דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 64 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אתה טיפש ומי שהביא אותך טיפש

מי שלא מאמין בשטויות שאתה מאמין לא הופך אותו לטיפש

פה בדיוק הבעיה השחצנות של הדתיים שמי שלא מאמין בדת שלהם טיפש וכופר

אנשי מערות פרימיטיבים

חוצפנים,צבועים שחצנים

בלי דתות העולם היה נראה הרבה יותר טוב כדרך אגב !!

אני מכבד את ההורים שלי ומכבד זקנים בלי צורך בדת ואני לא מאמין שמישהו יגמול לי על זה

אז תפסיק לבלבל תמוח כבר

ואני דווקא חושב שהדת התחילה כניסיון לשפר את העולם ואת האנשים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה טיפש ומי שהביא אותך טיפש

אנשי מערות פרימיטיבים

חוצפנים,צבועים שחצנים

בלי דתות העולם היה נראה הרבה יותר טוב כדרך אגב !!

אני מכבד את ההורים שלי ומכבד זקנים בלי צורך בדת ואני לא מאמין שמישהו יגמול לי על זה

אז תפסיק לבלבל תמוח כבר

-שטויות?, מה שתגיד גבר.

-אני דתי?, אתה יודע מה ההבדל בין דתי\קראי\חילוני\שומרוני\חרדי\כיפה סרוגה\תנכ''י\משיחי\חבד''ניק? ישנם עשרות סוגים של דתיים ושל זרמים.

אנשי מערות פרימיטיבים

-תן לי המלצה על דרך טובה לבשל אותך, אולי אני אוסיף כמה עצמות דינוזאורים לשבח טעם התבשיל.

חוצפנים,צבועים שחצנים

-כואב לי על הטעם הרע שקיבלת מהחרדים השחורים.

-מה הקשר?, שני המצוות שציינתי הם מהתנ''ך בלבד, מדת משה וישראל לא מהיהדות שהתפתחה ממנה.

וזה היה רק משל ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיב אך ורק לחלק האחרון של מה שכתבת,מכיון שלכל מה שהוא אמר קודם אין חשיבות מבחינתי.

אתה טוען שאלו הן מצוות מן התנ"ך ואני טוען שרוב מצוות "בין אדם לחברו" בכלל לא היו צריכות להכתב,הרי זהו מוסר בסיסי ומי שלא מקיים אותן לא ראוי לחיות בקרבת אנשים כלל.

לו אתה לא היית מקיים מצוות אלו כי הן לא היו נמצאות,הרי שאתה צבוע,אני לפחות מאמין שאתה לא כזה.

בעיה נוספת שלי עם הדת היא שהיא מושתת על שכר ועונש,אם אדם יקיים מצוות-יזכה לטוב,אחרת-יזכה לרע.

לו לא היה שכר ועונש ולא היו מאמינים הרי שהדת היא צבועה.

אתה מסכים איתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיב אך ורק לחלק האחרון של מה שכתבת,מכיון שלכל מה שהוא אמר קודם אין חשיבות מבחינתי.

אתה טוען שאלו הן מצוות מן התנ"ך ואני טוען שרוב מצוות "בין אדם לחברו" בכלל לא היו צריכות להכתב,הרי זהו מוסר בסיסי ומי שלא מקיים אותן לא ראוי לחיות בקרבת אנשים כלל.

לו אתה לא היית מקיים מצוות אלו כי הן לא היו נמצאות,הרי שאתה צבוע,אני לפחות מאמין שאתה לא כזה.

בעיה נוספת שלי עם הדת היא שהיא מושתת על שכר ועונש,אם אדם יקיים מצוות-יזכה לטוב,אחרת-יזכה לרע.

לו לא היה שכר ועונש ולא היו מאמינים הרי שהדת היא צבועה.

אתה מסכים איתי?

-אי אפשר לקבוע את זה חד משמעית, ישנן עשרות קבוצות דתיות\לא דתיות אשר שמות פס על עקרונות אנושיים ומסוריים אלה ומבצעים פשעים נגד האנושות בשם הדת או במקרה הזה דארוויניזם חברתי, קבוצות כמו church of satan שמטיפות לאדם לא לקיים מצוות אלה, אין כזה דבר אצלהם; "לא תחמוד" או "לא תרצח", ובטח שלא צער בעלי החיים - אולי שנינו מסכימים שכאלו אנשים לא ראויים לחיות אבל זה עניין אחר.

עוד דוגמה לקבוצה יותר "דתית" היא ה KKK המטיפים להרג יהודים כאשר הם טוענים להסתמכות על לימדיו של יהודי בעצמו, אבסורד.

יש אנשים שפשוט דורשים רשע, מחפשים אותו ורוצים בו, רוצים להכאיב לאחרים (ואין פה כוונה למשחקי סאדו מאזו) אלא על אכזריות מטבע אנושי, מה שאני לפחות מתנגד לו בכל תוקף, לכן הם משכתבים את הדת או את המדע, שכן אפילו תאוריית האבולוציה לא מתבססת על רק החזק שורד, כמו שעשו ממנה קבוצות אלה, אלא על רק המתאים שורד - וזוהי דוגמה טובה.

-תלוי מאד, כל אחד מהזרמים לוקח את הדברים בצורה אחרת, יש אנשים שמאמינים בזה או אף יותר מכך טוענים שמצווה של אדם מכפרת על חטאים של אחיו העברי אחר, גם כזה שלא הכיר מעולם.

אבל שוב, כל אחד אומר משהו אחר, למשל בספר המידות שנכתב על ידי הרבי נחמן מברסלב נאמר - הזורק לחם לא יהייה לו מה לאכול\הזורק בגד לא יהייה לו מה ללבוש.

ספר המידות כספר המתבסס על התנ''ך ומפשט אותו בעצם חוזר על מסרו- כל דבר שתעשה בחיים, רע או טוב, יגמול\יחזור אליך (לא יודע מה המילה המתאימה משניהם).

אני מאמין בזה.

ומבין גם למה התכוונת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות קטנה ביידך-כנסיית השטן איננה מטיפה לרצח בעלי חיים או כל דבר כזה.

בעצם הם אטאיסטים והנדוניסטים שרק מתאספים בצורה כזו.

כנסיית השטן מתוארת על ידי הכוהן הגדול העכשווי שלה, פיטר ה. גילמור, כארגון דתי של אנשים שלמעשה אינם מאמינים באלוהים, בשטן או בעולם הבא ולכן דוגלים בכך שיש לחיות בצורה המלאה והמספקת ביותר שניתן בעולם הזה.

ה"שטן" הוא בעצם כל מה שלא דת מבחינתם ולא השטן עצמו.

אני ממליץ לך לקרא את הכתבה הזו רק כדי שתראה מה הם כן עושים

http://news.msn.co.il/news/Yellow/World/200712/20071217085029.htm

אתה מתכוון לכת השטן-משהו שאין לו כל קשר לכנסיית השטן,אלו הן קבוצות של ילדים שפשוט שמעו על שטניזים ורוצים להיות כאלה,זה הכל.

כמו כן אני ממליץ לך לקרא את הערך כנסיית השטן בויקיפדיה בעברית ובאנגלית.

הKKK היא דוגמא למה שכתבתי

מי שלא מקיים אותן לא ראוי לחיות בקרבת אנשים כלל.

בקשר לחלק השני של מה שכתבת: אם מה שכתוב בספר המידות הוא שכל מה שתעשה יחזור אליך אז אני כן תומך בזה אבל לא בצורה שבה זה נכתב בתורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית

-כת השטן איננה רק אספסוף של בני נוער ממורמרים ומנגד גם אינה רק "כנסיית השטן" על כך אין ויכוח.

יש גם דת, וכמו שזה נראה אינה באמת מוגדרת שנקראת "שטניזם" שהיא אולי יותר נכון אם דת למספר קבוצות קטנות, רובן דוגלות ברשע ולא בטוב.

(אף שבניגוד לכל הדתות בעולם, אולי אני טועה, דת משה וישראל היא היחידה שמלמדת לאיזון בין טוב ורע, אור וחושך וכו', גם אם "היהדות" אחד מעצי השורש, דוגלת רק בעולם טוב-טוב מדיי, דת משה וישראל פוסלת את זה שכן אין טעם בעולם טוב או עולם רע מדיי).

בקשר לחלק השני של מה שכתבת: אם מה שכתוב בספר המידות הוא שכל מה שתעשה יחזור אליך אז אני כן תומך בזה אבל לא בצורה שבה זה נכתב בתורה

-תלוי איך אתה מגדיר תורה, אני צריך להבין.

התנ''ך הינו: תורת משה,דברי נביאים וכתובים מאת חכמי המנוחים (מתקופת המקרא בלבד: 600-800 לפנה''ס).

ישנה גם תורה שבעל-פה שלא מוזכרת בתנ''ך כלל וכלל, שהיא מסורת חיה ונושמת, שכן אי אפשר לדעת אם אמת היא לא, ועל כך יש ויכוח והיהדות מתחלקת לרבניים ולקראים, אלה מקבלים אותה ופיתחו דת חדשה על חשבונה, ואלה ככל הנראה המשיכו את דת משה וישראל ושימרו אותה כפי שהיתה.

לכן חשוב לי לדעת למה אתה מתכוון שאתה אומר תורה, על כן אל תשכח שהכתוב היחיד שנמצא בארון הקודש הוא תורת משה בלבד.

היא התקבלה בסיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנמצא בארון הקודש זה חמישה חומשי תורה ללא נביאים וכתובים

משה על פי המסורת היהודית קיבל תורה שבכתב ובעל פה

אם אתה לא מאמין בזה אתה כופר בתורה כולה

עכשיו יקפצו כמה אנשים ויתחילו לבלבל תשכל שהוא לא קיבל תורה מסיני

אבל כולנו יודעיחם שרק חמורים קופצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויאמר ה' אל משה עלה אלי ההר והיה שם ואתנה לך את לוחות האבן והתורה והמצוה אשר כתבתי להורתם" [שמות כ"ד ,יב]

לוחות האבן [לא תרצח וכו..] התורה [חמישה חומשי תורה] והמצוה [תורה שבפעל פה, שהיא עיקר התורה כולה ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מצחיק שאלו שמאמינים בתורה שבכתב מניחים תפילין בדיוק כמונו האורתודוקסים

שיראו לי מאיפה הם מניחים בצורה הזאת?

הרי הגמרא והמפרשים לימדו אותנו איך להניח אבל בעיקר זה עבר מדור לדור(עוד ממשה רבינו)

ככה שאותם הכופרים(צדוקים למיניהם) הם פשוט אנשים טיפשים

לא רשום שום דבר על הלכות נידה בתורה

ידוע שהצדוקים "יותר יהודים מהאורתודקסים כי הם שומרים נידה בשמרונות"

חחחחחחחחחחחחחח

כולה פסוק מסכן שאומר אשה בנידת טומאתה לא תקרב

רגע לגעת מותר?

מאיפה הם הסיקו שאסור לה לצאת מהחדר שבעה ימים

ממתי היא נקראת נידה?

מה זה נידה בכלל

מסכת נידה וכל סדר נשים+קודשים מדברים על זה

והם המציאו להם איזה חרטה ברתה

עצוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מצחיק שאלו שמאמינים בתורה שבכתב מניחים תפילין בדיוק כמונו האורתודוקסים

שיראו לי מאיפה הם מניחים בצורה הזאת?

הרי הגמרא והמפרשים לימדו אותנו איך להניח אבל בעיקר זה עבר מדור לדור(עוד ממשה רבינו)

ככה שאותם הכופרים(צדוקים למיניהם) הם פשוט אנשים טיפשים

לא רשום שום דבר על הלכות נידה בתורה

ידוע שהצדוקים "יותר יהודים מהאורתודקסים כי הם שומרים נידה בשמרונות"

חחחחחחחחחחחחחח

כולה פסוק מסכן שאומר אשה בנידת טומאתה לא תקרב

רגע לגעת מותר?

מאיפה הם הסיקו שאסור לה לצאת מהחדר שבעה ימים

ממתי היא נקראת נידה?

מה זה נידה בכלל

מסכת נידה וכל סדר נשים+קודשים מדברים על זה

והם המציאו להם איזה חרטה ברתה

עצוב

נכון. איאפשר בכלל ללמוד תורה בלי התורה שבעל פה [יותר נכון להבין את התורה שבכתב, או איך לקיים את המצוות שבתורה , כי בתורה שבכתב לגבי תפילין למשל אין הסבר מזה ,או איפה להניח אותן וכו.. . לכן התורה שבעל פה היא ההסבר לתורה שבכתב, אחת הסיבות שמשה לא קיבל אותה בכתב, כי ראה הקב"ה שלעתיד לבוא אומות העולם יעתיקו / יקחו דברים מהתורה,[כמו הנצרות ,ואיסלם שלקחו מהתורה שבכתב] לכן נתן למשה את התורה [הסבר] בעל פה .]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, רוני, מה עם תשובה? היה לך מספיק זמן לחפש קטע מתאים שאפשר להעתיק מאתר הידברות.

יפה אמרת, אבל אמרתי לך שאני כבר לא מתווכח כאן , [מידי פעם נגרר] אם בא לך לקבל תשובות תפנה אלי באיימיל. גם לnewb לא עניתי כאן לגבי הוורד [אבל בסוף עניתי / שלחתי]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובסוף הקובץ, עם התשובות שלו והתגובות שלך, בכל זאת הגיע לכאן. אז מה חסכת בכך?

שוב, ההסבר היחיד שיכול לתרץ את הסירוב שלך לדיון פומבי כאן (למרות שאתה עושה את זה עם אחרים), הוא שאתה יודע שבדיון רב משתתפים, יש סיכוי גדול יותר שיצליחו להפריך את טענותיך ושאז מספר האנשים שיהיה עד לזה הוא גדול. לעומת זאת, כשאתה מנסה לשכנע אדם אחד בכל פעם הסיכוי שיפריכו את דבריך קטן יותר וגם אם זה יקרה, רק אדם אחד ידע על זה.

בקיצור, כנראה שאתה לא כל כך משוכנע בחוזקן של הטענות שלך. אני, לעומת זאת, דווקא כן משוכנע בטענות שלי. לא אכפת לי שתראה לעולם שאני טועה - כי אני בטוח שלא תצליח בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית

-כת השטן איננה רק אספסוף של בני נוער ממורמרים ומנגד גם אינה רק "כנסיית השטן" על כך אין ויכוח.

לא טענתי שהם סתם בני נוער מומרמרים אלא שהם שמעו על שטניזם ובגלל שזה קשור לשטן ואפילו בלי לבדוק הם החליטו שזה רשע ועוד רשע

יש גם דת, וכמו שזה נראה אינה באמת מוגדרת שנקראת "שטניזם" שהיא אולי יותר נכון אם דת למספר קבוצות קטנות, רובן דוגלות ברשע ולא בטוב.

כיצד מגדירים דת?

(אף שבניגוד לכל הדתות בעולם, אולי אני טועה, דת משה וישראל היא היחידה שמלמדת לאיזון בין טוב ורע, אור וחושך וכו', גם אם "היהדות" אחד מעצי השורש, דוגלת רק בעולם טוב-טוב מדיי, דת משה וישראל פוסלת את זה שכן אין טעם בעולם טוב או עולם רע מדיי).

-תלוי איך אתה מגדיר תורה, אני צריך להבין.

התנ''ך הינו: תורת משה,דברי נביאים וכתובים מאת חכמי המנוחים (מתקופת המקרא בלבד: 600-800 לפנה''ס).

ישנה גם תורה שבעל-פה שלא מוזכרת בתנ''ך כלל וכלל, שהיא מסורת חיה ונושמת, שכן אי אפשר לדעת אם אמת היא לא, ועל כך יש ויכוח והיהדות מתחלקת לרבניים ולקראים, אלה מקבלים אותה ופיתחו דת חדשה על חשבונה, ואלה ככל הנראה המשיכו את דת משה וישראל ושימרו אותה כפי שהיתה.

לכן חשוב לי לדעת למה אתה מתכוון שאתה אומר תורה, על כן אל תשכח שהכתוב היחיד שנמצא בארון הקודש הוא תורת משה בלבד.

היא התקבלה בסיני.

טעיתי בכתוב,הייתי צריך לכתוב שאני מדבר על התנ"ך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא

ממש לא ידידי, אני לא בא לכאן להחזיר אנשים בתשובה [אפילו אני אישית לא אדם דוס או משהו כזה.]

פשוט לא יצא מזה כלום שדנים על נושא כזה בפורום, ואם באמת אתה מחפש תשובות לשאלות שלך אז מה בעיה לפנות אלי?

[וכמו שאמרתי תמיד יש סימנרים שם אפשר לשאול מה שבא לכם, ותאמינו לי תקבלו את כל התשובות לוגיות]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...