רשת, או לא להיות. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת, או לא להיות.

השופט

Recommended Posts

קראתי חומר (כולל חיפוש), זה מה שאני הולך לבצע :

מחשב 1 מחובר למודם אלקטל משודרג, בעל 2 כרטיסי רשת (אחד ON BOARD, ועוד אחד רגיל)

מחשב 2 מחובר למחשב 1 עם כבל מוצלב (כרטיס רשת אחד רגיל)

המחשב הראשון דלוק

אפשר לגלוש באינטרנט בשני המחשבים

2 המחשבים רצים על XP

לטובת שיתוף : האם עלי להתקין דברים נוספים על המחשבים ? חייגנים ? תוכנות ? אחר ? קנפוג ?

לטובת שיתוף קבצים : האם עלי להתקין/לקנפג משהו ?

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה מחבר את המחשב שעושה שיתוף אינטרנט למודם אלקטל משודרג, אז אתה לא צריך את המודם משודרג.

אם אתה ממש רוצה טיפונת להתאמץ אז תעבור על המדריך באתר(בחזית הדף הראשי של הפורום) ותבחר את האופציה השניה(איור מס' 1) כאשר אתה מנצל את התכונה של המודם המשודרג + תתאמץ טיפה ותרכוש מתג Switch 10/100Mbps.

ולדעתי כדי לך לנצל את המודם ולא להיות תלוי במחשב שדלוק כל הזמן.

עדיך מודם + מתג Switch דלוק כל הזמן מאשר מחשב , עם מאווררים ודיסקים פנימיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. "אם אתה מחבר את המחשב שעושה שיתוף למודם אלקטל משודרג, אז אתה לא צריך את המודם משודרג"

מה המשפט הנ"ל אומר ?!?!

2. אני לא מעוניין להשקיע בסויץ', מעדיף להשאיר את התנון כפי שהוא.

השאלה החשובה : האם לשיתוף וקבצים אני צריך להתקין ו/או לקנפג משהו ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לשתף מחשבים אתה צריך שירות Nat שיעשה זאת. אתה יכול לבצע זאת בעזרת שתי דרכים (לסוגיה הזו, ישנם עוד הרבה אפשרויות אבל לא רלוונטיות לדיון הזה),בעזרת מחשב שיעשה שיתוף ואז אתה מקבל Nat. או בעזרת שידרוג המודם של אלקטל הכל כך מפורסם.

לדעתי זה לא "השקעה" תרתי משמע, יחסית להוזלה המשמעותית בהשקעה של תשלומי החשמל שינבעו כתוצאה ישירה מהשארת המחשב דולק.

נו? בסופו של דבר אתה תשפוט, כי הרי אתה "השופט" נכון ?

לפחות אני כאן בשביל לנסות להעיר את תשומת ליבך לרעיונות המוצעים בכללי,ועזרה בפרטי (אם זה מתאפשר לי כמובן).

כדי לשתף קבצים אתה צריך פשוט להגדיר שיתוף קבצים פשוט בחלון ה- Explorer.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדמתי ואמרתי שאני משתמש במודם אלקטל משודרג, לכן לא הבנתי את המשפט הראשון שלך :D

הייתי מסכים איתך בנוגע לחסכון, אילו היה שימוש אינטרסיבי במחשבים, אבל הוא לא :nono:

לכן רק רציתי לבדוק האם אני צריך לקנפג משהו ע"מ לגלוש מהמחשב השני, הבנתי שלא - יכול להיות ? (אני פשוט אפתחאקספלורר - והאתרים יעלו ?)

כנ"ל לגבי קבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממש לא רוצה להחזיר את המודם לגרסת ה-Home, אתה יכול פשוט לשים שיתוף על האינטרנט במחשב השרת ("Allow other computers to connect through this........." בהגדרות הכרטיס רשת שמחובר למודם) ובמחשב השני להגדיר באקספלורר שאתה מחובר לאינטרנט דרך LAN.

שיתוף רק צריך לשים ב-My Computer על התיקייה/כונן שאתה רוצה לשתף.

אבל זה לא בדיוק הדבר הכי חכם לעשות, מפני שאתה סתם בונה רשת עם שני נתבים (שני שירותי NAT), כשמספיק רק אחד.

(יש נתב אחד במודם, מעצם העובדה שהוא משודרג, ונתב שני במחשב השרת, בגלל שהוספנו את ה-V של השיתוף בהגדרות רשת)

זה רק יכול לגרום לבעיות בגישה לאינטרנט במחשב הקליינט בעיקר, וגם במחשב השרת (אבל פחות סביר).

יותר כדאי לך לעשות אחד משני הדברים הבאים (לפי סדר עדיפויות):

1. כמו ש-udicol אמר, לקנות סוויטצ'. וכך לא צריך שני כרטיסי רשת על אחד המחשבים, לא צריך מחשב שרת שידלוק כל הזמן, ואתה משתמש רק בנתב של המודם מעצם היותו משודרג. בנוסף תהייה לך אפשרות להוסיף מחשבים אחרים לרשת בעתיד, בצורה הכי קלה שאפשר.

2. להחזיר את המודם למצב Home. אח"כ להגדיר חייגן לאינטרנט על המחשב השרת, ועליו לשים את השיתוף , ולחבר את המחשב השני אליו עם כרטיס שני. כך אתה תשתמש רק בנתב אחד שבווינדוס, ולא גם בנתב של האלקטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת, 2 שאלות ברשותך :

1. מה מפריע לי שיש 2 שירותי NAT ? (אם זה מבחינת מהירות, לא כזה קריטי..)

2. לא הבנתי את האופציה השניה של ההחזרה ל HOME - מה בדיוק זה יתן לי (פרט להורדת שירות NAT אחד..)

בנוסף - מה בדיוק מגדירים תחת כפתור ה LAN באקספלורר ? (את ה IP של המחשב הראשי ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי שאלה, שאלה:

1. מה בעצם שירות NAT עושה? מקשר בין שתי רשתות, פנימית וחיצונית. הוא עושה זאת ע"י פתיחת פורטים. זאת אומרת ששירות ה-NAT על החייגן (שהוא בעצם הדבר היחיד שמחובר לרשת החיצונית, וגם מחובר לרשת הפנימית ביחד עם שאר המחשבים) מחליט לאן (ברשת הפנימית) לשלוח את המידע שמגיע מהרשת החיצונית. אם המודם משודרג לפרו, וכל המחשבים מחוברים בסוויטצ' ביחד עם המודם, המידע מגיע אל החייגן שעל המודם, ומשם הנתב שולח אותו לכתובת המתאימה ברשת הפנימית. אם זה רשת של מחשב הוסט שמחובר בעצמו לאינטרנט ועליו נמצא החייגן על ה-NAT, המידע מגיע אליו, וה-NAT מחליט האם להשאיר את המידע על המחשב הנוכחי, או להעביר אותו הלאה למחשב הקליינט.

עכשיו מה מפריע ב-2 שירותי NAT? כמו שאתה רואה, בשירותי NAT אין קשר ישיר של מחשבים אל הרשת החיצונית (אל האינטרנט), אלא הקשר הוא דרך שער מסויים (Internet Gateway בשפה המקצועית). אם זה חיבור עם סוויטצ', הקשר של כל מחשב לאינטרנט הוא דרך המודם/נתב. אם זה מחשב שרת, הקשר הוא דרך המחשב השרת הזה. מפני שאין קשר ישיר, לפעמים תיווצרנה בעיות של גישה לאינטרנט במחשבים שלא מקושרים ישירות. למשל, אם משתפים אינטרנט במחשב שרת עם , תהייה לך בעייה לארח משחקי למשל. בשביל לפתור את הבעייה, תצטרך ידנית להגדיר ב-NAT להפנות פורט מסויים למחשב ספיציפי ברשת הפנימית. כך הוא יידע לקשר כל מה שבפורט הזה ישירות ורק למחשב הקליינט. אז ברגע שאתה מחבר מחשב אחד ישירות למודם משודרג (עם NAT מופעל) אתה גם תצטרך להגדיר לו להעביר הכל למחשב שהוא מחובר אליו, וגם תצטרך להגדיר ב-NAT של הווינדוס להעביר פורט מסויים למחשב הקליינט בשביל שתהייה בו גישה למה שאתה רוצה. בכל אופן, יותר מידי עבודה.

עם שירות NAT אחד, מספיק להגדיר פעם אחת לאן להעביר את הפורט. עם שניים, תצטרך לעשות הכל פעמיים.

2. כאשר אתה מחזיר ל-Home, אתה עושה שני דברים:

א. מבטל את ה-NAT שעל המודם.

ב. גורם למודם להפסיק להתחבר אוטומטית (מוחק את החייגן שנמצא עליו) ובכך מצריך את עצמך ליצור חייגן על המחשב השרת שיתחבר לאינטרנט (זה בעיקרון כל גדולתו של המודם הזה. הוא יכול לתפקד גם כמודם בלבד בגרסת ה-Home, ואז החייגן על המחשב ורק משתמש בו לצורך חיוג, וגם כמודם+נתב בגרסת ה-Pro, ואז החייגן נמצא עליו והמודם גם מחייג וגם מנתב). כעת, המודם הוא "בלתי נראה". אין לרשת בין המחשב למודם שום משמעות. הוא פשוט מחבר לאינטרנט ותו לא.

כך אתה מעביר את שירות ה-NAT למחשב השרת, והוא יחליט אם להשאיר את המידע עליו (להפנות את הפורטים לעצמו) או להעביר אותו הלאה למחשב הקליינט (להפנות את הפורטים למחשב הקליינט).

מקווה שעכשיו הכל מובן.

נ.ב.- עכשיו נזכרתי בשאלה האחרונה שלך. בכפתור ה-LAN Settings תחת Connections באינטרנט אקספלורר, אתה צריך פשוט להוריד את כל ה-V אם יש שם משהו. וזהו. אני חושב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לדאוג שבהגדרות רשת על כל מחשב יש את הפרוטוקולים:

Client for Microsoft Networks

File and Printer Sharing for Microsoft Netwotks

אח"כ, ללכת למאפיינים של הכונן (או התיקייה) שאתה רוצה לשתף, בכרטיסייה Sharing להוסיף את השיתוף.

וזהו. כעת אתה יכול לגשת לתיקייה מהמחשב השני במספר אופנים.

נ.ב.- תסתכל על ההודעה הראשונה בעמוד הזה. רק ההודעה הראשונה, אין צורך בכל השאר.. זה לא כ"כ קשור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ממילא יש לך מחשב שצריך לפעול כל הזמן עדיף לך לבטל את השידרוג של המודם ככה שלא תצטרך לעשות port mapping ושטויות כאלה.

תעשה ICS רגיל הרבה יותר נוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי בדיוק מה שכתוב (בשני האשכולות),

בשני המחשבים :

יש את שירות ה FILE AND PRINTER SHARING,

TCP/IP מסומן "קבל IP באופן אוטומטי",

בתצוגה באפשרויות תיקיה הורדתי את הסימו ב"אפשר שיתוף פשוט - מומלץ",

הם שייכים לאותה קבוצת עבודה (WORK), מחוברים בכבל ,

בכל מחשב שיתפתי תיקיה אחת בלבד - הרשאות מלאות ל EVERYONE, עשיתי BOOT, וכו' וכו'.

הבעיה היא שכשאני מסתכל על הרשת (נכנס לתוך קבוצת העבודה WORK), אני רואה רק את התיקיות המשותפות

של אותו מחשב, ולא של המחשב השני...

אודה לך מ*א*ו*ד אם תסייע לי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע רגע ;D

המחשב הראשון מחובר לאלקטל משודרג, ושני המחשבים מחוברים בינהם בכבל (ללא סוויצ),

שיםלב שכרגע אני מעוניין לשתף רק קבצים, לא ;)

1. כיצד לשים IP ספציפי ? בהגדרות ה TCPIP, במקום "קבל IP אוטומטי" ?

2. אם כן, מה הכוונה "מאותו סוג" ? שרק המספר האחרון שונה ?

3. ואת זה לא הבנתי בכלל :) "ועל המחשב הקליינט תגיד גייטוואי למחשב הראשון, ו-DNS של הספקית שלך."

- מי זה מחשב הקליינט ? זה שלא מחובר למודם ? איך גייטואי ? למה להגדיר את ה DNS ?

4. והכי חשוב, אם אני אקבע במחשב הראשי (שמחובר למודם), IP בעצמי, אני אוכל בכלל לגלוש באינטרנט ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון שלי כבר גרם לי לאבד אותך לגמרי.. זה הגיל.. :P

בכל אופן..

1. כן

2. כן

3. הסבר מפורט:

על המחשב שמחובר לאלקטל יש שני כרטיסי , נכון?

אז על הכרטיס שמחובר לאלקטל שים אייפי 10.0.0.1, עם סאבנט: 255.0.0.0

שים עליו גם Gateway לכתובת 10.0.0.138 ואת השרתי DNS של הספקית שלך.

על הכרטיס השני באותו מחשב תגדיר אייפי 192.168.0.1 עם סאבנט 255.255.255.0

על הכרטיס במחשב השני תגדיר אייפי 192.168.0.2 עם סאבנט 255.255.255.0

שים עליו Gateway לכתובת 192.168.0.1 ואת השרתי DNS של הספקית שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...