עזרה בהאצת IP35 PRO+ Q6600 G0 מעבר ל 3.2GHz - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהאצת IP35 PRO+ Q6600 G0 מעבר ל 3.2GHz

ha

Recommended Posts

סוף סוף (אחרי חודשיים...) הרכבתי את המערכת שלי והיא עובדת לשם שינוי.

מפרט מערכת

מעבד: Q6600 G0

לוח אם:ABIT IP35 PRO

קירור למעבד: SUNBEAM TUNIQ TOWER 120MM

זיכרון:2 * OCZ DDR2 PC2-6400 CL 3 FlexXLC Edition

כרטיס מסך: X1950Pro

מארז:Antec Performance One P180

ספק: Corsair hx520

דיסקים: 3*200GB SATA בחיבור RAID5

1. המהירות המקסימלית היציבה שהגעתי אליה היא 3.2GHz. במהירות זו ה 0.9.54 CoreTemp מראה לי 60 מעלות (וה uGuru של מראה לי 45 מעלות...) כאשר ניסיתי להגיע ל 3.33GHz המחשב נכשל ב prime 95 או כאשר אני מנסה להריץ יותר מעותק אחד של SP2004.

הגדלתי מתחים בביוס וניסיתי את הערכים הבאים ללא הצלחה:

CPU Core Voltage = 1.2925V

DDR2 Voltage = 1.825V

DRAM Speed 1:1.2 DDR2 888

שאר הערכים לא שונו.

בנוסף, לאחר שהמחשב עובד שעתיים עם SP2004 המעמיס ליבה אחת בלבד (25% Load הוא ניתקע כאשר מנסים להפעיל אותו מחדש ויש צורך לכבות את הספק לכמה דקות.

האם הגעתי לגבול ההאצה של הלוח הזה או שכדאי לשנות פרמטרים נוספים?

2. איפה נמצאים ה MOSFET/PWM בלוח? וה uGuru של מראה לי 60 מעלות בעומס מלא והיתי רוצה לקרר אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד מתח למעבד? להזכירך, ב 3.2GHz יש לי כבר 60 מעלות (או 45 מעלות...) בעומס מלא, ולא היתי רוצה להעלות את הטמפרטורה מעל 65 כי המחשב אמור לעבוד 24/7. לא נראה לי שיש צורך להעלות את מתח הזכרונות, הם בסך הכל רצים ב 888. בנוסף, ה SP2004 רץ ב small FFT כך שהוא כמעט אינו ניגש לזיכרון לפי מה שהבנתי.

איזה מאוורר כדאי להצמיד ל PWM ולאיזה מהם? (עליון או שמאלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השינויים שאני בצעתי ע"מ לעשות OC על הלוח שלי...מאוד דומה לדגם שלך:

הגדרות:

CPU VTT 1.2V

ICH 1.5V

MCH 1.25

כלומר שלושת אלה על DEFAULT

בנוסף שיניתי את הבא:

CPU GTLREF ל 67%

המתחים שהייתי דרוש להגיע ליציבות - כל אלה בדוקים ב PRIME SMALL FFTS:

3.4 GHZ - 1.3425V

3.5 GHZ - 1.3825V

3.6 GHZ - 1.4225V

3.7 GHZ - 1.4625V

אלה המתחים שנתתי בביוס - יתכן ואתה תצטרך מתחים אחרים - כל מעבד שונה.

רצוי לחבר את חיבור המתח השלישי ללוח גם כן! - זהו חיבור MOLEX ליד החיבור לכרטיס הגרפי.

ה - HEATSINK הקרוב ביותר לחלקו האחורי של הלוח הינו זה של המוספטים. - אני אישית משתמש במאורר 80 מ"מ מעליו.

ה - HEATSINK משמאל הוא של ה- הגשר הצפוני ....לדעתי הוא לא ממש מצריך קירור נוסף - חום מהגשר הצפוני עובר דרך ה HEATPIPES למוספטים ולגשר הדרומי אצלך בכל מיקרה והוא נישאר די קריר.

בכל מיקרה אתה צריך לשנות את המתח לזכרונות:

DDR2 Voltage = 2.1V

ע"פ מה שניקבע ע"י OCZ ראה כאן:

http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_cl_3_flexxlc_edition

שים את היחס ב 1:1 והרץ אותם עם התיזמונים של 4,4,4,15.

CL 3 - יעבוד אצלך רק אם יש לך ביוס מהתאריך 7\9\2007 או חדש יותר.

תוכל לשנות ל CL 3 אחרי עידכון ביוס.

אם UGURU מראה לך טמ"פ שונה ב 15 מעלות מ CORETEMP זה סימן שהביוס שלך לא מעודכן - עידכנו את הביוס ל IP35PRO להראות טמ"פ דומה ל CORETEMP + 3 מעלות.

כאשר אתה מעדכן את הביוס - לעדכן ללא אוברקלוק

במידה ואתה תחליט להשתמש במכפלה יותר נמוכה כמו 8 - יתכן ותצטרך להעלות הVMCH - אני די בספק. אבל אתה תדע אם יש צורך במידה ו SMALL FFTS תקין אבל BLEND מראה שגיאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה שלא קשורה אבל התשובה חשובה לי...

אתה נהנה מביצועים של Q6600+X1950PRO כי אצלי D2.8+X1950PRO הביצועים לא בשמיים ואני חושב שהמעבד חרא (אני יודע אני לא חושב) ואני לא מקבל את מלוא הביצועים אני לא מדבר על צוואר בקבוק אלא משהו דומה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל. תודה.

חיברתי את חיבור המתח השלישי ללוח, הזכרונות שלי מוגדרים כ 788

DDR2, עדיין לא עידכנתי את הביוס. (יעודכן היום)

ניסיתי את המתחים האלה ועדיין המערכת לא עוברת את 3.3 גם שה CPU Voltage הועלה ל 1.3825V (ולטמפרטורה של 72 מעלות...)

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל. תודה.

חיברתי את חיבור המתח השלישי ללוח, הזכרונות שלי מוגדרים כ 788

DDR2, עדיין לא עידכנתי את הביוס. (יעודכן היום)

ניסיתי את המתחים האלה ועדיין המערכת לא עוברת את 3.3 גם שה CPU Core Voltage הועלה ל 1.3825V (ולטמפרטורה של 72 מעלות...)

עוד רעיונות?

מאוד מוזר....אתה בטוח שמדובר ב GO?

מה המתחים ב UGURU?

מה התיזמונים לזכרונות?

מה זאת אומרת המערכת לא עוברת 3.3? איך אתה בודק את המערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי שוב והביוס שלי הוא מהתאריך 7\9\2007.

הטמפרטורה שלך גבוהה , לא ברור למה ?

אני עם אותו גוף קרור ב-OC ל-3.6 ובמתח למעבד של 1.5V הטמפרטורות 60-65 מעלות במאמץ

תראה, גם אני לא ממש מבין את זה. יש לי ANTEC P180 עם כל 4 המאווררים המופעלים בעוצמה בינונית, ואני מקווה כי גוף הקירור מורכב נכון (דוחף אוויר כלפי מעלה), נמרחה משחה טרמית MX-1, וגוף הקירור מופעל במהירות המקסימלית ועדיין הטמפרטורה ב CoreTemp היא 72 מעלות ב 3.3GHz.

ציטוט

מאוד מוזר....אתה בטוח שמדובר ב GO?

-כן, זה מה שכתוב על המעבד.

מה המתחים ב UGURU?

VCore=1.33V

DDR2=2.1V

מה התיזמונים לזכרונות?

-מחלק 1:1 (788MHz)

מה זאת אומרת המערכת לא עוברת 3.3? איך אתה בודק את המערכת?

-ב Prime 95 במוד של SMALL FFTS. כאשר אני מנסה להעלות את התדר, חלק מהליבות מבצעות שגיאות חישוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל שוב לגבי התיזמונים ולא המתח לזכרונות.

מה התיזמונים?

לגבי הטמ"פ - הם בהחלט גבוהות למתח ולתדר.

חשוד ראשון - MOUNTING לקוי של הקירור למעבד. - הייתי מנסה MOUNTING חוזר.

מלבד המעבד מקורות חום אחרים? , מוספטים, גשר צפוני, כרטיס מסך.

SMALL FFTS יגרום בעיקר לחום מהמעבד והמוספטים....גשר צפוני וזכרונות - לא מתחמים במיוחד בטסט הנ"ל - יש לך מאורר נוסף מעל המוספטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל שוב לגבי התיזמונים ולא המתח לזכרונות.

מה התיזמונים?

לגבי הטמ"פ - הם בהחלט גבוהות למתח ולתדר.

חשוד ראשון - MOUNTING לקוי של הקירור למעבד. - הייתי מנסה MOUNTING חוזר.

מלבד המעבד מקורות חום אחרים? , מוספטים, גשר צפוני, כרטיס מסך.

SMALL FFTS יגרום בעיקר לחום מהמעבד והמוספטים....גשר צפוני וזכרונות - לא מתחמים במיוחד בטסט הנ"ל - יש לך מאורר נוסף מעל המוספטים?

מאורר נוסף מעל המוספטים עדיין אין, יהיה עוד שעתיים. באותה הזדמנות, אנסה להתקין שוב את הגוף . יש צורך להחליף משחה?

קשה לי לבדוק תיזמונים מכוון ש CPU-Z תוקע את המערכת, התיזמונים אמורים להיות לפי ה SPD אבל אבדוק במדויק עוד שעתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה הזדמנות, אנסה להתקין שוב את הגוף . יש צורך להחליף משחה?

קשה לי לבדוק תיזמונים מכוון ש CPU-Z תוקע את המערכת, התיזמונים אמורים להיות לפי ה SPD אבל אבדוק במדויק עוד שעתיים.

כן יש צורך להחליף משחה.

תקבע את התיזמונים בביוס ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא עובד...

הביוס החדש חסר הרבה אופציות שימושיות שהיו בישן, כמו בקרה על המאווררים וטמפרטורות. בעייה חדשה שניתקלתי בה היא ששינוי מוד עבודה באמצעות ה uGuru (דרך ווינדוס) תוקע את המחשב.

המאוורר על ה PWM מקרר רק טיפה (40 ממ) ועדיין לא סידרתי את גוף הקירור.

דרך אגב, אזהרה, לכל מי שיש לו TUNIQ TOWER 120 + P180, כל גישה לגוף קירור של המעבד או של ה PWM דורשת פירוק מהמארז!

בזיכרונות ניסיתי לשים את היחס ל 1:1 ושיניתי את התיזמונים ל 4,4,4,15. והמחשב לא עולה.

טוב, נראה לי שלא תהיה לי ברירה אלא לפרק שוב את לוח האם מהמארז ולנסות לסדר את גוף הקירור לפני שאמשיך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס החדש חסר הרבה אופציות שימושיות שהיו בישן, כמו בקרה על המאווררים וטמפרטורות. בעייה חדשה שניתקלתי בה היא ששינוי מוד עבודה באמצעות ה uGuru (דרך ווינדוס) תוקע את המחשב.

המאוורר על ה PWM מקרר רק טיפה (40 ממ) ועדיין לא סידרתי את גוף הקירור.

בזיכרונות ניסיתי לשים את היחס ל 1:1 ושיניתי את התיזמונים ל 4,4,4,15. והמחשב לא עולה.

א. וודא שיש לך את Uguru המעודכן. Revision V3.104

ב. הייתי ממליץ על מאורר גדול יותר ל PWM - אבל זה לא המקור לבעיה כרגע.

ג. ביחס 1:1 שלא רצים ב 4.4.4.15 אומר דרשני - מאחר ואתה לא ממהיר אותם - אם אתה משתמש במתח שנקבע להם של 2.1 אז יש כאן בעיה.

לכן הייתי ממליץ לבדוק כרגע את הזכרונות עם MEMTEST.

ידוע ש CPUZ ו MEMSET גורמים לנפילות ב IP35PRO בשל בעיות תאימות עם UGURU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...