האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1- מדינת לא הוקמה בשביל הדת היהודית, אלא בשביל העם היהודי.

אתה יודע מה הבעיה? , אנחנו היחידים שעדיין מוגדרים רק כ "עם", בלי הגדרה מסודרת. לא קיים מושג כזה "העם הנוצרי", אבל כן קיים מושג כזה "העם היהודי". ולכן "יהודי" מתייחס גם לדת וגם לעם, ונוח לבלבל ביניהם.

2- הפרדה בין דת ומדינה הוא דבר בסיסי כיום בכל מדינה נאורה. מדינות שמערבות דת בממשל נידונו לאבדון, יש דוגמאות טובות מאוד לכך.

3- אני לא בדיוק במצב לעבור לשם כרגע, ברגע שאני אנסה לחזור לבקר בארץ צה"ל יעצור אותי ויזרקו אותי 3 שנים לאן שבא להם. אז אני מעדיף לעשות שירות צבאי כמו שצריך, ואז לעבור לאן שאני אעבור.

בין אם אני אחזור לארץ או לא, תהיה בטוח שתהיה תקופה שאני אכן אעבור לאחת המדינות האלו, כנראה קנדה בגלל קלות המעבר והעובדה שהם מעודדים הגירה. למקרה שתהית, אלו לא דיבורי סרק (כל הודעה שניה שלי אני מדבר על פינלנד/קנדה, וכל הודעה שלישית אני כותב בבירור שאני מתכנן לעבור לשם בבוא הזמן, אבל לזה כנראה לא שמת לב)

אדם שפוי לא יכול לחיות במדינה שכופה עליו מליון ורבע דברים, ביניהם חוקים מציקים של דת (מנהגים זה בסדר, תאמין לי שאם יכריחו אותי לחגוג את פורים, אני לא בדיוק אסרב... וגם ככה אני די עושה את זה גם עכשיו, אבל כל החוקים המציקים של הדת- לא תודה. מי שרוצה שיעשה, מי שלא-לא)

אני יודע שאתה מתכנן לטוס לשם, אבל תפסיק בבקשה להשוות את ארץ אל הארצות האלו או ארצות אחרות, כי פשוט ארץ היא יחידה במינה.

כולם רוצים להפריד בין דת ומדינה, גם אני כמסורתי רוצה את זה, אבל זה פשוט לא אפשרי, זה בחיים לא יקרה.

אז במקום ללכת ראש בקיר, כמו שאמרתי כדאי ללמוד לחיות בהרמוניה, אחרי הכל כל אחים, ואם אנחנו לא נסתדר בתוכנו עם כל הצרות שלנו, עתידנו אבוד.

אוי, המסכנים יצטרכו לסבול את מראה הכופרים מחללים את ערכיהם, כמה רע אנחנו עושים להם, מעזים לאכול מה שאנחנו רוצים בעת שהם צמים :'(.

בטיעון שלך אני יכול להשתמש גם נגדם - למה הם חייבים לקיים את מצוותיהם בפומבי מול עיננו? זה רק גורם ליותר סלידה מהם, ולגועל נפש (מה שלא רחוק מהאמת בשבילי).

תראה מה אתה משווה - את החילוניים שרוצים חופש לעשות כרצונם בלי שיגעו להם בענייני האוכל, החתונה, הנסיעות, העבודה וכו', מול הדתיים שרוצים ש"יכבדו אותם" וינהגו על פי הלכותיהם (=כפייה דתית).

בגלל אנשים כמוך עוד תקום מלחמת אחים במדינה, איזה מצוות בדיוק מגעיל אותך לראות? למה להיות קטנוני?

אני לא אומר שהתדיים מושלמים ואין להם שום מגרעות, אדרבה, החילוניים יותר פתוחים לדעתי, וכדי להשיג שלום צריך ששני הצדדים יראו נכונות, אבל אם צד אחד בינתיים לא מראה נכונות זה אומר שגם הצד השני צריך לא להראות? לא.

פשוט אנחנו צריכים להיות מתחשבים ואני בטוח שגם הם יעשו את אותו הדבר.

כל השמלאנים ששונאים חרדים זה פשוט פטתי ועלוב, הרי לערבים הם נותנים הזדמנויות ואפילו שהם פשוט שמים עליהם זרג הם לא מוותרים, ובאים לקראתם, אבל לאחים שלכם לא תבואו? לא תראו נכונות לחיות ביחד?

בקיצור.

אני כמסורתי חושב שאולי זה לטובה מכירת החמץ, כי כל דבר שאסור לאדם מעורר בו תאווה, אז ככה שזה יהיה נגיש אנשים פחות יתלהבו מלזהם את החג.

אבל תפסיקו עם ה"כפייה הדתית" הזאת, מה שהחרדים רוצים במקרה הנתון הזה הוא פשוט לשמר את היהדות שחיה כ"כ הרבה שנים, תאמינו לי שזה שתאכלו שרצים וחמץ בפסח לא יגרום להם ללכת למקום אחר חוץ מגן עדן, ואם הם יחזירו אתכם לדרך הישר זה לא באמת יתרום להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך אתה יכול להגיד שאתה נאמן ליהדות ולרב אתה לא תקשיב?

אם עדיין זה לא חילחל היהדות עד כמה שמנסים להציג אותה "העם היהודי" הכל נובא מהדת.

היכן אמרתי את זה? אתה מנסה בכל כוחך להכניס לי מילים לפה שיתאימו להשקפת העולם שלך. מצטער, זה לא עובד ככה.

היהדות היא לא רק דת, וזה מאוד עצוב אם זה לא חלחל אצלך עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הקמנו מדינה דווקא בא"י ולא באוגנדה? כי רצינו את המדינה שהובטחה לנו מהתורה, למה כבשנו את ירושלים בששת הימים? זה מקום מקודש לדת היהודית, ועד עכשיו זה עושה לנו ימבה של צרות, אז למה לא להחזיר אם זאת לא מדינה דתית?

למה חוקי מדינת מושתתים על חוקי התורה?

בקיצור, זאת מדינה שקמה על בסיס דתי יהודי, רוצה להפריד דת ומדינה? תצטרך להקים שלטון חדש,עם חוקים חדשים, ואנשים חדשים.

לפני 1980 שנים נפלה ביתר, המצודה האחרונה של יהודים שקמו נגד השלטון הרומאי במרד בר כוכבא, מאותו רגע הסתיימו 3 השנים האחורנות של נשיאות\מלכות בישראל, במקרה הזה על ידי בר כוכבא שהוכר כנשיא יהודה, למשך 3 שנים מתחילת המרד.

זאת היתה הריבונות האחרונה של יהודים בארץ עד 1948.

היום חזרנו, ובגלל אנשים כאלו שהמעיטו בערכה של הארץ, כמו פיקה הזה.

אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים, הוא מדבר איתי על כפייה דתית?

לך תגור בעזה עם אשתך והילדים, אם היא לא תלך עם כפייה ישחטו אותה, תגיד תודה שאצלנו אין את זה, ואם רע לך תפסיק להתלונן ולך לאמריקה כי כבר מזמן אתה לא שייך לכאן.

עם דיבור כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

morel ezra, שמור על הפה שלך, בנוסף לכל אתה גם עיוור.

ל "פיקה הזה" יש הרבה הערכה למדינה עצמה, אבל אין לו הערכה לזה שמנסים להכתיב לו איך לחיות ופוגעים לו בחופש הדת/החופש מדת, אחת מהזכויות הבסיסיות בהצהרת זכויות האדם של האו"ם.

אתה מדבר על עזה שאם לא הולכים שם עם כפיע שוחטים את אשתך?

אז פה לא מדובר בשחיטה, אבל למקרה שאתה לא שם לב, אנחנו מתקרבים כל יום בצעדי ענק לאותה מדיניות "עזתית".

שם פלג דתי קיצוני תפס את השלטון, כי היה לו כוח צבאי.

מה היה קורה אם בדרך כלשהי ש"ס היו תופסים פה את השלטון? המצב לא היה שונה בהרבה, לפחות מבחינת חוקי הדת (אצלנו יש הגבלת סמכויות לכל רשות, למזלנו, מה שבעזה אין....)

שים לב בבקשה מתי אני "מתלונן"- כל פעם שיוצא חוק פוגעני חדש, או כל פעם שזכותו של מישהו נשללת בשם הדת כי מישהו ניסה לערב דת בחוק. מן הסתם, הדברים האלו נוגעים אלי באופן ישיר, אז כמובן שאני אתנגד להם (לדוגמה ההצעה לצנזור האינטרנט, אבל את זה נשאיר לדיון אחר)

אז כן, אני מדבר איתך על כפיה דתית.

עד שלא נפריד דת ממדינה, נחיה בזבל.

אין לי בעיה עם קיומם של ש"ס בממשלה למשל, ומצידי שגם יפעלו בשביל הציבר הדתי, לגיטימי ביותר, אבל לא על חשבונם של אחרים.

רוב תושבי לא חרדים או דתיים ברמה של ש"ס, וברגע שאתה מציע חוק קולקטיבי שמועיל לאותה קבוצה שלך ופוגע באחרים, אתה מפלגה אינטרסנטית ותו לא. ולמפלגות כאלו אין מקום בממשלה של מדינה דמוקרטית.

מילה אחרונה, למקרה שלא קראת את הפוסטים הקודמים שלי-

כמו שכתבתי, אני אכן מתכנן לעבור או לתקופה מסוימת או לתמיד לקנדה/אחת ממדינות האיחוד האירופי (יש לי אזרחות אירופאית)

אבל רק אחרי הצבא, כי כמו שהזכרתי בתחילת הפוסט-

יש לי הרבה הערכה למדינה כגוף דמוקרטי.

רגע..... עכשיו שאני חושב על זה..... דווקא החרדים סטייל ש"ס הם אלו שמשתמטים, לא?

שילמדו מאחיהם הדתיים בחורי ה "כיפות הסרוגות", אנשים לתפארת. אם המפלגה הדתית בממשלה הייתה מורכבת מאנשים כאלו במקום חרדי ש"ס, אני מבטיח לך שהדברים היו נראים אחרת לגמרי.

חשוב מאוד-

אנשים שוכחים שהמדינה הוקמה בשביל העם היהודי, לא הדת היהודית. יש פה הרבה הבדל.

(לפני שמישהו יקפוץ- העם אכן מושתת בבסיסו על הדת, אבל מפה ועד הקבלה מוחלטת דרך ארוכה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאתה מתכנן לטוס לשם, אבל תפסיק בבקשה להשוות את ארץ אל הארצות האלו או ארצות אחרות, כי פשוט ארץ היא יחידה במינה.

כולם רוצים להפריד בין דת ומדינה, גם אני כמסורתי רוצה את זה, אבל זה פשוט לא אפשרי, זה בחיים לא יקרה.

אז במקום ללכת ראש בקיר, כמו שאמרתי כדאי ללמוד לחיות בהרמוניה, אחרי הכל כל אחים, ואם אנחנו לא נסתדר בתוכנו עם כל הצרות שלנו, עתידנו אבוד.

בגלל אנשים כמוך עוד תקום מלחמת אחים במדינה, איזה מצוות בדיוק מגעיל אותך לראות? למה להיות קטנוני?

אין לי בעיה לחיות בהרמוניה עם הציבורי החרדי, אבל קודם שיתחילו להתחשב בצרכים וברצונות של הציבורי החילוני. למה כל יום שישי אני צריך לשמוע רכבים נוסעים בעיר וכורזים "זמן כניסת השבת היום בשעה XX:XX"? למה אני צריך לשמוע חרדית לפני כניסת השבת בווליום כל כך מטורף שמרעיד את כל הקירות בשכונות הנמצאות מסביב לשכונה החרדית? לא מגיע לי לנוח אחרי שבוע עבודה? איך הם היו מרגישים אם הייתי מנגן טראנסים בזמן שהם מנסים לנוח?

אין לי בעיה לחיות בהרמוניה עם הציבורי החרדי, אבל בשביל לחיות בהרמוניה שני הצדדים צריכים לדעת להתפשר ופשרה זו לא בדיוק התכונה החזקה של המגזר החרדי. אצלם זה או שעושים כמו שהם רוצים או שיוצאים לרחובות ושורפים פחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן אמרתי את זה? אתה מנסה בכל כוחך להכניס לי מילים לפה שיתאימו להשקפת העולם שלך. מצטער, זה לא עובד ככה.

היהדות היא לא רק דת, וזה מאוד עצוב אם זה לא חלחל אצלך עדיין.

היהדות היא רק דת. אלא אם כן אתה יכול להוכיח אחרת?

ועוד דבר, תגיד הנצרות והאיסלאם גם יותר מדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות היא לא בדיוק דת, לא דת מוכתבת עם הלכה.

היהדות שהיתה עד למרד בר כוכבא, לא היתה רק דת, היא היתה גם דרך חיים, למאמין ובניגוד ליהדות של היום שפוסלת גויים אך נותנת להם להתגייר, הדת היהודית שלפני המרד שמרה על זהות דתית, כלומר לא אישרה גיורים, כי עם הוא עם מזרע אברהם יצחק ויעקב, ולא מאברהם יצחק וישמעאל (או מכל שושלת שמורה אחרת), ולכן, היהודים יישארו בינם לבין עצמם, אך גויים מכל העמים ומכל הגזעים יהיו רשאיים לבקר בישראל, לתרום ולהשתתף בהקרבות ובעלייה לרגל לבית המקדש ולחיות (אם הם מעוניינים כך), דרך חוקי .

ישנם כאלה (בעיקר הסטריונים נוצרים) שנוהגים לכנות הבדל זה "היהדות שלפני ישו והיהדות שאחריו".

אך אצל יהודים זה "היהדות שלפני המרד והיהדות שאחריו".

היהדות של אז היתה הרבה יותר מגניבה והרבה יותר מושכת עין מאשר מגרשת, היא היתה דת פנאן, לא היתה הלכה בכלל, היתה רק תורה, ללא תורה שבעל-פה, דת שלא פסלה מדע, לא פסלה לבוש "לא צנוע לייט", לא היו בה עשרות חגים וצומות, לא היו בתי כנסת, היה הרבה יותר נוח לסגוד את אלוהים דרך היהדות העברית מאשר היהדות הרבנית.

גם הלבוש היה הרבה יותר ידיתותי מאשר שטריימל שחור.

הרבנים הכהנים ושאר בני המעמד הדתי הגבוהה לבשו מעין חלוק לבן בגד שמאד נוח ללכת איתו כפי שזה נראה, וסנדלים פשוטים.

בגלל שהיום אנחנו ביהדות שהביאה הגלות ולא ביהדות שהביא עם , אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים, וכולם נגעלים מהחרדים.

ומתרגלים לשנוא אותם עוד מגיל קטן

היהדות היא לא בדיוק דת, לא דת מוכתבת עם הלכה.

היהדות שהיתה עד למרד בר כוכבא, לא היתה רק דת, היא היתה גם דרך חיים, למאמין ובניגוד ליהדות של היום שפוסלת גויים אך נותנת להם להתגייר, הדת היהודית שלפני המרד שמרה על זהות דתית, כלומר לא אישרה גיורים, כי עם הוא עם מזרע אברהם יצחק ויעקב, ולא מאברהם יצחק וישמעאל (או מכל שושלת שמורה אחרת), ולכן, היהודים יישארו בינם לבין עצמם, אך גויים מכל העמים ומכל הגזעים יהיו רשאיים לבקר בישראל, לתרום ולהשתתף בהקרבות ובעלייה לרגל לבית המקדש ולחיות (אם הם מעוניינים כך), דרך חוקי ישראל.

ישנם כאלה (בעיקר הסטריונים נוצרים) שנוהגים לכנות הבדל זה "היהדות שלפני ישו והיהדות שאחריו".

אך אצל יהודים זה "היהדות שלפני המרד והיהדות שאחריו".

היהדות של אז היתה הרבה יותר מגניבה והרבה יותר מושכת עין מאשר מגרשת, היא היתה דת פנאן, לא היתה הלכה בכלל, היתה רק תורה, ללא תורה שבעל-פה, דת שלא פסלה , לא פסלה לבוש "לא צנוע לייט", לא היו בה עשרות חגים וצומות, לא היו בתי כנסת, היה הרבה יותר נוח לסגוד את אלוהים דרך היהדות העברית מאשר היהדות הרבנית.

גם הלבוש היה הרבה יותר ידיתותי מאשר שטריימל שחור.

הרבנים הכהנים ושאר בני המעמד הדתי הגבוהה לבשו מעין חלוק לבן בגד שמאד נוח ללכת איתו כפי שזה נראה, וסנדלים פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות היא דת, אבל יש דבר כזה "לאום יהודי" שהקשר שלו לדת היהודית מקרי בלבד.

וזה נובא מאתניות דתית שזו הופכת ללאומיות ומשם ללאום היהודי.

הכל קשור לדת היהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה נובא מאתניות דתית שזו הופכת ללאומיות ומשם ללאום היהודי.

הכל קשור לדת היהודית.

לא נכון! אדם יכול להשתייך לדת היהודית מבלי להשתייך ללאום היהודי, ובאותה מידה אדם יכול להשתייך ללאום היהודי מבלי להשתייך לדת היהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה לחיות בהרמוניה עם הציבורי החרדי, אבל קודם שיתחילו להתחשב בצרכים וברצונות של הציבורי החילוני. למה כל יום שישי אני צריך לשמוע רכבים נוסעים בעיר וכורזים "זמן כניסת השבת היום בשעה XX:XX"? למה אני צריך לשמוע חרדית לפני כניסת השבת בווליום כל כך מטורף שמרעיד את כל הקירות בשכונות הנמצאות מסביב לשכונה החרדית? לא מגיע לי לנוח אחרי שבוע עבודה? איך הם היו מרגישים אם הייתי מנגן טראנסים בזמן שהם מנסים לנוח?

אין לי בעיה לחיות בהרמוניה עם הציבורי החרדי, אבל בשביל לחיות בהרמוניה שני הצדדים צריכים לדעת להתפשר ופשרה זו לא בדיוק התכונה החזקה של המגזר החרדי. אצלם זה או שעושים כמו שהם רוצים או שיוצאים לרחובות ושורפים פחים.

כי כנראה שאתה חי בשכונה של פאנטים, מצד שני לא חסרים עולי ברית המועצות שמשמיעים מוסיקה ביום שבת בשכונות דתיות.

תמיד יש את אלו שעושים רע לאחרים, אבל בואו אנחנו נראה נכונות ונהיה אנשים טובים יותר...

מילה אחרונה, למקרה שלא קראת את הפוסטים הקודמים שלי-

כמו שכתבתי, אני אכן מתכנן לעבור או לתקופה מסוימת או לתמיד לקנדה/אחת ממדינות האיחוד האירופי (יש לי אזרחות אירופאית)

אבל רק אחרי הצבא, כי כמו שהזכרתי בתחילת הפוסט-

יש לי הרבה הערכה למדינה כגוף דמוקרטי.

מתי תבין כבר ש...

WE DON'T CARE!!

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...