מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח - עמוד 5 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח

consults

Recommended Posts

קל מאוד לכוון Contrast ב 2X07 למינהם, פשוט מורידים את כמויות הצבעים באופן שווה בתפריט ה Color.

ההשפעה זהה להפחתה של מכוון Contrast.

הדל מהיר יותר מה 20WGX2 מידע זה מגיע מהבדיקות של Xbit בעזרת סקופ +חיישן פוטואלקטרי, Behardware בחרו לבדוק בשיטה

של התרשמות סוביקטיבית וצילום של כמות המריחות (כפי שאנו בחרנו) בטענה שהבדיקות אשר מסתמחות רק על נתונים אמפריים לעיתים

אינם משקפות את המציאות. העיניין הוא כמובן מאוד סוביקטיבי, שני המסכים נחשבים למסכים מהירים מאוד, היתרון של פאנל ה AS-

הוא בסה"כ הכללה של מנגנון יחס ניגודיות דינאמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Bagheera צודק לחלוטין.

בענייני ביקורות מסכים, אין אחד שאני סומך עליו כמו אולג ארטאמונוב (מי שכותב את הביקורות ל-Xbit Labs), משום שביקורת מסכים זה המקצוע שלו כבר שנים. הדבר היחיד שאני אוהב בביקורות של BE Hardware יותר זה התמונות הממחישות את זוויות הצפייה. אבל גם אם אתה מסתמך על הביקורות שלהם, אז א) בתמונות ה-20WGX2 לא נראה יותר מהיר מה-, וב) הם כתבו בעצמם:

Another surprise, the pictures report an excellent behaviour for the monitor, comparable to the Nec 20WGX² with its 6ms IPS panel.

ולמיטב הבנתי היה להם PVA, וה-IPS יותר מהיר.

sharonbn, הערתך

לגיימרים? בוודאי שיש הבדל. אם לא היה הבדל כולנו היינו קונים S-PVA (שמבחינת נתונים יבשים הוא 8ms)

גובלת על גבול הגיחוך ונועדה להטעות את מי שלא מבין. טכנולוגיות שונות ויצרנים שונים מודדים זמן עיכוב בצורה שונה, לכן 8ms של S-PVA ושל S-IPS הם לא אותו הדבר. לעומת זאת, אצל אותו יצרן ואותה הטכנולוגיה ההבדל בין 8ms ל-6ms הוא לא רק זניח, אלא ברוב המקרים לא ניתן למדידה (במיוחד כשמבינים שמעשית מדובר בהבדל בין 24ms ל-22ms). אז אל תספר לי על זה שגיימרים ירגישו את ההבדל.

כל מה שאתה אומר על הגרלות פאנלים של נכון ומעצבן. בגלל זה כשקניתי את מסכי ה- שלי לקחתי אותם מ-BATCH שידעתי עליו מראש שהוא S- עם הרוויזיות החדשות ביותר. אבל אם תתעקש ותקפיד לקבל S-, תקבל מסך שהפאנל בו לא נופל באיכותו מה-NEC (וכן, ב-NEC תמצא גם את ה-01 וגם את ה-E2, למרות שנראה כאילו בחדשים ובגרסת ה-PRO הרוב המוחלט הם E2).

תבין, איני מנסה לקטול את NEC. מדובר במסך מעולה, אבל הוא עולה 50% יותר מה-DELL, ואין לו שום דבר שמצדיק את המחיר הזה. אם שניהם היו פחות או יותר באותו מחיר, הייתי אומר שהבחירה צריכה להיות אישית על סמך העדפת הציפוי (מאט לעומת מבריק), אבל הם לא. מי שיש לו כסף והחליט שה-NEC השקעה כדאית - כל הכבוד לו. אבל אין צורך לנסות להצדיק את הרכישה בטענות שווא נגד המתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של פאנל ה AS-IPS הוא בסה"כ הכללה של מנגנון יחס ניגודיות דינאמי.

במאמר פה באתר על טכנולוגית LCD נכתב כך

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/5/

AS- Advanced Super In-Plane Switching

פיתוח נוסף של LG ו-Philips, שהוא למעשה הדור השלישי של מסכי ה- אשר מציג בעיקר שיפורים באלקטרוניקה כגון Overdrive משופר ויחס ניגודיות דינאמי. מסכים אלו מגיעים עם תאורה אחורית חזקה יותר מאשר מסכי S- רגילים.

[br]פורסם בתאריך: 15.09.2007 בשעה 11:00:30

אוקיי הגיע הזמן לסיכום:

דל 2007WFP מול נק 20WGX2

יתרונות הדל:

- מחיר

- ארגונומיה

חסרונות הדל:

- הגרלת פאנלים

- פאנל S- על כל המשתמע מכך

יתרונות הנק:

- פאנל AS-IPS על כל המשתמע מכך

- יחס ניגודיות דינאמי

- ניתן לכוון קונטרסט כשמשתמשים בכניסת DVI-D

חסרונות הנק:

- מה שצוין ביתרונות הדל

נתון לשיקול סוביקטיבי:

- ציפוי מבריק של הנק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחת לציין חיסרון גדול מאוד של הנק לעומת הדל, מחיר. :xyxthumbs:

כפי שניתן ללמוד מהביקורת של Xbit ה 2007WFP פשוט מהיר יותר מה 20WGX2.

דרך אגב הגירסה האירופאית של ה 20WGX2 נחותה מהדל בעוד פרמטר, אין תמיכה ב HDCP.

רק הגירסה האמריקנית של המסך, ה 20WGXM2 מגיעה עם תמיכה שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. שמים בהם את אותם הפאנלים ויש להם אותו זמן תגובה. קרא את הביקורת ב-XBIT LABS.

בוא אני אגיד לך משהו.

א) אין כזה הבדל של מאית שנייה או שתיים ב-INPUT LAG. כי ה-INPUT LAG הוא בפריימים שלמים, שבתדירות 60HZ - פירושה 16.66MS.

ב) אם היה הבדל של מילישניות בודדות, אז א) אף אחד לא היה מסוגל למדוד את זה בצורה נאמנה. ב) אף אחד לא היה מסוגל להרגיש את זה. ואל תספר לי על גיימרים "HARDCORE". אני בספק שאפילו הבדל של 16MS יורגש ע"י אחוז משמעותי כלשהו מאותם גיימרים.

חידשת לי. מצטער על ההטעייה.

רציתי להבהיר משהו, או שתבהירו לי כי ברור שאני לא מעודכן מספיק:

התכוונתי שה NEC מהיר יותר מה אם לוקחים בחשבון את ה input lag. ולא מבחינת זמן התגובה בלבד. לא כך הדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sharonbn - אתה מתעקש לעצום עיניים על דברים ברורים וממשיך להטעות אנשים וזה נהיה מעצבן.

א) כבר אמרתי לך, גם NEC וגם משתמשים במסכים האלה בשני פאנלים אפשריים של LG-PHILIPS. הישן יותר, 01 נקרא "S-IPS", והחדש יותר, E2, מסווג ע"י יוצריו כ-"AS-IPS". נכון, ש- משתמשים גם ב-PVA, אבל אם אתה יודע לבדוק, אתה יכול להימנע מרכישת מסך כזה. וכן, אני מסכים איתך, צריך לבדוק. אבל בקבוצה של ה-IPS, שני המסכים משתמשים בפאנלים זהים.

ב) נניח שבכל זאת ה-NEC מגיע לך עם פאנל ה-AS-IPS, וה- עם פאנל ה-S- הרגיל. כל היתרונות שפירטת הם "על הנייר" בלבד. בפועל, בכל בדיקה שראיתי, המהירות של המסכים הייתה זהה, הדיבורים על שיפור זוויות חסרי כל שחר, כי אי אפשר לשפר זוויות של 180 מעלות (וכן, ה-S- נותן באמת 180 מעלות), ומה שנשאר זה אותו יחס ניגודיות דינאמי, שיש לו אמנם יתרונות, אבל הם לא משמעותיים כל-כך. מעולם לא חסרה לי ניגודיות אפילו בעבודה עם מסך ה- (אפילו לא S-IPS) הישן במחשב הנייד הישן שלי.

SerpentMage - לא יודע מה להגיד לך על עניין ה-INPUT LAG, משום שלא ראיתי שום בדיקה שמשווה INPUT LAG בשני המסכים הנ"ל. מה שכן, אין שום משמעות לביטוי "קחים בחשבון את ה input lag. ולא מבחינת זמן התגובה בלבד", כי מדובר בתופעות שונות לחלוטין. זמן תגובה (זמן ריענון של פיקסל) היא התופעה הגורמת למריחות, ואילו ה-LAG הוא פשוט עיכוב של הוצאת הפריים למסך, אינו גורם למריחות ואין לו שום קשר לזמן התגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע מה הפחד שלכם מפאנל PVA

אני יכול להבין פחד מגלוסי אבל לא פחד מPVA

אין לי מושג איזה פאנל מכניסה בחלק מהמסכים שהוא PVA

אבל באסוס שלי אני אוהב את מה שאני רואה במיוחד במשחקים וסרטים שזה מה שפותח הדיון רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...