דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 24 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אתה לא יכול לענות על השאלה שלי בעצמך?

הסרטים שאני מביא יותר מפורטים ואני מעדיף שתשמע את זה מפי המרצה . כי אדם שהוא מסביר משהו שהוא שמע לא תמיד זה מדויק כשזה עובר מאוזן לאוזן,לפעמים עדיף לשמוע מהמקור.

וחוצמיזה שאין לי כ"כ זמן לכתוב לך מגילות כי אני עסוק ויש לי חיים.

אז אם אתה רוצה תשובות לשאלות שלך,תסתכל במה שאני שולח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני בקישור הראשון שהבאת המרצה אומר במפורש שלהאמין בה' זאת אמונה ולא ידיעה

שהרי ידיעה זה משהו מוכח

ואמונה זה לא הוכחה

ככה שאין הוכחות לה' אלה רק אמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני בקישור הראשון שהבאת המרצה אומר במפורש שלהאמין בה' זאת אמונה ולא ידיעה

שהרי ידיעה זה משהו מוכח

ואמונה זה לא הוכחה

ככה שאין הוכחות לה' אלה רק אמונה

הופה התחלת לראות ולהחכים חח . תן לי את הסרט הזה אני לא זוכר מה שמתי ראשון .

זה ממש הרצאה http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=203&ArticleID=21&Page=1

האמנם קיימת סתירה בין חשיבה רציונלית לוגית לבין יסודות היהדות?

ניתוח המושג "אמונה" בכלל, ועומק משמעותו ביהדות.

את זה חובה לראות . להבין לאיזה אמונה הכוונה ביהדות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרטים שאני מביא יותר מפורטים ואני מעדיף שתשמע את זה מפי המרצה . כי אדם שהוא מסביר משהו שהוא שמע לא תמיד זה מדויק כשזה עובר מאוזן לאוזן,לפעמים עדיף לשמוע מהמקור.

לשמוע מה מהמקור? שאלתי אותך שאלה פשוטה. מה הקשר למרצים בכלל? אם היה מעניין אותי מה אותו מרצה חושב, הייתי הולך ושואל אותו. אבל לא מעניין אותי מה הוא חושב, מעניין אותי מה שאתה חושב.

על מה אתה מתבסס כשאתה אומר שלאלוהים הייתה תכלית בבריאת העולם? על התנ"ך? על דברי רבנים או חכמי חז"ל?

כלומר, אתה *באמת* לא רואה בעיה בכך שאתה יוצא מנקודת הנחה שלאלוהים הייתה תכלית, על סמך דברים ודעות של בני אדם פשוטים כמוני וכמוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הטיעון הלוגי" הזה מתבסס על הנחה (מצד הטוען אותו) שהוא מבין את הלוגיקה של האלוהים ולכן יכול לדבר בשמו.

אתה מבין את הלוגיקה של האלוהים ומרשה לעצמך לדבר בשמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שהקדוש ברוך הוא אמר :

הַדָּבָר אֲשֶׁר חָזָה, יְשַׁעְיָהוּ בֶּן-אָמוֹץ, עַל-יְהוּדָה, וִירוּשָׁלִָם. ב וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-יְהוָה בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם. ג וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-יְהוָה אֶל-בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו: כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם. ד וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. {פ}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התרוץ הוא לוגי

שלא יתכן שהקב"ה יברא בריאה כל כך מפוארת ללא תכלית

א. אלוהים הוא כל יכול ואינסופי בכל המובנים, אז הבריאה המפוארת הזאת היא זוטות בשבילו.

ב. זה אלוהים, הוא יכול לברוא דברים גם בלי תכלית. מי אתה שתגיד לו לברוא דברים עם תכלית?

ג. תכלית זה מושג אנושי. אלוהים מעבר לזה (כמו שהוא מעבר לזמן ומעבר ליקום, מאחר שהוא יצר אותו). אתה לא תוכל אף פעם להבין את זה, כי אתה רק בנאדם שמנסה לעשות האנשה לאלוהים. זה כמו המשפט הידוע של פילוסוף (לא זוכר את שמו וגוגל לא עזר לי למצוא אותו) - "אם למשולשים היה אל הוא היה בצורת משולש". לאלוהים אין חולשות, תוכנות ותפיסות אנושיות. הוא אמור להיות מעבר לזה. הוא אמור להיות כ"כ גדול שכמו שאמרתי בסעיף ב' - הוא יוכל לברוא דברים ללא סיבה (קח השראה מהמשפטים על צ'אק נוריס אם אתה רוצה כדי להבין את רוח הדברים). ד"א, אלוהים הוא גם מעבר ללוגיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חרשתי על התנ"ך יומם ולילה ..... בפרט הנביאים .

והגעתי למסקנה שאם יש אלוהים הוא כפי שאומרים החרדים .

לכן לפי התנ"ך יש תכלית לאדם , יש אחרית הימים , וכולי וכולי .

ככה זה התפיסה שלי ...

קשה לי לקבל שיש אלוהים , שהוא זנח את כדור הארץ , ואת יושביו , למלחמות, שפיכות דמים, רציחות , למעשי רשע גדולים לאין שעור .

כלומר שיש אלוהים כזה, שלא יבוא ויעשה דין חשבון , לכל הדורות , מאז בריאת העולם .

אם יש אלוהים הוא יעשה דין וחשבון לכל הדורות מאז בריאת העולם

בין אם זה אלוהים לפי היהודים הנצרות מוסלמים בודהיזם חרטאביזם בלובליזם ..........

זה מתחייב , לאור מעשי הרשע הגדולים , שהיו בכדור הארץ .

ועוד מסקנה

אם יש אלוהים הרי מה אכפת לו שיהיה גן עדן לכל ברואיו ?

אז מתחייב שיבוא משיח\ישו\מוחמד \ צונג לונג ...... שיגאל את העולם מיסוריו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...