנו משפט יפה שלא אשכח: אדם שאומר לך ת'אמת, לא משנה אם הוא גוי, אתאיסט מושבע, ערבי, או נוצרי, אל תתכחש לה, בדוק את האמת ואם אכן היא כזו, לך איתה עד הסוף!, זו חובתך כיהודי!.

קיצר הויכוח שלכם כלכך טוחן מים שהם גלשו החוצה מהבלנדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...