האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

במצב של היום אתה לא יכול ליצור מדינה שמבוססת על דת אחרת אתה הופך לאירן (כנראה הדוגמא הכי מתאימה).

חשוב לזכור שהעולם כבר לא נראה כמו שהוא היה לפני 2000+ שנה והרבה דברים השתנו בתרבות האנושית.

בסה"כ יש לנו דברים משותפים וזה מה שעושה אותנו אזרחי המדינה המיוחדת הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל את המדינה לא הקימו במצב של היום, הקימו אותה לפני 60 שנה, שה-כ-ל היה אחרת.

אני לא אומר שצריך לאכוף את כל חוקי הדת, פשוט יש דברים שפשוט לא יקרו, כמו התנתקות מערבים,שיאהבו אותנו בעולם, והמדינה תתנתק מהדת היהודית.

אז במקום להלחם בזה צריך לדעת למצוא פתרונות חלופיים.

כל אחד צריך להקריב משהו כדי שנחייה בהרמוניה, הבעיה שאצל כל צד נראה שהם מקריבים הרבה יותר מהצד השני.

רוצים לאכול לחם בפסח? בתיאבון, רק למה למכור את זה בקניונים גדולים באמצע הקניון ולגרום לדתיים לאכול את הלב ולשנוא את החילוניים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו דבר לגבי יום כיפור או פסח - אם אתה מעוניין לאכול ביום כיפור או לאכול חמץ בפסח על תעשה את זה ליד אנשים שחשוב להם החג.

אותו יחס הייתי מצפה גם לקבל מהצד השני של האנשים הדתיים/מסורתיים/מאמינים לגבי אנשים שבחרו לא להאמין.

בפסיקה החדשה, לא אוכלים חמץ ליד אנשים שחשוב להם החג. אוכלים במסעדות ומקומות סגורים אשר אינם כשרים ומי שחשוב לו החג גם ככה לא יכנס לשם.

חוץ מזה, אני מבין למה לא לאכול ליד מישהו שצם ביום כיפור. זה יכול מאוד להפריע לאכול ליד מישהו שצם.

אבל למה צריך להפריע להם אם אוכלים חמץ לידם?

בניו יורק לא עוברים גויים ליד חרדים ואוכלים חמץ? זה מפריע להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני האחרון שילחם בעד שמירה של כל מיני מנהגים דתיים אבל באמת שאי אפשר לעשות השוואה בין כל מדינה אחרת בעולם לישראל בעניין הזה.

ודווקא פה מכל מקום אחר בעולם בן אדם שמאמין ביהדות כדת צריך להרגיש "בנוח".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת מכה קשה לסטטוס קוו המינימלי שקיים כאן. ושאר התגובות שלך מוכיחות כיצד תקדימים אלו רק תורמים לפגיעה בזהות שלנו כעם היהודי.

עצוב לשמוע שבני נוער היום רואים עצמם קודם כישראלים, ואחר כך כיהודים.

אתה נאמן יותר ליהדות מאשר למדינה?

אבל את המדינה לא הקימו במצב של היום, הקימו אותה לפני 60 שנה, שה-כ-ל היה אחרת.

אני לא אומר שצריך לאכוף את כל חוקי הדת, פשוט יש דברים שפשוט לא יקרו, כמו התנתקות מערבים,שיאהבו אותנו בעולם, והמדינה תתנתק מהדת היהודית.

אז במקום להלחם בזה צריך לדעת למצוא פתרונות חלופיים.

כל אחד צריך להקריב משהו כדי שנחייה בהרמוניה, הבעיה שאצל כל צד נראה שהם מקריבים הרבה יותר מהצד השני.

רוצים לאכול לחם בפסח? בתיאבון, רק למה למכור את זה בקניונים גדולים באמצע הקניון ולגרום לדתיים לאכול את הלב ולשנוא את החילוניים יותר?

נכון למה להילחם בתופעת הגניבה?

עדיף בהרבה למצוא פתרונות חלופיים שנוכל לחיות עם הגנבים בהרמוניה. כמו למשל להשאיר את דלתות וחלונות הבתים שלנו פתוחות ככה שהמסכנים יוכלו להיכנס בנוחות רבה יותר ולגנוב את הרכוש שלנו.

בפסיקה החדשה, לא אוכלים חמץ ליד אנשים שחשוב להם החג. אוכלים במסעדות ומקומות סגורים אשר אינם כשרים ומי שחשוב לו החג גם ככה לא יכנס לשם.

חוץ מזה, אני מבין למה לא לאכול ליד מישהו שצם ביום כיפור. זה יכול מאוד להפריע לאכול ליד מישהו שצם.

אבל למה צריך להפריע להם אם אוכלים חמץ לידם?

בניו יורק לא עוברים גויים ליד חרדים ואוכלים חמץ? זה מפריע להם?

למה לא לאכול ליד אדם שצם?

הוא צם כי מכריחים אותו? לא, הוא צם כי הוא בחר לצום ולכן הוא צריך לקחת את האחריות הזו על עצמו. הבחירה האישית שלו לא צריכה להשפיע על האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נאמן למדינה כי אני יהודי.

האם למשל הערבים-הישראלים יכולים לומר את אותו הדבר? לא.

ואם תביא כדוגמא נגדית את הדרוזים - כל מה שאוכל לומר זה שאני מוריד בפניהם את הכובע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להפריד דת ממשל במדינה יהודית!

צאו מזה!

זאת מדינה שקמה על בסיס יהודי, מדינה ליהודים! זאת לא מדינה כמו מדינות אחרות - ארה"ב, מדינות אירופה וכו'!

פשוט אי אפשר, זאת מדינה ליהודים והיא תמיד תהיה, זאת מדינה שקמה על שורשי הלאום היהודי ושורשי הלאום היהודי היא הדת היהודית.

כל הודעה שניה שלך מדברת על פינלנד וקנדה.. אם כ"כ טוב שם אז פשוט תלך לגור שם, אל תנסה להשוות את אליהם, כי זאת לא אותה סוג מדינה

1- מדינת לא הוקמה בשביל הדת היהודית, אלא בשביל העם היהודי.

אתה יודע מה הבעיה? , אנחנו היחידים שעדיין מוגדרים רק כ "עם", בלי הגדרה מסודרת. לא קיים מושג כזה "העם הנוצרי", אבל כן קיים מושג כזה "העם היהודי". ולכן "יהודי" מתייחס גם לדת וגם לעם, ונוח לבלבל ביניהם.

2- הפרדה בין דת ומדינה הוא דבר בסיסי כיום בכל מדינה נאורה. מדינות שמערבות דת בממשל נידונו לאבדון, יש דוגמאות טובות מאוד לכך.

3- אני לא בדיוק במצב לעבור לשם כרגע, ברגע שאני אנסה לחזור לבקר בארץ צה"ל יעצור אותי ויזרקו אותי 3 שנים לאן שבא להם. אז אני מעדיף לעשות שירות צבאי כמו שצריך, ואז לעבור לאן שאני אעבור.

בין אם אני אחזור לארץ או לא, תהיה בטוח שתהיה תקופה שאני אכן אעבור לאחת המדינות האלו, כנראה קנדה בגלל קלות המעבר והעובדה שהם מעודדים הגירה. למקרה שתהית, אלו לא דיבורי סרק (כל הודעה שניה שלי אני מדבר על פינלנד/קנדה, וכל הודעה שלישית אני כותב בבירור שאני מתכנן לעבור לשם בבוא הזמן, אבל לזה כנראה לא שמת לב)

אדם שפוי לא יכול לחיות במדינה שכופה עליו מליון ורבע דברים, ביניהם חוקים מציקים של דת (מנהגים זה בסדר, תאמין לי שאם יכריחו אותי לחגוג את פורים, אני לא בדיוק אסרב... וגם ככה אני די עושה את זה גם עכשיו, אבל כל החוקים המציקים של הדת- לא תודה. מי שרוצה שיעשה, מי שלא-לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עם זה מושג חזק בהרבה. אנחנו עם, וזו משמעות הרבה יותר חזקה מדת.

למנהגים שלנו יש מקום גם בתרבות החילונית. אני חושב שגם אדם חילוני לא מאמין, מן הראוי שיצום בכיפור או לפחות יאכל מצות בפסח. באופן דומה יהיה מכובד לעשות ארוחה מסורתית בראש השנה ובשבועות, לאכול מדי פעם בסוכה - עדיף תקנית, אבל לא נורא גם אם לא.

יש כאן משמעות חזקה בהרבה. אפילו הנוצרים החילוניים ברובם חוגגים את חגיהם, ומשאירים זיקה מסויימת לדת גם אם הם לא מאמינים. אצלנו יש לדברים הללו משמעות גדולה בהרבה, דווקא בגלל שאנחנו לא 'סתם דת'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, המסכנים יצטרכו לסבול את מראה הכופרים מחללים את ערכיהם, כמה רע אנחנו עושים להם, מעזים לאכול מה שאנחנו רוצים בעת שהם צמים :'(.

בטיעון שלך אני יכול להשתמש גם נגדם - למה הם חייבים לקיים את מצוותיהם בפומבי מול עיננו? זה רק גורם ליותר סלידה מהם, ולגועל נפש (מה שלא רחוק מהאמת בשבילי).

תראה מה אתה משווה - את החילוניים שרוצים חופש לעשות כרצונם בלי שיגעו להם בענייני האוכל, החתונה, הנסיעות, העבודה וכו', מול הדתיים שרוצים ש"יכבדו אותם" וינהגו על פי הלכותיהם (=כפייה דתית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Protip:

לא תמצאו הרבה דתיים בקניון בחגים. קצת חסר להם הדבר שנקרא "מכונית" בשביל להגיע לאותו קניון. (אני יודע שיש קניונים קרובים למקומות מגורים, אבל קחו לדוגמה את הגרנד קניון בחיפה- חוץ מחלק קטן של אחת השכונות, הוא מבודד יחסית)

או את קניון חיפה/קסטרא ולב המפרץ- בכלל מבודדים לחלוטין, אין מגורים באיזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם תביא כדוגמא נגדית את הדרוזים - כל מה שאוכל לומר זה שאני מוריד בפניהם את הכובע.

מהודעה קודמת נשמע שאתה תקשיב יותר בקול של איזה רבי במקום בקולו של שוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת היא לא מדינה יהודית ולא יעזור לאף אחד.

כחילוני ששומר על הדברים הבסיסיים כמו שבת, כשרות וחמץ, הייתי רוצה לראות קצת יותר צביון יהודי בארץ שלנו,

אבל אני לא יכול לדרוש זאת.

אני חושב שכל הנושא של הלכות מול החוק הוא סוג של כבוד והתחשבות או פשרה ותו לא.

עובדה היא שבמשך השנים כל הנושאים היהודיים בחוק נעלמים אט אט.

לגבי נושא החמץ, טיעון הציבורי / פומבי אכן תופס לפי חוק העונשין וכל בעל עסק שיקפיד עליו יוכל למכור חמץ בפסח.

לפי ההלכה כמובן שהוא לא תופס, כי נוסף על הבל יראה חל עליו גם בל ימצא.

השופטת גם מדגישה שהחוק עוסק בבל יראה ולא בבל ימצא.

קיצר...

צריך להסתדר עם מה שיש ולהגיד תודה.

למי שזה באמת מפריע תמיד יכול לדמיין שהוא בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האימרה הזו בעצם נותנת לגיטימציה לערבים הישראלים להיות לא נאמנים למדינה, מכיוון שהם לא יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהודעה קודמת נשמע שאתה תקשיב יותר בקול של איזה רבי במקום בקולו של שוטר.

איני יודע מאיפה קיבלת את הרעיון הזה, כי אני חילוני. בכל מקרה, הרבנים(המעטים) שאני מכיר לא יגרמו לי לצאת כנגד שוטר.

האימרה הזו בעצם נותנת לגיטימציה לערבים הישראלים להיות לא נאמנים למדינה, מכיוון שהם לא יהודים.

האימרה הזאת מדברת עליי כאינדיוידואל בעל זהות יהודית, ולא על אף אחד אחר.

ואל תדאג, הערבים-הישראלים לא נאמנים למדינה גם בלי הלגיטימציה שלי, או של אף אחד אחר לצורך העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...