כמה אוניברסיטות יש בארץ? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה אוניברסיטות יש בארץ?

Elite_Sniper

Recommended Posts

נראה לך באמת חייתי בסרט על ציון כזה, אני יצטרך לעשות לפחות 3 פעמים בשביל זה(כל פעם לשפר) בזמן הזה עדיף כבר להתחיל ללמוד

אני נראה לי יילך לפתוחה, רק אם אני יצטרך לעשות עוד פסיכומטרי(יש לי 505 מלפני הצבא) אני יילך על זה עד הסוף בתקווה אולי להוציא מעל 700

מה הייתה התפלגות הציונים? באיזה פרק הייתה הנפילה הכי קשה? למדת לבד/ קורס תיכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לכל האנשים (או האיש, לא עקבתי כמה המליצו עליה) שמדברים בחום על הפתוחה, הייתי מציע להסתכל פה:

דירוג החוגים למדעי המחשב (אומנם מ-2005 או 2006 אבל נותן סדרי גודל):

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=12&parentid=1

האתר הזה הוא סתם חרטה.

הנת' שהם מסתמכים עליהם הם שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתר הזה הוא סתם חרטה.

הנת' שהם מסתמכים עליהם הם שטויות.

הייתי שמח אם היית מביא איזה אסמכתא למה שאתה טוען.

בכל מקרה, לפי מה שאני שומע במסדרונות האוניברסיטה ובכלל בחיים מאנשים אשר עובדים בתעשיה, הם פחות או יותר תואמים את הנתונים שהבאתי.

ודבר אחרון - כמעט תמיד אוניברסיטה תהיה עדיפה (מבחינת - "מוסד לימודים נחשב" בעיני המעסיק) על כל מקום שבו תנאי הקבלה היחידי שלך הוא הצ'ק של אבא שלך (או שלך, אם עבדת מאוד קשה). ככה אני רואה את זה, ואני חושב שרוב התעשיה רואה זאת כך. אין לי שום כוונה לפגוע במישהו שלומד במקום זה או אחר, פשוט זו דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האנשים (או האיש, לא עקבתי כמה המליצו עליה) שמדברים בחום על הפתוחה, הייתי מציע להסתכל פה:

דירוג החוגים למדעי המחשב (אומנם מ-2005 או 2006 אבל נותן סדרי גודל):

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=12&parentid=1

ובכלל שווה להציץ כאן:

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?id=193

כפי שניתן לראות, הפתוחה מתקשה להיות אפילו ב-15 המוסדות המובילים בתחום, ובכללי בכלל במקום ה-20, לכן לא הייתי ממליץ עליה כה בחום (מבחינת איכות התואר וכמה הוא "נחשב").

ול- "א אוהל" - גם באוניברסיטה, הרבה מאוד מהחומר אתה בעצם לומד לבד (אני יכול להעיד על ת"א אך אני די משוכנע שבטכניון, העברית וכו, המצב פחות או יותר דומה). אומנם יש הרצאות, אך הן ממש לא מספיקות להבנה טובה של החומר. כמובן שיש מקצועות שבהם הדבר יותר בולט ויש כאלו שבהם הדבר פחות בולט.

אני גם קראתי המון באתר הזה, אבל הוא ממש לא נחשב כמקור מוסמך.

החוג למדעי המחשב בפתוחה נחשב מאוד. המעסיקים רואים את כל העניין של ללמוד תואר קשה כמו מדעי המחשב לבד בעין יפה.

יש סטיגמה על הפתוחה שהיא ברמה נמוכה בגלל שאין בה תנאי קבלה לתואר ראשון, מה שממש לא נכון, הרמה האקדמאית שם מאוד גבוהה, מה גם שהאוניברסיטה הקימה את אפקי המעבר ששם לומדים את השנה הראשונה בפתוחה וממשיכים באוניברסיטה אחרת את השנים המתקדמות.

אם הטכניון העברית בן גוריון ות"א מוכנים לקבל בוגרי שנה א' שכל מה שהם למדו זה אינפי אלגברה לינארית ומבוא למדעי המחשב, אז זה אומר שהקורסים האלה ברמה מאוד גבוהה והם ברמה שמתאימה לטכניון ולכל שאר האוניברסטאות.

בכל מיקרה, מי שמוכן להסתפק במכללה ולא להתאמץ ולבחור ללמוד באוניברסיטה שיבושם לו ושיהיה לו המון בהצלחה!

וכל מי שמאמין בסטיגמה על הפתוחה, גם שיבושם לו, למזלי הוא לא המעסיק העתידי שלי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שמח אם היית מביא איזה אסמכתא למה שאתה טוען.

בכל מקרה, לפי מה שאני שומע במסדרונות האוניברסיטה ובכלל בחיים מאנשים אשר עובדים בתעשיה, הם פחות או יותר תואמים את הנתונים שהבאתי.

ודבר אחרון - כמעט תמיד אוניברסיטה תהיה עדיפה (מבחינת - "מוסד לימודים נחשב" בעיני המעסיק) על כל מקום שבו תנאי הקבלה היחידי שלך הוא הצ'ק של אבא שלך (או שלך, אם עבדת מאוד קשה). ככה אני רואה את זה, ואני חושב שרוב התעשיה רואה זאת כך. אין לי שום כוונה לפגוע במישהו שלומד במקום זה או אחר, פשוט זו דעתי.

מדהים איך שתי מכללות במדינה יצרו סטיגמה על מכללות אחרות (בעצם 99% מקבלות סבסוד ממשלתי מלא) לגבי שכר הלימוד האסטרונומי ותנאי הקבלה האפסיים. אבל נעזוב את זה לרגע. גם אם תנאי הקבלה נמוכים זה לא בהכרח משקף את רמת החומר. בדקת מה לומדים במכללות אחרות? מה הרמה של המבחנים?

בכל מיקרה, מי שמוכן להסתפק במכללה ולא להתאמץ ולבחור ללמוד באוניברסיטה שיבושם לו ושיהיה לו המון בהצלחה!

וכל מי שמאמין בסטיגמה על הפתוחה, גם שיבושם לו, למזלי הוא לא המעסיק העתידי שלי :)

מעטים מסתפקים במכללות. הרוב מתפשרים. אני הולך למכללה כי מבחינתי לא ריאלי להתקבל לאוניברסיטה. במקום לבזבז זמן, כסף ועצבים על פסיכומטרי שלישי שלא ישפר את הציון ובשיפור ממוצע בגרויות שלא יתן כלום (כי עדיין צריך פסיכומטרי מאד גבוה) אני הולך ללמוד במכללה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שפרק אנגלית פגע משמעותית בציון. אני ממליץ בחום שתתחיל ללמוד מילים ולקרוא ספרים במטרה לשפר את האנגלית. עם הרבה עבודה אני מאמין שתגיע ל-600+. עם ציון כזה תוכל ללמוד באקדמית תל אביב יפו. הפקולטה שלהם למדעי המחשב נחשבת לאחת הטובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שפרק אנגלית פגע משמעותית בציון. אני ממליץ בחום שתתחיל ללמוד מילים ולקרוא ספרים במטרה לשפר את האנגלית. עם הרבה עבודה אני מאמין שתגיע ל-600+. עם ציון כזה תוכל ללמוד באקדמית תל אביב יפו. הפקולטה שלהם למדעי המחשב נחשבת לאחת הטובות.

עם הציונים האלה אני יכול להתקבל לפתוחה או שאני צריך לשפר פסיכומטרי?

ונגיד שעשיתי פסיכומטרי והעלתי את הציון ואני מתאים לשניהם(ולא קרה נס והוצאתי 760), עדיף ללמוד באקדמית או בפתוחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוניברסיטה, אולי במקצועות מסוימים, תיתן יתרון בקבלה לעבודה הראשונה לאחר הלימודים. בכלכלה לפחות - מה שאני מכיר - מה שלומדים לתואר ראשון לא מספיק. צריך ללמוד לבד הרבה מאוד ולהיות אינטלגנטיים, יצרתיים ורציונלים כדי להצליח - ואת זה לא לומדים בתואר. בעבודה הראשונה מוכיחים מהר מאוד מה שווים, ומקומות העבודה הבאים יסתכלו קודם על הניסיון ואחרי זה על מוסד הלימודים. להתייסר בגלל ציונים יבשים או אי קבלה לאונ' זה מוגזם. תלמיד של 10 בלימודים לא יהיה 10 בחיים - אין קשר. ולמידה במוסד יותר "יוקרתי" כגון אונ' לעומת מכללה לא תעלה את רמת האינטלגנציה שלך (והידע היבש שנלמד הוא מאוד בסיסי ולא מספק בכל מקרה).

וכמו שכבר אמרתי - הרמה של או"פ - אוביקטיבית - מאוד גבוהה (לפחות בתחום לימודיי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונגיד שעשיתי פסיכומטרי והעלתי את הציון ואני מתאים לשניהם(ולא קרה נס והוצאתי 760), עדיף ללמוד באקדמית או בפתוחה?

בחור יקר, אתה לא קורא את התגובות שלי בת'ראד הזה? כבר כתבתי מספיק פעמים שאין תנאי קבלה לתואר ראשון בפתוחה!

עם כל הכבוד לאקדמאית, מוסד מכובד מאוד, האו"פ יותר נחשבת, אבל כמובן שהגישה שלה ללימודים היא שונה ולא מתאימה לכל אחד.

המלצתי לך היא לקחת קורס אחד באו"פ ולראות אם השיטה מתאימה לך, אם כן בהצלחה, אם לא תנסה להתקבל לאקדמאית ובהצלחה גם שם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי את אחי (הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב) ולדעתו הרמה של הפתוחה טובה והתואר מאד מבוקש בשוק, אבל הוא לא מכיר אף אחד שסיים תואר בפתוחה בפחות מ-5 שנים. לכן הוא ממליץ על אקדמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחור יקר, אתה לא קורא את התגובות שלי בת'ראד הזה? כבר כתבתי מספיק פעמים שאין תנאי קבלה לתואר ראשון בפתוחה!

עם כל הכבוד לאקדמאית, מוסד מכובד מאוד, האו"פ יותר נחשבת, אבל כמובן שהגישה שלה ללימודים היא שונה ולא מתאימה לכל אחד.

המלצתי לך היא לקחת קורס אחד באו"פ ולראות אם השיטה מתאימה לך, אם כן בהצלחה, אם לא תנסה להתקבל לאקדמאית ובהצלחה גם שם!

מוזר לי שאין בכלל תנאי קבלה ..

שאלתי את אחי (הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב) ולדעתו הרמה של הפתוחה טובה והתואר מאד מבוקש בשוק, אבל הוא לא מכיר אף אחד שסיים תואר בפתוחה בפחות מ-5 שנים. לכן הוא ממליץ על אקדמית.

גם אני חשבתי על זה, ראיתי שבאקדמית לוקח 3 שנים שזה עדיף בהרבה ..

אני יילך עליהם כנראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...