למה יולי תמיר לא מיתפטרת ? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה יולי תמיר לא מיתפטרת ?

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"אני אפעל ככול יכולתי להשיב למורים את כבודם ואת מעמדם " ( אהוד אולמרט - היום )

שוב

אנחנו מדברים על בני אדם

בני אדם הם יותר מורכבים מגרפים וממספרים

^^^ הוא לא אומר כסף , הוא מדבר על דברים מעבר לשכר - ואת זה אנשים כמו הקשקשן ( שזה תרגום מארמית לכינוי שלו ) לא מבינים .

לכן אין טעם לדון עם אנשים שלא חושבים ומתיחסים אליך כמו אל אדם - לכן האוצר חושב שהוא יכול לכפות על המורים ללמד , מה יהיו תוצאות מבחני המיצב שנה הבאה ?

לא חשוב בין כך לא יצא מדיון כאן כלום .

טיפש לא יודע שהוא טיפש - אין לו את השכל לבין זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דויד - איסתרא מתייחס למורים כאל בני אדם וכאל בני אדם אשר נותנים שירות מסויים אשר הוא חינוך.

הוא בעצמו הרי כתב שצריך למשל להעלות בדחיפות את השכר של מורים מתחילים, כי הוא נמוך מדי - איך זה מתיישב עם הטענה שלך שהוא מתייחס אליהם כאל "מספרים" Is Beyond Me.

נכון, הוא אמר שהמערכת דורשת קיצוצים בכח אדם בדחיפות, וזה יגרום ל"אבטלה" למורים רבים, אבל אתה צריך להבין שמדובר במורים גרועים שרק פוגעים במערכת, תאר לעצמך חברה אשר לה 20,000 עובדים, מתוכם 5,000 פשוט עובדים רעים, לא "לא-טובים", אלא רעים, הם פוגעים בחברה ובלקוחותיה... אין שום מנוס מלפטר אותם או להכשיר אותם מחדש או משהו כזה - נכון, הם יפוטרו ויהיו מובטלים ויהיה להם רע, אבל זו בעיה שלהם שהם עובדים גרועים - מורה הוא עובד של מערכת החינוך ומטרת מקצועו לחנך וללמד, אם הוא אינו עבודתו כהלכה הוא צריך ללכת, It's as simple as that.

UnsignedInteger - אני חייב לשאול כבר, מי זה באווטר שלך? יש מצב שזה יהלי סובול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי

היחס הוא שורש העניין

על כל דבר וכל טענה אפשר לענות בטענה נגדית

אבל אם הגישה של אירגון המורים תאומץ לא יהיה את הצורך הזה בכל הדיונים על מספרים

זכור את הציטוט של אולמרט ( הבאתי את זה בתגובה הקודמת )

מדברים כאן על דברים שמעבר למספרים ואין לאנשים שבאים עם כל המספרים והגרפים את היכולת להבין את המורים ששנים פורטים להם את האידיאולוגיה לשקלים .

מה שאני מנסה להגיד שזה טיפשי לבוא לאדם שהוא בזמן התרגשות ולדבר איתו היגיון - המורים הם כרגע כמו ילדים קטנים שמתפרצים , האוצר לא יכול לבוא ולדבר איתם שיכלי , מבחינת המורים הגישה השיכלית הזו היא שהביאה מביאה ותביא את החינוך לרמה הגרועה שהוא נמצא , כרגע כשמדברים איתם על מספרים וקומבינות למינהם - זה לא לעניין , צריך לחבק אותם , להצטער איתם , להרגיע אותם , או לתת להם את כל מה שהם מבקשים , הם הרי מחזיקים את העתיד של המדינה בידיים שלהם - מה רק אני מבין את זה ? ( אני ועוד שישים וארבע אחוז מהציבור התומך במאבק המורים )

הם מבינים שהמדינה לא תתקיים ללא חינוך ( והדגש כאן הוא על חינוך לא לימוד ) אבל מי שאבא שלו או אמא שלו דואגים לו לשיעורי עזר ונותנים לו חינוך בבית וכשהוא / היא גדלים הם מוצאים את עתידם במקום אחר - מה יעניין אותו השטויות האלו ?

למה קיצצו מלכתחילה בחינוך ?

עכשיו אתה בא ואומר צריך להעלות את השכר של המורים המתחילים ?

למה הוא ירד בכלל מלכתחילה ?

זה שאתה מוכן להחזיר את המצב לכאורה כקדמותו לא אומר שהעוול ניגמר .

לא חשוב זה עניין לפסיכולוגים לא לשטויות גרפיות .

עריכה :

המורים

ההורים

ומשרד החינוך בלבד

הם צריכים להחליט על ואיך ואיזה ואם תהיה רפורמה

לא האוצר

הוא ( ראש הממשלה ) אולי מושחת אבל לא אידיוט - הוא מתווה לאוצר את הדרך :" אפעל להשבת כבודם ומעמדם של המורים "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר בין קיצוצים בתקציב לשכר המורים - בגלל שאי אפשר לגעת בשכר המורים ואף אחד לא העז לגעת במספר שלהם, נשאר לקצץ רק בשעות הלימוד.

והאמת היא שרוב הקיצוצים בתקציב החינוך היו פיקטיביים: נאמר שבשנת 2000, תקציב משרד החינוך היה 20 מיליארד שקל (הרגע שלפתי את המספר מהאוויר). נאמר שבתקציב 2001 הוקצו למשרד 21 מיליארד ש"ח. נאמר שמאוחר יותר, קיצצו בתקציב החינוך חצי מיליארד ש"ח. נשמע כמו פגיעה בחינוך, אבל בפועל, התקציב גדל בחצי מיליארד ש"ח משנה שעברה למרות שקוצץ בסכום זה.

כדי שתראה שאני לא סתם מדבר, מצ"ג גרף (סליחה על השימוש במילה הגסה) התקציב בשנים 1994-2004:

budgetdk0.png

רק בשנת 2003 התקציב באמת קוצץ. התקציב לתלמיד קוצץ גם ב- 2004 (וב- 2005, שלא מופיעה בגרף) - הסכום הכולל אמנם נותר ללא שינוי, אבל מספר התלמידים גדל, כך שההוצאה לתלמיד ירדה.

כן, אפשר לפתור את רוב הבעיות בחינוך ע"י שפיכת עוד חמישה או עשרה מיליארדי ש"ח כל שנה לתקציב. אלא מה, תקציב המדינה מוגבל, הכסף הזה בהכרח יבוא על חשבון משהו אחר. אפשרות אחרת היא לעשות שימוש נכון בכסף שכבר קיים, כלומר לקצץ בבירוקרטיה ולפטר מורים מיותרים. אלא מה, לצעד הראשון מתנגד משרד החינוך ולשני איגודי המורים - משרד הינוך כי אף גוף לא אוהב לאבד כח ואיגודי המורים כי איגוד מקצועי לא יכול להסכים לפיטורים של חבריו. התוצאה היא שהתלמידים סובלים.

המורים, ההורים, משרד החינוך והתלמידים (שכחת אותם) צריכים להחליט על הרפורמה. אלא מה, משרד האוצר צריך לדאוג למימון הרפורמה הזו... ולצדדים שהזכרת יש אינטרסים מנוגדים. למורים אכפת יותר מהשכר שלהם ותנאי העבודה מאשר רמת החינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד, אולי תרד מזה?

לך יש את הדעה שלך, לו יש את הדעה שלו וזה לא הולך להשתנות, אתה יכול להסביר יפה, להתווכח יפה אבל אתה יורד במידה זו או אחרת לפסים אישיים וזה כבר לא יפה.

שניכם חושבים שהמצב של המורים והחינוך על הפנים ושיש צורך ברפורמה. כל אחד מכם רוצה את הרפורמה בדרך שונה, ועוד פעם, זה בסדר גמור, אבל לרדת לפסים אישיים זה לא, ולהאשים אותו ב"בעיות רגשיות" זה לא בסדר ולא לגיטימי, במיוחד אם אין לך הוכחה מוצקה לכך (וגם אז זה עושה אותך לפושע כיוון שפרסמת מידע חסוי באופן עקרוני אבל זה כבר קטנות :P).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא אומר שלי יש בעיה רגשית, הוא אומר שהבעיה של המורים היא רגשית. זה לא שהם לא מקבלים מספיק כסף או עובדים קשה מידי, פשוט לא מעריכים אותם מספיק.

ואני אומר שאחת הדרכים הטובות ביותר להראות הערכה בעולמנו הקפיטליסטי היא בתלוש המשכורת. מצד שני, בשביל כבוד צריך לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד

נכון מאוד

מה שהמורים רוצים מלבד כסף זו את ההערכה

אבל אם הפוליטיקאים יתנו למורים את ההערכה זאת אומרת שהם ( הפוליטיקאים ) יודו שהם טעו לכן המאבק נמשך כול כך הרבה זמן .

לכן אני אומר לאיסתרא שלא מעניין הגרפים מעניין ההודאה באשמה של עוולות החינוך בשנים האחרונות .

כל אדם שעיניו בראשו מבין שמשהוא לא טוב קורה במדינה .

כמה פוסטים על ילדים פורעי חוק

מיקום גרוע במבחנים

בריחת מוחות

גידול בשיכבת העוני

זיהום

מה זה כל הזמן קיצוצים

איך כל הזמן מקצצים והאוכלוסיה גדלה ? הרי אם התקציב נשאר אותו דבר , ביחס לאוכלסיה גדלה הוא כבר מתקצץ.

כלכלה זו תאוריה של חלוקת הון - תאוריה בלבד - למה לא בוחרים בתאוריה אשר תיטיב עם העם ?

את כל הדברים האלו המורים יודעים וחשים יום יום

מה מורה יגיד לתלמידים שלו

תשארו בארץ ? תשקיעו ? תלכו לצבא ? הרי גם הוא אזרח שחי כאן , הוא עצמו אינו משוכנע במה שהוא אמור ללמד .

יואבי , מה אמא אומרת ? היא פטריוטית ? איך היא מישבת את הסתירה שלא טוב להיות מורה בארץ עם ערכי חינוך שהיא צריכה להנחיל ?

איפה אתה תחיה ?

"ואני אומר שאחת הדרכים הטובות ביותר להראות הערכה בעולמנו הקפיטליסטי ( אבל תראה לאן השיטה הזו הביאה אותנו ) היא בתלוש המשכורת. מצד שני, בשביל כבוד צריך לעבוד." ( אז מה המורים לא עובדים,,,, מי מפריע להם לעבוד ומלבד זה אני חולק על המשפט הלא נכון הזה - לכול אדם באשר הוא אדם מגיע כבוד בלי שום קשר לכלום )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר להכניס טיעונים לא קשורים לכל הודעה שלך. אם קומץ מהודעתך נכונה, זה לא מורה שום דבר על השאר.

ד.א. אם החצי הראשון של המשפט לא נכון(לפי דעתך), למה אתה מגיב גם לחצי השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...