האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לכל מי שהביא דוגמאות "נגיד שיום כיפור ואתה אוכל טוסט וקולה בכיכר העיר" או משהו בסגנון-

ביום כיפור הכל סגור. אף אחד לא יוצא לכיכר העיר בשביל לאכול, זו תופעה נדירה ביותר.

אני גם רוצה להפנות את תשומת לבכם לכמה דברים-

כל חג שמעורב בו חוק נהיה אנדרלמוסיה.

פסח- פעם למישהו היו בעיות עם מישהו? לא. עד שנחקק חוק חג המצות, ומפה התלקחו ויכוחים- ועכשיו הגיעו למין נקודת שיא.

ולעומת זאת-

יום כיפור.

לא קיימת לגביו שום כפיה או איזשהו חוק מציק, ונראה לי שזה למה אין לאף אחד בעיה לכבד את היום הזה ולא לעורר פרובוקציות- כי לא כופים את זה על אף אחד, זה נעשה מתוך בחירה.

ההתרעמות של המפלגות הדתיות על קביעת ביהמ"ש היא רק מתוך אינטרס לקדם את האופי הדתי שהם מנסים להקנות לישראל.

זה לא כאילו יש כל כך הרבה דתיים במקומות בילוי בחגים, מכיוון שהם לא נוסעים במכוניות.

ופה אפשר להגיד חד וחלק שהם כמו ילדים קטנים- הם מתעצבנים רק מהידיעה שמוכרים, לא מזה שהם צריכים ממש לראות את זה או משהו.

פסח זו מכה אדירה לעסקים כמו פיצריות, כמעט שבוע בלי עסקים, אלא אם אתה בוחר להכין פיצה מקמח מצה- שזה גועל נפש, בקושי קונים את זה, ועלויות תפעול העסק לפעמים עולות על הרווחים של אותו יום.

כל עוד הממשלה לא מגבה את חוק חג המצות ע"י פיצוי אותם עסקים, אין להם זכות לדרוש שאותם עסקים לא ימכרו חמץ, מה שמציל חלק מהמקומות האלו, ולכן אני, בתור אחד שכן שומר כשרות בפסח, שמח על הקביעה החדשה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא כן הוכחתי. זה נובא מחיבור שלושת הטענות וכל אדם עם קצת הגיון יוכל לראות את זה, כיוון שכל טענה מחזקת את האחרת.

אתה לא הוכחת. אמרת שהיסודות המשותפים לבני אותו לאום הם (בדרך כלל): שפה, תרבות, מקור אתני ודת. אבל, לא הוכחת שהלאום היהודי מחייב התבססות גם על דת, ולא רק על שפה ותרבות, לדוגמה.

לגבי כל אלה שאומרים שזה לא בסדר לאכול חמץ בפסח בפומבי כי זה פוגע ברגשות של הדתיים, בחו"ל אנשים אוכלים חמץ בפסח בפומבי, ואני לא רואה שהדתיים אומרים שזה פוגע ברגשות שלהם ועושים בלאגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוויכוח הזה חסר טעם.

dr.ron paul הרגת אותי שאמרת שהדתיים יוצאים תינוקות, בקיצור, אני מבזבז זמן מהחיים שאני מתווכח איתך.

אני לא יודע בן כמה אתה, אבל מי יתן ויום אחד תתבגר ותגיד ואללה, למה לי לעשות רע לאחרים, להתנהג כמו ילד, להגיד אם עושים ככה אז אני יעשה ככה. פחחח.

הסלידה שלך מכבוד לזולת באשר הוא מעידה על בעייה חמורה ביותר.

יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני לא אוכל ללכת להמבורגריה והפיצרייה האהובה עלי (שהם במקרה גם אלה שנתבעו) באחד הזמנים היחידים שבהם יש לי זמן לזה (פסח) ולאכול שם?

מה איכפת להם מה אני אוכל לעזאזל? פסח זה גם החופש שלי ובחופש שלי אני רוצה לאכול מה שבא לי.

וזה לא שפתחו את המקומות האלה באמצע שכונה חרדית. פתחו אותם במרכז העיר, ומרכז העיר שייכת לכל העיר, ובתוכם גם התושבים החילוניים.

גם כשאכלתי שם בחנוכה פיצה עם פפרוני ועברו שם דתיים בדרך לכותל הם התלוננו על זה שזה לא כשר.

הם תמיד ימצאו על מה לבכות. "איזה מו דבר זה לא כשר בישראל?! ועוד בירושלים?!?! בושה!" זה מה שתשמעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי פסח, אני חושב שזה מספיק שנאכל מצות באופן סמלי, כמו שבליל הסדר אוכלים ביצה, כרפס, מרור וכו'. אבל, זה לא בסדר שמחייבים לאכול רק מצות ואוסרים כליל על אכילת חמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני לא אוכל ללכת להמבורגריה והפיצרייה האהובה עלי (שהם במקרה גם אלה שנתבעו) באחד הזמנים היחידים שבהם יש לי זמן לזה (פסח) ולאכול שם?

מה איכפת להם מה אני אוכל לעזאזל? פסח זה גם החופש שלי ובחופש שלי אני רוצה לאכול מה שבא לי.

וזה לא שפתחו את המקומות האלה באמצע שכונה חרדית. פתחו אותם במרכז העיר, ומרכז העיר שייכת לכל העיר, ובתוכם גם התושבים החילוניים.

גם כשאכלתי שם בחנוכה פיצה עם פפרוני ועברו שם דתיים בדרך לכותל הם התלוננו על זה שזה לא כשר.

הם תמיד ימצאו על מה לבכות. "איזה מו דבר זה לא כשר בישראל?! ועוד בירושלים?!?! בושה!" זה מה שתשמעו.

נו אתה לפחות מדבר כמו בנאדם מה אתה רוצה, אף אחד לא הכריח אותך או הצמיד לך בנאדם שימנע ממך לא לאכול חמץ, אתה יכול לאכול במקום שמוכר חמץ אם אתה רוצה, מה אכפת לך אישית מהחרדים עזוב אותם.

אבל זה לא משנה, אתה בסדר גמור, אבל ללכת ולעשות בכוונה תחילה כדי לעצבן זה ילדותי וזה מטופש, ועוד להתווכח על זה פה בפורום, כאילו אשכרה לבוא לבנאדם ולומר לו כן אני רוצה לעשות לך בכוונה אני תינוק שמתנהג כמו פאקינג ילד בן 3 שרוצה שיצאו לך העיניים זה מפגר וזה חולני אחי, בנאדם שמודה בזה פשוט צריך פסיכולוג זה פאק נפשי מעט נפוץ וחבל שכך, המין האנושי לא הבין שהוא צריך כבוד בינו לבין עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יאכל חמצץ ואם אני יראה דתי אני יאכל לו מול הפנים

כמו שהוא יכול להתפלל לידי גם אני יכול לאכול ביום כיפור ובפסח פיתה מול הפנים

ומי שלא טוב לו שלא יסתכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא משנה, אתה בסדר גמור, אבל ללכת ולעשות בכוונה תחילה כדי לעצבן זה ילדותי וזה מטופש, ועוד להתווכח על זה פה בפורום, כאילו אשכרה לבוא לבנאדם ולומר לו כן אני רוצה לעשות לך בכוונה אני תינוק שמתנהג כמו פאקינג ילד בן 3 שרוצה שיצאו לך העיניים זה מפגר וזה חולני אחי, בנאדם שמודה בזה פשוט צריך פסיכולוג זה פאק נפשי מעט נפוץ וחבל שכך, המין האנושי לא הבין שהוא צריך כבוד בינו לבין עצמו.

מתי בכל הדיון הזה מישהו דיבר על לעשות דווקא??

זה שאני אוכל חמץ ברחוב בפסח ורואה מישהו דתי שבא מולי ולא מנסה להסתיר את זה לא אומר שאני עושה דווקא.

תן לי סיבה אחת לגיטימית למה לאסור על רוב אוכלוסיית לצרוך מוצרים מסויימים או למנוע מהם להשתמש בתחבורה ציבורית למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי בכל הדיון הזה מישהו דיבר על לעשות דווקא??

זה שאני אוכל חמץ ברחוב בפסח ורואה מישהו דתי שבא מולי ולא מנסה להסתיר את זה לא אומר שאני עושה דווקא.

תן לי סיבה אחת לגיטימית למה לאסור על רוב אוכלוסיית לצרוך מוצרים מסויימים או למנוע מהם להשתמש בתחבורה ציבורית למשל

שאלת שאלה ממש יפה בתחילת התגובה.

סתכל תגובה אחת מעליך ותראה הפגנה של ילדותיות ממדרגה ראשונה.

בקשר לשאר הדברים, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, זה החרדים אחי לא אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הוכחת. אמרת שהיסודות המשותפים לבני אותו לאום הם (בדרך כלל): שפה, תרבות, מקור אתני ודת. אבל, לא הוכחת שהלאום היהודי מחייב התבססות גם על דת, ולא רק על שפה ותרבות, לדוגמה.

לגבי כל אלה שאומרים שזה לא בסדר לאכול חמץ בפסח בפומבי כי זה פוגע ברגשות של הדתיים, בחו"ל אנשים אוכלים חמץ בפסח בפומבי, ואני לא רואה שהדתיים אומרים שזה פוגע ברגשות שלהם ועושים בלאגן.

אז אתה טוען שהוא לא מבוסס על דת?

אתה מודע שהתרבות עליה אתה מדבר מקורה בדת? "בדת היהודית" כך שמה?

שפה בלבד אינה לאום. האנגלית דוברים אותה שפה כמו האוסטרלים.הם הם בני אותו לאום? לא, אלו אנגלים ואלו אוסטרלים.

הלאום היהודי הוא לאום שמבוסס על תרבות ודת משותפת כשהתרבות היא נגזרת מהדת היהודית.

הוויכוח הזה חסר טעם.

dr.ron paul הרגת אותי שאמרת שהדתיים יוצאים תינוקות, בקיצור, אני מבזבז זמן מהחיים שאני מתווכח איתך.

אני לא יודע בן כמה אתה, אבל מי יתן ויום אחד תתבגר ותגיד ואללה, למה לי לעשות רע לאחרים, להתנהג כמו ילד, להגיד אם עושים ככה אז אני יעשה ככה. פחחח.

הסלידה שלך מכבוד לזולת באשר הוא מעידה על בעייה חמורה ביותר.

יום טוב

למה אתה לא אומר אותו הדבר לגבי הדתיים?

נתנו לך כבר שאלות כאלו אתה בחרת להתעלם מהם. לפני שאתה אומר לאחרים להתבגר כדאי מאוד שתסתכל על עצמך קודם כל.

עוד שאלה אליך. אתה חושב שמותר לציבור הדתי להתפלל בפומבי?

לגבי פסח, אני חושב שזה מספיק שנאכל מצות באופן סמלי, כמו שבליל הסדר אוכלים ביצה, כרפס, מרור וכו'. אבל, זה לא בסדר שמחייבים לאכול רק מצות ואוסרים כליל על אכילת חמץ.

אתה אוכל, אף אחד לא צריך לאכול מה שאחרים אומרים לו לאכול. לכל אחד יש את הזכות לבחור בעצמו מה הוא יוכל ומתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אתה עצבני?

גם אני עצבני ש80% מהבניינים בכפרים הערביים במדינה הם תוצאה של בנייה לא חוקית

גם אני עצבני שהביטוחים ושאר המוסדות הממשלתיים כאחד במדינה נותנים שירות חרא

גם אני עצבני שיש סחבת בבתי המשפט

גם אני עצבני שעושים ניסויים אכזריים בבעלי חיים, כדוגמאת שפיכת צבע על מוח של קוף שימפנזה

גם אני עצבני שישנם טבחים ערבים שמשתינים לתוך עיסת החומוס

גם אני עצבני שהרב עובדיה יוסף מוציא לי פסיקות הלכה כמו לא לחטט באף ביום שבת או כל מיני חארטות עצבניות כאלה ואחרות

אז מה?

לא טוב לך, תעזוב את המדינה.

ותפסיק לחיות באשליות שאני מטיף לך מוסר.

מה שעשית זה להתנהג בילדותיות מוצהרת, עצבני שומר את העצבים שלו לעצמו ולא מודה שאינו יודע להתנהג ומצהיר שהוא רוצה לעשות דווקא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שאני הוא התינוק. מתי בפעם האחרונה בדקת איך נראה הניסוח שלך מנקודת מבט של בן אדם מתורבת?

אתה שוב ושוב מתחמק מן השאלות ובוחר שפשוט לדבוק בהצהרות חסרות השחר של עצמך.איאפשר לנהל עם מישהו כמוך דיון רציני ומעמיק על נושאים חשובים ולכן אין ממש טעם להמשיך אם אתה לא מתייחס למה שהצד השני אומר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...