כמה אוניברסיטות יש בארץ? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה אוניברסיטות יש בארץ?

Elite_Sniper

Recommended Posts

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רופין. כמעט רק בגלל תוכנית הלימודים (רק לאונ' ת"א לא יכלתי להתקבל). מבחינה רמת אקדמית, איכות מרצים, אווירה והכנה לחיים האמיתיים בעבודה - אוניברסיטאות לא טובות יותר ממכללות. ההבדל בין אונ' למכללה נעוץ בכך שרק באונ' אפשר ללמוד לדוקטורט ופרופסורה, ולרוב באונ' מתבצע יותר מחקר מאשר במכללות.

ד"א, לא צריך לייחס לתוצאות הבגרויות, הפסיכומטרי או אפילו התואר עצמו ברצינות מדי. זה לא מדד מובהק לכישרון במקצוע או הצלחה עתידית. מי שקיבל ממוצע 90 הוא לא מהנדס או כלכלן מוכשר יותר ממי שקיבל 80 - מקסימום אפשר להגיד שיש סיכוי קצת יותר גבוה שהוא יותר מוכשר.

אני שוקל ללמוד ברופין כלכלה וחשבונאות אם לא אצליח לשפר משמעותית את הפסיכו. מה אתה לומד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלה וניהול. בערך 60% מהחומר זהה לכלכלה וחשבונאות. ד"א, אמרו לנו שעשו סקר אצל בוגרים בכלכלה וניהול ובכלכלה וחשבונאות שסיימו את התואר לפני שנתיים כדי לראות איך הבוגרים של רופין משתלבים בשוק ומצאו ש-87% (8 מכל 9 אפשר להגיד) עובדים היום במקצוע. שמע, אותי לימודי החשבונאות די משעממים ולימודי הכלכלה והקורסים במנהל הרבה יותר מעניינים - אז כדי שתבין מה זה לימודי חשבונאות לפני שאתה מחליט ללמוד אותם. כנס לאתר של רופין - יש שם תוכניות לימודים מפורטות מאוד לכל מגמה (קובץ של 20 עמודים בערך). תנאי הקבלה היו השנה לחשבונאות ממוצע 100 או פסיכו' של 630, וכלכלה וניהול זה 98 או פסיכו' 615.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד ככה, אין סכם. יש לך שני תנאים שאתה צריך לעבור לפחות אחד מהם. כמובן שזה לא מבטיח קבלה (כי זה לפי שנה קודמת וזה תנאי המינימום להגשת מועמדות), אבל אני מניח שאם עברת את שניהם או שעברת את המינימום של הבגרות ב-2-3 נקודות או את המינימום של הפסיכו' ב-12 נקודות 95% שתתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AIDIVN - אתה תתקבל לשניהם בלי צורך בפסיכו'. 7 נק' ו-9 נק' מעל המינימום זה די והותר. הייתי ממליץ לך לעשות פסיכו' ולראות מה מצבך באונ' ת"א - יש לה תוכנית יחסית מודרנית לשאר האונ' והיא נחשבת ללימודי כלכלה כטובה בארץ (ואחרי זה רופין :smile1:. לא, סתם, אחרי זה אין מקום שני ברור , אבל אני בדיעבד מאוד מרוצה מרופין).

ו-Chymes - למה, מה הבגרויות שלך והפסיכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה מאוד טובה לדעתי היא האוניברסיטה הפתוחה, לא הצלחתי למצוא מהם תנאי הקבלה, אבל עקב אי מגבלה שיש להם ולכל המוסדות האחרים יש - מקום כמובן - אני מניח שדרישות הקבלה לא גבוהות. הרמה של האוניברסיטה הפתוחה גבוהה מאוד. אני בספריה נעזר רבות בספרים של האוניברסיטה הפתוחה ואני יכול להעיד שהחומר מוסבר בצורה ברורה, איכותית ומקצועית. החסרון כמובן הוא שאתה לומד בעיקר לבד, אז אתה צריך משמעת עצמית גבוהה במיוחד. היתרון הוא שאפשר לעבוד במקביל ויש גמישות רבה מאוד בבניית התואר.

לגבי האקדמית ת"א-יפו (מכללת ת"א) - אין לי דעה עליהם ובאתר שלהם לא הצלחתי למצוא דרישות קבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אונב' יש סכם משלה, מעבר לכך יש פקולטות שמחשבות סכם בצורה שונה.

לפקולטה ריאלית למשל הרבה פעמים מחשבים רק את החלק המתמטי של הפסיכות והמקצועות הריאליים מהבגרות.

בכל אתה של אונב' יש מחשבון לסכם וטבלאה של תנאי קבלה שמשתנה בהתאם לביקוש הפקולטה בכל סמסטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה מאוד טובה לדעתי היא האוניברסיטה הפתוחה, לא הצלחתי למצוא מהם תנאי הקבלה, אבל עקב אי מגבלה שיש להם ולכל המוסדות האחרים יש - מקום כמובן - אני מניח שדרישות הקבלה לא גבוהות. הרמה של האוניברסיטה הפתוחה גבוהה מאוד. אני בספריה נעזר רבות בספרים של האוניברסיטה הפתוחה ואני יכול להעיד שהחומר מוסבר בצורה ברורה, איכותית ומקצועית. החסרון כמובן הוא שאתה לומד בעיקר לבד, אז אתה צריך משמעת עצמית גבוהה במיוחד. היתרון הוא שאפשר לעבוד במקביל ויש גמישות רבה מאוד בבניית התואר.

לגבי האקדמית ת"א-יפו (מכללת ת"א) - אין לי דעה עליהם ובאתר שלהם לא הצלחתי למצוא דרישות קבלה.

בפתוחה אין תנאי קבלה. כי היא פתוחה, זו המטרה שלה!

כל אחד יכול ללמוד באו"פ בלי שום תנאי קבלה מקדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...