איבוד צביון יהודי במדינת ישראל - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איבוד צביון יהודי במדינת ישראל

avidan28

Recommended Posts

• תגובות 234
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני אסע?

אתה לפני רגע רצית להגר מפה לאוסטרליה :nixweiss:

אתה באמת חי בסרט שאתה נצר לאברהם?

אתה בקושי נצר לתולעי קיבה.

ואתה יכול לזלזל כמה שאתה רוצה בעדות המזרח אני בתור אחד חצי מזרחי וחצי אשכנזי יכול להגיד לך שאתה טועה בגדול.

והאמת שעדיפה התנהגות של ערסים. אפילו ערבים לא אוכלים בשר של חזיר..ובשר מקולקל..והם עדיפים

על שיכורים מפגרים שזורקים בקבוקים ריקים בכל מקום. אנשים שלא קשורים למדינה בכלל.

כן כן, עד שיידקור אותך ערס במועדון, הממ...כל כמה זמן זה קורה? כל שבוע?

מצד שני, עם איך שאתה כותב, אתה בטח כה מאותגר חברתית שלא בילית במועדון יום(יותר נכון לילה...) אחד בחייך.

אתה סתם אפס שלא שווה תגובה יאללה סע סע למילואים רק אל תמכור לאיראן כמו חבר שלך פוטין.

הייתי בכיף מוכר אותך לעיראק/איראן.

נשק אני חושב שיש להם מספיק גם בלעדיי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vaz - ההכללות שלך ממש לא לרמה.

ד"א, זה לא שהרוסים פתחו חנויות לא כשרות בשביל 'לפתות' את הישראלים, אלא שבתקופה האחרונה עולה הביקוש לגיוון באוכל (כולל בשר לא כשר) וכתוצאה מכך פותחים יותר ויותר חנויות לא כשרות בשביל לענות על הביקוש, ואני בעד.

לאכול אוכל לא כשר זה לא שימנע מהמדינה הזו להתקיים. וההתבוללות שאתה מדבר עליה כסכנה, היא בעצם מה שהביאה אותנו לפה. בלי ההתבוללות של היהודים באירופה, לא הייתה קיימת, והיום היינו כמו הערבים במדינות הכי מסכנות.

מה שכן יכול להרוס את המדינה שלנו, זו גזענות, דעות קדומות, ושנאה כמו שיש לך.

ומה שאתה אומר בקשר לרוסים שלא רוצים להשתלב ולקבל אוטונמיה - שטויות במיץ.

לא סתם התופעה של 'רועי' (כמו מארץ נהדרת) קיימת בישראל. יש לי חברים רוסים שההורים שלהם עלו עוד בשנות ה-90, ועבדו כל כך קשה בשביל לעבור 'ישראליזציה' שבלי שהם היו אומרים לי שהם רוסים, לא הייתי יכול בכלל לנחש את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה כלל עולמית לכל בני האנוש-בני אדם אוהבים רק את הקבוצות שהם מקושרים אליהם.

תראו בגרמניה בזמנו ובשאר מדינות העולם שהיה בהם אנטישמיות .

תראו קבוצה אחת חושבת שהיא השולטת וזה אומר שהשאר הם קבוצות סוג ב .

אין כזה דבר בן אדם סוג ב יש רק בן אדם שמתיימר ואומר שהוא וקבוצת השיוך שלו היא מעל הכול.

היהודים קיבלו מדינה לדוגמא שהייתה אמורה להיות לא רק מקום מפלט לאלפי היהודים שסבלו מהשואה וליהודים שסבלו מאנטישמיות.

ותראו קיבלנו מדינה וחלקנו הופכים להיות בדיוק אותם גזענים שבגלליהם העם היהודי סבל.

כל המערכת בעולם עובדת על כך-האנושות לא משתנה האנשים מתחלפים השמות של הקבוצות משתנות אבל בסך הכול אנחנו אותם אנשים שסובלים מאותה בעיה ששמה "האנושות בתוך המערכת" אנחנו כולנו נולדנו כך ועד הודעה חדשה לא נשתנה.

האנשים שמתיימרים להגיד שהם הקבוצה הנכונה לא משנה אם זה בלאום ,דת,כל קשר אתני הם דוגמא לכך שהאנושות היא מחלה.

להרבה אנשים קשה להבין שהם טועים ולהרבה אנשים קשה להבין לראות את הטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev0, למה אתה מתאמץ בכלל? שיירקב עם המרמור והשנאה הזאת, זה באמת מעודד אותי שהוא כל כך סובל מנוכחותה של העליה הרוסית בארץ. כנראה שזה אומר שאנחנו עושים משהו נכון, אם זה מרגיז יצורים חד תאיים כמוהו.

בכלל, ממש משעשע לראות שהוא חושב שהרוסים גוזלים לו את הפרנסה מהידיים וחיים על חשבונו; לא הייתי נותן לו לנקות את המדרגות בחברה שאני עובד בה, שחס וחלילה הוא לא ייצור סביבו שדה של IQ שלילי ויפגע בעבודה של אנשי הפיתוח (קוריוז משעשע הוא שרוב מפתחי התוכנה בחברה הם דווקא רוסים).

מצד שני, אולי דווקא כן הייתי מעסיק אותו במקום המנקה הנוכחית, שמגיעה מדי יום ב-5 בבוקר ומנקה את כל שלושת הקומות (כי היא בטח שרפה את כל מענק הקליטה העצום שהיא קיבלה על מכוניות פאר, סמים ואלכוהול), כדי שיבין כמה זה "כיף" להיות עולה חדש בישראל.

Vaz - לא חשבת שאולי, במקרה, לפני שאתה יורד על עולים חדשים, כדאי שתלמד תחביר ופיסוק? אתה יודע, יסודות השפה העברית וכו'... טוב, אני מניח שהדברים הללו פשוט זרים לך. אחרי הכל, למי יש זמן ללמוד את כל הדקויות האלו, כשיש כל כך הרבה "חנויות של רוסים" לשרוף? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואין פה שום אידיאלוגיה - אף אחד לא אוהב זרים. בשום מקום בעולם לא אוהבים זרים.

יפה.טוב לדעת שיש עוד כמוני בדעה שלי.אז אני לא גזען אלה אני חושב כמו VAZ.

:lol: :lol: :lol:

כמו לומר "אני לא גמל, אלא יש לי דבשת"

:lol:

די, אי אפשר להתייחס לשניכם ברצינות.

אני אתן לכם אתגר קטן - תנסו לפחות להכנס לנעליהם של אותם הזרים שאתם כ"כ מתעבים. אני מדבר על אלו שלא נולדו בארץ. אני יודע שזה קשה, אז קחו שבוע - שנתיים ואח"כ תחזרו לפה.

אולי אח"כ תבינו שההתבדלות של אותם עולים "זרים" היא ברוב המקרים לא מתוך בחירה, אלא מכורח המציאות בישראל, שמכילה כ"כ הרבה אנשים ש"לא אוהבים זרים", ומעדיפים לסגור את אותם זרים עם "בני מינם".

באותו אופן נוצרו גם הגטאות של האתיופים.

זה פשוט מעורר גיחוך, שאתם לא מבינים שמי שאחראי למצב שאתם מתבכיינים לגביו הם אנשים כמותכם בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev0, למה אתה מתאמץ בכלל? שיירקב עם המרמור והשנאה הזאת, זה באמת מעודד אותי שהוא כל כך סובל מנוכחותה של העליה הרוסית בארץ. כנראה שזה אומר שאנחנו עושים משהו נכון, אם זה מרגיז יצורים חד תאיים כמוהו.

בכלל, ממש משעשע לראות שהוא חושב שהרוסים גוזלים לו את הפרנסה מהידיים וחיים על חשבונו; לא הייתי נותן לו לנקות את המדרגות בחברה שאני עובד בה, שחס וחלילה הוא לא ייצור סביבו שדה של IQ שלילי ויפגע בעבודה של אנשי הפיתוח (קוריוז משעשע הוא שרוב מפתחי התוכנה בחברה הם דווקא רוסים).

מצד שני, אולי דווקא כן הייתי מעסיק אותו במקום המנקה הנוכחית, שמגיעה מדי יום ב-5 בבוקר ומנקה את כל שלושת הקומות (כי היא בטח שרפה את כל מענק הקליטה העצום שהיא קיבלה על מכוניות פאר, סמים ואלכוהול), כדי שיבין כמה זה "כיף" להיות עולה חדש בישראל.

Vaz - לא חשבת שאולי, במקרה, לפני שאתה יורד על עולים חדשים, כדאי שתלמד תחביר ופיסוק? אתה יודע, יסודות השפה העברית וכו'... טוב, אני מניח שהדברים הללו פשוט זרים לך. אחרי הכל, למי יש זמן ללמוד את כל הדקויות האלו, כשיש כל כך הרבה "חנויות של רוסים" לשרוף? ::)

זה היה ממש טוב ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avidan98 גם לך כדאי לענות על השאלות הבאות: אם היתה גר נגיד ב אהה אוסטרליה או כל מדינה אחרת שבא לך, היתה משמר את שפת האם שלך? ואם במקרה היה שם עיתון בעיברית לא היתה קוראה אותו? ואם היו שם סביבך כמה ישראלים לא היתה מדבר איתם בעיברית במקום אנגלית? תענה לאצמך בכנות.

1 -נגיד הייתי גר בברטניה הייתי לומד את השפה המקומית ואת התרבות המקומית ומחפש אוכל ים תיכוני (פלפל חומוס)

לא שחסר שמה ערבים אז זה היה מיסתדר יופי ;D ;D

2 - עיתון בעיברית כן הייתי קונה אבל גם מתאמץ לקרוא עיתון מקומי כדי להיות בעינינים של השכונה שלי.

3 - ישראלים....תלוי מאד איזה ישראלים.וכן אם זה קהילה הייתי מתחבר אליהם אבל גם יוצר חברים בקהילה הבריטית.

4 - אני מאד אוהב את התרבות וההיסטוריה של בריטניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avidan, מה שבעצם אתה אומר שהיתה מחפש אוכל שאתה מכיר, זה בעצם מה שרוסי עושה מחפש משהו אהוב (מה לעשות חלק מהאוכל האהוב לא בהחרך כשר(חומוס של אבו חאסן ממש טוב וכשר)).

עדין לא עניתה לי לגבי: איזה שפה היתה מדבר עם ישראלי, אנגלית או עיברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע והוא יודע שהוא היה מדבר עם אנשים בעברית..רק כדי לא לשכוח מאיפה הוא בא ולא למחוק את הזהות שלו לחלוטין..

אין טעם להתוכח איתו..הוא סותר את עצמו בכל תגובה חדשה..הוא לא זוכר מה הוא רשם 2 דפים אחורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי איך הגעתם לוויכוח על ה"התבדלות" של ה"רוסים" כשיש פה ערבים שפשוט מכריזים בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהם רוצים להתבדל (חפשו את הכתבה מאתמול על הכנס נגד שרות לאומי של צעירים ערביים...), והם לא היגרו לפה משום מקום בכלל :nixweiss:

(אין לי כוח לקרוא הכול :P)

ואם כבר, אז מי קבע שהחנויות של ה200 חתימות כשרות כולל מהרב של הזיבי, השירי דיכאון\ "מזרחי" (צווחות של כל מיני קופים שמישהו החליט שהם יודעים לשיר\ מישהו איים על מישהו וקבע שהם יודעים לשיר- שצצים כמו פטריות אחרי מקלחת בצבא בלי כפכפים בשנים האחרונות- יש כמה סבירים, אבל הרוב פשוט דורשים כפה) ומרוקאית מדוברת, זה הצביון שכן צריך להיות למדינה? טוב שאנשים פה לא דורשים שנעבור לחיות באוהלים....

למה אני צריך לשלם בשביל חתימות של "רבנים" שבהרבה מקרים נותנים את החתימה רק בגלל התשלום?

למה אני צריך לשמוע שירי דיכאון\ רעש מכל התיימניידות והמרוקנייאדות שמארגנים אצלנו (טבריה)?

זה כן בסדר, אבל העלייה הרוסית, שהקפיצה את המדינה הזו כמו שכל העליות ביחד לא הקפיצו, זה לא בסדר? :kopfpatsch:

(אני לא מצפה לתשובה... סתם ציינתי נק' למחשבה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev0, למה אתה מתאמץ בכלל?

מיני , אני לא מבין למה לא נותנים מיוט לשבועיים על כל גילוי גזענות כזה . (אני נגד באנים סתמיים , אבל בעד מיוט לזמן מה למשתמשים שסרחו)

מה אתם מעדיפים להשאיר משתמש אחד ? או להרחיק קהילות שלמות , במקרה הזה יוצאי רוסיה שרובם תורמים לרמה הגבוהה של האתר

עקב אהבתם לתחום המחשבים והטכנולוגיה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בן אדם אוהב את המדינה שלו מה הוא רוצה לשנות בה ?

מזכיר לי את החברה שלי שיום אחרי שאמרה לי שהיא אוהבת אותי ביקשה ממני לשנות את סיגנון הלבוש ההיתנהגות והשיער javascript:void(0);

javascript:void(0);

רוסים - סבבה אחלה עליה - אנשים פטריוטים עליה איכותית בחורות יפות ....

מרוקאים - סבבה - חמים לרג'ים וכו'

ואפשר למצא בכול עליה יתרונות - מה יש לכם להסתכל על סוביקטיביות של חסרונות - יש איזה שהיא קבוצה שאין לה חסרונות ?

למה להסתכל על החסרנות ? את מי זה משרת ?

נכון היית היתלהבות מוגזמת של פעילי הסוכנות היהודית אשר רצו להצדיק את המשכורות שלהם והעלו את כול מי שהעלו העיקר להראות מיספרים גבוהים של עליה - בסדר - פאק .

עוד פאק - חוק השבות מותאם לכנסת פרנואידית שחוקקה אותו בטענה ( נכונה ומוצדקת מבחינתה ) שמי שנרצח בגלל כמות הדם היהודי שלו זכאי לעלות ( קריטריונים נאצים ) -צריך להיות מסוייג בקבלת אזרחות לאחר תקופת היסתגלות נניח אחרי חמש שנים של שהיה בארץ ( אישור עבודה , ביטוח לאומי וכו' ) ניתן יהיה לגשת למבחן אזרחות ואחרי עוד תקופה נניח שלוש שנים או אולי חמש מקבלים אזרחות מלאה . ( משהוא בסגנון ) במשך כול התקופה הזו תהיה אפשרות לבטל את אישורי השהיה והחזרה למדינת האם או לשקול את סיגנון ההישתלבות וכדומה - אבל לא לאזרח על פי גחמה של פקיד זה או אחר .

לדעתי האזרחים שכאן הם המדינה וברגע שיש להם אזרחות הנושא פחות או יותר סגור וחסר טעם להסביר להם למה התרבות שלהם פחות טובה וכו' - מה שאני אומר זה ברוכים הנמצאים .

ריבים בין אזרחים/תרבויות לא משרתים את המדינה הם משרתים אינטרסים מחוץ למדינה .

מדינת הינה מדינה צעירה אשר מתעצבת עם כול עליה והריבים האלו כניראה הם פועל יוצא של היתהמגנות החומר האנושי .

ביחס לציביון היהודי ,,,,,,אתה מתכוון הציביון הרבני ! מכיוון שליהדות פנים רבות - ולא רק רבניות ! ( מעט יהיה להזכיר את היהודים החילוניים , חופשיים , מסורתיים, רפורמים , חסידיים , אשכנזים , ספרדים ועוד ) או אולי הכוונה לאיבוד הציביון הדתי ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לשם שינוי ממש מסכים עם פותח הדיון.

לקרוא לאמת גזענות זה דרך קלה מאוד לברוח מאותה אמת, והאמת היא שכרגע בישראל חיים כמיליון בני אדם, שאינם ערבים, שבכלל לא מזדהים עם הערכים שהמדינה שלנו מושתת עליהם.

לא, דמוקרטיה זה לא הערך היחיד בעל חשיבות במדינה שלנו, אהבת המולדת, התרבות היהודית, השפה העברית וכדומה הם בעלי חשיבות באותה מידה, אם לא יותר.

רק כדי להבהיר, אני לא בא ותוקף אף עדה באופן ספציפי, אני בעצמי חצי רוסי, ואין לי שום בעיה עם אתיופים, מי שיקרא לי גזען בהמשך הוא טיפש גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...