דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 39 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אתה חושב שאני יודע הכל בעל פה?

זה לפעמיים לוקח זמן.

תגיד לי מה יעזור תכלס? אם אני יביא לך את הפירושים לפסוקים? זה ישנה אצלך איזה משהו? תענה בכנות? [הרי אדם צריך לבוא עם ראש פתוח לשמוע את הדברים ואז לחקור אותם] . לכם מיביאים את הפירושים אבל שמים פס .

ואני לא יתחיל להביא את כל הדברים שהבאתי שלא היה לכם מה לומר. אתה יכול לעשות חיפוש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

התורה מובדלת מהתנ"ך

התורה הינה טקסט ( ללא ויכוח על מי כתב אותה ) שמי שקורא בו רואה את האלוהים כלומר גורם לך להבנה את מהות האלוהות

רבים קוראים את הטקסט בעיניים ובלב לא נקי

לכן אינם מבינים ונוטים להסתבך ולהתבלבל ( כמו למשל הרבנות )

אני יודע ומכיר הרבה אנשים ישרים צדיקים שהם דתיים ואפילו חרדים וכבר מזמן הבנתי שלא הדת היא שעושה את האדם אלא האדם עושה את הדת .

הפירושים של התורה אשר מובנים לכל אדם פשוט מטעים מאוד את אלו שבאים לנתח אותה בכלים אינטלקטואלים ( זה חלק" מהליכלוך " לא חלילה שזה ליכלוך מילולי אלא במובן דעה קדומה ) אני תמיד מציע לאנשים לנסות ולהיכנס לראש של הטקסט בזמן כתיבתו ( עדיין הוא מתאים לחלוטין לימים אלו ) דבר אשר יקל על הבנת הניקרא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני,זה לא ישנה אצלי דבר כי אני מאמין בבורא.

מה שאני לא מאמין בו זוהי הטענה שהעולם בן 5768 שנים לפי הספירה הנוכחית

הדרך שאני מוצא לישוב הבעיה היא פשוטה העולם בן הרבה פחות מכך ועם זאת גם זקן הרבה יותר

על פי השיטה התנכית השנים אמורות להיות הרבה יותר ארוכות ולכן יש אפשרות ליישב סתירה זו

על פי השיטה הנוכית אנו יכולים רק לשערך את גיל העולם על פי שיטה שונה.

כמו כן תיבת נוח לא היתה מספיק גדולה כדי להכיל את כל בעלי החיים הקיימים וכאן נכנסת האבולוציה

לתיבה הוכנסו כל סוגי בעליי החיים(חתוליים,כלביים וכו'..)וכל בעליי החיים כיום התפתחו מהם.

בכל מקרה אני מאמין שכדאי להשתמש בדרך התורה אך ורק מכיון שהיא מביאה לחברה הוגנת ושויונית ולא משום סיבה אחרת.

אני נגד "הכת הרבנית" וכל "כת" שמנסה למשוך אליה מאמינים.

אני מקווה שהבהרתי את עצמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם ובאף מקום בתורה לא כתוב מתי נוצר העולם - זו המצאה של הכת הרבנית אשר נידרשה לתת תשובה לשאלה לגיטימית - אז הם בחרו בתשובה לא נכונה ומטעה כדי לא להראות חסרי ידע ובכך למשל המשיכו בחטא הגאווה . המספר המצוץ מהאצבע הנ"ל אינו נכון בעליל אבל עדיין הם מתעקשים עליו ממש כמו הכנסיה שהתעקשה על הבנת את מיקום כדור הארץ ביחס לשמש , גם הכת הרבנית בסופו של דבר תאלץ לשנות את תשובותיה בהתאם למציאות והיתעקשות האמת על המאימינים .

התורה איננה מתעסקת עם שאלות בנות חלוף שכאלו - מפני שהן אינן קבוע , אלו שאלות אשר משתנות עם היכולת האנושית , התורה עוסקת בדברים הקבועים שבחיי האדם והיא - רוח האדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ כמה ניפלא אחינו הרבניים רוצים להושיע

אתר מקסים ומאיר עיניים

פעילות מיסיונרית המתאימה ל " עיזות "

טעות בטוב או ברע .

ההבדל היחידי בתנועות הרבניות האלו שלפחות ה"מיזרחי" ( הארץ ישראלים - מתישבים מתנחלים ) עובדים יותר ומאימים פחות והכי מצחיק דתיים לא פחות כמו כן הולכים לצבא - נו, אלא יהודים ישראלים מאמינים דתיים שאפשר אולי לא להסכים - אבל אפשר לכבד .

הבדל עצום בין העיזות הפרזיטים לבין האזרחים הרגילים הללו קרי " המיזרחי ".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם תהיה תשובה ?

האם תזכה לשמוע מגוף ראשון מדוע על בן אדם "לחזור בתשובה " ?

רוני ?

או שנהיה חשופים לאיומים מצד אחד התעלמויות משאלות ישירות וסיפורי " צוונציק " מצד שני ?

תראד דת ואמונה 2008 עד מתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל השטות הארוכה הזאת ותודה רבה שביזבזת לי שעה מחיים על מחשבות של אדם ללא השכלה שמנסה בכוח להוכיח את צדקתו למרות שהוא פשוט, תסלח לי, מזיין את השכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם תהיה תשובה ?

האם תזכה לשמוע מגוף ראשון מדוע על בן אדם "לחזור בתשובה " ?

רוני ?

או שנהיה חשופים לאיומים מצד אחד התעלמויות משאלות ישירות וסיפורי " צוונציק " מצד שני ?

תראד דת ואמונה 2008 עד מתי ?

אתה התעלמת מעובדות שהבאתי. אז מצידי אני עשיתי את שלי.

[הרבהפעמיים יש כמה פירושים לפסוק אחד. אבל אותם פירושים לא סותרים אחד את השני .]

בקיצר תמשיך לפרש איך שבא לך. אתה לא שונה מהנצרות והאיסלם .

newb :

הספירה שבתורה זה מתחיל מאדם הראשון. וזאת ספירה מדויקת כל אחד יכול לבדוק אותה דרך התורה. לגבי שגילו שהעולם נברא לפני 15 מליארד שנה בערך. לזה כבר הבאתי הסברים [הסברים שעוד לפני שגילו שהעולם נמצא כמה מליארדים. הזוהר וכדומה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה עובדות אח יקר שלי ?

וגם אם היו עובדות מה הקשר למסקנה שאתה בחרת ?

עולם האמונה אינו צריך עובדות , הוא צריך היגיון , המשכיות , יושרה ויושר , הוא צריך אמת , אומץ את הדברים האלו הוא צריך , כמו שכבר אמרתי לך , התורה אינה עוסקת בתפיסות אנושיות סוביקטיביות לזמן* ,היא מתעסקת בדבר הקבוע במשוואה הזו של האדם והטבע ( בריאה ) והוא רוח האדם .

על איזה עובדות אתה מדבר ?

בן אדם מדוע אתה ממליך את שיכלך עליך ?

מדוע מצד אחד אתה כל כך חלש בדעתך ומצד שני כל כך בטוח בחולשתך ומעל לכל אינך מודע לזה בכלל ?

( אני לא ממש מתכוון אל רוני , אני יותר מתכוון למי שמצדד בדרך שאינו יכול להצדיק ו / או להבין - " עיזה " כדיברי מרן בנאמו הכביר על ביבי נתנינו ).

הטעות הגסה של הכת הרבנית היא : הם מנסים לכופף את רוח האדם לידיעותם המוגבלות ( מאוד ) וכל זאת לצורך שליטה על האדם , לכן יש תנועות כמו איסלם שרוצה להשתלט על העולם או היהדות שרוצה ליהד את כל עם או הנצרות שהיא מיסיונרית .

*תפישה אנושית סוביקטיבית לזמן היא למשל - עובדה אשר ניבחנה בכלים עכשוים למשל העובדה שאטום הוא החלק הכי קטן או שהשמש סובבת סביב כדור הארץ , זה מיותר להתווכח על כך - אם זה עובד - זה עובד , אין ויכוחים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל יותר מידי את השכל. מכניס שאלה בתוך שאלה ושאלה בתוך שאלה. מה אתה רוצה ממני תכלס? [אני כותב דברים קצרים כי תאמין לי אין לי כבר כוח]

[הבאתי כבר פסוקים וכו.. וכו.. שנותים לחזל כוח לעשות מה שהם עושים. זה הכל. הבאתי לך סרט שיענה לך בדיוק מה העמדה שלי . שאתה כל כך סקרן. תראה אותו וזהו.]

חזרה בתשובה בכלליות. אין ממה לדאוג. כמו שכתוב

ה' מערה כעת רוח טהרה ממרום ככתוב

(יא) ה?נ??ה י?מ?ים ב??א?ים נ?א?ם א?ד?נ?י י?ה?ו?ה ו?ה?ש??ל?ח?ת??י ר?ע?ב ב??א?ר?ץ ל?א ר?ע?ב ל?ל??ח?ם ו?ל?א צ?מ?א ל?מ??י?ם כ??י א?ם ל?ש??מ?ע? א?ת ד??ב?ר?י י?ה?ו?ה:

(יב) ו?נ?עו? מ?י??ם ע?ד י?ם ו?מ?צ??פו?ן ו?ע?ד מ?ז?ר?ח י?ש?ו?ט?טו? ל?ב?ק??ש? א?ת ד??ב?ר י?ה?ו?ה.

וכתב הרמב''ם בהלכות תשובה, וכבר הבטיחה תורה שסוף לעשות תשובה בסוף גלותן ומיד הם נגאלים, שנאמר והיה כי יבואו עליך כל הדברים האלה ושבת עד ה' אלקיך ושב ה' אלקיך את שבותך ורחמך ושב וקבצך מכל העמים אשר הפיצך ה' אלקיך שמה ובא לציון גואל במהרה בימינו אמן:

דרך אגב אתה מתיחס לכל מי שנקרא רב? לכת רבנים?

כמו שאמרתי לכל אחד היום יש כינוי רב. אבל יש מנהיגים לדור שאלה רק תורה וצדיקים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...