כמה אוניברסיטות יש בארץ? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה אוניברסיטות יש בארץ?

Elite_Sniper

Recommended Posts

שאלתי את אחי (הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב) ולדעתו הרמה של הפתוחה טובה והתואר מאד מבוקש בשוק, אבל הוא לא מכיר אף אחד שסיים תואר בפתוחה בפחות מ-5 שנים. לכן הוא ממליץ על אקדמית.

אפשר לסיים את התואר של הפתוחה ב3 שנים.

כל הקטע של האו"פ הוא , שבין היתר זה מוסד לאנשים שעובדים ורוצים ללמוד על הדרך בקצב שנוח להם שמשתלב להם עם העבודה.

בגלל זה התארים של הפתוחה יכולים להמשך הרבה שנים כי זה תלוי בקצב שאתה בוחר אותו.

אם אתה רוצה אתה יכול להיות סטודנט בפול-טיים ולסיים את התואר ב3 שנים.

אני עדיין ממליץ על האו"פ יותר מאשר האקדמית, חבל להתפשר.

בכל מיקרה בהצלחה :) שיהיה לכולנו תואר קל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדהים איך שתי מכללות במדינה יצרו סטיגמה על מכללות אחרות (בעצם 99% מקבלות סבסוד ממשלתי מלא) לגבי שכר הלימוד האסטרונומי ותנאי הקבלה האפסיים. אבל נעזוב את זה לרגע. גם אם תנאי הקבלה נמוכים זה לא בהכרח משקף את רמת החומר. בדקת מה לומדים במכללות אחרות? מה הרמה של המבחנים?

לא יודע על איזה 2 מכללות אתה מדבר (למינהל כנראה היא אחת מהן?) אבל אני מדבר על המכללות באופן כללי. אני מכיר אנשים שלומדים במכללות מסובסדות, ושומע מהן על החוויות. בנוסף, שמעתי את הדבר גם מאנשים שיודעים את רמת החומר במכללה לעומת האוניברסיטה, אנשים כמו מורים פרטיים שהם גם מתרגלים ב-2 המקומות (אונ' ומכללה). וכן, עברתי על מבחנים של מכללה (של אחת הנחשבות יותר) ואני רואה מה ההבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא טען שבכלליות מכללות יותר טובות מאוניברסטאות מבחינת הרמה האקדמאית.

מה שדובר בפורום זה שבמידה ומתפשרים והולכים ללמוד במכללה אז מומלץ ללכת על מוסד כזה או אחר שנחשב מאוד מכובד בין כל המכללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

יש לי שאלה,

אני סטודנט שנה א' ברפואת שיניים, כרגע אני לומד בחו"ל - אירופה, התהליך לבחירת המקצוע והקבלה אליו היו ארוכים ומיגעים, אני בטוח שזה היה כך אצל רובנו :)

עדיין יש לי הרבה שיקולים והתלבטויות, ובין הייתר רציתי לדעת אם אני יכול להמשיך את לימודי בארץ ?

כלומר, בתום השנה הראשונה שלי להמשיך את לימודי בארץ.

מה הפרוצדורה לתהליך כזה, אם בכלל קיים?

אשמח לתגובות, הערות והארות :)

נ.ב

מה שכר הלימוד לשנה בארץ ?

מישהו יכול לענות לבחור ? ::)

בבקשה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לסיים את התואר של הפתוחה ב3 שנים.

כל הקטע של האו"פ הוא , שבין היתר זה מוסד לאנשים שעובדים ורוצים ללמוד על הדרך בקצב שנוח להם שמשתלב להם עם העבודה.

בגלל זה התארים של הפתוחה יכולים להמשך הרבה שנים כי זה תלוי בקצב שאתה בוחר אותו.

אם אתה רוצה אתה יכול להיות סטודנט בפול-טיים ולסיים את התואר ב3 שנים.

אני עדיין ממליץ על האו"פ יותר מאשר האקדמית, חבל להתפשר.

בכל מיקרה בהצלחה :) שיהיה לכולנו תואר קל :)

טוב אחי תודה רבה עזרתם לי מאוד אני יילך לפגישת ייעוץ באו"פ ואולי בכל זאת אני יילך עליהם(גם יש שלוחה שלהם קרוב יחסית לבית באשדוד וגם אני יוכל לשלב עבודה)

ואני ישאיר תאקדמית גם כאופציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד ככה, אין סכם. יש לך שני תנאים שאתה צריך לעבור לפחות אחד מהם. כמובן שזה לא מבטיח קבלה (כי זה לפי שנה קודמת וזה תנאי המינימום להגשת מועמדות), אבל אני מניח שאם עברת את שניהם או שעברת את המינימום של הבגרות ב-2-3 נקודות או את המינימום של הפסיכו' ב-12 נקודות 95% שתתקבל.

זהו שלא, ידידי, יש סכם. מצאתי באתר של רופין.

http://www.ruppin.ac.il/template/default.asp?PageId=3&parentId=317&catId=2&maincat=2

630 זה למעומדים ללא תעודת בגרות או ממוצע בגרויות 100 ללא פסיכומטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...