האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

וזה נובא מאתניות דתית שזו הופכת ללאומיות ומשם ללאום היהודי.

הכל קשור לדת היהודית.

הנה לך תשובה.

היהדות היא לא בדיוק דת, לא דת מוכתבת עם הלכה.

היהדות שהיתה עד למרד בר כוכבא, לא היתה רק דת, היא היתה גם דרך חיים, למאמין ובניגוד ליהדות של היום שפוסלת גויים אך נותנת להם להתגייר, הדת היהודית שלפני המרד שמרה על זהות דתית, כלומר לא אישרה גיורים, כי עם הוא עם מזרע אברהם יצחק ויעקב, ולא מאברהם יצחק וישמעאל (או מכל שושלת שמורה אחרת), ולכן, היהודים יישארו בינם לבין עצמם, אך גויים מכל העמים ומכל הגזעים יהיו רשאיים לבקר בישראל, לתרום ולהשתתף בהקרבות ובעלייה לרגל לבית המקדש ולחיות (אם הם מעוניינים כך), דרך חוקי .

ישנם כאלה (בעיקר הסטריונים נוצרים) שנוהגים לכנות הבדל זה "היהדות שלפני ישו והיהדות שאחריו".

אך אצל יהודים זה "היהדות שלפני המרד והיהדות שאחריו".

היהדות של אז היתה הרבה יותר מגניבה והרבה יותר מושכת עין מאשר מגרשת, היא היתה דת פנאן, לא היתה הלכה בכלל, היתה רק תורה, ללא תורה שבעל-פה, דת שלא פסלה , לא פסלה לבוש "לא צנוע לייט", לא היו בה עשרות חגים וצומות, לא היו בתי כנסת, היה הרבה יותר נוח לסגוד את אלוהים דרך היהדות העברית מאשר היהדות הרבנית.

גם הלבוש היה הרבה יותר ידיתותי מאשר שטריימל שחור.

הרבנים הכהנים ושאר בני המעמד הדתי הגבוהה לבשו מעין חלוק לבן בגד שמאד נוח ללכת איתו כפי שזה נראה, וסנדלים פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נכון! אדם יכול להשתייך לדת היהודית מבלי להשתייך ללאום היהודי, ובאותה מידה אדם יכול להשתייך ללאום היהודי מבלי להשתייך לדת היהודית.

הגדרה 1:לאום היא קבוצת אנשים בעלת זהות משותפת השואפת להגדרה עצמית במסגרת של מדינה ריבונית בזיקה לטריטוריה מסוימת. בלאום קיימים יסודות משותפים אותם חולקים (בדרך כלל) בני אותו הלאום כגון: שפה, תרבות, מקור אתני ודת.

הגדרה 2:אתניות היא מאפיין תרבותי המקושר לקבוצה חברתית מסוימת של בני אדם.בעוד אתניות וגזע הם מושגים קרובים, המושג אתניות נעוץ ברעיון של קבוצה חברתית, אשר חולקת זהות לאומית, שיבטית או דתית.

הגדרה 3:לאומיות היא אידאולוגיה, לפיה יש לעם (המוגדר בדרך כלל על יסוד אתני, תרבותי או גאוגרפי) הזכות לקיים שלטון עצמי.

ומה יוצא מחיבור שלושת ההגדרות? מה שאני טענתי וזה שעם יהודי אומר גם להיות קשור לדת היהודית.

morel ezra ,יהדות זו דת ואתה מוכן לבדוק בכל מילון/אינצקלופדיה. זה שיש "אורך חיים" ביהדות לא אומר שהיא לא דת. דת זה "קצת" מעבר לדבר כמו "אתה מאמין באל השמש" זה כולל גם מנהגים,הליכות ועוד ובסופו של דבר זה כבר הופך לתרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרה 1:לאום היא קבוצת אנשים בעלת זהות משותפת השואפת להגדרה עצמית במסגרת של מדינה ריבונית בזיקה לטריטוריה מסוימת. בלאום קיימים יסודות משותפים אותם חולקים [glow=red,2,300](בדרך כלל)[/glow] בני אותו הלאום כגון: שפה, תרבות, מקור אתני ודת.

הגדרה 2:אתניות היא מאפיין תרבותי המקושר לקבוצה חברתית מסוימת של בני אדם.בעוד אתניות וגזע הם מושגים קרובים, המושג אתניות נעוץ ברעיון של קבוצה חברתית, אשר חולקת זהות לאומית, שיבטית [glow=red,2,300]או[/glow] דתית.

הגדרה 3:לאומיות היא אידאולוגיה, לפיה יש לעם (המוגדר בדרך כלל על יסוד אתני, תרבותי או גאוגרפי) הזכות לקיים שלטון עצמי.

ומה יוצא מחיבור שלושת ההגדרות? מה שאני טענתי וזה שעם יהודי אומר גם להיות קשור לדת היהודית.

כפי שאמרתי, הקשר בין הדת היהודית ללאום היהודי מקרי בהחלט! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוויכוח פה התעמק יותר מדי ממה שהוא צריך להיות.

מה לא מובן בזה, שזה לא בסדר להכנס לאנשים לצלחת?

אני אוכל מה שאני רוצה, איפה שאני רוצה, מתי אני רוצה

ושאף אחד לא ייכנס לי לצלחת/לחיים ולא איכפת לי גם במה

הוא מאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כזה כלל שאני דיי מאמין שכול הורים שגרו בברית המועצות לשעבר אומרים לילדים שלהם אז מה שאמרו לי שאל תסתקל בצלחת של אחרים משהו כזה טוב שאני זוכר אמרו לי את זה לפני אממ 10 שנים משהו כזה אבל רק חבל שהדוסים הראשיים :lol::screwy::smile1: דווקא כן מסתקלים לצלחת :kopfpatsch::pissed: טוב אין מה לעשות לעבור לקנדה או ארהב :jump: ::):P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוויכוח פה התעמק יותר מדי ממה שהוא צריך להיות.

מה לא מובן בזה, שזה לא בסדר להכנס לאנשים לצלחת?

אני אוכל מה שאני רוצה, איפה שאני רוצה, מתי אני רוצה

ושאף אחד לא ייכנס לי לצלחת/לחיים ולא איכפת לי גם במה

הוא מאמין.

אף אחד גם לא רוצה להכנס לך לצלחת, לא אני לפחות.

אבל אם תעשה בכוונה בשביל לעצבן אנשים, דוגמא נחמדה : תואיל בטובך לשבת עם טוסט וקולה במרכז העיר בערב יום כיפור אז אתה מתנהג כמו תינוק.

אם תאכל את הטוסט במשך חצי דקה אך במטבח ביתך, לא אמורה להיות בעייה למישהו איתך.

מסכים איתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי, הקשר בין הדת היהודית ללאום היהודי מקרי בהחלט! :hat:

אתה מבין שלא הפרכת את הטענה שלי נכון?

אבל אם תעשה בכוונה בשביל לעצבן אנשים, דוגמא נחמדה : תואיל בטובך לשבת עם טוסט וקולה במרכז העיר בערב יום כיפור אז אתה מתנהג כמו תינוק.

מסכים איתי?

למה הוא צריך להתחשב בדתיים ולא הם בו?

הם אלו שהחליטו לצום מתוך בחירה ולא הוא זה שכפה עליהם לצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתי?

בו נשווה בין הרע שנעשה לכל צד.

הרע שנעשה לדתיים: הם נאלצים לראות אנשים עושים כרצונם, תוך כדי חילול דברי האל.

הרע שנעשה לחילוניים: הם נאלצים לאכול בבתיהם/לא לאכול דברים מסויימים/לא לעבוד/לא להתחתן.

למי נעשה עוול יותר גדול - לדתיים או לחילוניים?

אם אני אחליט להאמין בדת שאוסרת על נעילת נעליים אתה תצטרך לכבד אותי ולא לנעול נעליים ברחוב, אלא רק בביתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתי?

הסיבה היחידה שאני לא אוכל בחוץ ביום כיפור, או שאני לא אוכל

חמץ בפסח, זה מחשש לתקיפה מאיזה דתי מטורלל ולא בגלל

שאני רוצה להתחשב במישהו שצם או שומר על איזו מצווה.

זה כמו שתגיד לי, הבנאדם הזה רגיש לזה שאתה רוסי

אז תתחשב בו, אל תעבור כאן יותר, נראה לי הגיוני

בדיוק באותה מידה, עם אותה מידה של פרימיטיביות וגזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שלא הפרכת את הטענה שלי נכון?

אתה גם לא הוכחת את הטענה שלך.

אתה אמרת שהיסודות המשותפים לבני אותו לאום הם (בדרך כלל): שפה, תרבות, מקור אתני ודת. אבל, אין הכרח שכל התנאים האלה יתקיימו. לפעמים, מספיק שרק חלק מהתנאים האלה יתקיימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נשווה בין הרע שנעשה לכל צד.

הרע שנעשה לדתיים: הם נאלצים לראות אנשים עושים כרצונם, תוך כדי חילול דברי האל.

הרע שנעשה לחילוניים: הם נאלצים לאכול בבתיהם/לא לאכול דברים מסויימים/לא לעבוד/לא להתחתן.

למי נעשה עוול יותר גדול - לדתיים או לחילוניים?

אם אני אחליט להאמין בדת שאוסרת על נעילת נעליים אתה תצטרך לכבד אותי ולא לנעול נעליים ברחוב, אלא רק בביתך?

אני מציע לך לא להיות חכם יותר מדיי כי זה לא תורם לדיון רק הורס אותו, חוץ מיזה, אנחנו כרגע במציאות של מה יש, לא של מה יהייה.

לאכול מול דתי\מול 85% מסורתים, או כאלה שלא אוכלים זה להתנהג כמו ילד קטן שמנסה להוציא את התסכולים שלו בלעצבן אחרים, ואם הוא מתנהג ככה ועוד מתגאה בזה שילך מהר לפסיכיאטר.

ולא מעניין אותי אם זה בין חילונים לדתיים בישראל או בין נוצרים בארה''ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כל כך שמחים פה, המדינה רק מאבדת עוד מהצוויון היהודי שלה.

מה חייבים להיות דוסים כדי להבין את החשיבות של המסורת היהודית למדינה שלנו?

וגם מי זאת השופטת המושתנת הזאת שחושבת שהיא יכולה לשנות את הסטטוס קוו על דעת עצמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, זה שאני החלטתי לאכול בחוץ מסיבות כאלה ואחרות, זה אומר שאני תינוק ביגלל שיש אנשים שבחרו מרצונם לא לאכול באותו יום?

אם מחר אני ועוד אנשים מחליטים מרצוננו לא לאכול, אז אם משהו יוכל אז הוא תינוק שצריך ללכת לפסיכאטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם לא הוכחת את הטענה שלך.

אתה אמרת שהיסודות המשותפים לבני אותו לאום הם (בדרך כלל): שפה, תרבות, מקור אתני ודת. אבל, אין הכרח שכל התנאים האלה יתקיימו. לפעמים, מספיק שרק חלק מהתנאים האלה יתקיימו.

אני דווקא כן הוכחתי. זה נובא מחיבור שלושת הטענות וכל אדם עם קצת הגיון יוכל לראות את זה, כיוון שכל טענה מחזקת את האחרת.

אני יודע שמספיק גם תנאי אחד או שניים מתוכם לא אמרתי שלא, ושוב זה רק מחזק את דברי.

אני מציע לך לא להיות חכם יותר מדיי כי זה לא תורם לדיון רק הורס אותו, חוץ מיזה, אנחנו כרגע במציאות של מה יש, לא של מה יהייה.

לאכול מול דתי\מול 85% מסורתים, או כאלה שלא אוכלים זה להתנהג כמו ילד קטן שמנסה להוציא את התסכולים שלו בלעצבן אחרים, ואם הוא מתנהג ככה ועוד מתגאה בזה שילך מהר לפסיכיאטר.

הדתיים והמסורתיים הם אלו שיוצאים כאן התינוקות, או יותר נכון הרבה יותר גרועים מזה. הוא הסביר טוב מאוד למה הוא צודק ובמקום להגיב על הטענה שלו בחרת להמשיך ללכת עם שלך ראש בקיר בלי להתייחס אפילו למה שהוא אמר(וצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אנשים שעושים את זה בכוונה כדי לעצבן זה אחוז מאוד קטן. הרוב פשוט אוכלים כי בא להם, ולא מתחשק להם לרעוב כדי לא להעליב מישהו שבחר לצום.

אנחנו כרגע במציאות של מה יש, לא של מה יהייה.

אז אני אתן דוגמה קצת יותר ריאלית.

נגיד שאני ועוד קבוצה של מאה אלף איש בוחרים להאמין בהינדואיזם אשר אוסרת על פגיעה בפרה. על משקל אסירת גידול ומחירת חזירים גם לא תוכל גם למכור פרות.

אני בטוח שיש אלף ואחת דוגמאות למצוות בדתות שונות שמתנגשות אחת עם השניה, כך שחיקוק של מצווה אחת יפגע במאמיני הדת האחרת.

ואפילו לא דיברתי על הפגיעה בחילוניים, שלא מאמינים באף אחת מהמצוות הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...