עזרה בהאצת IP35 PRO+ Q6600 G0 מעבר ל 3.2GHz - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהאצת IP35 PRO+ Q6600 G0 מעבר ל 3.2GHz

ha

Recommended Posts

עדיין לא עובד...

-סידרתי את גוף הקירור, פירקתי, ניקיתי, הידקתי היטב ונאדה.. עדיין הטמפרטורות מתקרבות ל 70 ב 100% עומס ב 3.3GHz

-עידכנתי את ה- Uguru ל V3.104. ועדיין, מדידת הטמפרטורה נמוכות ב 10 מעלות מה CoreTemp. שינוי מוד עבודה באמצעותו עדיין תוקע את המחשב.

-אתה צודק, לא רק שהמאוורר על ה PWM לא מקרר אלא מעלה את החום ב 2 מעלות! בגלל התכנון הדפוק של ABit/Tuniq לא ניתן לקרר את ה PWM בשום מאוורר הגדול מ 40 ממ.

הזיכרונות, בתדר הנוכחי (788MHz) עוברים בדיקת ללא תקלות ב MemTest 3.5 (תוכנה ישנה מ 2006)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עדיין לא עובד...

-סידרתי את גוף הקירור, פירקתי, ניקיתי, הידקתי היטב ונאדה.. עדיין הטמפרטורות מתקרבות ל 70 ב 100% עומס ב 3.3GHz

-עידכנתי את ה- Uguru ל V3.104. ועדיין, מדידת הטמפרטורה נמוכות ב 10 מעלות מה CoreTemp. שינוי מוד עבודה באמצעותו עדיין תוקע את המחשב. - שני נקודות...אחת תדאג ש UGURU לא אוטמטית את הכניסה ל WINDOWS ונקודה שניה עידכון הטמ"פ ב UGURU יהי נמוך יותר אם לא עדכנת את הביוס.

-אתה צודק, לא רק שהמאוורר על ה PWM לא מקרר אלא מעלה את החום ב 2 מעלות! בגלל התכנון הדפוק של ABit/Tuniq לא ניתן לקרר את ה PWM בשום מאוורר הגדול מ 40 ממ.

הזיכרונות, בתדר הנוכחי (788MHz) עוברים בדיקת זיכרון ללא תקלות ב MemTest 3.5 (תוכנה ישנה מ 2006) - עדיף היה עם היית בודק זכרונות עם MEMTEST מעודכן.

לא ברור לי אם חל איזשהו שיפור - לפני כמה פוסטים כתבת שהמחשב בכלל לא עולה? לא עושה POST ועכשיו כן?

אשמח לקבל נתונים יותר מלאים על ה OC שכן עבד לך (מתחים והגדרות אחרות).

ואח"כ לראות עם איזה הגדרות אתה מנסה לעבוד כעת.

עריכה - בנוסף ידוע לי שיש וורסיה 3.105 ל UGURU - אך אני לא יודע היכן ניתן להשיג אותה.

תוכל גם להתיעץ בפורום הבא בנושא הלוח שלך:

http://forum.abit-usa.com/forumdisplay.php?f=48

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הבהרות:

-הביוס מעודכן, תאריך הביוס הוא: 09/07/2007.

- UGuru מעודכן, הוורסיה היא V3.104.

אני כן מצליח לעבוד ב 3.3GHz בצורה יציבה (נבדק עם Prime95 ב Small FFT במשך מספר שעות) אבל נותרו הבעיות הבאות:

1. הטמפרטורות גבוהות מדי לטעמי, 65+ מעלות במעבד לפי CoreTemp ו 75+ מעלות בPWM לפי ה Uguru שאני לא ממש סומך עליוו

2. הזיכרונות רצים בתדר של 788MHz (מחלק 1:1) ולא הצלחתי להאיץ אותם. ברגע שאני מציב אותם ב 4.4.4.15 המחשב בכלל לא עולה ולא עושה POST.

3. בעיית מדידה/יציבות עם ה UGuru

הפרטרים הנוכחיים של המערכת:

VCore=1.3425

VDDR2=2.1V

DRAM Speed CPU:DRAM=1.0 (734MHz)

CPU Clock = 3303MHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הבהרות:

-הביוס מעודכן, תאריך הביוס הוא: 09/07/2007. - ישנם גירסאות יותר מעודכנות ל-ביוס ללוח שלך.

- UGuru מעודכן, הוורסיה היא V3.104. - ידוע לי שיש וורסיה 3.105 ל UGURU - אך אני לא יודע היכן ניתן להשיג אותה.

אני כן מצליח לעבוד ב 3.3GHz בצורה יציבה (נבדק עם Prime95 ב Small FFT במשך מספר שעות) אבל נותרו הבעיות הבאות:

1. הטמפרטורות גבוהות מדי לטעמי, 65+ מעלות במעבד לפי CoreTemp ו 75+ מעלות בPWM לפי ה Uguru שאני לא ממש סומך עליוו

אין ממש פתרון טוב לגבי ה PWM - תאמין לי ניסיתי....רק מאוורר של לפחות 80 מ"מ מעליו עושה את העבודה.

קיימת אפשרות ש HEATSINK לא יושב טוב על המוספטים.....בהזדמנות הבאה שאתה מוציא את הלוח תשקול פירוק של ה HEATSINK לוודא מגע (זה מצריך פירוק של כל ה HEATPIPE ) בנוסף אני מציע שתעיין בפוסט הבא:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=147163&page=31

הפוסט הראשון...ובלינקים שם להודעות מספר 760 ו 1440.

בנוסף רציתי לדעת מה הטמ"פ של המוספטים אצלך במצב IDEAL - אצלי עם 1.4225V למעבד בביוס המוספטים נמצאים ב 43 מעלות ב IDEAL.

וכן הטמ"פ של המעבד קצת גבוה ל - VOLT 1.3425

ע"מ שנוכל לדעת אם הבעיה נובעת מבעיית פיזור חום במארז - אשמח לדעת מה טמ"פ ה SYSTEM אצלך...אצלי בחדר ללא מיזוג ה SYSTEM מראה על 32 מעלות.

2. הזיכרונות רצים בתדר של 788MHz (מחלק 1:1) ולא הצלחתי להאיץ אותם. ברגע שאני מציב אותם ב 4.4.4.15 המחשב בכלל לא עולה ולא עושה POST.

ה IP-35PRO נוטה לעשות UNDERVOLTING לזכרונות - הייתי מנסה 2.2 VOLT לזכרונות ומנסה שוב...(יש לך EVP עד 2.4)

במידה וזה לא עובד הייתי מנסה לשים את ערך ה TRFC בביוס על 40 או 42 ומנסה שוב.

אם עדיין אתה לא מצליח לעשות POST הייתי פונה לפורום של OCZ לבקש יעוץ.

3. בעיית מדידה/יציבות עם ה UGuru

לא יודע מה לייעץ כאן - פרט לפניה לפורום של .

הפרטרים הנוכחיים של המערכת:

VCore=1.3425

VDDR2=2.1V

DRAM Speed CPU:DRAM=1.0 (734MHz)

CPU Clock = 3303MHz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על העזרה.

-אין גירסאות יותר מעודכנות לביוס שלי, לפחות לפי האתר של הוורסיה האחרונה המופיעה שם היא:BIOS: m629b14.zip

Date:2007/09/06

-מדידות הטמפרטורה בוצעו כאשר דופן הקופסה פתוחה כאשר עומס המעבד הוא פחות מ 3%, המדידות בוצעו עם UGuru וורסיה V3.104

System = 33 PWM = 45

(לא הצלחתי להבין כיצד ניתן לתקוע מאוורר של 80 מ"מ מעל ה PWM , בגלל מבנה ה Tuniq 120 אין גישה למאוורר יותר גדול מ 40 מ"מ.)

-אנסה לשנות את הפרמטרים של הזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לשנות את הפרמטרים של הזיכרונות כמו שהצעת אבל עדיין המחשב נתקע בזמן עליה ולא עושה post.

הצלחתי למצוא את תיזמוני הזיכרונות (בלוח שלי רק cpu-z 1.40 מצליח להציג נתונים ולא לתקוע את המחשב...)

התיזמונים הם:

fsb:dram 4:5

CAS# latency 5.0 clocks

RAS to CAS 5.0 clocks

Ras# percharge 5.0 clocks

Cycle time 15 clocks

נתוני ה SPD

CAS# latency 3

RAS to CAS 4

Ras# percharge 4

Cycle time 15

Command rate 21

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב הזה אין לי יותר מה להציע.

בשל העובדה שאינך מצליח להריץ את הזכרונות בתיזמונים ובמתח שניקבע ע"י OCZ - הייתי מציע לפנות לפורום של OCZ

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/

לגבי בעיות ה POST - אתה וודאי מקבל איזשהו מספר שגיאה על הלוח שלך? מהו?

מציע לפנות לפורום של ABIT כאן

http://forum.abit-usa.com/forumdisplay.php?f=48[br]פורסם בתאריך: 1.11.2007 בשעה 01:35:53

עידכון והצעה נוספת.

ל - HA לאחר חיפוש ברשת ה TRFC לזכרונות שלך הוא 42.

תנסה לעשות POST עם המחשב כאשר הזכרונות במתח 2.125 תיזמונים 3.4.4.15 ו TRFC של 42.

העלה את ה MCH VOLTAGE ל 1.4

COMMAND RATE 2T.

יחס 1:1.

אם אתה ניתקל בבעיות עם מערך ה RAID שלך אני מציע לנסות להעלות את הבאים:

ICH 1.05 להעלות קצת למשהו כמו 1.15

ICHIO 1.5 להעלות לעד 1.65.

לגבי הטמפרטורות שלך.

מאחר ומדדת SYSTEM ב IDEAL - הערך שנתת תקין - ולא אמור לעלות הרבה בזמן מאמץ (2-3 מעלות MAX) - אם עולה יותר יש בעית איורור במארז.

טמפ PWM למצב IDEAL תקינה - העליה במצב מאמץ טבעית וכמו שאמרתי הפתרון היחיד הוא הגדלת המאורר מעל איזור זה - אצלי מאחר ואין אויר אין בעיה להתקין מאוררים גדולים יותר. מאחר ואתה משתמש ב טוניק תוכל לנסות להתקין מאורר גדול יותר אם תציב אותו באלכסון לדופן המארז האחורי. רצוי להשאיר מרווח מסוים בין המאורר לבלוק הקרור של המוספטים.

ישנה בעיה בהתקנה של הטוניק אצלך על גבי המעבד...- הטמ"פ פשוט גבוהות מידי יחסית למתח שאתה משתמש למעבד.

אשמח לשמוע אם זה עזר במשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, זה עזר! סוף סוף הזכרונות רצים אצלי בתיזמון נורמלי.

בנוגע לבעיות עם מערך ה RAID, החלטתי לא להתקין אותו בינתים מכוון שלא הצלחתי לשלוט בסדר האיתחול כאשר מותקן מערך RAID ודיסק נוסף. עוד פשלה של ...

אני מניח כי אתה צודק וישנה בעיה בהתקנה של הטוניק על המעבד. ראשית הטמפרטורות בין הליבות שונות ב 3 מעלות כאשר כל הליבות מועמסות ב 100% ושנית, שמתי לב לפס/כתם בתחתית הטוניק כאשר פירקתי אותו. פירקתי והרכבתי אותו מספר פעמים ועדיין משהו לא מסתדר לי בהתקנה. מה שקצת מפליא מכוון שהטוניק דיי נפוץ בארץ (יחסית..) ולא שמעתי על בעיות איתו, חוץ מזה, הרכבתי כבר כמה וכמה גופי ומעולם לא ניתקלתי בתופעות כאלה. דרך אגב, Nimrodim, היתי צריך לנחש שאתה משתמש בקירור מים כאשר רשמת את המתח המתאים ל .3.7G... באיזה מים אתה משתמש?

שתי שאלות נוספות, כאשר אני משנה את התיזמונים ועובד ביחס fsb:dram של 1:1 מהירות הזיכרון שלי היא 718MH בלבד, האם זה לא איתי מדי? האם Everest מספיק טובה כדי לבדוק את ביצועי הזיכרונות או שכדאי להשתמש בתוכנה אחרת?

ושוב פעם, תודה על כל העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בסופו של דבר אני שמח שזה עזר. :D

אבל בו ניראה מה יש כרגע....באיזה תיזמונים אתה מריץ את הזכרונות?

מה המתחים שקבעת בסוף למעבד וMCH? האם השתמשת ב TRFC של 42 בסוף?

הבדל של 3 מעלות הוא תקין - אין לך מה לדאוג.

טמ"פ במאמץ? אני מבין שאתה כרגע על 3.2 GHZ?

ניסיתי למשוך יותר את המעבד עם אותו מתח?

מאוד מעניין אותי מה גרם לשינוי שהביא את המחשב שלך לעלות בתיזמונים ההדוקים אם זה היה MCH או TRFC או שאולי ניסית להשתמש ביחס לא מתאים או קבעת COMMAND RATE של 1T .... - צריך למצוא את הגורם!

אין הרבה הבדל בין 718 ל 800 בזכרונות....אם תרצה תוכל לנסות לשנות יחס ל 1:1.2 אבל לא בטוח שזה יעבוד - ויתכן ותצטרך לשחרר את התיזמונים.

אם אתה ממשיך לנסות להמהיר את המעבד אני מציע שבנתיים תשאר ביחס 1:1.

קירור המים שלי מופיע במפרט שלי. - אבל זה לא צריך להשפיע על ה OC למעבד שלך. ::)

לגבי ה RAID - דווקא לא צריכה להיות בעיה בסדר האיתחול - ניתן לשלוט על זה בצורה מצוינת מהביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, עשיתי את מה כל מה שכתבת אחד לאחד. המעבד רץ ב 3.3G במתח של 1.3725. המתח של הזכרונות הוא 2.125, התיזמונים הם 3.4.4.15 ו TRFC ב 42, VMACH ב 1.4V ו Command rate=2T (מה שנראה לי טיפה מוזר כי בעבודה עם Dual Channel יש להציבCommand rate=1T ואני עובד עם 4 מודולים של זיכרון). תוצאות הבדיקות ב FreshDiagnose נעות בן 182000 ל 220000 בתלות בבדיקה, מה משמעות התוצאות האלה?

הטמפרטורות במאמץ לא השתנו, עדיין 63 מעלות במעבד ו 70+ ל PWM. אנסה הלילה להגיע ל 3.4G אבל אני לא אופטימי במיוחד, עד עיכשיו המעבד תמיד נפל ב-3.4G לאחר זמן מה, אפילו במתח של 1.5725 הוא הצליח להחזיק לי 4 רק שעות תחת Orthos והטמפרטורות התקרבו ל 72...

עוד 3 חודשים אצטרף לקניית חלקי מחשב של חבר מארה"ב ואז אחליף את הטוניק לקירור מים טוב שלא יעשה לי חור בראש כמו הקירור הנוכחי ויאפשר קצת יותר ביצועים.

הבעייה בסדר האיתחול נוצרה אצלי כאשר התקנתי מערך RAID5 מ 3 דיסקים של 200G ודיסק נוסף של 500G אשר הוגדר כ Non RAID. גיליתי כי בזמן איתחול, מערך ה RAID5 עולה תמיד ראשון אפילו שה- Non RAID הוגדר ראשון בסדר האיתחול. בכל אופן ביטלתי את השימוש ב RAID5 בגלל הביצועים העלובים שקיבלתי (Transfer rate של 10M ב RAID5 לעומת 30-50M בדיסקים בודדים תחת AHCI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לנסות לעלות את ה - OC למעבד תוך שימור המתח של 1.3725 שבו אתה משתמש כרגע.

בתכלס יש אנשים אשר יאמרו שעד 80 מעלות ב CORETEMP זה עדיין בטוח (כי זה 20 מעלות מתחת ל T JUNCTION), אבל היות ואתה רוצה להיות בטוח תשמור על טמ"פ נמוכה יותר.

לאחר שתמצא את הנקודה הנוחה לך מבחינת OC למעבד הייתי מנסה להוריד את MCH כמה שאפשר (אני תמיד תומך במתח מינמלי שמאפשר עבודה יציבה - ולא סתם להעלות מתחים).

אני מציע בכל מיקרה שתחזור עם המספרים בסוף לפורום שוב - וניראה אם ניתן לעשות עוד משהו - (שיפור ביצועי וכולי...)

COMMAND RATE של 1 יהיה קשה עם 4 מודולים של זכרון - ולפי מבחנים שראיתי ספצפית ללוח IP35PRO - אין גם שום שיפור בביצועים על הלוח עם שימוש ב T1.

ורק לנתץ מיתוס - אויר טוב וגם מים לא תורמים כמאט כלום ל MAX OC של המעבד! - היתרון היחיד שאתה מפיק מהשקעה בקירור הוא טמ"פ יותר נמוכות ולכן תוכל להחזיק את ה OC מבלי לדאוג לטמ"פ - אבל כמו שאמרתי ה MAX OC שלך לא ישתנה הרבה.

בכל מיקרה אפילו אם תשיג קירור יעיל למעבד, הגורם המגביל להמשך OC עם מרובע ע"ג לוח האם שלך יהיה טמ"פ ה PWM! וכבר במתח של 1.5V למעבד...בדיקת SMALL FFTS תעלה את הטמ"פ של ה PWM עד 90 מעלות! (וזה עם מאורר 80 מ"מ מעל המוספטים).

לכן אני לא בטוח שמשתלם לך לקחת מים אם אתה חושב שזה יפתור לך את בעית ה - OC. ברגע שתראה שאתה צריך 1.5VOLT למעבד זה כבר סוף הדרך כי טמ"פ ה PWM לא יאפשרו לך לבצע בדיקות יציבות.

(אבל אם אתה מעוניין בקירור מים לשם החוויה, ההתנסות והרבה חומר לימוד מסביב - לך על זה! - אני מאוד אוהב את הנושא)

לגבי ה RAID - אני לא מריץ RAID ואין ביכולתי ממש לעזור לך, אולי יוכלו לעזור בפורום אמצעי איחסון פה או בפורום של .

הצעה אחרונה על איך לתרום ליציבות הלוח.

כמו שכבר ציינתי מקודם לדאוג לחיבור ה MOLEX - חיבור המתח ללוח. תורם רבות ללוח הנ"ל.

אך מעבר לזאת הייתי מנסה לדאוג לחלוקה של העומס לריילים שונים בספק (שנינו משתמשים באותו ספק בדיוק.)

ולכן תדאג לכך שהרכיבים שצורכים הרבה חשמל יופרדו למסילות שונות.

להלן החלוקה בחיבורים למסילות (סה"כ 3 ריילים) ב 520:

attachment.php?attachmentid=2056&d=1155657758

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת עצוב לשמוע את מה שכתבת...

ניסית להעלות טיפה את ה - OC למעבד במתח של 1.3725 והוא נופל ב Prime95 לאחר כשעה, הורדת המתח טיפה ב 3.3G גורמת לנפילה כמעט מיידית. חיבור ה MOLEX שהזכרת הוא החיבור ליד כרטיס המסך? אצלי הוא כבר מחובר מהפעם הראשונה אבל לא בדקתי עדיין את החלוקה בחיבורים למסילות. אני דיי חושש להמשיך לשחק עם המערכת (מעבד+מתחים) אחרי שהיא התייצבה כי אני לא מאמין שאוכל לסחוט יותר ביצועים עם הכרטיס הזה, והמחשב אמור לעבוד לי 24/7. אנסה להאיץ קצת את הזיכרונות במקום. דרך אגב, באיזה תוכנת Benchmark Memory כדאי להשתמש?

בכל אופן, אני ממש מאוכזב מהכרטיס של . ניסיתי לבנות את המערכת הטובה ביותר במגבלות התקציב שלי (ועדיין חרגתי ממנו..) מארז טוב, ספק מצויין, זיכרונות מהשורה הראשונה, אוויר מהטובים שיש והמעבד המתקדם ביותר שקיים היום ומה אני מקבל?... 3.3GHz בזמן שאנשים עם Q6600 B3 מגיעים ל 3.4GHz וזה בגלל מגבלות הלוח. קשה לי להאמין שחברה רצינית תוציא לשוק לוח High end עם כל כך הרבה בעיות: בביוס ובתוכנות התומכות ה UGuru עדיין תוקע לי את המערכת ומציג את טמפרטורת הדיודה במקום טמפרטורות הליבות. גוף הקירור של ה PWM דורש פירוק/חיזוק לפני שימוש. בעיות RAID ב ICH9.

אחרי הכל, אם הייתי קונה את הלוח הזה מ BioStar או איזה יצרן ג'נרי אחר היתי אומר "נו טוב, מה שעולה גרוש שווה גרוש..." ומסתפק בביצועים, אבל לא כשאני קונה לוח High end מחברה מכובדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאין בררה ותצטרך להעלות את המתח למעבד.

בכל מיקרה ניראה שהמעבד שלך "קצת קשה" ואוהב יותר מתח.

אז תיצטרך בסופו של דבר למצוא איזון בין כמה , טמ"פ ומתח.

אם אתה לא מתכוון להמשיך לנסות לעלות באוברקלוק...אני מציע שתתחיל לנסות להוריד מתח טיפה ב - MCH

או שתוכל לנסות מכפיל של 1.2 לזכרונות ולבדוק אם המערכת יציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ha: יש לי מפרט דומה לשלך רק עם B3 והורדתי את הציפיות שלי לעומס מלא בשתי ליבות בתדר 3.2G. כרגע אני אחרי יומיים רצופים של שני עותקים של PRIME עם טמפ' ליבה מקס' של 56 מעלות כך שיש אפשרות לעלות בתדר אבל זה תלוי במזג האוויר. כרגע הטמפ' בחדר 23 מעלות אז אין בעיה לעשות OC.

מצאתי שיש בעיה עם 4 מודולים של - כשאני עובד עם שני מודולים, הם עובדים בדיוק לפי המפרט 4-4-4-15 של אבל עם 4 אני צריך לשחרר תזמונים ל-5-5-5. מוזר אבל זה מה שיש. אני לא בטוח אם האשמה בלוח האם או בזכרונות אבל גם הספק שלי אמור להיות איכותי (OCZ 600W) אז אני לא בטוח על מי להתעצבן. בכל מקרה, מצאתי שיותר משהמעבד צריך מתח גבוה, הסביבה צריכה יותר.

גם אני חשבתי על מים ברצינות עד שראיתי את היתרונות של הפנרין ונראה לי שאסתפק בשדרוג המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

callMeAl - אם תפתח פוסט מישלך אוכל לנסות לעזור לך לגבי הרצת 4 מודולים - זה תמיד יותר קשה אבל בהחלט DOABLE בלי לשחרר תיזמונים.

כמו שראית פה בסוף פתרנו את בעיית הרצת הזכרונות שלו בתיזמונים הדוקים ע"י קביעת TRFC ידנית והעלאת המתח לגשר הצפוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...