מתי אמור לצאת הQ9450 Penryn?? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי אמור לצאת הQ9450 Penryn??

Albetron

Recommended Posts

למעשה זה קצת יותר מזה...

כל מעבד יורד מפס הייצור (AKA WAFFER) עם פגמים מסוימים בליבות, וזה מה שמונע מכל המעבדים לרוץ על 3.0GHz ישירות מהמפעל. חלק מהמעבדים יורדים ללא פגמים או עם מעט מאוד פגמים, והם מדורגים כמעבדי אקסטרים, הבעיה היא שהם מאוד מאוד נדירים, ולכן הם כל כך יקרים. מצד שני, חוסר הפגמים בייצור מאפשר עצבני... מהצד השני של הסקאלה, יש לנו את המעבדים שירדו מפס הייצור כל כך דפוקים, שאו שמסרסים אותם (למשל, מורידים את ה-FSB ומקצצים בזיכרון ה-CACHE שנדפק בייצור, כמו ב-E4X00 או ב-E2XX0), או שפשוט זורקים אותם לפח.

תחשוב כמה מסובך לייצר מרובע ליבה, שכל הליבות שלו יצאו מפס הייצור ללא פגמים, ושכל ה-CACHE בסדר, לכן המחיר האסטרונומי.

פאק איזה חפירה דפקתי פה - מספיק איכותית בשביל ללכת ל-FAQ :smile1:

בשפה פשוטה יותר, זה בגלל שיש סיכוי שהQ9550 לא יצא בכלל עם פגמים או עם מעט מאוד ביצור יקר יותר ולכן המחיר הרבה יותר יקר?? אם ככה אז הייצור של הQ9450 לא טוב ויש סיכוי שנקנה מעבד פגום?? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^^^

זה בדיוק הפוך ממה שכתבת.

כולם נכנסים לייצור אותו דבר. אין קו ייצור של גירסה איטית או מהירה יותר.

אבל מעגל שיש בו "פגמים" קלים, זה אומר שייתכן ודולפים רעשים מטרנסיסטור אחד לאחר, ובאופן כללי ככל שיש יותר זרם, יש יותר רעש במעגלים - לכן, תדר גבוה יותר אומר יותר רעש. לכן, המעבד יכול לעבוד טוב, רק בתדר נמוך יותר.

זה לא אומר שהוא לא עובד טוב - אחרת לא היו מוכרים אותו בכלל - זה אומר שהתנאים בהם הוא יכול לעבוד טוב הם מחמירים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הליבות (מאותו סידרה) יוצאות מאותו פס יצור , כאשר הליבות האכותיות יותר מותאמות לעבוד בתדר שעון גבוה יותר

בכל מקרה התמחור נקבע לפי מגוון שיקולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מעבדי ה-CORE 2 DUO הם כפולי ליבה טבעיים - כל מעבדי ה-CORE 2 QUAD הם מרובעי ליבה "מודבקים", מה שכפי שנאמר פה קודם, לא מפריע להם לתת ביצועים טובים יותר ממרובעי הליבה הטבעיים של :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגגע אתם אמרתם שכל המעבדים מיוצרים אותו דבר ויש כאלה שיוצאים דפוקים אחרי התהליך המסובך ובגלל זה אינטל מורידה להם את המהירות שעון לנמוכה יותר... אז איך זה אני עשיתי ל 6400 שלי אוברקלוק ל 3000 מגה הרץ...

אינטל בעצם יכלה למכור את המעבד שלי כמעבד ומשום מה לא עשתה את זה?

איך זה שאינטל מחליטה שמעבד יעבוד בתדר מסוים ואחרי זה בבית אתה מעלה את התדר שהם החליטו שהוא אמור לעבוד בו ב איזה 150 אחוז וזה עדיין עובד טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגגע אתם אמרתם שכל המעבדים מיוצרים אותו דבר ויש כאלה שיוצאים דפוקים אחרי התהליך המסובך ובגלל זה אינטל מורידה להם את המהירות שעון לנמוכה יותר... אז איך זה אני עשיתי ל 6400 שלי אוברקלוק ל 3000 מגה הרץ...

איך זה שאינטל מחליטה שמעבד יעבוד בתדר מסוים ואחרי זה בבית אתה מעלה את התדר שהם החליטו שהוא אמור לעבוד בו ב איזה 150 אחוז וזה עדיין עובד טוב?

זה עובד טוב(ואפילו טוב מאוד) ואולי גם יציב...אבל אורך חיי הרכיב יתקצרו בגלל חום מוגבר וזרם מוגבר(לפעמים)ואינטל שיש לה אינטרס שהרכיב ישאר עובד למשך זמן רב (בגלל האחריות) מורידה את התדר במפעל ונותנת לאנשים בבית להעלות בעצמם את התדר(במקביל לביטול האחריות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהצד השני של הסקאלה, יש לנו את המעבדים שירדו מפס הייצור כל כך דפוקים, שאו שמסרסים אותם (למשל, מורידים את ה-FSB ומקצצים בזיכרון ה-CACHE שנדפק בייצור, כמו ב-E4X00 או ב-E2XX0), או שפשוט זורקים אותם לפח.

במה הדפיקות הזאת פוגעת כול כך?

כי נגיד ואני רוצה לקנות מעבד ממשפחת הדגמים השזכרת - האם אני איכשהו יוגבל ע"י הדפיקות הזאת?

במה היא מתבאטת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל בודקת את המעבדים שלה בתנאים מינימליים: טמפרטורת סביבה של 80 מעלות (ואולי יותר), מתח מינימאלי, ללא גוף קירור. ככה יוצא שאצל המעבד מסוגל לרוץ בתדר מסוים, ואצלך בבית עם מתח נוסף וגוף קירור ראוי לשמו הוא עובד בתדר גבוה יותר.

זה עובד טוב(ואפילו טוב מאוד) ואולי גם יציב...אבל אורך חיי הרכיב יתקצרו בגלל חום מוגבר וזרם מוגבר(לפעמים)ואינטל שיש לה אינטרס שהרכיב ישאר עובד למשך זמן רב (בגלל האחריות) מורידה את התדר במפעל ונותנת לאנשים בבית להעלות בעצמם את התדר(במקביל לביטול האחריות)

למעשה, הם קיצרו את האחריות ל-3 שנים בלבד. גיליתי את זה לא מזמן.

במה הדפיקות הזאת פוגעת כול כך?

כי נגיד ואני רוצה לקנות מעבד ממשפחת הדגמים השזכרת - האם אני איכשהו יוגבל ע"י הדפיקות הזאת?

במה היא מתבאטת?

כמו שכבר אמרתי, הדבר היחיד שזה מתבטא בו זה תדר נמוך יותר, או לפעמים פחות CACHE במידה וחלק ממנו נדפק בייצור. בתדר הזה המעבד יכול לעבוד ביציבות מלאה למרות הפגמים בייצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הם לא ימכרו ככה מעבדים!

גם אם יכולים להוציא 50% מהמעבדים שלהם מבחינת ביצועים כמעבדי אקסטרים אין שום סיבה שהם יעשו זאת כי הם ישארו במחסני החברה ואיש לא יקנה אותם.

אינטל מסווגת את המעבדים בהתאם להזמנות. כלומר - אם יש להם עכשיו הזמנות ל 100 מעבדי Quad אקסטרים 1000 מרובעי רגילים ו 3000 כפולי חלשים זה מה שהם יוציאו לשוק. כלומר סביר להניח (וזה גם מה שקורה בפועל לפי תוצאות OC) שהם מסמנים טובים כחלשים יותר כי צריך לספק משלוחים וכמויות. בפועל החברות יודעות בערך מה הדרישה לכל קטגוריה ומייצרות בהתאם.

רוב מוחלט של האנשים קונה זולים ולא יקרים. אתרי הסקירות נוטים לסקור חומרה יקרה שמושכת קוראים. אתרים ופורומים מקצועיים ממליצים על יקרים (וטובים) אבל בסופו של יום מרבית האנשים מחפשים תמורה לכסף ולכן יחפשו רכיבים בינוניים וזולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...