למה יולי תמיר לא מיתפטרת ? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה יולי תמיר לא מיתפטרת ?

stone cold

Recommended Posts

שימו לב שתקציב החינוך עלה משמעותית בין שנת 94 עד שנת 2004 ולמרות זאת הישגי התלמידים ירדו. זה מחזק את טענתי שהבעיה בחינוך היא לא בתקציב, אלא במבנה מערכת החינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^^

רק תיקון אחד: הסכום המוחלט עלה, אבל גם האוכלוסייה גדלה. ההשקעה הריאלית בתלמיד נשארה פחות או יותר זהה לאורך כל התקופה.

אבל נכון, כסף לא חסר במערכת, הוא רק לא מנוצל כמו שצריך.

אבל אם הפוליטיקאים יתנו למורים את ההערכה זאת אומרת שהם ( הפוליטיקאים ) יודו שהם טעו לכן המאבק נמשך כול כך הרבה זמן .

זו לא הסיבה. המורים באו למו"מ בשני גופים שונים: הסתדרות המורים, שמייצגת את רובם, וארגון המורים העל תיכוניים, שמייצג את השאר. הממשלה הגיעה להסכם עם הסתדרות המורים. אבל לרן ארז יש אגו גדול, מה פתאום שהוא ייתן ליוסי וסרמן מהסתדרות המורים לנהל את המו"מ במקומו? הוא ישיג יותר ויראה לוסרמן הזה מאיפה משתין הדג! כאן הוא ניצל טעות אידיוטית של יולי תמיר, שהצהירה שוב ושוב שלא יתבצע שום שינוי במערכת החינוך ללא הסכמת המורים ופשוט סירב להסכים לכל ההצעות. או שיתנו לו את כל מה שהוא דורש, או שביתה!

אבל הממשלה לא יכולה לתת לארז יותר. מה זה יאמר לכל מנהיגי ארגוני העובדים? שלא כדאי לנהל מו"מ אם הממשלה, בשביתה אתה תשיג יותר. לכן השביתה נמשכת כל כך הרבה זמן.

מה זה כל הזמן קיצוצים

איך כל הזמן מקצצים והאוכלוסיה גדלה ? הרי אם התקציב נשאר אותו דבר , ביחס לאוכלסיה גדלה הוא כבר מתקצץ.

שוב, לאט: ההורים שלך נותנים לך 200 שקל כל חודש דמי כיס. בחודש שעבר הם החליטו להגדיל את דמי הכיס ל- 250 ש"ח בחודש. אבל בסופו של דבר הם שינו את דעתם ונתנו לך רק 225.

המשמעות היא שקיצצו לך את דמי הכיס ב- 25 שקלים, אבל עדיין קיבלת 25 שקלים יותר מבחודש שעבר. הקיצוץ הוא יחסית לסכום שהחליטו לתת לך, התוספת היא יחסית למה שקיבלת בחודש שעבר - וזה מה שבאמת חשוב.

בפועל, רק ב- 2003-2005 היתה ירידה בתקציב לתלמיד. אולי אתה לא זוכר, אבל המשק היה על סף קריסה וקיצצו בכל מה שזז באותן שנים, פשוט לא היתה ברירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הדרישות מהמערכת עלו . כלומר יש יותר חומר לכסות , אני לא יכנס להכל - אבל יש יותר מידע לכסות וכל שנה זה עולה .

מסכים שכסף לא מנוצל נכון

וזה מה שאני מנסה להציג - האחריות לניצול הכסף היא על המנהלים , כלומר לבוא ולומר:" קצצו " ! ולא לעשות את החישובים הנכונים ישיג תוצאה הפוכה ( לדוגמה מה שקורה )

לא מסכים לתאור שלך את מה שעבר לרן ארז בראש - זו הסטה והוצאת דיבה אשר גוררת אותי לזלזל בעבודה שלך ובטיעונים שלך כי הם יוצרים רושם מניפולטיבי לא עניני ומגמתי .

השביתה אורכת זמן בגלל מה שאמרתי . ( ועובדה שגם אתה לא מודה באחראיות של הפוליטיקאים אשר נבחרו ע"י העם לייצג את האנטרסים של העם ולא עושים זאת - הם כבר מושחתים אז מה עכשיו ובמקרה הזה רן ארז הוא הפושע ??)

בקשר לקיצוץ ראה עומס על המערכת - חשבונות הם דבר טוב - אבל רק אם מכניסים את כל האלמנטים .

ומה קורה אם ההורים שלי קיצצו לי רק 10% אבל אבא שלי לא מפסיק לתת לי סטירות ואמא שלי לא נותנת לי ללכת לחברים ואחותי גונבת לי את הדיסקים ואחי הגדול לא נותן לי לשחק במחשב ואני זה שצריך להוציא את הכלב לטייל ולאסוף את החרא שלו ואחי הקטן כל הזמן מתעלק ומנג'ס וסבתא שלי לא נותנת לי את השלט של הטלויזיה והחברה בכיתה כל הזמן גונבים לי את האופניים והמורה בבית ספר כל הזמן שולחת אותי למנהל ?

גם אז תרצה שאני אהיה שמח שקיצצו לי רק 25 שקל ???

זה פחות או יותר החיים של אזרח במדינת --- גם מורים הם אזרחים .

אני אצטט את מאיר אריאל שדיבר על אנשים כמוך : " מי שיכול לספור כל חור , שוכח את הרשת " ( דר' התחכמות )

במקרה הזה אנשים כמוך ונערי האוצר אשר יכולים לספור כל שקל - אבל שוכחים את הרשת - במקרה שלנו החינוך .

אמרתי לך אתה לא רואה את התמונה הגדולה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הדרישות מהמערכת עלו . כלומר יש יותר חומר לכסות , אני לא יכנס להכל - אבל יש יותר מידע לכסות וכל שנה זה עולה .

מלחמת עולם שלישית?

מסכים שכסף לא מנוצל נכון

וזה מה שאני מנסה להציג - האחריות לניצול הכסף היא על המנהלים , כלומר לבוא ולומר:" קצצו " ! ולא לעשות את החישובים הנכונים ישיג תוצאה הפוכה ( לדוגמה מה שקורה )

לא הבנתי את המשפט הזה.

לא מסכים לתאור שלך את מה שעבר לרן ארז בראש - זו הסטה והוצאת דיבה אשר גוררת אותי לזלזל בעבודה שלך ובטיעונים שלך כי הם יוצרים רושם מניפולטיבי לא עניני ומגמתי .

השביתה אורכת זמן בגלל מה שאמרתי .

מה אמרת?

( ועובדה שגם אתה לא מודה באחראיות של הפוליטיקאים אשר נבחרו ע"י העם לייצג את האנטרסים של העם ולא עושים זאת - הם כבר מושחתים אז מה עכשיו ובמקרה הזה רן ארז הוא הפושע ??)

זו הוצאת דיבה. בנוסף, לא הבנתי את החלק שאחרי המקף.

בקשר לקיצוץ ראה עומס על המערכת - חשבונות הם דבר טוב - אבל רק אם מכניסים את כל האלמנטים .

ומה קורה אם ההורים שלי קיצצו לי רק 10% אבל אבא שלי לא מפסיק לתת לי סטירות ואמא שלי לא נותנת לי ללכת לחברים ואחותי גונבת לי את הדיסקים ואחי הגדול לא נותן לי לשחק במחשב ואני זה שצריך להוציא את הכלב לטייל ולאסוף את החרא שלו ואחי הקטן כל הזמן מתעלק ומנג'ס וסבתא שלי לא נותנת לי את השלט של הטלויזיה והחברה בכיתה כל הזמן גונבים לי את האופניים והמורה בבית ספר כל הזמן שולחת אותי למנהל ?

גם אז תרצה שאני אהיה שמח שקיצצו לי רק 25 שקל ???

אם כך - אל תבוא עם דרישות כספיות, אלא דרישות אחרות.

זה פחות או יותר החיים של אזרח במדינת --- גם מורים הם אזרחים .

פרט משפט זה.

אני אצטט את מאיר אריאל שדיבר על אנשים כמוך : " מי שיכול לספור כל חור , שוכח את הרשת " ( דר' התחכמות )

במקרה הזה אנשים כמוך ונערי האוצר אשר יכולים לספור כל שקל - אבל שוכחים את הרשת - במקרה שלנו החינוך .

אמרתי לך אתה לא רואה את התמונה הגדולה .

כנ"ל. אתה אומר דברים, ובעצם לא אומר שום דבר. אנחנו לא צריכים לנחש על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ דוגמה למה חשוב שיפתר כבר משבר החינוך ויפוצו המורים על הכירסום המתמשך .

אחרי חודשיים~ :s07:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/669/075.html

מעריב nrg - אחרי 50 ימי שביתה: אולמרט ייפגש עם ארז - חדשות בארץ - חדשות

יו"ר ארגון המורים הבהיר כי בפגישה ראש הממשלה אמר שאינו מוכן להיכנס למשא ומתן, אלא רק להביע את דאגתו וכמה מערכת החינוך חשובה לו. "זה היה דיון ברמה פילוסופית, לא נקבע שום דבר, לא נקבע מתווה", סיכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום לאחר שהושבתה השביתה ( היא הרי על תנאי ) שמעתי את השרה יולי תמיר מתראיינת

ועלתה לי השאלה : למה יולי תמיר לא מתפטרת - היא מיותרת

במשא ומתן היא הייתה מיותרת

בניהול המשרד היא מיותרת

ראש הממשלה דרך חברו שר האוצר מנהל את המדינה אז למה צריך בכלל שרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? לבנת ראתה שיש בעיה במערכת החינוך, הקימה ועדת מומחים ענקית (יותר ממאה איש!) שהכינה תוכנית מקיפה לטיפול בבעיה והצליחה להוציא מהאוצר התחייבות למימון הרפורמה במיליארדי שקלים. אלמלי ארגוני המורים שטרפדו את הרפורמה (כמו שהם מטרפדים כל רפורמה משמעותית אחרת), סביר שהמצב היום היה הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ אתה בטוח צוחק כי אם לא אני מתחיל לבכות :'(

דוגמה ומופת לחינוך - לימור מ-רק בישראל יותר טובה

אין יותר צורך בשרים אולי מלבד שלושה או ארבעה ( כמו בממשל האמריקאי )

זה שוחד בלבד

את הכל מנהל ראש הממשלה דרך שר האוצר

יש כל כך הרבה בעיות שאין טעם אפילו לדון בזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוטב לשתוק ולהיחשב לטיפש מלדבר ולהוכיח זאת...

אם אין לך מושג על מה אתה מדבר, עדיף שלא תיכנס לדיון. לימור לבנת היתה שרת חינוך גרועה כי? פרט, נמק והסבר. סתם לנפנף ב- "יש כל כך הרבה בעיות שאין טעם אפילו לדון בזה" רק מראה שאין לך מושג. תנסה לבחור שלושה או ארבעה נושאים ולהתחיל איתם, אם יש כל כך הרבה לא צריכה להיות לך בעיה למצוא.

שלושה או ארבעה שרים בממשל האמריקאי? תנסה 15, זה מה שיש שם. תוסיף את הנשיא וסגן הנשיא ועוד חמישה בעלי תפקידים ברמת מקבילה לשר ותגיע ל- 22 אנשים שיושבים בקבינט האמריקאי.

בזמנו נקבע בחוק יסוד: הממשלה כי יכהנו בה רק 18 שרים, כולל ראש הממשלה. הממשלה היחידה בה נשמר החוק היתה ממשלת נתניהו, ברק שבא אחיו תיקן את החוק פעמיים כדי לאפשר לו ממשלות גדולות יותר ואח"כ החוק שונה שוב והסעיף שמגביל את מספר השרים בוטל לחלוטין.

ראש הממשלה לא מנהל הכל, אין שום אפשרות כזו. אתה באמת חושב שאדם אחד יכול לנהל גוף בסדר גודל של ממשלת ישראל? לכל שר יש את תחומי הסמכויות שלו. זה של שר האוצר הוא כלכלת המדינה ותקציב הממשלה, וככזה נוגע לפעולותיהם שלכל משרדי הממשלה, שמקבלים מהאוצר את תקציבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוטב לשתוק ולהיחשב לטיפש מלדבר ולהוכיח זאת...נאה דורש נאה מקיים

אם אין לך מושג על מה אתה מדבר, עדיף שלא תיכנס לדיון. לימור לבנת היתה שרת חינוך גרועה כי?היא נתנה סטירה לפעיל בחירות - אדם שעובד בחינוך אינו יכול להיות דמות חינוכית ולהכות אנשים אולי במדינה שאמורה לגדל את הילדים שלך - גאון פרט, נמק והסבר. סתם לנפנף ב- "יש כל כך הרבה בעיות שאין טעם אפילו לדון בזה" אני מתכוון לזה - אין טעם כי הבעיות נובעות ממקום של שחיתות המידות הלא מתומחרות - כלומר ממה שאי אפשר לשים עליו תגית מחיר וניתן למקורבים בחינם - כי אי אפשר לשים עליו תגית מחיר - ואנשים " שיכליים שכמוך חושבים " אהה אין לזה תגית מחיר כניראה שזה לא שווה כלום - אתה יודע סוג אנשים שמעדיפים כמות על פני איכות - כמו למשל - אתה , אתה בתגובותייך מעדיף תשובה שמגובה בציטוטים ו"הוכחות " מאשר בתשובות שמספיק להן שכל ישר והיגיון בריא רק מראה שאין לך מושג. תנסה לבחור שלושה או ארבעה נושאים ולהתחיל איתם, אם יש כל כך הרבה לא צריכה להיות לך בעיה למצוא.

שלושה או ארבעה שרים למעשה אין אפילו אחד - כי שם הם נקראים מזכיר ולא שר בממשל האמריקאי? תנסה 15,על פניו לכול 20 מיליון איש אמריקאים יש שר - (לפי דבריך) ואני עוד הקצבתי שלושה ארבעה אז למה לא תנסה אתה לתת לכול 20 מיליון ישראלים שר אחד - אני בעד , זו פחות או יותר המציאות , יש לנו ראש ממשלה אחד ששולט קצת פחות משליש הזמן שיש לו - אפילו הוא אמר בעצמו " אני עובד אצלכם " יום עבודה זה שמונה שעות - כן אני עדיין לא רואה איפה טעיתי ( אתה בדרך כלל טועה - רק לא מודה בזה ) זה מה שיש שם. תוסיף את הנשיא וסגן הנשיא ועוד חמישה בעלי תפקידים ברמת מקבילה לשר ותגיע ל- 22 אנשים שיושבים בקבינט האמריקאי.יושב שם רק בן אדם אחד וזה הנשיא כל השאר הם מזכירים אשר עושים את מה שהוא אומר

בזמנו נקבע בחוק יסוד:אתה לא מבין מה זו מדינה בהקמה אתה לא מבין מזה מפאי - ולא חשוב אם תביא לי ציטוטים מאלף מראי מקומות - אתה לא מבין במובן הרחב של המילה ממש כמו שעיוור יכול להסביר אלף הסברים על אורכי גל של הצבע האדום , אבל כל עוד הוא לא ראה את הצבע - הוא ממש לא מבין וכאלו הם ההסברים שלך , של אחד שלא מבין את התמונה הכוללת - ( קשקשן בעל תשובות זה הדמות שלך בפורום - כל חכמולוג מתחיל יודע שתמיד אפשר למצא דעה הסותרת את הדעה הקיימת כי זה ויכוח או דיון , אבל אמת יש רק אחת ,) מקור התפעלות לחסרי הבנה פחותים ממך המתרשמים מלהג ולהטוטי מקלדת ומנועי חיפוש - מדוע צריך בכלל כל הרבה שרים ? מדוע יש כח לממשלה בתוך הכנסת , עד כדי כך שהממשלה - רשות מבצעת יכולה להעביר חוקים ? מעניין איזה חוקים היא תעביר ? :kopfpatsch: הממשלה כי יכהנו בה רק 18 שרים, כולל ראש הממשלה. הממשלה היחידה בה נשמר החוק החוק אשר כל מטרתו הייתה שוחד בחירות וריכוז כוח בידיי מיפלגה שלטת השולחת את שורשיה אל תוך הרשות המחוקקת ומקעקעת את הדמוקטיה מהיסוד וכל מטרתה היא שימור כח השילטון בידיי קבוצה ניבחרת מטעם עצמה לאורך ימים ומניעת מיגזרים שלמים באוכלוסיה להיות שותפים אקטיבים היתה ממשלת נתניהו, ברק שבא אחיו תיקן את החוק פעמיים כדי לאפשר לו ממשלות גדולות יותר ואח"כ החוק שונה שוב והסעיף שמגביל את מספר השרים בוטל לחלוטין.( מרוב שאתה לא מבין את מושג הפרדת רשויות אין טעם לדבר ובטח לא איתך על הנושא - כי גם אם תסכים איתי - מה לי נפקא מינה ? )

ראש הממשלה לא מנהל הכל,( זו בדיוק הבעיה שאני מדבר עליה - הוא מחזיק את המשרדים ע"י התקציב - זו הבעיה במדינה - שאין מנהל - יש רק בעלי כח אינטרסנטים אין שום אפשרות כזו. אתה באמת חושב שאדם אחד יכול לנהל גוף בסדר גודל של ממשלת ישראל? לכל שר יש את תחומי הסמכויות שלו. אין לשר שם כח אם הוא מאויים ע"י תקציב מחד והסכמים קואליצינים מאידך ומוגבל ע"י הצבעת הממשלה ומעל לכל אינטרסים פוליטים - אתה קשקן אבל פוליטיקה אתה מבין בשיט ממש כמו כלכלת ה 25 שקל שלך זה של שר האוצר הוא כלכלת המדינה ותקציב הממשלה, וככזה נוגע לפעולותיהם שלכל משרדי הממשלה, שמקבלים מהאוצר את תקציבם.( זה עוד דפקט שלך - מה זה מקבלים ? הם צריכים להיות מתוקצבים , מקבלים ? אז אם הם לא יקבלו - כמו מה שקורה ? אז נצעק ליולי תמיר להתפטר ? - זה העם מקבל והעם מקבל את מה ששלו אז למעשה אין כאן שום קבלה או נתינה - אבל גאון שכמוך לא מבין מה זה שליחות ציבורית - הוא מבין רק לקרא לאנשים אחרים טיפשים - בזמן שהטיפש היחידי כאן זה אתה , שרואה עד לאן שכפתור החיפוש בגוגל :lamer: והפנאי החברתי שיש להשקיע ( ועם אופי כמו שלך אני יודע שיש לך הרבה פנאי חברתי ) מראים לו )

העיקר שהקניונים הרויחו עליה של 20% במכירות והשכבות המוחלשות מפסידות את ההיתקדמות בלימודים ( זה למה לא היה אינטרס לסיים את השביתה וזו התמונה הכללית )

לסיכום :

כמו שאמרתי אין טעם להיכנס לזה

ונימה רפטטיבית :

אתה לא רואה את כל התמונה

לאיש חכם יש יותר שאלות מאשר תשובות - לך יש רק תשובות = אתה לא יודע שאתה לא יודע ולא מספיק חכם כדי לדעת שאתה טיפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? לבנת ראתה שיש בעיה במערכת החינוך, הקימה ועדת מומחים ענקית (יותר ממאה איש!) שהכינה תוכנית מקיפה לטיפול בבעיה והצליחה להוציא מהאוצר התחייבות למימון הרפורמה במיליארדי שקלים. אלמלי ארגוני המורים שטרפדו את הרפורמה (כמו שהם מטרפדים כל רפורמה משמעותית אחרת), סביר שהמצב היום היה הרבה יותר טוב.

דוח דוברת לא טיפל בבעיות המרכזיות של מערכת החינוך. דוברת רצה לטפל בארנק של משרד האוצר. (מה ניתן לצפות מאיש עסקים שהקשר היחיד שלנו למערכת החינוך היה במהלך 12 שנות לימוד) עד היום לא הוקמה ועדה שטיפלה בבעיה המרכזית של מערכת החינוך כי טיפול כזה ידרוש להרוס את מערכת החינוך ולבנות אותה מחדש. אף אחד לא רוצה להתעסק עם רפורמה שתקח שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיני: השביתה החלה בגלל טעות של תמיר

יומיים לאחר סיום שביתת המורים, טען הערב יו"ר ההסתדרות כי "ניתן היה למנוע את המשבר עוד לפני שפרץ", והאשים את שרת החינוך ש"שגתה כשחתמה על הסכם רפורמה רק עם ארגון אחד"

אופס , עוד אחד שחושב כך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאה דורש נאה מקיים

זה כל מה שיש לך להגיד? "הכל עובר עליך וקקי בידך"? אפילו להעליב כמו שצריך אתה לא יודע. :P

היא נתנה סטירה לפעיל בחירות - אדם שעובד בחינוך אינו יכול להיות דמות חינוכית ולהכות אנשים אולי במדינה שאמורה לגדל את הילדים שלך - גאון

היא נתנה סטירה (למי שממש התחנן לה) לפני שהיא היתה שרת החינוך. תיכף תספר לי מה היא עשתה בגן חובה.

אגב, רן ארז עובד בחינוך. הוא ממש מורה. הוא גם נתפס משקר בבית המשפט. אני מניח שאצלך בספר זה לגיטימי.

אני מתכוון לזה - אין טעם כי הבעיות נובעות ממקום של שחיתות המידות הלא מתומחרות - כלומר ממה שאי אפשר לשים עליו תגית מחיר וניתן למקורבים בחינם - כי אי אפשר לשים עליו תגית מחיר - ואנשים " שיכליים שכמוך חושבים " אהה אין לזה תגית מחיר כניראה שזה לא שווה כלום - אתה יודע סוג אנשים שמעדיפים כמות על פני איכות - כמו למשל - אתה , אתה בתגובותייך מעדיף תשובה שמגובה בציטוטים ו"הוכחות " מאשר בתשובות שמספיק להן שכל ישר והיגיון בריא

נסה שוב, אבל בעברית בבקשה. מישהו הצליח להבין למה התכוון המשורר או שזו בעיה אצלי?

למעשה אין אפילו אחד - כי שם הם נקראים מזכיר ולא שר

הממ... מעניין מי כתב את זה:

אין יותר צורך בשרים אולי מלבד שלושה או ארבעה ( כמו בממשל האמריקאי )

אתה קודם כותב שבארה"ב יש שלושה או ארבעה שרים ואח"כ טוען שאין שם אפילו אחד? מצחיק מאוד.

לא משנה איך הם נקראים. יכולים לקרוא להם "מלפפונים חמוצים", בפועל הם עדיין שרים. אגב, גם ראש ממשלה אין שם, קוראים לבעל התפקיד המקביל שם "נשיא", תכף תגיד שלפי זה גם ראש ממשלה אנחנו לא צריכים.

על פניו לכול 20 מיליון איש אמריקאים יש שר - (לפי דבריך)

תוסיף עוד המון under-secretaries, סוכנויות פדראליות וכל הממשלות המקומיות של כל מדינה בארה"ב. לא שאין לנו המון שרים מיותרים, במיוחד השרים בלי תיק וכל התפקידים המשונים שהמציאו בשביל שמעון פרס. שוב, זוכר אצל מי היתה הממשלה הכי קטנה בשלושים השנים האחרונות? אצל ביבי.

יום עבודה זה שמונה שעות

אלא אם אתה מורה בתיכון, אז זה רק ארבע שעות. אני מתאר לעצמי שאתה מצפה מראש הממשלה לעבוד 24 שעות ביממה.

אתה לא מבין מה זו מדינה בהקמה אתה לא מבין מזה מפאי

מה מדינה בהקמה? איפה מפא"י? אני מדבר על ממשלת נתניהו, ב- 1996. אפילו אתה כבר היית בסביבה באותה שנה.

מדוע יש כח לממשלה בתוך הכנסת , עד כדי כך שהממשלה - רשות מבצעת יכולה להעביר חוקים ?

כי הממשלה, תתפלא לשמוע, נתמכת ע"י רוב המפלגות בכנסת. קוראים לזה "קואליציה", אם יצא לך לשמוע פעם חדשות, אולי שמעת את המילה הזו. בלי תמיכה של רוב חברי הכנסת, אין ממשלה.

מצד שני, יש חוקים שהממשלה רוצה להעביר ופשוט לא מצליחה.

החוק אשר כל מטרטו הייתה שוחד בחירות וריכוז כוח בידיי מיפלגה שלטת השולחת את שושיה אל תוך הרשות המחוקקת ומקעקעת את הדמוקטיה מהיסוד וכל מטרתה היא שימור כח השילטון בידיי קבוצה ניבחרת מטעם עצמה לאורך ימים ומניעת מיגזרים שלמים באוכלוסיה להיות שותפים אקטיבים

אלוהים אדירים, על עברית יצא לך לשמוע?

לא מוצא חן בעיניך? תצביע למפלגה אחרת. אם למספיק אנשים לא ימצא חן כמוך, תהיה מפלגה אחרת בשלטון.

מה לי נפקא מינה

יש לי טיפ קטן בשבילך: כשאתה משתמש בביטויים בארמית בוויכוח מול מישהו שהכינוי שלו בארמית, כדאי לך להיות מאוד זהיר. הביטוי המקורי הוא "מאי נפקא מינה", כלומר מה יוצא מזה. מאי == מה. אין "לי" בביטוי הזה. :P

זה עוד דפקט שלך - מה זה מקבלים ? הם צריכים להיות מתוקצבים , מקבלים ? אז אם הם לא יקבלו - כמו מה שקורה ? אז נצעק ליולי תמיר להתפטר ?

שוב, יש לי רק מושג קלוש למה אתה מתכוון. תקציב משרד החינוך, כמו תקציביהם של שאר משרדי הממשלה, נקבע ע"י הממשלה - כל הממשלה, מותר לשרים להצביע נגד ואם רובם עושים את זה, חוק התקציב לא עובר הלאה - ומאושר ע"י הכנסת. בין ההצבעה הראשונה והבאות אחריה החוק עובר בוועדת הכספים, שם נעשים בו עוד שינויים. במשרד האוצר לא יכולים להחליט שהם לא רוצים להעביר את הסכום שאושר למשרד החינוך. חושב אחרת? תרגיש חופשי להביא דוגמה למקרה אחד בו משרד האוצר סירב להעביר למשרד אחר את התקציב שאושר לו.

והרי הממשלה (משרד האוצר לטענתך) הציעה תוספת משמעותית לתקציב משרד החינוך כדי להעביר את הרפורמה. אז איפה בדיוק התיאוריה שלך משיקה למציאות?

הטיפש היחידי כאן זה אתה , שרואה עד לאן שכפתור החיפוש בגוגל והפנאי החברתי שיש להשקיע ( ועם אופי כמו שלך אני יודע שיש לך הרבה פנאי חברתי ) מראים לו

נפגעתי, חובש! בחייך, רבים וטובים ממך כבר העליבו אותי. עלבונות עלובים כמו שלך לא ראיתי מאז שהייתי בגן שולה. תתאמץ קצת יותר בבקשה.

אגב גוגל: אתר נחמד, לא כדאי שתלמד להשתמש בו? קצת חיפוש ותראה שלתאוריות הפסאודו-מרקסיסטיות שלך אין שום בסיס.

העיקר שהקניונים הרויחו עליה של 20% במכירות והשכבות המוחלשות מפסידות את ההיתקדמות בלימודים ( זה למה לא היה אינטרס לסיים את השביתה וזו התמונה הכללית )

היה לממשלה אינטרס שהשביתה לא תסתיים ולכן היא פנתה לבית הדין לעבודה כדי שיוציא צווי מניעה שיפסיקו את השביתה. למישהו (חוץ מלדויד) זה נשמע הגיוני?

ואין דבר כזה "שכבות מוחלשות" במדינה דמוקרטית. רק בדיקטטורות יש שכבות כאלו (ובדיקטטורות קומוניסטיות השכבות האלו כוללות את הרוב המוחלט של האזרחים).

לסיכום :

כמו שאמרתי אין טעם להיכנס לזה

לסיכום: כשאין לך איך להגן על הפנטזיות שלך, אתה מצהיר שאין טעם להיכנס לזה. יש טעם. תנסה לעמוד מאחורי הטענות שלך במקום להכריז על ניצחון ולברוח.

ועוד טיפ אחד, חשוב יותר מהקודם: מאז ימיו של אליעזר בן יהודה, יש בעברית דבר שנקרא "סימני פיסוק". תמצא אותם בסופו של כל משפט ולעיתים קרובות גם בתוך המשפטים. נסה לעשות בהם שימוש פה ושם, זה יכול רק להועיל לך.

דוח דוברת לא טיפל בבעיות המרכזיות של מערכת החינוך. דוברת רצה לטפל בארנק של משרד האוצר. (מה ניתן לצפות מאיש עסקים שהקשר היחיד שלנו למערכת החינוך היה במהלך 12 שנות לימוד) עד היום לא הוקמה ועדה שטיפלה בבעיה המרכזית של מערכת החינוך כי טיפול כזה ידרוש להרוס את מערכת החינוך ולבנות אותה מחדש. אף אחד לא רוצה להתעסק עם רפורמה שתקח שנים.

נו, ומה הבעיות המרכזיות של מערכת החינוך בהן דו"ח דוברת לא טיפל? אתה לא יודע, נכון? מישהו אמר לך את זה וזהו, הספיק לך.

דוברת הוא איש עסקים. יש לו ידע בניהול וזה מה שהוא עשה - ניהל את הוועדה (בהתנדבות, הוא לא קיבל תשלום על העבודה), בה השתתפו יותר ממאה איש שרובם הגדול אנשי חינוך, כולל מורים (מה שלא הפריע למתנגדים לטעון שלא שיתפו בה מורים). חשבת שהוא כתב לבד את הדו"ח?

דוברת לא רצה לטפל בארנק של משרד האוצר. למה לו? יישום הדו"ח ידרוש 11 מיליארד ש"ח שיתווספו לתקציב משרד החינוך, סכום ששר האוצר (שוב ביבי...) התחייב להעביר אם ארגוני המורים יסכימו למימוש הדו"ח, אז איך בדיוק הדו"ח הזה אמור היה לגרום לחיסכון בתקציב?

עיני: השביתה החלה בגלל טעות של תמיר

יומיים לאחר סיום שביתת המורים, טען הערב יו"ר ההסתדרות כי "ניתן היה למנוע את המשבר עוד לפני שפרץ", והאשים את שרת החינוך ש"שגתה כשחתמה על הסכם רפורמה רק עם ארגון אחד"

אופס , עוד אחד שחושב כך .

נו, זה די דומה למה שכתבתי. רק שהטעות של תמיר היתה שהיא הצהירה מפורשות שבלי הסכמה של המורים לא תתבצע שום רפורמה. ולמה חתמו על הסכם רק עם ארגון אחד? גם על זה כבר כתבתי: כי המורים הגיעו למו"מ בשני ארגונים נפרדים שסירבו לשתף פעולה (בגלל שרן ארז לא הסכים, אגב). ברגע שהסתדרות המורים הגיעה להסכמה עם הממשלה, מה רצית שיעשו, שלא יחתמו על הסכם למרות ששני הצדדים מסכימים? ממילא התחייבו לוסרמן, יו"ר הסתדרות המורים, שכל הישג נוסף שארגון המורים העל יסודיים ישיג יושת גם על הסתדרות המורים.

ברגע שהמורים הגיעו למו"מ בשני ראשים שלכל אחד מהם דרישות שונות, לא היתה ברירה אלא להגיע להסכמות נפרדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...