האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז אתה טוען שהוא לא מבוסס על דת?

אתה מודע שהתרבות עליה אתה מדבר מקורה בדת? "בדת היהודית" כך שמה?

שפה בלבד אינה לאום. האנגלית דוברים אותה שפה כמו האוסטרלים.הם הם בני אותו לאום? לא, אלו אנגלים ואלו אוסטרלים.

הלאום היהודי הוא לאום שמבוסס על תרבות ודת משותפת כשהתרבות היא נגזרת מהדת היהודית.

אני מסכים שבעבר הלאום היהודי והדת היהודית היו בעצם אותו הדבר. אבל, עכשיו המצב שונה. יכולים להיות יהודים בצרפת שהם אזרחי צרפת ולא קשורם ללאום היהודי, ויכולים להיות יהודים בישראל שמשתייכים ללאום היהודי, אבל אין להם שום קשר לדת היהודית.

אתה יכול לכתוב הרבה דברים בתיאוריה, אבל אתה לא יכול להתווכח עם מבחן המציאות.

אתה אוכל, אף אחד לא צריך לאכול מה שאחרים אומרים לו לאכול. לכל אחד יש את הזכות לבחור בעצמו מה הוא יוכל ומתי.

אני אוכל מצות בפסח כי זה חלק מהמסורת, אבל אני לא מכריח אף אחד לאכול מצות. יחד עם זאת, אני אוכל גם לחם (אין לי מושג מה זה בדיוק חמץ ומה לא, ואני גם לא ממש מעוניין לדעת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רועי אם אין לך משהו חשוב להגיד - אל תגיב, אתה רק מוריד את רמת הדיון.

אני בכל אופן לא אתייחס למה ש- morel רושם כי הוא לא ממש מתייחס למה שאחרים כותבים וסתם מתלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שאני הוא התינוק. מתי בפעם האחרונה בדקת איך נראה הניסוח שלך מנקודת מבט של בן אדם מתורבת?

אתה שוב ושוב מתחמק מן השאלות ובוחר שפשוט לדבוק בהצהרות חסרות השחר של עצמך.איאפשר לנהל עם מישהו כמוך דיון רציני ומעמיק על נושאים חשובים ולכן אין ממש טעם להמשיך אם אתה לא מתייחס למה שהצד השני אומר לך.

עזוב אחי, אני לא מתורבת.

סע לשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שבעבר הלאום היהודי והדת היהודית היו בעצם אותו הדבר. אבל, עכשיו המצב שונה. יכולים להיות יהודים בצרפת שהם אזרחי צרפת ולא קשורם ללאום היהודי, ויכולים להיות יהודים בישראל שמשתייכים ללאום היהודי, אבל אין להם שום קשר לדת היהודית.

אתה יכול לכתוב הרבה דברים בתיאוריה, אבל אתה לא יכול להתווכח עם מבחן המציאות.

אני אוכל מצות בפסח כי זה חלק מהמסורת, אבל אני לא מכריח אף אחד לאכול מצות. יחד עם זאת, אני אוכל גם לחם (אין לי מושג מה זה בדיוק חמץ ומה לא, ואני גם לא ממש מעוניין לדעת).

זו הבעיה הגדולה. איך שהוא, כמו תמיד היהודים רוצים להרגיש שונים ולכן הם החליטו בעצם שהם יהיו גם לאום וגם דת, יד ביד. לכן, המצב שאתה מתאר אפשרי.לא אמרתי שהמצב שאתה מתאר אינו אפשרי אלא שגם מי שהוא בלאום היהודי אז הוא קשור,קשר ישיר לדת היהודית בגלל שהלאום היהודי הוא נגזרת של הדת היהודית ובא ממנה.זה מה שאני מנסה להעביר כאן.

אתה לא מכריח, אתה פשוט אומר שכולם צריכים. אז אני אומר שאין דבר כזה כולם צריכים.מי שרוצה שיחליט בעצמו אם הוא רוצה לשמר את המסורת הזו או שלא. אתה לא יכול לבוא לבן אדם שבוחר לא לשמר את המסורת הזו ולהגיד לו שהוא לא נוהג כשורה.אני רק מנסה להעביר נקודה.

רועי אם אין לך משהו חשוב להגיד - אל תגיב, אתה רק מוריד את רמת הדיון.

אני בכל אופן לא אתייחס למה ש- morel רושם כי הוא לא ממש מתייחס למה שאחרים כותבים וסתם מתלהם.

אני אגיב באיזה דיון שאני רוצה, תודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... לא קראתי את הדיון, אני רק יכול להגיד.. בתור אחד ששומר על אי-אכילת חמץ בפסח אני שמח שהפעם הרבנים לא ניצחו..

מה לעזאזל איכפת להם אם המסעדה שברחוב, מציעה/מוכרת בפנים לחם?

אני שמח שמותר למכור חמץ בפסח... די לכפייה דתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הבעיה הגדולה. איך שהוא, כמו תמיד היהודים רוצים להרגיש שונים ולכן הם החליטו בעצם שהם יהיו גם לאום וגם דת, יד ביד. לכן, המצב שאתה מתאר אפשרי.לא אמרתי שהמצב שאתה מתאר אינו אפשרי אלא שגם מי שהוא בלאום היהודי אז הוא קשור,קשר ישיר לדת היהודית בגלל שהלאום היהודי הוא נגזרת של הדת היהודית ובא ממנה.זה מה שאני מנסה להעביר כאן.

אוקיי, אבל עובדה שבמציאות יש אנשים המשתייכים ללאום היהודי ואין להם קשר עם הדת היהודית.

דרך אגב, היהודים לא מיוחדים בכך. נראה לי שאצל היפנים יש מצב קצת דומה. אם אני לא טועה, אז אדם שהוא לא יפני לא יכול להשתייך לדת השינטו.

אתה לא מכריח, אתה פשוט אומר שכולם צריכים. אז אני אומר שאין דבר כזה כולם צריכים.מי שרוצה שיחליט בעצמו אם הוא רוצה לשמר את המסורת הזו או שלא. אתה לא יכול לבוא לבן אדם שבוחר לא לשמר את המסורת הזו ולהגיד לו שהוא לא נוהג כשורה.אני רק מנסה להעביר נקודה.

איפה ראית שאמרתי שכולם צריכים לאכול מצות בפסח? מה שאמרתי זה שמקובל לאכול מצות בפסח, בדיוק כמו שמקובל לאכול אוזני המן בפורים. אבל, אף אחד לא חייב לאכול מצות או אוזני המן, ואני גם לא ארגיש לא טוב אם אני לא אוכל מצות או אוזני המן. העניין הוא שאני אוהב לאכול אוזני המן עם שוקולד, ואני גם אוהב לאכול מצות עם חרוסת. כמובן שאני לא אוכל בפסח רק מצות, ואני אוהב לאכול פיצות אמיתיות (לא מקמח מצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיב באיזה דיון שאני רוצה, תודה לך.

התכוונתי לרועי חדד :/

והלאום היהודי המודרני נוצר בגלל שעמים אחרים ראו בנו כלאום ולא רק דת (בשנים שהופצה תורת הגזע).

הגדרת הלאום היהודי מסובכת, אבל היא לא יכולה להסתמך על דת בלבד, אחרת מי שאינו מאמין לא יחשב כבן לאום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאום יהודי.

היום גם פיליפיני שהתגייר נחשב חלק מהלאום היהודי.

לפני הגלות האחרונה יהודי היה חייב להיות מעם בלבד (העם העברי.נצר לאברהם יצחק ויעקב לא לישמעאל) , אם הוא בא משבטי ערב, או מעם כנעני כל שהוא (גם הם מהגזע השמי), הוא לא יכל אפילו להתגייר, זה או שאתה חלק מעם או שלא היית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי כמה אתם רבים

מה אכפת לדוסים שאנשים ימכרו לחם יש את אלה שיש להם חנות שווארמה או מאפייה זאת הפרנסה שלהם אז מה שבועיים בלי עבודה זה להפסיד הרבה כסף

הדוסים האלה תמיד עושים מה שבא להם לדוגמא : ישבתי אם איזה חבר באוטובוס ועלה דוס לאוטובוס והתחיל להדביק מדבקות על החלון ועל הדלת של האוטובוס והנהג אמר לו להפסיק והדוס אמר לו תירגע תירגע , זה נקראה השחתת רכוש רק בגלל שיש לו כיפה אז הוא יכול לעשות מה שבא לו

לדעתי הדוסים לא אמרים להתעצבן בכלל כי הם לא אוכלים חמץ בפסח אז שיקנו מצות בחנויות שלא מוכרות חמץ וזהו איזה זכות יש להם להכריח מישהו לאכול משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית שאמרתי שכולם צריכים לאכול מצות בפסח? מה שאמרתי זה שמקובל לאכול מצות בפסח, בדיוק כמו שמקובל לאכול אוזני המן בפורים. אבל, אף אחד לא חייב לאכול מצות או אוזני המן, ואני גם לא ארגיש לא טוב אם אני לא אוכל מצות או אוזני המן. העניין הוא שאני אוהב לאכול אוזני המן עם שוקולד, ואני גם אוהב לאכול מצות עם חרוסת. כמובן שאני לא אוכל בפסח רק מצות, ואני אוהב לאכול פיצות אמיתיות (לא מקמח מצה).

תראה, כשאמרת:

לגבי פסח, אני חושב שזה מספיק שנאכל מצות באופן סמלי, כמו שבליל הסדר אוכלים ביצה, כרפס, מרור וכו'. אבל, זה לא בסדר שמחייבים לאכול רק מצות ואוסרים כליל על אכילת חמץ.

אפשר די להסיק מזה שאתה ממליץ לכולם לעשות כמוך, לאכול מצות בפסח, כי זה משהו סמלי.

אוקיי, אבל עובדה שבמציאות יש אנשים המשתייכים ללאום היהודי ואין להם קשר עם הדת היהודית.

דרך אגב, היהודים לא מיוחדים בכך. נראה לי שאצל היפנים יש מצב קצת דומה. אם אני לא טועה, אז אדם שהוא לא יפני לא יכול להשתייך לדת השינטו.

אני לא יודע לגבי השינטו כי לא התעניינתי יותר מדי בארצות שבמזרח הרחוק אז אני לא רוצה ללדון על משהו שאני לא מבין בו יותר מדי.

מה שכן, אחת הבעיות בדת היהודית שאפילו אלו שלא מאמינים בה, היא עדיין קובעת שהם "בני הדת" ושייכים לה! שלדעתי שערורייתי לגמרי.

אתה מוכן להסביר לי מה זה לאום יהודי? בתעודת זהות תראה אזרחות "ישראלית" וזה מה שאמור להיות כמו למשל בצרפת ,בני הלאום הצרפתי הם אזרחי צרפת.

לאום יהודי.

היום גם פיליפיני שהתגייר נחשב חלק מהלאום היהודי.

לפני הגלות האחרונה יהודי היה חייב להיות מעם בלבד (העם העברי.נצר לאברהם יצחק ויעקב לא לישמעאל) , אם הוא בא משבטי ערב, או מעם כנעני כל שהוא (גם הם מהגזע השמי), הוא לא יכל אפילו להתגייר, זה או שאתה חלק מעם או שלא היית.

מה זה גיור?גיור זהו תהליך המרת דת מכל דת אחרת ליהדות.מישהו ממיר את הדת שלו ליהדות והוא חלק מהלאום היהודי אבל הלאום היהודי לא מבוסס על הדת?רק לי הטענה הזו נראת קצת מוזר?הגיור הוא ההוכחה הניצחת לכך "שהלאום היהודי" מבוסס ברובו הגדול על הדת היהודית והם הולכםי יד ביד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כשאמרת:אפשר די להסיק מזה שאתה ממליץ לכולם לעשות כמוך, לאכול מצות בפסח, כי זה משהו סמלי.

תראה, לקחת את הדברים שלי יותר מדי קדימה, אבל לא חשוב.

מה שכן, אחת הבעיות בדת היהודית שאפילו אלו שלא מאמינים בה, היא עדיין קובעת שהם "בני הדת" ושייכים לה! שלדעתי שערורייתי לגמרי.

צודק! אף אחד לא רשאי לקבוע עבורך לאיזו דת אתה שייך ללא הסכמתך המפורשת.

אתה מוכן להסביר לי מה זה לאום יהודי? בתעודת זהות תראה אזרחות "ישראלית" וזה מה שאמור להיות כמו למשל בצרפת ,בני הלאום הצרפתי הם אזרחי צרפת.

לאום יהודי זה שייכות היסטורית לעם היהודי. קרי: אנשים בעלי היסטוריה משותפת, שפה משותפת, מסורת משותפת, מנהגים משותפים.

בתעודת הזהות כתוב בנוסף לאזרחות גם לאום (אזרחות ישראלית ולאום יהודי). בתעודות הזהות החדשות השמיטו את סעיף הלאום, אבל הוא עדיין מופיע ברישומים של משרד הפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתעודת הזהות החדשה אין את הסעיף "לאום" כי אני מבין מישהו הגיע למסקנה שזה פשוט שטות גמורה.

בכל אופן, כל אותם שאתה ואחרים מגדירים תחת "הלאום היהודי" בעצם משתייכים לדת היהודית בצורה זו או אחרת גם אם אינם חפצים בכך. כמו שאמרתי ואתה הסכמת, הדת מספחת לעצמה את מי שהיא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...