דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 26 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

3d7, המדע יכול להסביר כיצד התהליך מתרחש, אבל הוא לא יכול להסביר מדוע הוא מתרחש.

אמרתי כבר בדף הקודם שהמדע מספק תשובות לשאלות כגון: איך, כמה והיכן. אך, אין הוא מתיימר לענות על השאלה: למה. עם זאת, אין בכך לקבוע כי התשובה לשאלה למה הינה אלוהים. זאת יכולה להיות, לכל היותר, אפשרות אחת מיני אינסוף אפשרויות, ואפשרות בלתי סבירה ביותר.

ועדיין מופלאה היא הבריאה.

אכן, מופלאה היא הבריאה, אך גם אפשרית בהחלט מבלי קיומו של כוח מכוון.

הבעיה שלי אחרת לגמרי, בורא כל יכול, שבנה את היקום ופאקינג איכפת לו מה ערמת קופים עושים על איזה כוכב נידח?

אלוהים זקוק לבני האדם, מכיוון שהוא שואב את כוחו מאמונתם של בני האדם בו. במידה וכל בני האדם יפסיקו להאמין באלוהים, אז הוא פשוט יחדל מלהתקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמרתי כבר בדף הקודם שהמדע מספק תשובות לשאלות כגון: איך, כמה והיכן. אך, אין הוא מתיימר לענות על השאלה: למה. עם זאת, אין בכך לקבוע כי התשובה לשאלה למה הינה אלוהים. זאת יכולה להיות, לכל היותר, אפשרות אחת מיני אינסוף אפשרויות, ואפשרות בלתי סבירה ביותר.

כמובן שאין בכך כדי לקבוע שיש אלוהים, מעולם לא טענתי זאת, אבל זה בהחלט משאיר מקום לספק סביר באשר לאפשרות הקיום של יד מכוונת כלשהי, מכל סוג או צורה, בתהליך הבריאה. קיומו של כח מכוון הופך לסביר יותר ויותר ככל שמסתכלים על הדברים בפרספקטיבה רחבה יותר - כשאתה מתרחק מספיק ומגיע לנקודה שבה המדע האנושי לא תקף, כמו למשל למה נוצר היקום, הסבירות שהוא לא נוצר במקרה הולכת וגדלה, כי מגוון התאוריות האפשריות הולך וקטן.

ישנן המון תאוריות שמנסות להסביר איך נוצר היקום ואיך נוצרו החיים על פני כדור הארץ, אבל מעט מאוד תאוריות שמנסות לענות על השאלה "למה". מכאן, שהאפשרות שאכן קיים כח מכוון כלשהו היא סבירה באותה מידה כמו האפשרות שלא קיים כח שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אז מהי הסיבה לקיומו של אלוהים? הרי, היקום יכול להיווצר ולהתקיים באופן עצמוני ללא אלוהים ובלי כל יד מכוונת. היות וכך, למה אלוהים קיים, אם הוא אכן קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אז מהי הסיבה לקיומו של אלוהים? הרי, היקום יכול להיווצר ולהתקיים באופן עצמוני ללא אלוהים ובלי כל יד מכוונת. היות וכך, למה אלוהים קיים, אם הוא אכן קיים?

אולי, ואולי לא. אני לא מתיימר לדעת לענות על השאלות הללו. נסה לדמיין את עצמך כחיידק בצלחת פטרי שמנסה להבין את מעשיהם של המדענים שיצרו אותו.

סביר להניח שגם אם יש כח מכוון כלשהו שיצר את היקום, לעולם לא נוכל להבין אותו ואת מניעיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר ואני לא חיידק בצלחת פטרי, אלא אדם חושב בעל מודעות, אני יכול להבין איך היקום נוצר במפץ הגדול, ואני יכול גם להבין את התהליכים שהובילו ליצירת הגלקסיות, הכוכבים, ובסופו של דבר - החיים עצמם. תהליכים אלה מבוססים על סיבה ומסובב, ואין בהם מקום ליד מכוונת. אמנם, עובדה זאת לא שוללת את קיומו של אלוהים, אבל אני לא רואה סיבה להניח הנחה מיותרת בדבר קיומו של אלוהים, בזמן שהנחת קיומו לא תורמת דבר להבנת היווצרות היקום והחיים שבו. היות וכך, ניתן להסיק בדרך הגיונית כי אלוהים לא קיים, וזאת מהסיבה הפשוטה שלא קיימת סיבה לקיומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, איינשטיין-בוהר-ניוטון, ענה לי: מאיפה הגיע החומר שהיה במפץ הגדול?

לא למה הוא התפוצץ או מה היה לפני, אם כי מאיפה הוא הגיע.

שאלות חסרות מענה קיימות, וסביר להניח שתמיד יהיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל שאלה תשובה! :)

החומר בנקודה הסינגולארית ממנה נוצר המפץ הגדול לא הגיע משום מקום, הוא פשוט היה קיים. אם אה רוצה לדעת כמה הזמן הוא היה קיים, אז התשובה היא אפס זמן, מכיוון שלפני המפץ הגדול הזמן פשוט לא היה קיים.

עכשיו, כמו שאני אומר שהחומר הזה פשוט היה קיים, אתה יכול לבוא ולומר כי גם אלוהים פשוט היה קיים. אולם, ההנחה שאלוהים גם פשוט היה קיים הינה הנחה מיותרת שלא תורמת דבר להבנה שלנו על בריאת העולם, ולפיכך היא חסרת משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי פשוט היקום נוצר מתוך תהליך טבעי שהוא גם האיך וגם הלמה?

לא ברור לי מדוע לכל פער בסיבתיות אנשים מרגישים צורך להכניס "יד מכוונת"/אלוהים/ישות.

לפעמים דברים קורים כי הם קורים. היקום קרה כי X דברים התרחשו בזמן מסויים, ונוצר משהו. באותה מידה יכלו X דברים אחרים להתרחש והיה נוצר (או לא) משהו אחר.

ובכל מקרה, אני מסכימה עם מינימי, גם אם הייתה פה יד מכוונת - בין זה ובין מה שהולך פה בכדור הארץ הפער באמת בלתי ניתן לגישור. את הדתות יצרו בני אדם, לא שום ישות אלוהית כזו או אחרת. כל הפקודות (AKA מצוות) שבני האדם ממלאים הם פרי מוחם של בני אדם אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי רק את העמודים הראשונים שלי הדיון(בכל זאת, 40), וזה גרם לי לתהות קצת על החיים, היקום וכל השאר...:)

המפץ הגדול הוא המקור ליקום שלנו ( מי אמר שביקומים מקבילים, אם קיימים כאלו, היה בכלל מפץ שגרם להווצרותם).

זו פחות או יותר עובדה.

השאלות הן, מה היה לפני המפץ, ומה הוא אותו מפץ בדיוק? איזה פיצוץ ,דבר, משהו, שהיה בעוצמתו למלא את הריק עד אין סוף?

אלוהים וחיות אחרות... מדובר בפסיכולוגיה של המין האנושי, איך המוח שלנו עובד וחושב. נכון, התפתחנו מאז ימי בית ראשון (חח) , כיום הצלחנו לפענח את רוב חידות גוף האדם, הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי.

אך שמדובר בפן הפסיכולוגי, רק קצה הקרחון מבצבץ מבעד לערפל.

לדעתי, אמונה ואלוהים הם בסך הכל עוד מסמך בארון התיקים המטפורי של המוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שלמדתי מהת'רד הזה הוא שאפשר להכניס כל כך הרבה בולשיט, יהירות, אגוצנטריות, התנשאות וטיפשות במקום אחד.

"אם תביאו לי הוכחה שאלוקים קיים, אני אאמין בו"

יש כאן מישהו בפורום הזה שחושב שזה לא אחד המשפטים האדיוטיים ביותר שנכתבו?

ונראה לי שאין צורך לפרט, מכיוון שהאנשים בפורום הזה נאורים, חכמים והגיוניים.

הדבר היחיד שאפשר וצריך ללמוד מהת'רד הזה הוא צניעות וקצת כבוד לזולת, דברים שככל הנראה אנשים בימינו כבר שכחו מהם.

אם תצליחו להבין את זה אז אולי הת'רד הזה לא חסר טעם לגמריי.

אני לא אגיב יותר לשאר הדברים שנכתבו, מכיוון שסובר אני כי יהיה זה בזבוז משווע של זמני וזמנכם.

תקוותי ותפילתי היא כי יום יבוא וכולכם תמצאו את דרך האמת והאמונה שתמיד שכנה ותשכון בכם, ואולי חלקכם אפילו ימצאו את הידיעה כי יש דין ודיין ביקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דין, ואין דיין. לא כמו שאתה מציג את זה.

היקום הוא הדיין של עצמו. אם אתה פה, סימן שמגיע לך להיות פה.

ולברך אדם שאינו מאמין שימצא את הדרך שאתה בחרת לחיות בה, זוהי אנוכיות ואגוצנטריות לשמה.

אני מקווה שתמצא את דרך האמת והחופש, ותפקח את עינייך במהרה בימינו, ותתנער מכל כבלי דת וטקסיות עתיקים, שמונעים ממך להיות בן-אדם יותר טוב ומשוחרר, בעולם ובמציאות של ימינו.

(ואיפה זה שקרא לאורח חיים חופשי "הפקרות"?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אם תביאו לי הוכחה שאלוקים קיים, אני אאמין בו"

יש כאן מישהו בפורום הזה שחושב שזה לא אחד המשפטים האדיוטיים ביותר שנכתבו?

ונראה לי שאין צורך לפרט, מכיוון שהאנשים בפורום הזה נאורים, חכמים והגיוניים.

"הוכחה תוביל לאמונה" זה לא תקין לומר. בסדר, אין שום בעייה לתקן:

"אם תביאו לי הוכחה שאלוקים קיים, אני אכיר בו"

ושיהיה ברור, חובת ההוכחה היא על טוען הטענה ולא על אף אחד אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקוותי ותפילתי היא כי יום יבוא וכולכם תמצאו את דרך האמת והאמונה שתמיד שכנה ותשכון בכם, ואולי חלקכם אפילו ימצאו את הידיעה כי יש דין ודיין ביקום.

זה כל הקטע אמונה

אז יש כאלה שמאמינים ויש כאלה שלא

תכבד את הצד השני גם

כי שוב מדובר באמונה

ואני יאמין במה שבא לי כמו שאתה מאמין במה שבא לך

ההתנשאות היא שלך שאתה אומר ש"ברור שיש ה' והוא הבורא וככה חייב להאמין"

צבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל שאלה תשובה! :)

החומר בנקודה הסינגולארית ממנה נוצר המפץ הגדול לא הגיע משום מקום, הוא פשוט היה קיים. אם אה רוצה לדעת כמה הזמן הוא היה קיים, אז התשובה היא אפס זמן, מכיוון שלפני המפץ הגדול הזמן פשוט לא היה קיים.

עכשיו, כמו שאני אומר שהחומר הזה פשוט היה קיים, אתה יכול לבוא ולומר כי גם אלוהים פשוט היה קיים. אולם, ההנחה שאלוהים גם פשוט היה קיים הינה הנחה מיותרת שלא תורמת דבר להבנה שלנו על בריאת העולם, ולפיכך היא חסרת משמעות.

מה שעשית עכשיו, במודע או לא, זה בדיוק כמו להגיד "יש אלוהים". זה לא מגניב לפתור שאלה כזאת מהותית בתשובה כזאת פשוטה. החומר פשוט היה קיים? סורי, לא קונה את זה. אני רוצה לדעת מאיפה הוא הגיע לשם. השאלה נשארת שאלה, ותשובה כזאת אתה יכול למכור למי שמנסה בכוח להאמין לכל דבר תחת קטגוריה "מדע".

שלא תחשוב שאני איזה פנאט, אני כן "man of science", אבל אני לפחות משלים עם העובדה שלא לכל דבר יש תשובה במדע ולא מנסה למכור לעצמי תשובות זולות כדי לשלול אפשרויות אחרות. בתיכון אני זוכר שהמורה לפיזיקה אמר משפט יפה: אם אתם מתכוונים להמשיך לימודי פיזיקה באוניברסיטה כדי לקבל תשובות, כדאי שתפרשו כבר עכשיו.

מה הביא לשם את החומר? מה גרם לכל היקום להגיע למצב של המפץ הגדול? מה הביא להתרחשות הראשונית הזאת? איך הכל התחיל?

תבין, השאלות האלו מבסיסן חסרות מענה. ניסיונות לענות עליהן יביאו אותך לתשובות חסרות טעם, כמו "החומר תמיד היה שם" או "לא היה זמן לפני כן", או "יישות עליונה אחראית על כך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...