איבוד צביון יהודי במדינת ישראל - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איבוד צביון יהודי במדינת ישראל

avidan28

Recommended Posts

• תגובות 234
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה מה שאתה אומר . למה אנחנו נקראים עם אתה יודע ?

יעקב נקרא , ובניו נקראים בני ----> עם .

אנחנו יכולים לגור גם באלסקה ועדיין ניהיה עם ישראל , עם ישראל ---> בני יעקב נקודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה מה שאתה אומר. אני כבר הסברתי לך. למה? כי ככה החלטתם שקוראים לכם. מאוד פשוט, זו לא הפעם הראשונה "שהעם היהודי" לא הולך לפי ההגדרות של "הגויים" ובגלל זה הגעתם למצבים כאלו.

אנחנו ישראלים, יש קבוצת מיאוט שחושבת שהיא "העם היהודי" אז שתחשוב לה. הרי החרדיים(שהשטן יקח אותם כבר)חושבים על הרבה מאוד שטויות, אז שיחשבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה מבלבלים כל הזמן בין 2 דברים חשובים מאוד-

יהדות זו דת

יש בעייתיות עם הגדרות כמו "העם היהודי"

לדוגמה, יהודי שעלה מעיראק-

הדת שלו- יהדות

הלאום שלו- עיראקי

האזרחות/הזדהות שלו- ישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה מבלבלים כל הזמן בין 2 דברים חשובים מאוד-

יהדות זו דת

יש בעייתיות עם הגדרות כמו "העם היהודי"

לדוגמה, יהודי שעלה מעיראק-

הדת שלו- יהדות

הלאום שלו- עיראקי

האזרחות/הזדהות שלו- ישראלי.

היהדות היא הגדירה את עם , זה לא מופרד אחד מן השני . מה אתה חושב שעם נוצר לפני 50 שנה ??!!

אני יכול להביא לך ספרים שנכתבו מלפני 4000 ,3000 ,2000 ,1000, 500, 200 שנה .... שמתעדים כל רגע ורגע בעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות היא הגדירה את עם , זה לא מופרד אחד מן השני . מה אתה חושב שעם נוצר לפני 50 שנה ??!!

אני יכול להביא לך ספרים שנכתבו מלפני 4000 ,3000 ,2000 ,1000, 500, 200 שנה .... שמתעדים כל רגע ורגע בעם

היהדות לא הגדירה, היהדות עיצבה.

ואם אני לא טועה (ולא, אני לא טועה, זה כתוב בספר שהרגע דיברת עליו) המושג "עם ישראל" הופיע אלפים של שנים לפני המושג "יהודי"

עם לא נוצר לפני 60 שנה (המדינה כבר לא בת 50 אתה יודע), אבל ההגדרה הרשמית של הלאום "ישראלי" כן נוצרה לפני 60 שנה.

וכאן הבעייתיות- לא קיים עוד עם בעולם שהיה מפוזר בכל חור על פני כדור הארץ כ"כ הרבה זמן, ולכן אין לו הגדרה מסודרת של "עם", וההגדרה של העם מזוהה יותר מדי עם ההגדרה של הדת.

ישראלי לא אומר יהודי, ויהודי לא אומר ישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו מזל גדול שהמדינה לא פועלת לפי ההלכה. אתה רואה בדיוק מה קורה במקומות שהחרדים מנסים לכפות את חוקי ההלכה על חוקי המדינה.

אנחנו כבר לא מפוזרים, יש לנו מדינה, צבא, מוסדות, וכל מה שהיה צריך להיות.

אי אפשר להשתמש בהגדרה של "ישראלי" כהגדרה של "עם" לנצח.

נכון לעכשיו, אחרי שביססנו את עצמנו במדינת , "ישראלי" זה הלאום שלנו, "יהודי" זו הדת שלנו. אם נפעל בצורה אחרת- ניפול מהר.

IG- אל תיכנס לאיזור הזה, איש באמונתו יחיה.

שים לב שלמרות הדעות שלי בכל הנושא של דת/מדינה/לאום, אני מחשיב את עצמי ליהודי, ומאמין באלוהים. למה? פשוט כי כל עוד אתה לא פנאט, זה יכול רק להועיל לך, בטח שלא לגרוע ממך משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התחלתי עם זה. מצידי שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה- אבל הצגה של ההלכה בתור משהו שקובע הגדרות שכביכול רלוונטיות אלי ולמצב היום בכלל גובלת בכפייה דתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נתעסק במה שרלוונטי- חוקי ההלכה ביחס לחוקי המדינה, הקשר ביניהם, למה אתה חושב שאסור לערב ביניהם, ובקיצור- דעתך בנושא.

בוא לא ניכנס לדיונים סתמיים של "יש/אין אלוהים".

גם לדעתי כפיית חוקי ההלכה על חוקי המדינה, וחיוב של כל אזרח לציית להם זה לא גובל- זו כפיה דתית חד וחלק, ולכן זה לא מתקיים- חופש הדת והחופש מדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...