mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?! - עמוד 10 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

mp3 איך אתם יכולים להקשיב לדבר הזה בכלל?!

anatoli

Recommended Posts

LOL

תראו מי חזר :)

ואל תדאג בנוגע לקטעים לבדיקה. בימים הקרובים אני אעלה עוד כמה קבצים (בדיון חדש כדי לחשוף לכמה שיותר אנשים).

DXT, כמו שכבר אמרתי, למי שיש את הציוד. עם אודיג'י ורמקולים פשוטים של לוג'יטק לא תשמע הבדל, זה ציוד שלא שווה את ההשקעה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לי יש מערכת ישנה של קריאטיב עם כרטיס לייב עתיק יומין...

ההבדל בין FLAC ל הוא כמו בין בר רפאלי לרוזאן...

אני משתגע מזה אבל להפוך את כל הדיסקים שלי ל FLAC פשוט ייקח לי שנים

אז אני משתמש בדיסקים...

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'רד מעניין ומאלף - חבל שלא שמתי לב אליו קודם.

מנסיוני, עם מערכת ששוה מעל 10K יש הבדל שמים וארץ בין MP3 (אפילו "LOSELESS") לפורמטי LOSELESS אינטילגנטיים אחרים.

בנוסף, רוב האנשים כאן לא מרגישים את ההבדל בגלל שהם שומעים ממחשב ביתי עם כרטיסי קול למינהם ולא הציוד שיש

לך אנטולי. יכולת הסטריאו של הכרטיס הזו כל כך מזעזעת שיש לי הבדל שמים וארץ בין שמנוגן מהמחשב למגבר לאותו קובץ

שנצרב על דיסק רב פעמי ומנוגן דרך הקומפק שמחובר למערכת. היות שאיכות הMP3 המזעזעת + צריבה על דיסק רב פעמי ידועה

לך אתה מבין עד כמה החלופה של שמיעה דרך הCREATIVE גרועה.

בקשר לויכוחים על המבחנים העיוורים - גם אני חשבתי כך עד שקניתי את המערכת שלי. כשבאתי להרכיב אותה, ישבתי בחדר ובו

מבחר סוגי ומגברים ושלט ששולט על מה מחובר למה והאזנתי (כאשר אני לא יודע לאיזה ציוד אני מאזין באותו רגע כדי שדעות

קדומות לא ישפיעו עלי) ופשוט אין מה לדבר - כאשר שמעתי בציוד נחות יותר הרגשתי איך "לוקחים" לי חלק מהצליל, אותו כנ"ל

בהבדלים בין פורמטים.

בכ"מ אני אישית שומע דיסקים שאני באמת אוהב רק מדיסקים מקוריים (אפילו לא צריבת אחד לאחד) אני חושב שההבדל באיכות

שווה את המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עדכונים שנוגעים לנושא :)

שלחתי כבר כמה קבצים אל ice2k שימיר אותם בצורה שנראית לו הטובה ביותר, אחרי זה אני אעשה לעצמי בדיקה עיוורת באחד מהמצבים הבאים:

1 - אני אבקש מאח שלי שיסדר את הרשימה באיזה סדר שבא לו ואכבה את המסך של המחשב (כך שאני לא אוכל לדעת איזה קובץ נמצא בכל מקום). הניגון יתבצע דרך הסטרימר האלחוטי אל המערכת שלי, והעברת השירים תתבצע עם השלט האלחוטי כך שאני אדע את מספר הקובץ ברשימה של הוינאמפ, אבל לא את השם או הפורמט שלו. אני ארשום מה נשמע לי טוב יותר או פחות לפי מספרו ברשימת ההשמעה ואז בסיום הבדיקה אבדוק מהו הפורמט של כל קובץ.

2 - כל הקבצים יומרו חזרה ל-wav וייצרבו לדיסק (גם זה יתבצע על ידי אח שלי כדי שרק הוא ידע מה המספר של כל פורמט בדיסק). אני אשתמש ב- בתור נגן (יש לי ממיר חיצוני) וגם פה אדע רק את המספר של הרצועה על גבי הדיסק.

סביר להניח שזה יהיה במצב הראשון. מעבר לזה, אני אעביר את כל הקבצים ל-WAV ואפרסם בפורום כדי שגם אחרים יוכלו לבדוק האם זה שווה את זה מבחינתם. אני אפרסם אותם בדיון חדש כדי לקבל כמה שיותר חשיפה לקבצים.

בינתיים, עשיתי בדיקה עיוורת לפי האפשרות הראשונה (עם סטרימר אלחוטי), אלא שקבצים היו בהמרה שלי. ההמרה התבצעה על ידי dbPowerAmp שוב, במצב Quality (של התוכנה, לא הקודק. זוהי המרה איטית יותר אבל בטוחה יותר). הקודק הוא כמובן LAME ב-CBR320 שזה הגבוה ביותר שראיתי שהתוכנה מאפשרת.

הבדיקה כללה 5 קטעים קצרים (בממוצע 20 וקצת שניות לקטע) שחתכתי מקטעים שאני מכיר (2 של מוזיקה קלאסית, 1 של מוזיקת ברוק - ימי הביניים, 2 של מוזיקת רוק/מטאל). חזרתי על הבדיקה כמה פעמים, כמובן שהסיבה היא בכדי לקבל בדיקה עיקבית ולא ניחושים. כפי שכבר רשמתי לחברנו בפרטי, למרות שזה דיי הפתיע אותי, רק ב-4 קטעים הצלחתי להבדיל בצורה עיקבית (2 של קלאסית 2 של רוק ומטאל - דווקא בקטע של הברוק לא הצלחתי להבדיל בעיקביות). עם זאת, ברגע ששומעים את ההבדל בין הקבצים, כבר דיי קל למצוא אותו שוב. ה- מגביל בכמה דברים ספציפיים את הצליל. אני לא אכתוב מהם הדברים האילו בכדי שהבדיקה תהייה כמה שיותר אובייקטיבית מבחינת שאר הגולשים, אני רק אגיד שלא צריך להיות גאון בשביל למצוא אותם, רק לשמוע אותם.

בינתיים אני אעלה את הקבצים שאני השתמשתי בהם לבדיקה הזו (אני אפרסם אותם ב-wav כמובן בכדי שלא תהייה לכם דרך לדעת). הקבצים יהיו מספר הרצועה עם סיומת a או b.בכל קובץ, אחד אחר יהיה ה- כך שלא תמיד a יהיה אותו הפורמט. שוב, כדי לשמור על זה כמה שאפשר יותר אובייקטיבי. אני אעלה את הקבצים לרשת עוד כמה דקות ואוסיף קישור להורדות כאן.

זה משהו זמני עד ש-ice2k ישלח אליי את הקבצים שהוא דחס (למרות שאני בספק שיהיה בינהם הבדל שמיע, סך הכל ההגדרות שהשתמשתי בהן הן הדרושות על פי dbPowerAmp, וזוהי תוכנה מאוד איכותית עם הקודק הרלוונטי). כמו כן, דבר נוסף שחשוב מאוד לזכור. כל הקבצים כאן הם למעשה הגבול המקסימלי של הפורמט . מה שמורידים מהרשת יהיה ב-99.999% מהמיקרים משמעותית גרוע יותר. לכן למרות הכל עדיף להשיג את הכבל בפורמטים איכותיים יותר. את הדחיסה ל- (אם חייבים) עדיף תמיד לעשות לבד!

עריכה:

הנה הקישורים להורדה. כל קטע מכיל קובץ RAR ובתוכו שני קבצי WAV. האחד הומר ל-FLAC ובחזרה (למרות שהוא אינו מאבד מידע, בכדי להיות פייר בעניין ההמרות שאולי מאבדות תוכן כלשהו). השני הומר ל-MP3 ובחזרה:

קטע 1

קטע 2

קטע 3

קטע 4

קטע 5

כל מי שעושה את הבדיקה, אם הוא חושב שיש הבדל באיכות בין הקבצים (אני מאמין שלרוב פה אין את הציוד לשמוע את זה) שיכתוב מה לדעתו האיכות יותר (זאת אומרת, לא Mp3) בצורה הבאה:

1-a

2-b

3-b

4-b

5-a

שוב, מה שאתם כותבים צריך להיות מה שלדעתכם הוא ה-mp3. כמובן שמה שרשמתי פה זה סתם דוגמא ולא באמת הנכון :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנאטולי כל הקטעים הם קלאסית-סימפונית?... :-\

ב2 אני דיי בטוח שזה B, אבל קשה לי לשמוע - אני לא אוהב לשמוע צליל "שטוח" [Flat], אני מאלה שאוהבים "Enhanced Sounds" והאקולייזרים שלי גם בווינאמפ וגם במגבר עצמו דיי מכוונים [אחרי עבודה של הרבה מאוד שעות של השוואת פריסטים שאני מרוצה מהם] למוזיקה מסגנון אחר לחלוטין והצליל ממש לא מה שהיית מחשיב "נאמן למקור"..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את כולם ותשמע. תרשום מה לדעתך הוא ה- בכל אחד מהקטעים (אם אתה לא שומע הבדל תרשום שאתה לא שומע הבדל) וזה הכל. ברגע שיהיו מספיק אנשים שיגידו מה דעתם אני אפרסם פה את התוצאות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שעושה את הבדיקה, אם הוא חושב שיש הבדל באיכות בין הקבצים (אני מאמין שלרוב פה אין את הציוד לשמוע את זה) שיכתוב מה לדעתו האיכות יותר (זאת אומרת, לא Mp3) בצורה הבאה:

Anatoli.

אני משתמש בכרטיס קול און בורד ובאוזניות HD201 (בלי DSP). אני לא חושב ששמעתי ממש הבדל מורגש באיכות, אז מדובר פה יותר בהתרשמות/ניחוש...:

1-b

2-b

3-b

4-a

5-a

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בע, אני רק יכול כרגע להגיד ש4 זה בטוח A ושלוש זה B.

מעבר לזה אני לא יכול להיות בטוח >< אבל ההבדל ב4 היה מאוד גדול יחסית.

אבל למען ההגינות, מעבר לזה שאני עובד על OB [כרטיס קול מעפן של REALTEK או משהו כזה] והאקולייזרים שלי פשוט לא מתאימים לקלאסי [ברוק דווקא הצלחתי לשמוע הבדל :) ] שדיי הורסים את האיכות (האקו' משפר, רק תלוי אילו סוגי מוזיקה) - אני גם לא בנאדם עם טוב ולוקח לי המון זמן לשנן שיר בע"פ, לעומת זאת באלבומים שאני מכיר ממש טוב, לדוגמאת TOXICITY של SOAD, ששם אני מסוגל לזהות הבדלים הכי דקים בצלילים, אני שומע הבדל גדול מאוד בין FLAC לשאר פורמטי הLOSSY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה ש- יותר נפוץ לא אומרת שהפורמט איכותי יותר, הוא פשוט היה בשימוש כשההורדות הפכו לפופולריות.

ביצעתי מבחן עיוור של הטראקים. אוזניות HD201 וכ. קול און בורד ולא הייתי צריך להתאמץ בשביל לשמוע את ההבדלים, האיכות הייתה בדיוק כמו הצפוי, כמו בדירוג שלך :bash: עבר זמנו. כבר מזמן אני מוריד רק APE/FLAC (ואף מחליף את החומר שיש לי לLOSSLESS). המבחן אישר לי שוב שאני לא מבזבז סתם זמן כשאני מחכה קצת יותר בהורדה (החוקית כמובן).

אני יחכה שיבואו האוזניות HD201 שלי מטיול בטבע שאח שלי לקח אותם

אני בנתיים שומע עם:

OB Soundcard + Behringer MX602 + JVC HA-X570

שד"א האוזניות האלה יותר איכותיות ובאסיות ומתאימות לי אישית הבעיה שהן שבורות חבל שלא קניתי אותן במקום ה201

ד"א שמעתי הבדל קטן.. ההיתי על וואליום גבוה

ואפשר לשמוע בOGG ובWMA פירוט גדול

מה שמוזר שבFLAC בקושי שמעתי הבדל..

אולי בגלל ששמעתי בידיוק לפני את הWMA.?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מבחן שנעשה קבצי OGG שולטים בתחום המוזיקה הקלאסית:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=36465

מה שמעניין האם קיים שיפור כולשהו בין המקודד הרשמי Standard Ogg Vorbis

לבין Enhanced auToV Ogg Vorbis כפי שנטען בבדיקות ברחבי הרשת

יש מי שמוכן לבדוק זאת? בהגדרת VBR Q7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...