האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

כפייה דתית בתחת שלי, רק בגלל אנשים עם גישה כמו שלך אנחנו נשכח מי אנחנו, מאיכן באנו, לאן אנחנו שייכים - ולאט לאט המדינה הזאת תתחיל להתרפק עד שנצא לגלות חדשה

זאת המציאות.

אם מי "שאנחנו",מאיכן "באנו" ולאן "אנחנו" שייכים כזה אז עדיף כבר שכולם ישכחו את המקום האפל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש הפרדה

היא דיי חלשה וכמעט לא קיימת

אבל היא שם

באמת?! אתה בטוח שאתה חי בישראל?

אפשר להתחתן רק לפי הדת.

ביום כיפור מחשיכים את מסכי הטלוויזיה (למרות שאפשר לשדר באופן אוטומאטי בלי נוכחות של טכנאים).

כל מי שסבא של סבא שלו היה יהודי (גם אם כל שאר המשפחה לא היו יהודים) זכאי לאזרחות ישראלית אוטומאטית ולסל קליטה.

יש עוד הרבה דוגמאות, אבל אני מניח שהבנת את הרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום כיפור מחשיכים את מסכי הטלוויזיה (למרות שאפשר לשדר באופן אוטומאטי בלי נוכחות של טכנאים).

זו בחירה מרצון של מנהלי הערוצים, ולא חוק. עובדה שממשיכים לשדר ערוצים שאינם ישראלים.

כל מי שסבא של סבא שלו היה יהודי (גם אם כל שאר המשפחה לא היו יהודים) זכאי לאזרחות ישראלית אוטומאטית ולסל קליטה.

הסיבה לכך היא לא דתית. יתרה מכך - חוק השבות מתיר עלייה של יהודים גם אם הם לא יהודים עפ"י ההלכה.

אפשר להתחתן רק לפי הדת.

כאן אתה בהחלט צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצחיקו אותי הח"כים עם התגובות שלהם:

"זו מכה קשה מאוד לזהות היהודית"

תרגום לעברית-

"זו מכה קשה מאוד לכפיה הדתית"

אני שמח שביהמ"ש לא רק קבע את פסק הדין הזה, אלא גם העביר אותו כתקדים.

זאת מכה קשה לסטטוס קוו המינימלי שקיים כאן. ושאר התגובות שלך מוכיחות כיצד תקדימים אלו רק תורמים לפגיעה בזהות שלנו כעם היהודי.

עצוב לשמוע שבני נוער היום רואים עצמם קודם כישראלים, ואחר כך כיהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת מכה קשה לסטטוס קוו המינימלי שקיים כאן. ושאר התגובות שלך מוכיחות כיצד תקדימים אלו רק תורמים לפגיעה בזהות שלנו כעם היהודי.

עצוב לשמוע שבני נוער היום רואים עצמם קודם כישראלים, ואחר כך כיהודים.

:goodposting:

סוף סוף מישהו עם ראש על הכתפיים.

למי שיש אי אלו ספקות לגבי זהות המדינה אז שיקרא את מגילת העצמאות, כשבן-גוריון הכריז על המדינה הוא הכריז עליה כמדינה יהודית ולא כמדינה ישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינה יהודית? כן. סבבה, אין לי שום בעיה עם זה, אחלה.

מדינה דתית?

Not in a million years.

גיא-

מה כל כך עצוב לך בזה? לא זנחתי או שכחתי את היהדות, היא רק בעדיפות נמוכה יותר אצלי.

קודם אני רוצה לחיות כבנאדם. אח"כ כיהודי.

שום מכה ושום נעליים, אני לא נכנס לדתיים ולחרדים לצלחת ולחדר המיטות, שלא ייכנסו אל שלי.

BINGO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמירה על הזהות היהודית:

לדאוג שבכל סופרמרקט גדול או שיווק ימכרו מצות

למען האמת גם זאת תיהיה כפייה. מי שירצה - שייצר וימכור מצות, מי שלא - לא.

למי שיש אי אלו ספקות לגבי זהות המדינה אז שיקרא את מגילת העצמאות, כשבן-גוריון הכריז על המדינה הוא הכריז עליה כמדינה יהודית ולא כמדינה ישראלית.

לחדד את דיברי pika - הכוונה היא שהמדינה היא ללאום היהודי, לא לאנשי הדת היהודית.

בן אדם יכול ליהיות מלאום יהודי אך לא להשתייך כלל לדת היהודית (למרות שבארץ כופים עליו להשתייך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לדעות שלי בנושא (שנוטות לצד הליברלי בעניין), שימו לב לפיצול האדיר שקיים בין התגובות לכתבה ב- Ynet.

כל דבר הכי קטן, גורם לשסעים ענקיים במרקם החברתי שלנו.

כשזה לא נוגע לכל העניינים של שירות בצה"ל,כפייה דתית, וכו., החרדי הכי גדול יכול להיות החבר הכי טוב שלנו, אבל ברגע שמתחילים לגעת בחילוקי דעות אנחנו הופכים לאויבים הכי גדולים אחד של השני.

רק רציתי לציין שזו סכנה גדולה שצריך להזהר ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחדד את דיברי pika - הכוונה היא שהמדינה היא ללאום היהודי, לא לאנשי הדת היהודית.

בן אדם יכול ליהיות מלאום יהודי אך לא להשתייך כלל לדת היהודית (למרות שבארץ כופים עליו להשתייך).

אז במה מתבטא הלאום היהודי אם לא על ידי הדת? לאט לאט רומסים את כל מה שקשור לדת וליהדות במדינה, ואז כולם יכולו להגיד שהם יהודים אבל בת'כלס לא יהיה להם שום קשר ליהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיכן באנו ולאן אנחנו שייכים? ברצינות, לא מפריע לי להשתייך לשוויץ/קנדה/פינלנד, הרבה יותר נחמד שם כרגע.... וגם קריר יותר.

מבחינתי, אני קודם כל ישראלי, ורק אח"כ יהודי.

בוא נלמד אותך מה ההבדל בין כפיה דתית לשמירה על הזהות היהודית:

שמירה על הזהות היהודית:

לדאוג שבכל סופרמרקט גדול או רשת שיווק ימכרו מצות, ושכל מקום בעל תו הכשר אכן יפנה מכל המדפים את מוצרי החמץ.

כפיה דתית:

למנוע מכל רשת/חנות/מסעדה בין אם יש או אין לה תו הכשר למכור מוצרי חמץ בתקופת הפסח, ולנסות לתבוע את מי שכן מוכר (כמו שהיה במקרה הזה)

ולכן, אני שמח שנקבע תקדים שנותן אגרוף רציני בבטן הרכה של הכפיה הדתית.

אתה ועוד מליון ורבע איש כנראה לא מבינים מה הבסיס ליציבות של המקום הזה ושל כל רשות בעולם-

הפרדה בין דת למדינה.

אתה רואה טוב מאוד איך נראים המקומות שאין בהם הפרדה כזו, והמפלגות הדתיות מנסות כרגע כמה שיותר לטשטש את קו הגבול בין ההפרדה החשובה הזו.

אם לא הייתה הפרדה, היינו חיים בגיהנום של מדינה.

אתה לא יכול להפריד דת ממשל במדינה יהודית!

צאו מזה!

זאת מדינה שקמה על בסיס יהודי, מדינה ליהודים! זאת לא מדינה כמו מדינות אחרות - ארה"ב, מדינות אירופה וכו'!

פשוט אי אפשר, זאת מדינה ליהודים והיא תמיד תהיה, זאת מדינה שקמה על שורשי הלאום היהודי ושורשי הלאום היהודי היא הדת היהודית.

כל הודעה שניה שלך מדברת על פינלנד וקנדה.. אם כ"כ טוב שם אז פשוט תלך לגור שם, אל תנסה להשוות את אליהם, כי זאת לא אותה סוג מדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר היחידי במקרה לשי ליהדות זה שהמשפחה שלי יהודית, אני חוגג את החגים היהודים (בצורה שאני רוצה), ואני מכיר במידה זו או אחרת את ההיסטוריה היהודית ואת התנ"ך. מבחינה דתית לא הייתי קורא לעצמי יהודי כי אני לא מאמין בדת.

יש אנשים שמבחינתם זו מכה, אולי... מבחינתי לא, וכדאי שאנשים יתחילו להבין שזה לא משהו חדש, זה קיים כבר המון זמן (עוד מלפני קום המדינה), וצריכים לקבל את זה שהרבה אזרחים 'יהודים' במדינת לא מאמינים בדת היהודית, ולא מרגישים שום מחויבות כלפיה.

גם לי זה נראה מטומטם שאנשים מבזבזים את הזמן על ללמוד תורה, לשמור כשרות ומה לא, אבל זה ממש לא איכפת לי מה אנשים עושים מבחירתם.

אם אני רוצה לאכול חמץ בפסח, והמסעדה רוצה לספק לי את החמץ הזה אין לאף אחד שום זכות למנוע את זה, כמו שאני לא אפריע לאנשים לנשק מזוזות.

אתה לא יכול להפריד דת ממשל במדינה יהודית!

צאו מזה!

זאת מדינה שקמה על בסיס יהודי, מדינה ליהודים! זאת לא מדינה כמו מדינות אחרות - ארה"ב, מדינות אירופה וכו'!

פשוט אי אפשר, זאת מדינה ליהודים והיא תמיד תהיה, זאת מדינה שקמה על שורשי הלאום היהודי ושורשי הלאום היהודי היא הדת היהודית.

כל הודעה שניה שלך מדברת על פינלנד וקנדה.. אם כ"כ טוב שם אז פשוט תלך לגור שם, אל תנסה להשוות את אליהם, כי זאת לא אותה סוג מדינה

אז פה אתה טועה. כל צד יכול להתווכח עד מחר למה בעצם התכוונו שקראו לישראל מדינה יהודית, אם זה יהודית במובן של הדת היהודית, או יהודית במובן של הלאום היהודי. אני ואתה יכולים לטעון עד מחר את ההפכים אבל זה לא ישנה כלום.

ואולי שחכת אבל מדינות כמו אנגליה ומדינות רבות אחרות באירופה היו גם הן מושטטות על בסיס דתי, אבל הבסיס הזה התפורר עם הזמן, ובאנגליה היום יש הפרדה חדה בין דת למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נושא שאפשר להתווכח עליו בלי סוף אבל בסופו של דבר מדובר בכבוד הדדי וזה מש שקובע את התוצעות.

כששירתתי בצבא והייתי סוגר שבתות הייתי תמיד משלים מניין בימי שישי בבית כנסת למרות שאני לא מאמין ולא שומר מצוות וכל השאר וזה רק בגלל הכבוד לאותם אנשים שזה כן חשוב להם.

גם אני נכנס לבית כנסת אני דואג שתהיה לי כיפה על הראש למרות שלי אישית זה ממש לא משנה.

אותו דבר לגבי יום כיפור או פסח - אם אתה מעוניין לאכול ביום כיפור או לאכול חמץ בפסח על תעשה את זה ליד אנשים שחשוב להם החג.

אותו יחס הייתי מצפה גם לקבל מהצד השני של האנשים הדתיים/מסורתיים/מאמינים לגבי אנשים שבחרו לא להאמין.

למרות שהרצל השתמש במונח "מדינת היהודים" הוא לא התכוון למדינה שמושתת על הדת היהודית אלא מדינה לעם היהודי שלא נמדד לפי צורת הלבוש שלו או המנהגים שלו אלא בקשרים משפחתיים שנשמרו 2000 שנה בגולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פה אתה טועה. כל צד יכול להתווכח עד מחר למה בעצם התכוונו שקראו לישראל מדינה יהודית, אם זה יהודית במובן של הדת היהודית, או יהודית במובן של הלאום היהודי. אני ואתה יכולים לטעון עד מחר את ההפכים אבל זה לא ישנה כלום.

ואולי שחכת אבל מדינות כמו אנגליה ומדינות רבות אחרות באירופה היו גם הן מושטטות על בסיס דתי, אבל הבסיס הזה התפורר עם הזמן, ובאנגליה היום יש הפרדה חדה בין דת למדינה.

למה הקמנו מדינה דווקא בא"י ולא באוגנדה? כי רצינו את המדינה שהובטחה לנו מהתורה, למה כבשנו את ירושלים בששת הימים? זה מקום מקודש לדת היהודית, ועד עכשיו זה עושה לנו ימבה של צרות, אז למה לא להחזיר אם זאת לא מדינה דתית?

למה חוקי מדינת מושתתים על חוקי התורה?

בקיצור, זאת מדינה שקמה על בסיס דתי יהודי, רוצה להפריד דת ומדינה? תצטרך להקים שלטון חדש,עם חוקים חדשים, ואנשים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהיה חשוב לכבוש את הכותל לא בגלל החשיבות הדתית אלא בגלל חשיבות טקטית להגירה.

ברגע שאתה אוחז בטרטוריות שטקטית יגרמו ליותר אנשים לעלות לפה, אתה מרוויח הרבה יותר כח.

לחלק, הכיבוש של הכותל הווה נקודה דתית, ולחלק נקודה סימבולית.

אם היית מקים מדינה באוגנדה, אף אחד לא היה בא לשם.

מדינת היא המקום היחיד בו קיים קשר היסטורי ודתי ליהודים.

אולי מבחינתי לכולת אין שום משמעות מבחינה דתית (כי אין לי את האספקט הדתי), אבל לאנשים אחרים כן, ואני צריך את האנשים האלה פה במדינה שלי.

ולא, אני עדיין לא חושב שזו מדינה של קמה על הסיס דתי יהודי. אם היא הייתה קמה על בסיס דתי יהודי, כל חוקי הדת היו נאכפים. מצב שלא קרה אז, ולא קורה היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...